1 zł
2 600 000 zł

KOWALCZEWSKI Paul (1865 Mielżyn - 1910 Berlin)

Pejzaż wiejski

olej, płótno, 46 x 70 cm;
sygn. p.d.: P. Kowalczewski 96 r.

cena wywoławcza: Wykup abonament

Diana Łowczyni, ok. 1900

brąz patynowany,
wysokość: 32.2 cm
sygn. P. Kowalczewski

JUSTITIA, przed 1900

brąz patynowany,
wysokość: 35 cm
sygnowany: P. Kowalczewski

ŁUCZNIK, 1901

brąz patynowany,
wysokość: 61 cm
sygnowany: P. Kowalczewski 1901

Zwycięzca

brąz, marmur (podstawa); wys. całk. 30,5 cm,
postać: 23,5 cm;
sygn. na podstawie: Kowalczewski

Kowal

brąz patynowany, podstawa marmurowa,
wys. 32 cm (postać 28 cm)
sygn. na podstawie: P.L. Kowalczewski

Zwycięzca

brąz patynowany, cokół marmurowy, sześcienny; wys. całkowita 31 cm.,
figury 22,5 cm; sygn. na podstawie: Kowalczewski ; XIX/XX w.
Akt młodego wojownika all`antica z wzniesioną lewą ręką trzymającą gałązkę wawrzynu; w prawej, opuszczonej ręce - miecz.

Para chłopców

brąz patynowany i lakierowany, podstawa ostrosłupowa z czarnego kamienia wys. 15 cm.,
sygn. u stóp - Kowalczewski
Rzeźby przedstawiają około dziesięcioletnich chłopców stylizowanych na francuskich pastuszków - gwiżdżącego i strzelającego batem. k. XIX w.

FIGURKA CHŁOPCA Z TORNISTREM I W SABOTACH

odlew mosiężny, wysokość 21 cm, sygnowany na podstawie "P. Kowalczewski"

Wojownik

figura mężczyzny z nagim torsem z mieczem w ręce, na owalnej podstawie; brąz patynowany, wys. 34 cm, sygn. na podstawie - P. Kovalczewski, k. XIX w.

Łucznik

brąz patynowany, podstawa marmurowa, wys. całkowita 64,5 cm, wys. figury 57 cm; sygn. na odwrocie P. Kowalczewski / 1901 oraz napis autorski: Grosse Berliner / Kunst - Ausstelung 1901. Na cokole z tyłu okolicznościowa tabliczka.

Głowa Dawida, ok. 1905

napis u dołu: David; terakota patynowana, wys. 49 cm; sygn. z boku: F.P. Kowalczewski,
na odwrocie: PK oraz stempel FRITZ KECHENDORFER oraz nry: 541 / 21 / 28.

Diana

brąz patynowany,
wysokość: 39 cm
sygnowany P. Kowalczewski

liczba obiektów: 73