1 zł
2 600 000 zł

BOROWSKI Wacław (Łódź 1885 - Łódź 1954)

Scena idylliczna

sygn. p.d.
pastel, ołówek, papier
27x36.5 (w świetle passe-partout )

cena wywoławcza: Wykup abonament

Portret kobiety, 1906

olej, płótno, 85,3 x 74 cm;
sygn. l. g.: W. Borowski 1906
(po konserwacji), Wczesna praca artysty utrzymana w duchu Młodej Polski

Wyjście z raju, ok.1920-30

technika mieszana, karton
56,5 x 46,5 cm w świetle passe-partout
sygn. śr. d. dedykacja: Ludwisiowi - obrońcy Ksantypy Wacł. Borowski 1948.

Głowa kobiety

pastel, ołówek, gwasz, papier
47 x 40,5 cm
sygn. p.d. WBorowski

Mędrzec

pastel, ołówek, gwasz, papier
47 x 40,5 cm
sygn. p.d. WBorowski

Na balkonie

tusz lawowany, akwarela na podrysowaniu ołówkiem,
papier, 19 x 13 cm,
sygn. p. d.: W. B.

Dzieci bawiące się z kozłem

pastel, ołówek/papier,
27 x 32,5 cm (w świetle oprawy)
sygnowany p. d.: `W. Borowski`

ODPOCZYWAJźCA KOBIETA

olej, płótno, 100 x 81 cm
sygn. p. d.: W.Borowski

WIEJSKI PEJZAŻ

Akwarela, papier; 22 x 26,5 cm
Sygnowany p. d.: W. Borowski

U studni

litografia, papier, wymiary w świetle ramy: 32 x 39 cm
sygn. l.d.: [ołówkiem]: WBorowski

Martwa natura, 1925

olej, tektura, 24 x 36 cm
sygn. i dat. na odwrociu: 25.10.1925 / W Borowski

Dziewczyna z dzbanem

sygnowany p.d.
pastel, papier
49.3x35

Autoportret z paletą

olej/płótno, 93 x 75 cm
sygnowany l. d.: `W. Borowski`
Obraz posiada opinię Adama Konopackiego.

MACIERZYŃSTWO, przed 1939

pastel roztarty i wcierany w papier, ołówek,
46 x 33 cm
sygnowany p.d.: WBorow (inicjały wiązane)

Autoportret

olej, płótno, 94,3 x 75,4
sygn. l. d.: W. Borowski

Pierrot, ok. 1930

litografia barwna, papier,
55 x 40 cm
sygnowany ołówkiem l.d.: WBorowski (inicjały wiązane)

Na balkonie, ok. 1930

olej, płótno,
116 x 96 cm
sygnowany l.d.: W Borowski

liczba obiektów: 108