1 zł
2 600 000 zł

GUMOWSKI Jan Kanty (1883 Krościenko - 1946 Kraków)

Widok na Bramę Wyżynną

litografia, papier, 44 × 29 cm w świetle passe-partout
sygn. na kamieniu l. d.

cena wywoławcza: Wykup abonament

Dzwonnica przy klasztorze tuchowskim

litografia, papier, 40,5 x 30 cm w świetle passe-partout
sygn. i opis. p. d.: J. Gumowski/Dzwonnica przy klasztorze Tuchowskim

Widok starego Gdańska

sygn. na kamień l.d.
litografia
34x50 cm

Widoki Krakowa

litografia / papier, 43 x 29,5

Widoki Krakowa

litografia / papier, 43 x 29,5 cm

Widoki Krakowa

Widoki krakowa

Widoki Krakowa

Widoki Krakowa

Ratusz Staromiejski w Gdańsku

litografia, papier, 49 × 29 cm w świetle passe-partout

Neptun

Ulica Floriańska

litografia, papier, 41 × 28 cm w świetle oprawy
sygn. na kamieniu p. d.: J.Gumowski

Krynica, 1931

teka 10 plansz barwnych, Zakład Litografii Artystycznej, W.Główczewski, Warszawa, 1931, 40 x 31 cm, oryginalna teka kartonowa ze złoconym tytułem, każda plansza sygnowana w kompozycji przez artystę, na odwrociu logo i nazwa "Lit. Art. W. Główczewski Warszawa", wkładka opisowa w trzech językach. Artysta nie zamieścił spisu prac. Wśród nich m.in. Deptak z Muszlą Koncertową, Park zdrojowy, Figura Matki Bożej Uzdrowienia Chorych, Cerkiew w Tyliczu.
Stan zachowania bez zarzutu.
Lit.: J. Żywicki, Jana Gumowskiego motywy polskie, Lublin 2003, s. 213-221; Grońska M., Grafika w książce, tece i albumie, Wrocław 1994, poz. 229.

Panorama Krakowa

litografia, papier, ok. 40 x 55 cm

Synagoga Stara w Krakowie

sygn. u dołu na kamieniu: monogram wiązany JK

Katedra Wawelska z teki Widoki Krakowa, 1926

litografia, papier; 39 x 27,3 cm (w świetle oprawy)

Brama Floriańska z teki Widoki Krakowa, 1926

litografia, papier; 38,2 x 25,2 cm (w świetle oprawy)

Barbakan z teki Widoki Krakowa, 1926

litografia, papier; 27,3 x 39 cm (w świetle oprawy)

Stara bożnica z teki Lublin, 1917

litografia, papier; 37 x 49,2 cm (w świetle oprawy)

Katedra wawelska - z teki Widoki Krakowa

litografia, papier; 41 x 27 cm (w świetle oprawy);
sygn. u dołu na kamieniu:JG (monogram wiązany)

liczba obiektów: 192