1 zł
2 600 000 zł

MALCZEWSKI Jacek (1854-1929)

Chimera, 1907

ołówek, akwarela, papier,
30 x 21 cm,
sygn. p. d.: J. Malczewski / 2. VII 07. Na odwrocie ślady okrągłej pieczęci: Ze Zbiorów Marii Malczewskiej, na pieczęci napis atramentem: Chimera (?) / Ks. str. 14. Nr 16 / 29 . Do rysunku dołączona kartka z informacją o nabyciu powyższej pracy w 1977.

cena wywoławcza: Wykup abonament

MALCZEWSKI Jacek (1854-1929)

Portret kobiety jako Salome

olej, tektura,
80,5 x 64,5 cm,
sygn. i dat. wzdłuż lewej krawędzi u góry: J.Malczewski.1909. Ekspertyza p. Agnieszki Ławniczakowej z 1984 r.

MALCZEWSKI Jacek (1854-1929)

Zadumanie - (scena symboliczna)

olej, płótno,
96 x 110 cm,
sygn. p.g.: J Malczewski 1920

MALCZEWSKI Jacek (1854-1929)

Kobieta i satyr

akwarela, gwasz na szkicu ołówkowym, tektura,
36,5 x 36,5 cm,
sygn. i dat. p.g.: H.M. 1906. Opinia p. Agnieszki Ławniczakowej z 2007 r.

MALCZEWSKI Jacek (1854-1929)

Spotkanie - (artysta z grupą przyjaciół)

rysunek piórkiem, papier,
46 x 62 cm (w świetle p.-p.)
niesygn.

MALCZEWSKI Jacek (1854-1929)

Zaloty

rysunek piórkiem, papier,
46 x 62 cm (w świetle p.-p.).
Pamiątkowa dedykacja oraz podpis Jacek Malczewski 1902

MALCZEWSKI Jacek (1854-1929)

Konie w zaprzęgu

olej/płótno dublowane,
39 x 59,5 cm
sygnowany p. d.: `JMalczewski`

MALCZEWSKI Jacek (1854-1929)

Indyki

olej/płótno naklejone na sklejkę,
47 x 54 cm
sygnowany p. d.: `Jacek Malczewski`
obraz posiada opinię p. Agnieszki Ławniczakowej

MALCZEWSKI Jacek (1854-1929)

Powrót

akwarela, gwasz, papier,
20 x 29,5 cm;
sygn. l.d.: J Malczewski (ołówkiem);
na odwrocie szkic kompozycji

MALCZEWSKI Jacek (1854-1929)

Portret Antoniego Goetz-Okocimskiego

olej, tektura,
103 x 73,3 cm;
sygn. p. g.: J. Malczewski 1917
na odwrocie nalepka TPSP w Krakowie, z 1939 r. z nr 106; na ramie stempel firmy ramiarskiej Filipa Wodniaka w Krakowie

MALCZEWSKI Jacek (1854-1929)

MALCZEWSKI Jacek (1854-1929)

Portret kobiety w fioletowej sukni

olej, deska mahoniowa
42 x 27,5 cm;

MALCZEWSKI Jacek (1854-1929)

OGRODNICZKA

olej, dykta
67 x 57 cm
sygn. p. d.: J Malczewski

MALCZEWSKI Jacek (1854-1929)

Fragment architektoniczny

kredka, papier
20,4 x 28,7 cm;
sygn. l. d.: Malczewski (kredką)

MALCZEWSKI Jacek (1854-1929)

Główka niemowlęcia

ołówek, papier
23,7 x 29,5 cm

MALCZEWSKI Jacek (1854-1929)

Portret Józefa Karmańskiego, 1901

olej, deska; 49,5 x 67 cm
sygn. l.d.: J Malczew/ 1901
Na odwrocie nalepka:
Zamek Książąt Pomorskich/ Galeria Północna/ "Malarstwo i grafika Jacka Malczewskiego/ 18.VI.99-29.VIII.99/ "portret Józefa Karmańskiego", 1901, ol.deska 49,5 x 67 cm

MALCZEWSKI Jacek (1854-1929)

Portret damy w kapeluszu

olej/tektura, 48,5 x 42 cm
sygnowany l. g.: `Malczewski`
na odwrocie podpis: `J Malczewski`

MALCZEWSKI Jacek (1854-1929)

Portret mężczyzny - Władysława Tomaszewskiego

olej, tektura, 27 x 25 cm;
sygn. l.d.: Jacek Malczewski (częściowo zatarte);
na odwrocie napis: W.T. / Władysław / Tomaszewski / Poznań XI 1914;
obraz po konserwacji

MALCZEWSKI Jacek (1854-1929)

U studni

olej, tektura, 73,2 x 92,8 cm;
sygn. p.g.: Jacek Malczewski / 191229 000 zł

MALCZEWSKI Jacek (1854-1929)

Pamiątka z podróży

olej, deska, 35 x 63 cm

liczba obiektów: 1290