1 zł
2 600 000 zł

MALCZEWSKI Jacek (1854-1929)

AUTOPORTRET W PRACOWNI, 1909

olej, tektura,
40 x 59 cm
sygnowany l.g.: J Malczewski 1909
Na odwrocie stempel z głową jelonka; ponadto stempel: 23, napisy ołówkiem: (...) /K2- oraz pośrodku: p. Zosia T (...)

cena wywoławcza: Wykup abonament

MALCZEWSKI Jacek (1854-1929)

Pejzaż - szkic

olej, płótno, 19 x 31,5 cm (w świetle oprawy);
sygn. p.d.: J. Malczewski

MALCZEWSKI Jacek (1854-1929)

Studium wnętrza

olej, płótno naklejone na tekturę, 21 x 32 cm
sygn. l. d.: Marzec 27. / JMalczewski 1926 (wzdłuż krawędzi)

MALCZEWSKI Jacek (1854-1929)

Powrót duszy artysty, 1914

olej, płótno, 56 x 128 cm;
sygn. p. d.: J. Malczewski 1914
na odwrocie powtórzona sygnatura: J. Malczewski 1914 oraz nalepka Salonu Dzieł Sztuki Kazimierza Wojciechowskiego (Kraków, ul. Św. Jana 3) z nazwiskiem autora oraz tytułem: Przedwczesny zgon artysty.

MALCZEWSKI Jacek (1854-1929)

Postacie - szkic kompozycyjny

akwarela/papier, 59 x 40 cm
okrągła pieczątka: `ZE ZBIORÓW MARJI MALCZEWSKEJ | 331`

MALCZEWSKI Jacek (1854-1929)

POLONIA (POŻEGNANIE)

olej, tektura, 59,5 x 83 cm;
sygn. p.d.: J Malczewski 1900
na odwrocie: szkic kompozycji figuralnej oraz orzeczenie o autentyczności obrazu doc. Jana Hoplińskiego z 1942 r.

MALCZEWSKI Jacek (1854-1929)

Modlitwa wędrowcy - szkic do kompozycji figuralnej

tusz lawowany, papier czerpany, 50,2 x 36 cm;
na odwrocie okrągła pieczęć: ZE ZBIORÓW MARII / MALCZEWSKIEJ

MALCZEWSKI Jacek (1854-1929)

Zatruta studnia

olej, płótno naklejone na tekturę,
39,5 x 32 cm (w świetle oprawy);
sygn. z prawej: J. Malczewski 1913

MALCZEWSKI Jacek (1854-1929)

Gorgona - szkic

olej, deska, 36 x 26,5 cm;
sygn. u dołu wzdłuż lewego boku: J. Malczewski / 1916

MALCZEWSKI Jacek (1854-1929)

Autoportret z Thanatosem (z meduzą), 1920

olej, płótno,
56 x 66 cm
sygnowany l.d.: J. Malczewski | 1920

MALCZEWSKI Jacek (1854-1929)

W pracowni artysty. Portret dziewczyny, 1922

olej, tektura,
94.7 x 69 cm
sygnowany p.g.: J Malczewski | 1922

MALCZEWSKI Jacek (1854-1929)

Pastuszek

olej, tektura (nabita na krosno),
34 x 48.6 cm
sygnowany p.d.: JMalczewski (inicjały wiązane)
Na odwrocie okrągły stempel z napisem: ZE ZBIORÓW MARII MALCZEWSKIEJ. Ponadto stempel: 136

MALCZEWSKI Jacek (1854-1929)

Szkice postaci, 1895 r.

akwarela/papier, 41,5 x 57,5 cm (w świetle passe - partout)
sygnowany i datowany l. d.: `Hyacyntus Malczewski | 1895 | XII`
na odwrocie okrągła pieczątka: `ZE ZBIORÓW MARJI MALCZEWSKIEJ`

MALCZEWSKI Jacek (1854-1929)

Malarczyk i muza, 1895 r.

olej/płótno, 63,5 x 79,5 cm
sygnowany i datowany p. g.: `J Malczewski 95`
Obraz z najlepszego okresu twórczości artysty, gdy powstały m.in. "Błędne koło" i "Melancholia". Opinia Marii Gierasińskiej.

MALCZEWSKI Jacek (1854-1929)

Portret mężczyzny

olej, tektura, 27 x 25 cm;
sygn. l.d.: Jacek Malczewski (częściowo zatarte);
na odwrocie napis: W.T. / Władysław / Tomaszewski / Poznań XI 1914;
obraz po konserwacji

MALCZEWSKI Jacek (1854-1929)

Cela zesłańców - szkic kompozycji

olej, deska, 20,5 x 18 cm;
napis p.d.: J. Malczewski

MALCZEWSKI Jacek (1854-1929)

Autoportret z paletą i Muzą

na tle ogrodu - szkic do obrazu
olej, tektura, 40,5 x 31,5 cm;
sygn. l.g.: JMalczewski / 1907

MALCZEWSKI Jacek (1854-1929)

Scena we wnętrzu

olej, tektura, 74 x 104 cm;
sygn. p.g.: J. Malczewski / 1920.
Kompozycja artysty mająca pierwotnie szkicowy charakter ukończona przez inną rękę.

MALCZEWSKI Jacek (1854-1929)

Szkice postaci

piórko tusz (pióro, atrament fioletowy?), papier,
19,5 x 32 cm (w świetle oprawy);
na odwrocie pieczęć: ZE ZBIORÓW / MARII MALCZEWSKIEJ

MALCZEWSKI Jacek (1854-1929)

Studia postaci

tusz lawowany, papier,
42,5 x 58,7 cm (w świetle oprawy);
na odwrocie pieczęć: ZE ZBIORÓW / MARII
MALCZEWSKIEJ oraz nr: 249

liczba obiektów: 1290