1 zł
2 600 000 zł

NOWOSIELSKI Jerzy (1923 Kraków - 2011 Kraków)

Pejzaż zielony, 1985 r.

olej/płótno,
48,5 x 68 cm (w świetle oprawy)
sygn. i dat. na odwrocie: `Jerzy Nowosielski 1985`
na odwrocie, na płótnie stempel wywozowy

cena wywoławcza: Wykup abonament

AKT WE WNĘTRZU, lata 60-te XX w.

olej na płótnie,
79,5 x 59 cm
Z kolekcji Eugene`a Ordona z Wayne State University w Detroit.

CHRZEST CHRYSTUSA W JORDANIE, lata 60-te

olej na płycie pilśniowej,
51 x 35 cm
Z kolekcji Eugene`a Ordona.

NA PLAŻY, 1963

olej na płycie,
72 x 60 cm,
na odwrocie pieczątka konserwatora zabytków w Katowicach
z datą 16 III (19)64 oraz kartka z nazwiskiem i adresem kolekcjonera: Eugen Ordon, profesor w Wayne State University, Detroit

Akt, 1998

serigrafia, papier, 69 x 49 cm;
sygn. i dat. przy lewej krawędzi: JERZY NOWOSIELSKI 98 22/40 (ołówkiem)

CZARNA PŁYWACZKA

olej, płótno
sygnowany na odwr.: JERZY NOWOSIELSKI / [adres] / POLOGNE
100 x 70 cm

BEZ TYTUŁU, 1950

ołówek, akwarela, papier kremowy
34.5 x 24.5 cm

ABSTRAKCJA NIEBIESKA, 1961

olej, płyta pilśniowa
38 x 53 cm
sygn. na odwrocie l.d.: Jerzy Nowosielski 1961

SKOK WZWYŻ, ok.1954

olej, płótno
59 x 80 cm
na odwrocie na krośnie niewyraźna pieczątka

GIMNASTYCZKA, 1955

tusz pióro, akwarela, papier
29.6 x 20.8 cm
sygn. oł. l.g. pionowo wzdłuż krawędzi: J. NOWOSIELSKI 556 000

Akt, 1960

litografia barwna, 9,9x15

rysunek, 13,8 x 18,5 cm

Bez tytułu, 1947 r.

ołówek, 32 x 21,5 cm, sygn.

AKT, 1963

olej, płótno naklejone na płytę pilś.,
60 x 35.3 cm
Na odwr. na płycie napis: JERZY NOWOSIELSKI 1963

KOBIETA W OKULARACH, 1972

olej, płótno,
64.8 x 50 cm
Na odwrocie na płótnie czerwoną farbą: JERZY NOWOSIELSKI | 1972 oraz ołówkiem: NOWOSIELSKI | 94

ABSTRAKCJA, ok. 1950

olej, płótno,
59.5 x 50 cm
Na odwrocie na płótnie nalepka: Jerzy Nowosielski | Łódź Zachodnia 27 | abstrakcja olej | 59,5 x 50

GIMNASTYCZKI, 1950

ołówek, akwarela, papier,
24.5 x 34.2 cm
sygn. oł. p.d.: J. NOWOSIELSKI 1950

ABSTRAKCJA, 1952

akwarela, tusz pędzel, papier,
23.9 x 33.8 cm
sygn.: J. Nowosielski i dat. na odwrocie

Martwa natura ze skrzypcami, 1945

olej, płótno, 30 x 40 cm
sygn. na odwrociu: JNOWOSIELSKI

Kobieta przed lustrem, 1977

akryl, płótno, 70 x 100 cm
sygn. na odwrociu: JERZY NOWOSIELSKI

liczba obiektów: 1183