1 zł
2 600 000 zł

NOWOSIELSKI Jerzy (1923 Kraków - 2011 Kraków)

Święty Mikołaj

olej, płyta, 57 x 48 cm;
w załączeniu zdjęcie z autorskim potwierdzeniem autentyczności

cena wywoławcza: Wykup abonament

Ikona

niesygnowany, olej, deska, 53x39.5 cm

Kobieta stojąca w wodzie, 1993

serigrafia, papier, 43 x 29 cm (w świetle passe-partout);
nr, sygn. i dat. p.d.: II/5/50 JERZY NOWOSIELSKI 93 (ołówkiem)

AKT, 1992

olej, płótno
86 x 46 cm
na odwrocie na płótnie napis: JERZY NOWOSIELSKI 1992

GIMNASTYCZKA, 1955

ołówek, papier kremowy
34.3 x 24.4 cm
sygn. oł. l.d.: J. NOWOSIELSKI | 1955

POSTAĆ, 1955

ołówek, papier kremowy
34.7 x 22 cm
sygn. oł. p.g. pionowo wzdłuż krawędzi: JERZY NOWOSIELSKI 1955

BRUNETKA, 1963

olej, dykta
46.2 x 34.8 cm
na odwrocie: Portret w białej bluzce, lata 50. XX w.
Potwierdzenie autentyczności i datowanie obrazów - Fundacja Nowosielskich, Kraków.

Akt na czerwonym tle, 1969

olej, płótno, 38 x 55 cm
na odwrocie napisy na blejtramie: J.NOWOSIELSKI AKT 1969 oraz naklejka AGRA-ART i napis: BHZ DESA

Akt, 1997

rysunek, piórko, tusz, papier, 28,5 x 41,5 cm (w świetle passe-partout)
sygn. i dat. wzdłuż krawędzi p.g.: JERZY NOWOSIELSKI 97

Plaża tybetańska, 1988

serigrafia barwna, papier, 66 x 84 cm (w świetle oprawy)
59 x 80 cm (odbitka)
w l.d. nr: 48/50
sygn. i dat. p.d.: Jerzy Nowosielski 1988 r.

Muzyka nocą, 1999

serigrafia barwna, papier, 73 x 53,5 cm (odbitka)
sygn. i dat. p.d.: J.Nowosielski 99
nr l.d.: 26/50

Cerkiew, 1997

serigrafia barwna, papier, 83 x 62 (w świetle passe-partout)
sygn. i dat. p.d.: Jerzy Nowosielski 1997 r.
nr l.d.: 30/50

Akt leżący (Danae), 1976

olej, płótno, 70 x 100 cm
sygn. na odwrociu na płótnie: JERZY NOWOSIELSKI / 1976
na blejtramie: "DANAE"
na odwrociu naklejka: GALLERY / Starmach 31 - 013 KRAKÓW RYNEK GŁÓWNY 45 / AUTOR Jerzy Nowosielski / TYTUŁ Danae / ROK 1976 WYM 70 x 100 pieczęć: Wojewódzki Konserwator Zabytków [nieczytelnie]

Plaża tybetańska (1998)

sygnowany dat. p.d.
serigrafia barwna, 60x80 cm

Cerkiew z Mandylionem

olej, deska, 36,5 x 22,5 cm;
sygn. na odwrocie (ołówkiem): Jerzy Nowosielski

BEZ TYTUŁU, 1960

ołówek, papier kremowy,
19.5 x 14.8 cm
sygn. p.g. wzdłuż bocznej krawędzi: JERZY NOWOSIELSKI 1960

GIMNASTYCZKA, 1955

ołówek, kalka techniczna,
30.4 x 19 cm
sygn p.d.: J. N.

AKT, 1980

olej, płótno,
80 x 60 cm
Na odwrocie na płótnie napis: JERZY NOWOSIELSKI | "AKT" | 1980 | OLEJ | 80 x 60 | FRANCISZKOWI | BOBULI | J.N.

ABSTRAKCJA, 1968

olej, płótno,
80 x 60 cm
Na odwrocie na płótnie sygnatura czerwoną farbą: JERZY NOWOSIELSKI;

Portret, 1984/1998

serigrafia/papier, 20/40, 70 x 50 cm
sygnatura: przód / góra / prawa s.
dar Galerii Starmach

liczba obiektów: 1183