1 zł
2 600 000 zł

DWURNIK Edward (1943 Radzymin - 2018 Warszawa)

Siemiatycze, 1982

olej, płótno, 116,5 x 89 cm;
dat. i sygn. p.d.: SIEMIATYCZE 1982 E. DWURNIK; na odwrocie napisy autorskie: E. DWURNIK / 1982 / XI - 222 - 817 oraz dedykacja: Dla Małgosi / 10.06.90 E. DWURNIK

cena wywoławcza: Wykup abonament

Żółte oczy, 2007

akwarela, tempera, papier,
31,5 x 22,5 cm (w świetle passe-partout);
sygn. u dołu: ŻÓŁTE OCZY E. DWURNIK; na odwrocie napisy autorskie oraz 2 stemple

Zamek Królewski w Warszawie, 2007

akwarela, tempera, papier,
23,5 x 34,5 cm (w świetle passe-partout);
sygn. i dat. l.d.: E. DWURNIK / 2007 (wzdłuż krawędzi); na odwrocie napisy autorskie: "Zamek" / 13.06.2007; sis NR 1789/ + tempera 24 x 36; oraz 2 stemple

ŁÓDŹ, 2002

Olej, płótno; 114 x 146 cm
Sygnowany i datowany p. d.: ŁÓDŹ | E. DWURNIK 2002, l. d. PL. WOLNŚCI
Na odwrocie napis: 2002 | E. DWURNIK | "ŁÓDŹ" | IX 111 | 2838
Na krosnach napis: SMP/ 5/03
Obraz pochodzi z kolekcji obrazów PKN Orlen pt: "Miasta".
Środki pozyskane ze sprzedaży obrazu E. Dwurnika pt.: Łódź będącego własnością PKN ORLEN S. A. przeznaczone są na cele charytatywne i za pośrednictwem Fundacji ORLEN - DAR SERCA wesprą Dziecięce Centrum Oparzeń w Krakowie - Prokocimiu.

Starówka-chmury, 2006

olej, płótno, 73 x 100 cm; sygn. i dat. p.d.: STARÓWKA, E.DWURNIK 06 oraz na odwrocie: 2006 / E.DWURNIK / "Starówka-chmury" / NR: XI-394 / 3562

Hotel Forum, 2002

olej, płótno, 100 x 73 cm; sygn. i dat. u dołu środkiem: E.DWURNIK. 2002 oraz na odwrocie: 2002 / E.DWURNIK / "Hotel Forum" oraz numer kat. aut.: NR: XI- 283/2749

POZNAŃ, 2002

Olej, płótno; 114 x 146 cm
Sygnowany i datowany p. d.: E. DWURNIK 2002, l. d. POZNAŃ
Na odwrocie napis: 2002 | E. DWURNIK | "Poznań" | IX? 1126 | 2847
Na krosnach napis: SMP/8/03 | Orlen | IX - 1126 | 2847 | Poznań
Środki pozyskane ze sprzedaży obrazu E. Dwurnika pt.: Poznań będącego własnością PKN ORLEN S. A. przeznaczone są na cele charytatywne i za pośrednictwem Fundacji ORLEN - DAR SERCA wesprą Dziecięce Centrum Oparzeń w Krakowie - Prokocimiu.

OLSZTYN, 2002

Olej, płótno; 114 x 146 cm
Sygnowany i datowany p. d.: OLSZTYN 2002 | E. DWURNIK
Na odwrocie napis: 2002 | E. DWURNIK | "OLSZTYN" |
(Jesień) | IX? 1120 | 2841
Na krosnach napis: IX-1120-2841-OLSZTYN | SMP 1/03
Środki pozyskane ze sprzedaży obrazu E. Dwurnika pt.: Olsztyn będącego własnością PKN ORLEN S. A. przeznaczone są na cele charytatywne i za pośrednictwem Fundacji ORLEN - DAR SERCA wesprą Dziecięce Centrum Oparzeń w Krakowie - Prokocimiu.

KUTNO - PLAC 19 STYCZNIA, 1989

olej, płótno
115 x 80 cm
sygnowany p.d.: E. Dwurnik. 89. l.d. napis: KUTNO pl. 19 stycznia
na odwr. na płótnie napis: 1989 | E. Dwurnik | KUTNO - Pl. 19 Stycznia (w ramce) | NR: IX - 402 - 1363 (w ramce)

MIKOŁAJKI, 1990

olej, płótno
60.1 x 49.8 cm
sygnowany p.d.: E. DWURNIK | 1990; l.d.: MIKOŁAJKI
Na odwrocie napis: 1990 | E. DWURNIK / / NR: IX. 516. 1516 ( w ramce) | MIKOŁAJKI / (Józef Piłsudski)

Obrzynanie łbów, 1987

ołówek, papier, 22 x 22,5 cm
sygn. l.d.: ED
na odwrocie napisy autorskie oraz stempel artysty i data 6 VII 87

WROCŁAW, 2002

Olej, płótno; 114 x 146 cm
Sygnowany i datowany p. d.: WROCŁAW E. DWURNIK 02
Na odwrocie napis: 2002 | E. DWURNIK | 2833 | "WROCŁAW" (RAJD ORLENU) | NR IX - 1012
Na krosnach napis: SMP/13/03
Środki pozyskane ze sprzedaży obrazu E. Dwurnika pt.: Wrocław będącego własnością PKN ORLEN S. A. przeznaczone są na cele charytatywne i za pośrednictwem Fundacji ORLEN - DAR SERCA wesprą Dziecięce Centrum Oparzeń w Krakowie - Prokocimiu.

LUBLIN, 2002

Olej, płótno; 114 x 146 cm
Sygnowany i datowany p. d.: LUBLIN 02 | E. DWURNIK
Na odwrocie napis: 2002 | E. DWURNIK | "LUBLIN" (WIOSNA) | IX ? 1121 | 2842
Na krosnach napis: SMP/9/03
Środki pozyskane ze sprzedaży obrazu E. Dwurnika pt.: Lublin będącego własnością PKN ORLEN S. A. przeznaczone są na cele charytatywne i za pośrednictwem Fundacji ORLEN - DAR SERCA wesprą Dziecięce Centrum Oparzeń w Krakowie - Prokocimiu.

Projekt plakatu (1989)

sygnowany l.g.dat. p.d.
ołówek kredka papier, 74x55.5 cm

WARSZAWA, 2002

Olej, płótno; 114 x 146 cm
Sygnowany i datowany p. d.: WARSZAWA ZAMEK KRÓLEWSKI 2002 E. DWURNIK
Na odwrocie napis: 2002 | E. DWURNIK | "Zamek od str. | Wisły" | Nr XI 284 | 275D
Na krosnach napis: E. DWURNIK 2002 W-WA SMP 3103 | XI - 284 - 2750 W-WA ORLEN
Środki pozyskane ze sprzedaży obrazu E. Dwurnika pt.: Warszawa będącego własnością PKN ORLEN S. A. przeznaczone są na cele charytatywne i za pośrednictwem Fundacji ORLEN - DAR SERCA wesprą Dziecięce Centrum Oparzeń w Krakowie - Prokocimiu.

KRAKÓW, 2002

Olej, płótno; 114 x 146 cm
Sygnowany i datowany p. d.: KRAKÓW 2002 | E. DWURNIK
Na odwrocie napis: 2002 | E. DWURNIK | "KRAKÓW" | - RYNEK GŁÓWNY | RYNEK MAŁY | IX › 1127 | 2848
Na krosnach napis: IX › 1127 › 2848 KRAKÓW (ORLEN)
Środki pozyskane ze sprzedaży obrazu E. Dwurnika pt.: Kraków będącego własnością PKN ORLEN S. A. przeznaczone są na cele charytatywne i za pośrednictwem Fundacji ORLEN - DAR SERCA wesprą Dziecięce Centrum Oparzeń w Krakowie - Prokocimiu.

Męćmierz - budują dom Sikory, 2006

olej, płótno, 65 x 81 cm

CHRYSTUS I ZOMO, 1990

olej, płótno,
65 x 54 cm
sygnowany p.d.: CHRYSTUS I ZOMO (w ramce) | E. DWURNIK . 90.
Na odwrocie na płótnie napis: 1990 | E. Dwurnik | NR: IX. 505. 1505 (w ramce) | CHRYSTUS | I ZOMO (w ramce)

SŁUPSK, 1990

olej, płótno,
100.5 x 73 cm
sygnowany p.d.: E. DWURNIK. | 1990
wzdłuż dolnej krawędzi po prawej napis: SŁUPSK (w ramce)
Na odwrocie na płótnie napis: 1990 | E. DWURNIK | SŁUPSK (w ramce)

GOCŁAWEK, 1996

akryl, tempera, płótno,
33 x 41 cm
sygnowany u dołu pośrodku: E.DWURNIK
Na odwrocie na płótnie napis: 1996 | E.DWURNIK | GOCŁAWEK (w ramce) | NR: 2236 (w ramce)

liczba obiektów: 1062