1 zł
2 600 000 zł

BATOWSKI-KACZOR Stanisław (1866 Lwów -1946 Lwów)

Karol Wawrosz przy szkicowniku

ołówek, papier, 16,1 × 10,4 cm
napis autorski u dołu: Wawrosz
p. d.: 26 (numer szkicownika)

cena wywoławcza: Wykup abonament

Pojenie koni, 1928

olej, płótno; 71 x 91 cm;
sygn. i dat. l. d.: S. Batowski / 1928.

Potyczka ułanów z bolszewikami

olej, płótno, 53 x 72 cm
sygn. l.d.: S.Batowski

Artysta przy szkicowniku we wnętrzu - Karol Wawrosz rysujący

ołówek; papier; 16,1 x 10,4 cm;

U krawca - Szkic popiersia duchownego

ołówek, papier; 16,1 x 10,4 cm;
napis autorski u góry z prawej Greiner / Szarment

Pejzaż z Cannero, 1926

olej, tektura; 48 x 68,4 cm w świetle ramy;
sygn. i dat. l. d.: S. Batowski 1926. Cannero.

CZWÓRKA PRZED DWOREM, 1913

olej, płótno
48,7 x 80,5 cm
sygn. l.d.: S. K. Batowski | 30-XII 1913

Para w uścisku miłosnym siedząca w fotelu

napis autorski u dołu: Otto

ołówek; papier; 16,1 x 10,4 cm
napis autorski u dołu Wawrosz

olej, płótno, 53 x 72 cm, sygn. l.d.: S.Batowski

Przed dworem

olej/płyta, 36 x 50 cm
sygnowany p.d.: 'S. Batowski'

W kwitnącym ogrodzie, 1918 r.

olej, tektura, 28 × 41 cm w świetle ramy
sygn. i dat. l. d.: 23 V 1918/Batowski
na odwrocie zapiski: H + E + N + R+ Y + K = HENRYK oraz szkice

Pejzaż włoski

olej, płótno; 53 x 63,5 cm;
sygn. p. d.: S. Batowski

Matka Boska Różańcowa, k. XIX w.

akwarela, papier, 36 x 19 cm, niesygnowany

Ogród

olej/płótno naklejone na tekturę, 48 x 37,5 cm
sygnowany p.d.: 'St. Kaczor Batowski'

RUSINKA. DZIEWCZYNA Z SEMENOWA, 1925

olej, płótno naklejone na tekturę
22,5 x 14,3 cm
sygn. p.d.: [.] Bat | 22. VII | 1925

Semenów - wieś podolska w dawnym powiecie trembowelskim.

Mężczyzna z kagankiem (praca dwustronna)

ołówek, papier, 16 × 10,5 cm
opisany u góry: Jaźwiecki pozował mi do ilustraci
na odwrocie szkic z przedstawieniem siedzącego mężczyzny

liczba obiektów: 286