1 zł
2 600 000 zł

BERLEWI Henryk (1894 - 1967)

Plakat z wystawy Henryka Berlewiego, Berlin 1964

litografia barwna, papier, wym. 61,2 x 49,5 cm,
sygn. na kamieniu: H.BERLEWI,
na odwrociu pieczęć: ATELIER BERLEWI

cena wywoławcza: Wykup abonament

BERLEWI Henryk (1894 - 1967)

PORTRET BARBARY ŚWIĘTOCHOWSKIEJ-MAŁĘCZYŃSKIEJ, 1952

Ołówek, papier; 28 x 21 cm
Sygnowany p.d.: Kochanemu Januszowi | Małęczyńskiemu | w sympatycznym upominku | H. Berlewi | 21.6.52
Pochodzenie: rezydencja Nowina Chrzanowskich w Opaczy

BERLEWI Henryk (1894 - 1967)

Portret kobiety

pastel, papier, 50 x 38 cm
sygn. p.d.: Berlewi

BERLEWI Henryk (1894 - 1967)

Martwa natura, 1953

litografia, papier welinowy, 38 x 28 cm
sygn. i dat. na płycie: H. BERLEWI 1950
sygn. ołówkiem l.d.: 47/150 oraz p.d.: H. Berlewi 1953
ed. 47/150

BERLEWI Henryk (1894 - 1967)

Portret mężczyzny

węgiel, papier, 48 x 45 cm
sygn. p.d.: H. Berlewi

BERLEWI Henryk (1894 - 1967)

Portret kobiety

pastel, papier, 32 x 24,5 cm (w świetle oprawy);
sygn. p. d.: H. Berlewi

BERLEWI Henryk (1894 - 1967)

Kompozycja geometryczna

ołówek/papier, 16 x 12,5 cm (w świetle passe-partout)
na odwrociu pieczęć autorska: 'Etude CHAPELLE PERRIN FROMANTIN | ATELIER BERLEWI | VERSAILLES'

BERLEWI Henryk (1894 - 1967)

kredka/papier, 28 x 19 cm (w świetle passe-partout)

BERLEWI Henryk (1894 - 1967)

Martwa natura z owocami, 1953

olej, płótno; 24 x 35,5 cm;
sygn. i dat. l. g.: H. BERLEWI 53

BERLEWI Henryk (1894 - 1967)

Krzesło z czerwoną tkaniną, 1950

litografia barwna/papier, 57 x 45 cm;
sygn. i dat. na płycie p. d.: H. Berlewi 1950
opis l. d. ołówkiem: 56/150, i p.d. sygn..: H. Berlewi 1953

BERLEWI Henryk (1894 - 1967)

Portret mezczyzny

rysunek sygn. w prawym dolnym rogu, pieczec sprzedazy atelier Berlewiego w 1974 r
48 x 45 cm

BERLEWI Henryk (1894 - 1967)

Kompozycja, 1961

pastel, sygn. w prawym dolnym rogu;
29 x 20,5 cm

BERLEWI Henryk (1894 - 1967)

Karczochy, 1950 r.

olej/płótno, 46 x 51 cm
sygnowany i datowany p.g.: `H.BERLEWI 50`
opisany na blejtramie: ` H. BERLEWI "ARTICHAUX" 1950`, na odwrociu papierowa nalepka ramiarza Maison Franco z Nicei

BERLEWI Henryk (1894 - 1967)

Idąca kobieta

ołówek/papier, 44 x 28,5 cm
na odwrociu pieczątka `Etude CHAPELLE PERRIN FROMANTIN VERSAILLES ATELIER BERLEWI`

BERLEWI Henryk (1894 - 1967)

Portrait de femme

pastel, papier
50 x 38 cm
sygn. p.d. Berlewi

BERLEWI Henryk (1894 - 1967)

Akt, 1922

litografia barwna; 61,5 x 49,5 cm;
sygn. p. d.: H. BERLEWI * 1922;
na odwrocie owalna pieczęć: Etude Chapelle Perrin Fromantin/ Atelier Berlewi/ Versailles.

BERLEWI Henryk (1894 - 1967)

Lady Makbet

olej, płótno; 50 x 65 cm;
na odwrocie napis: H. Berlewi oraz kilka owalnych pieczątek z Atelier Berlewi i naklejka z numerem: 1421

BERLEWI Henryk (1894 - 1967)

Henryk Berlewi, wystawa retrospektywna, 1964 r.

litografia barwna/papier, 61,5 x 50 cm
sygnowana na kamieniu.: `H.BERLEWI - 1922`
opisana: `INSTITUT FRANCAIS DE BERLIN | RETROSPEKTIVE AUSSTELLUNG | VON 1908 BIS HEUTE | HENRYK BERLEWI | OKTOBER 1964 NOVEMBER | KURFÜRSTENDAMM 211 BERLIN 15`
na odwrociu pieczęć: `Etude CHAPELLE PERRIN FROMANTIN | ATEIER BERLEWI | VERSAILLES`

BERLEWI Henryk (1894 - 1967)

offset/papier, 83 x 58 cm
Plakat do pierwszej retrospektywnej wystawy prac Hanryka Berlewiego zorganizowanej w 1964 roku w Institut Français de Berlin
STAN ZACHOWANIA:
bardzo dobry

- Magdalena Frankowska, Artur Frankowski, Henryk Berlewi, Gdańsk 2009

BERLEWI Henryk (1894 - 1967)

Portrety i maski, De Sikkel, Anvers

bez daty, oprawa pelne płótno, naklad 200 egz. egz. no 127, 32 calostronicowe reprodukcje portretow rysowanych przez Berlewiego, dedykacja i podpis Berlewiego, 1951, bardzo rzadkie

liczba obiektów: 246