1 zł
2 600 000 zł

KULISIEWICZ Tadeusz (1899-1988)

Główka dziecka

monotypia, papier, 17 × 12,5 cm
sygn. p. d.: T. Kulisiewicz

Estymacja: 2 000 - 2 500 zł

cena wywoławcza: Wykup abonament

Dziewczyna w (czarnej) chuście

Drzeworyt, sygn. ołówkiem "T. Kulisiewicz". 1931. Pod kompozycją tekst drukowany: "Tadeusz Kulisiewicz. Dziewczyna w chuście. Odbitka z klocka oryginalnego". Wym.: 24 x 13 cm (plansza: 31 x 23 cm). Stan dobry. Drzeworyt z teki "Szlembark", wyd. przez IPS. Warszawa 1931. Lit.: M. Grońska, Grafika w książce, tece i albumie, Wrocław 1994, poz. 348.

Dziewczyna w chuście, 1931

Drzeworyt; wym.: 250 x 137 mm; pod odbitką opis edytorski: Tadeusz Kulisiewicz - Dziewczyna w chuście - odbitka z klocka oryginalnego; grafika z teki "Szlembark", Warszawa 1931; oferowany egz. dołączono do czasopisma "Arkady", ukazującego się w l. 1935-1939.

Prace w ogrodzie, 1925

Drzeworyt na bibule; wym.: 178 x 152 mm; sygn. oł. p.d.: Kulisiewicz 25, l.d.: 20/20. (il. s. 20)

Martwa natura z owocami, 1953 r.

akwarela/papier, 29 x 35 cm
dedykacja p. g.: `(?) | Willa Mazowiecka | (?) | (?) Halince Tadeusz | Warszawa 13.1.53 (4)`

Estymacja: 3 000 - 4 500

Dzieci z jagnięciem, 1931

Drzeworyt;
wym.: 275 x 255 mm;
sygn. oł. p.d.: Kulisiewicz; grafika z teki "Szlembark", wydanej przez IPS, Warszawa 1931. Lit.: M. Grońska, "Grafika w książce, tece i albumie", Warszawa 1994, poz. 348. (il. s. 37)

Matka, lata 30.

Drzeworyt;
wym. komp.: 113 x 130 (plansza: 340 x 244 mm),
sygn. p.d. Kulisiewicz; na odwrocie zapiski typograficzne wydawcy (Doświadczalna Pracownia Graficzna Salezjańskiej Szkoły Rzemiosł w Warszawie, ul. Lipowa 14).

Motyw wschodni

piórko, tusz, papier;
31 x 38,5 cm;
sygnowany po prawej stronie u dołu: Kulisiewicz 56

Poznań Kościół św Jana Jerozolimskiego, 1923

Drzeworyt;
wym.: 164 x 108 mm;
sygn. oł. p.d.: Kulisiewicz 23. Bardzo rzadka praca z okresu studiów.

STUDIUM głowy męskiej

[św. Franciszek z Asyżu?], 1923
litografia
24,5 x 17,6 cm na arkuszu 32,8 x 25,3 cm,
sygnowana i datowana ołówkiem pod kamieniem p.d. "Kulisiew. 23".
Zagięcia papieru, poza tym stan dobry.

Scena na targu (1956)

sygn. dat. p.d.
tusz, papier
41.5x32

Głowa mężczyzny w turbanie, 1956

tusz, papier,
28 x 20 cm;
sygn. l. d. Kulisiewicz;
napisy p. d.: Mahpa - Pur/ 4.3.56
Na odwrocie stempel kolekcjonerski z monogramem: A. M.

Dziewczyna w chuście, 1931

Drzeworyt;
wym.: 250 x 137 mm;
pod odbitką opis edytorski: Tadeusz Kulisiewicz - Dziewczyna w chuście - odbitka z klocka oryginalnego; grafika z teki "Szlembark", Warszawa 1931; oferowany egz. dołączono do czasopisma "Arkady", R. 3: 1937, nr 2.

Matka, lata 30.

Drzeworyt;
wym.: 115 x 130 mm;
sygn. oł. p.d.: Kulisiewicz.

Pejzaż chiński, 1953

tusz, tusz lawowany, papier,
21 x 27 cm (w świetle oprawy);
w prawym górnym roku dedykacja: Panu Janowi Wilakowi/ na wspomnienie podróży/ Chińskiej - Kulis/ Warszawa 4. II. 53.

Oracz, 1929

drzeworyt, papier,
34,5 x 25 cm;
sygn. p. d.: Kulisiewicz 29 (ołówkiem)
Grafika z teki "Szlembark" (teka 12 drzeworytów wydana przez IPS, Warszawa 1931), naklejona na podkład wydawniczy.
Lit.: M. Grońska, "Grafika w książce, tece...", poz. 348.

Widok miasta włoskiego

tusz, piórko, papier, 25 x 30 cm (w świetle passe-partout);
sygn. p.d.: TK / Spello 37 - 40

HINDUS, z cyklu "INDIE", 1956

pióro, tusz, kredka na papierze,
30 x 14 cm na arkuszu 33 x 25 cm,
sygnowany l.d. "TKulis"
Dołączona "Decyzja" Konserwatora Zabytków m. st. Warszawy z 14 czerwca 1984 r. o wpisaniu tego i trzech innych rysunków Kulisiewicza do rejestru zabytków.

Dziewczyna w chuście, 1931.

Drzeworyt, 25 x 13,7 cm. Grafika z teki "Szlembark", Warszawa 1931. Odbitka z klocka oryginalnego. Oferowany egzemplarz był dołączony do czasopisma "Arkady", wydawanego w latach 1935-39. Fot. [519]

Dziewczyna w chuście, 1931

Drzeworyt;
wym.: 250 x 137 mm;
pod odbitką opis edytorski: Tadeusz Kulisiewicz - Dziewczyna w chuście - odbitka z klocka oryginalnego; grafika z teki "Szlembark", Warszawa 1931; oferowany egz. dołączono do czasopisma "Arkady", Warszawa. R. 3: 1937, nr 2.

liczba obiektów: 187