1 zł
2 600 000 zł

MAKOWSKI Zbigniew (1930 Warszawa - 2019 Warszawa)

VELUM, 1996 r.

olej/płyta pilśniowa, 100 x 70 cm
sygnowany i datowany l.d.: Zbigniew Makowski F. 1996-97
sygnowany, datowany i opisany na odwrocie pismem odręcznym:
Tadeusz Makowski | 1996| Velum | 100 x 70 | tekst wiersza w jęz. angielskim
oraz nalepka z Gallery Alice Pauli

cena wywoławcza: Wykup abonament

COMPOSITION, 1964 r.

papier/tusz, akwarela, 48 x 61 cm
sygnowany p.d.: Zbigniew Makowski

Anioł, 2002 r.

tusz/papier, 29 x 19 cm (w świetle passe-partout)
sygnowany i datowany l.d.: 'Zbigniew Makowski X 2002'

Congregat omnia

akwarela, ołówek, papier szyty sznurkiem
168 x 124,5 cm
sygn. i dat. p. g.: Zbigniew Makowski f. IV 1989

Krawędź Elegii, 1967

olej, płótno
60 x 51 cm

sygn. p. śr.: Zbigniew Makowski-IV-1967
na odwrocie: "KRAWĘDŹ ELEGIIII"
oraz nalepki z:
Marlborough Fine Art, London, Christies, Gallery K, Washington

1460, 1978 r.

akwarela, tusz/papier, 28,5 x 37,5 cm
sygnowany i datowany l.g.: 'Zbigniew Makowski fec XII. 1978'
- Kolekcja H. MARC MOYENS
- Dom aukcyjny Christie's, 12-13 January 2010, New York, Rockefeller Plaza (poz. 260)
- Kolekcja prywatna, Polska

Motyw pejzażowy

akwarela, papier; 23,5 x 35 cm (w świetle oprawy);
sygn. p. d.: z.m.;
na odwrocie napis autorski Zbigniew Makowski oraz nalepka z powtórzoną sygnaturą artysty

Somnium nazzaze..., 1975 r.

olej/płótno, 73 x 59,5 cm
sygnowany śr. g.: ` Zbigniew Makowski II-1975| IX`
na odwrociu napis: `dar dla Zakładu dla Dzieci Niewidomych - LASKI | Zbigniew Makowski | IX.1975`

Kielich, 1966 r.

akwarela, tusz/papier, 35 x 47 cm
sygnowany i datowany śr.d.: `Zbigniew Makowski | 1966.`
na odwrociu opisany

Exo, 1963 r.

akwarela, tusz/papier, 47 x 64 cm
sygnowany i datowany śr.d.: `Zbigniew Makowski 1963.`

TE QUAERENS ARIADNA, 1996

akryl, płótno naklejone na dyktę
40 x 50 cm
sygn. wzdłuż górnej krawędzi: te quaerens Ariadna. Zbigniew Makowski f. V.1996.
na odwrocie na dykcie napis i sygnatura: te quaerens, Ariadna, tuoquo | incensus amoro. | Catullus Carmon 64, 253 | Zbigniew Makowski f. V.1996.
na dykcie nalepki: 1. z danymi obrazu; 2. GALERIE ALICE PAULI | 9. RUE DU PORT-FRANC 1003 LAUSANNE...[dalej dane obrazu]

Ten świat, 1963 r.

akwarela, tusz/papier, 24 x 32 cm
sygnowany w środku kompozycji: `ZBIGNIEW MAKOWSKI VI 1963`

Amfisbena, 2013 r.

akwarela, tusz/papier, 40 x 51 cm
sygnowany i datowany l.d.: `Zbigniew Makowski VII.2013`

NON SATURATUR OCULUS VISU, 1972

gwasz, akwarela, papier, 54,5 x 75 cm (w świetle ramy)
sygn. brązowym gwaszem p.g.: Zbigniew Makowski fuit hic. X. 1972.
na odwr. ręką autora oł. śr.: "NON SATURATUR OCULUS VISU", 1972, | gwasz, 56 x 76; w lewym dolnym rogu brązową farbą: ZBIGNIEW MAKOWSKI | "NON SATURATUR OCULUS VISU", 1972 | gwasz, 56 x 76
na odwrocie oprawy dwie nalepki:
- Galerie Jeanne Bucher, Paryż, z nr 4454 i danymi pracy;
- Biura Handlu Zagranicznego "Desa" z pieczątką zezwolenia na wywóz i danymi pracy

MIRABILITA, 1995

akwarela, gwasz, tusz pióro, papier czerpany beżowy z nadrukami firmowymi Cepelii na odwr., zszywany cienkim sznurkiem
54 x 154 cm
sygn. oł. p.d.: Zbigniew Makowski f. | 1995
na odwrocie rysunki i rękopis

El Sueño, 1968 r.

olej/płótno, 65 x 54 cm
opisany i datowany na blejtramie: ` "El Sueño", 65x54, 1968`
na odwrociu nalepki galeryjne: `MARLBOROUGH LONDON` i nalepka wywozowa `DESA` z opisem obrazu oraz `McCRORY CORPORATION` z numerem inwentarzowym `234`
- Marlboroug Gallery, Londyn
- kolekcja McCrory Corporation, Nowy Jork
- Dom Aukcyjny Dorotheum, Wiedeń, 7.12.2006
- kolekcja prywatna, Nowy Jork
- Marlborough New London Gallery, Londyn, 1968

Kunstbuch

druk offsetowy/papier, 46 x 58 cm
sygnowany p.d. kredką: `Zbig. Makowski`

Ogród zielony z emblematami, 1962

olej, płótno; 60 x 60 cm.
w obrębie kompozycji napisy autorskie; na odwrocie napis autorski: ZBIGNIEW / MAKOWSKI / Paris 62

21. II 1964 R, 1964 r.

akwarela, tusz/papier, 48,5 x 62,5 cm
dedykowany, sygnowany i datowany p.d.: `23.II.1964. | Jerzemu O. | Zbigniew | Makowski | (który pozuje z | żoną moją).`

Jerzy Olkiewicz, Geometria romantyczna Zbigniewa Makowskiego, "Projekt" 1964, nr 2, s.39-41, reprodukowany

liczba obiektów: 224