1 zł
2 600 000 zł

PĄGOWSKA Teresa (1929 Warszawa - 2007 Warszawa)

Negro Spirituals, 1988

olej, płótno; 150 x 136 cm;
sygn. oraz opis na odwrocie: Pągowska; TERESA PĄGOWSKA 1988 / NEGRO SPIRITUALS / 150 X 136 CM oraz nalepka wystawowa z Muzeum Narodowego w Poznaniu z wystawy z 2003 r.

cena wywoławcza: Wykup abonament

Postać, 1995 r.

gwasz/papier, 34 x 16 cm
sygnowany i datowany p.d.: 'TP 95'

Na kanapie, 1982 r.

pastel/papier, 48 x 65 cm (w świetle passe-partout)
sygnowany i datowany p.d.: 'T. Pągowska 82'

Postać, 1981

kredka, papier; 48,5 x 63 cm (w świetle oprawy);
sygn. i dat. p. d.: T. Pągowska 81.

Postać, 1987

tusz lawowany, papier; 42,5 x 29,5 cm;
sygn. i dat. śr. d.: TP / 87.

KRZESŁO, 1977

akryl, płótno
130 x 120 cm
sygn. p.d. TP.
na odwrocie:
TERESA PĄGOWSKA / 130 x 120 cm / 1977 / KRZESŁO

* opłata z tytułu "droit de suite"

CZWARTY, 1967

olej, płótno
150 x 130 cm
sygn. p.d.: TP
na odwrocie:
TERESA PĄGOWSKA 1967 / CZWARTY 67 / 150 x 130

BEZ TYTUŁU, 1996

technika mieszana, papier
84 x 63 cm
sygn. p.d.: Teresa Pągowska 96
opisany l. d.: 13/25

ALEJA - JESIEŃ, 1990

tempera, akryl, płótno
140 x 160 cm
sygn. l.d.: TP. | 90
na odwrocie na płótnie sygnatura: TERESA PĄGOWSKA 1990 | ALEJA-JESIEŃ | 140 x 160 cm

MEMOIRE TRZYNASTY 67, 1967

olej, płótno, 170 x 138 cm
sygn. i opisana na odwrocie: TERESA PĄGOWSKA 1967 / MEMOIRE 172 X 140 / TRZYNASTY 67

PROWENIENCJA:
kolekcja prywatna, Warszawa
lata 90. XX w. - kolekcja prywatna, Francja
lata 80. XX w. - kolekcja prywatna, Szwajcaria

Kot, 1996 r.

olej/płótno, 50 x 50 cm
sygnowany l.d. monogramem wiązanym: 'TP.'
sygnowany, datowany i opisany na odwrociu: 'TERESA PĄGOWSKA 96 | KOT | 50 x 50'

Kompozycja, 1964

olej, płótno; 40,5 x 70 cm
na odwrocie dedykacja: "JANUSZKOWI - | - TERENIA | GWIAZDKA 1964 r." oraz monogram wiązany: "TP"

Postacie, 1982

pastel, gwasz (?), papier; 48 x 64 cm;
sygn. i dat. p. d.: TPągowska 82 oraz przy prawej krawędzi;
na odwrocie napisy ołówkiem i flamastrem: PĄGOWSKA 82 / 97 (przekreślone) / 34 oraz nieczytelny stempel.

Tańcząca, 1975 r.

akwarela, gwasz, olej, szablon/papier, 70 x 50 cm
sygnowany i datowany p.d.: 'T. Pągowska 75'

Postać, 1987

sygn. i dat. śr. d.: TP / 87.

Postać, 1979 r.

akwarela, tusz/bibułka, 38,5 x 30,5 cm (w świetle passe-partout)
sygnowany i datowany p.d.: 'T. Pągowska 79'

Postać, 1987

tusz lawowany, pędzel, papier; 46 x 23 cm;
sygn. i dat. p. d.: TP. 87.

Postać z psem, 1987

tusz lawowany, pędzel, papier; 42,5 x 29,5 cm;
sygn. i dat. l. d.: TP. 87.

Postacie, 1982

na odwrocie napisy ołówkiem i flamastrem: PĄGOWSKA 82 / 97 (przekreślone) / 34
oraz nieczytelny stempel.

Akt, 1982

Pastel, kredka, papier; wym.: 48 x 64 cm; sygn. p.d.: T. Pągowska 82. Praca oprawiona, typowa dla twórczości z początku lat 80. (powracający motyw antycznej kanapy).

liczba obiektów: 288