PRONASZKO Zbigniew (1885 Debreczyn -1958 Kraków)
rzeźba, brąz, wys. 37,5 cm
na odwrocie podstawy nr odlewu: '3/6' i stempel odlewni: 'ART PRODUCT | Poznań'
Pochodzenie: D.A. Polswiss-Art
Aukcja Dzieł z Kolekcji Cezarego Pieczyńskiego
Estymacja: 15 000 - 20 000
cena wywoławcza: Wykup abonament
FRANC FISZER I ARTUR RUBINSTEIN, ok. 1925
Ołówek, akwarela, karton; 62 x 42 cm
Sygnowany p. d.: ZPronaszko
KELNERKA W ZIEMIAŃSKIEJ, ok. 1925
Ołówek, akwarela, karton; 57 x 42,5 (w świetle p-p)
Sygnowany śr. d.: ZPronaszko
olej, płótno, 80 x 60 cm;
sygn. p. d.: Z. Pronaszko.
Na odwrocie na krośnie malarskim data: 1946 (napis autorski?).
drzeworyty 10 ballad o powsinogach beskidzkich
Emil ZEGADŁOWICZ (1888-1941) - autor ballad
Z drzeworytami barwnemi Zbigniewa Pronaszki.
Poznań 1929. Nakł. Towarzystwa Bibliofilów Polskich, druk Jana Kuglina, oryginalna okładka broszurowa.
olej, płótno, 80 x 60 cm;
sygn. p. d.: Z. Pronaszko.
akwarela, papier, 68 x 48 cm (w świetle oprawy);
Na odwrocie potwierdzenie autentyczności przez Helenę Blum i Emila Krchę z 1960 r.
sygn.dat.l.d.
akwarela, gwasz, papier
24x34 (w św.p-p)
Olej, płótno;
wym.: 81 x 60 cm;
sygn. p.d.: Z. Pronaszko; na odwrocie data: 1946.
piórko, tusz, tusz lawowany na podrysowaniu
ołówkiem, papier,
26 x 36 cm;
sygn. p. d.: ZPronaszko
tusz, gwasz, akwarela, ołówek,
34 x 25,5 cm
sygnowany p.d. ołówkiem "Z. Pronaszko" po lewej u dołu odręcznie atramentem:
"jabłoni się i gruszy, śliwi serce sadu wpatrzone w źrałość swoją
Ballada o sadowniku" - i podpis: "Emil Zegadłowicz"
olej, płótno,
69,5 x 50 cm,
sygn. l.g.: Z. Pronaszko. Na blejtramie naklejka Związku Polskich Artystów Plastyków Kraków Pl. Św. Ducha 5
MARTWA NATURA Z OWOCAMI, lata 30. XX w.
olej na płótnie naklejonym na tekturę,
55,5 x 76 cm,
sygnowany p.g. "z. pronaszko"
Ekspertyza dr Stefanii Krzysztofowicz-Kozakowskiej z 2005 roku.
olej, płótno,
66 x 51 cm
sygn. p.g.: Z Pronaszko
Na odwrocie tuszem tytuł i rok, podłużna czerwona pieczęć Prezydium Rady Narodowej (tekst nieczytelny), tuszem numery i data: 24 IV 69.
akwarela, papier,
68 x 48 cm (w świetle oprawy);
litografia barwna, papier,
17,5 x 25 cm (w świetle oprawy);
sygn. p. d. na kamieniu: ZP.
Z teki "Czartak", 1928
olej, płótno,
82,5 x 62 cm;
sygn. l. g: Z. PRONASZKO
Ulica w Suchej (z teki Czartak , 1928)
sygn. na kamieniu p.d.
litografia barwna
17.5x25.2