1 zł
2 600 000 zł
/5

LINDEMAN Emil (LINDEMANN) (1864-ok. 1945)

RÓŻE BIAŁE I CZERWONE, lata 30. XX w.

olej, tektura,
38 x 50.5 cm
sygnowany p.d.: E Lindeman

cena wywoławcza: Wykup abonament

Powietrze - powiew

ołówek, papier, 21,5 x 28 cm (w świetle oprawy);
napis p.g.: POWIETRZE - POWIEW

Róże

sygnowany l.d.
olej, płótno
35x51

Ojców

ołówek, papier, 21 x 28 cm (w świetle oprawy);
sygn. l. d.: E. Lindeman / 4/IX 05. Ojców

Pejzaż z rzeką

sygnowany p.d.
olej, tektura
15.6x22

KOBIETY W OGRODZIE

Olej, tektura;
36,3 x 50,4 cm
Sygnowany l. d.: E.Lindeman

NAD STAWEM

Olej, płótno naklejone na tekturę; 37,5 x 46,5 cm
Sygnowany zielonym olejem l. d.: E.Lindeman

Pejzaż z rzeką

olej na tekturze, 15 x 22 cm
sygn. p.d.: "E. Lindeman"

Scena rodzajowa (1907)

sygn. dat. l.d.
ołówek, papier
21x28 (w świetle passe-partout )

Pejzaż podgórski z chatami

olej, papier, 20 x 27,5 cm; sygn. l.d.: E. Lindeman.

Giewont o zachodzie

olej, płótno, 36,5 x 47,5 cm; sygn. l.d.: E. Lindeman;
na odwrocie: fragmenty nalepek wystawowych z tytułem obrazu.

Przekupki na targu

sygn. l.d.
olej, płyta
23.2x29.5

Projekt KAPITELU POLSKIEGO, 1900

tusz lawowany, 31,2 x 22,7 cm w świetle ramy, sygnowany l.d.: "E. Lindemann/1900r."
na odwrocie oprawy napis:
"I Nagroda w konkursie na Kapitel Swojski".

Kobiety wiejskie

olej na tekturze, 32,2 x 45 cm
sygnowany p.d.: "E. Lindemann"

Pejzaż zimowy z saniami

olej na sklejce, 27,5 x 44,5 cm
ekspertyza M.P. Michałowskiego

Na targu

olej na tekturze,
30 x 41 cm
sygnowany l.d.: "E. Lindeman"
Edukację artystyczną rozpoczętą u Gersona i Matejki kontynuował w Monachium i w Paryżu. Od 1890 r. regularnie wystawiał na salonach Zachęty, a od 1895 r. w krakowskim TPSP. Był cenionym pejzażystą i autorem scen rodzajowych.

Na targu

olej na tekturze,
30 x 41 cm
sygnowany l.d.: "E. Lindeman"

/5
liczba obiektów: 97