1 zł
2 600 000 zł

WANIEK Henryk (ur.1942 Oświęcim)

Pomiędzy Snem Nocy Letniej a Wieczorem T

akwarela, papier
35 x 52 cm
tytuł l. d.: Pomiędzy Snem Nocy Letniej a Wieczorem Trzech Króli

cena wywoławcza: Wykup abonament

Oko, 1989

akwarela, papier
38 x 56 cm;
sygn. l. d.: OCT 1989 HENRYK WANIEK OKO THE EYE DIE AUGE OCCHIO L`OEIL OCULUS (...)

Martwa z butelką piwa

olej, płótno naklejone deskę
34 x 51,8 cm

ZAUŁEK W M., 1976

olej, płótno,
50.5 x 70.2 cm
na odwrocie na płótnie napis autorski: HENRYK WANIEK | ZAUŁEK W M. [w ramce] | THE LANE IN M. [w ramce] | JUN. 1976 | 696 [w ramce]
poniżej dedykacja.
W prawym rogu napis: HENRYK WANIEK | [warszawski adres]

Kompozycja, 2003/2004

akwarela, złota folia, papier
24,5 x 24,5 cm (w świetle oprawy)
sygn. p.d.: Henryk Waniek / Dec 2003 / jan 2004

Podwójna wspinaczka, 1989

olej, płótno, 43 x 53 cm;
sygn. i opisany na odwrocie

Łuk triumfalny, 1974

olej, płótno
40 x 40 cm;
sygn i dat. na odwrocie: HENRYK WANIEK / OCT. 1974

BEZ TYTUŁU

Ołówek, papier;
14 x 10,2 cm w świetle passe-partout
Sygnowany długopisem p.d.: Henryk Waniek

OKO, 1989

gwasz,
36,5 x 54 cm,
sygnowany l.d. "OCT. 1989. HENRYK WANIEK" oraz tytuł pracy w siedmiu językach.

GRANICA, 1983

olej na płycie,
62 x 85 cm,
sygnowany na odwrocie
(także tytuł w wersji angielskiej i dane adresowe).
Pieczątki galerii Förster & Raab w Kolonii.

GODZINA FENIKSA, 1992

gwasz,
37 x 54 cm,
sygnowany p.d."HENRYK WANIEK FEB 1992", po lewej tytuł pracy, pośrodku "L’HEURE DE PHOENIX"

Podwójna wspinaczka, 1989

olej, płótno, 43 x 53 cm;
sygn. i opisany na odwrocie

ŻYWIOŁY, 1988

olej/deska okrągła o średnicy 46 cm
sygn. i dat. na odwrocie: `HENRYK WANIEK/Dec. 1988` oraz napisy autorskie: `ZIEMIA`, `PIORUN`, `TĘCZA`, `WODA`.

Zwój, 1999

technika mieszana, papier, 19,7 x 27,8 cm (w świetle oprawy);
sygn. p. d.: Henryk Waniek . DEC. 1999.

Ręce

długopis, papier, 15 x 10,5cm
sygn. p.d.: Henryk Waniek

Twarz

długopis, papier, 15 x 10,5cm
sygn. l.d.: Henryk Waniek

Bez tytułu, 1979

olej, płótno naklejone na płytę,
55 x 74 cm;
sygn. i dat. p. d.: henryk waniek 1978,
l. d.: HENRYK WANIEK 1979

Wejście do ogrodu, 1976

olej, płótno,
49,5 x 60 cm;
na odwrocie napis autorski: WEŚCIE (sic!) DO OGRODU / THE ENTRANCE TO THE GARDEN oraz: 717 / HENRYK WANIEK / JUNE / 1976; oraz nalepka Desy z nr DI/817/78, tytułem w języku niemieckim i miejscem wysłania Depolma Galerie

olej, płótno naklejone na płytę, 55 x 74 cm;
sygn. i dat. p. d.: henryk waniek 1978, l. d.: HENRYK WANIEK 1979

Martwa natura, 1972

olej, płyta pilśniowa, 41 x 61 cm;
sygn. l. d.: HENRYK WANIEK
na odwrocie nalepki wystawowe: Schabbelhaus - Lubeka, Polish Cultural Intitute - Londyn oraz z Darmstadt

liczba obiektów: 128