1 zł
2 600 000 zł

BOŻEK Kacper (ur. 1974, Kraków)

Stormtrooper of Love, 2015

akwaforta, sucha igła, akryl, 49,2x64,5 cm (odcisk płyty), 59,5x78,5 cm (arkusz)
sygn. u dołu: 23/100 STORMTROOPER of LOVE KACPER BOŻEK XV/XXI

cena wywoławcza: Wykup abonament

Rękopis znaleziony w Saragossie, 2013

Teka 13 grafik; wym. plansz: 540 x 795 mm; wszystkie
sygn., datowane, numerowane i tytułowane oł.; zawiera prace: 1. Tajemnica - akwaforta, akwatinta (220 x 347 mm); 2. Teatr przeznaczenia - akwaforta, akwatinta, miękki werniks (555 x 415 mm); 3. Kodeks honorowy - akwaforta, akwatinta (415 x 555 mm); 4. Kształt duszy I - akwaforta, akwatinta (416 x 280 mm); 5. Kształt duszy II - akwaforta (416 x 280 mm); 6. Maszyneria zdarzeń - akwaforta, akwatinta (345 x 490 mm); 7. Przesądy - akwaforta, akwatinta (247 x 190 mm); 8. Collegium invisibile - akwaforta, akwatinta (247 x 466 mm); 9. Jedność wielości - akwaforta, akwatinta (410 x 277 mm); 10. Encyklopedia - akwaforta, sucha igła (350 x 500 mm); 11. Mapa I - akwaforta, akwatinta, miękki werniks (390 x 295 mm); 12. Mapa II - akwaforta, akwatinta, miękki werniks (390 x 295 mm); 13. Koniec i początek - akwaforta, sucha igła (550 x 415 mm).
Teka przygotowana w latach 2010-2013 z inspiracji i kosztem Salonu Antykwarycznego NAUTILUS. Nakład 63 egz. (trzy egzemplarze imienne, I-X oraz 1-50; oferowany egz. ma numer 19/50) został odbity własnoręcznie przez artystę na papierze Hahnemühle farbami Charbonnel.

Mistrz i Małgorzata - Teka, 2007

Teka 12 grafik, z frontyspisem i katalogiem wystawy, wydana w 2007; wym. kompozycji ok.: 340 x 445 mm [plansza 510 x 645 mm];
sygn. oł. p.d. Kacper Bożek i data, tytuł śr., l.d. numer. Plansze: Piąty prokurator (2006, akwaforta, akwatinta, miękki werniks), Dowód siódmy (2004, akwaforta, akwatinta), Gribojedow (2006, akwaforta, akwatinta), Fatalne mieszkanie (2005, akwaforta), Varietes (2005, akwaforta, akwatinta), Chwała kogutowi (2005, akwa-forta, akwatinta), Mistrz i Małgorzata (2004, akwaforta, akwatinta, mezzotinta), Pogrzeb (2007, akwaforta), Lot (2007, akwaforta, akwatinta), Bal (2007, akwaforta, akwatinta), Mistrz (2006, akwaforta, mezzotinta), Diabli wiedzą dokąd (2007, akwaforta).

Teatr przeznaczenia

z cyklu "Rękopis znaleziony w Saragossie"
akwaforta, akwatinta, miękki
werniks; 55,5 x 41,5 cm;
sygn. i opis. ołówkiem u dołu:
12/50 TEATR PRZEZNACZENIA
KACPER BOŻEK

Tajemnica

akwaforta, akwatinta, miękki werniks; 22 x 34,5 cm (wymiar kompozycji);
sygn. i opis. pod kompozycją: 49/ 50 TAJEMNICA Kacper Bożek

Komedia romantyczna, 2008

Akwaforta, akwatinta, mezzotinta, papier, 53,5x79 cm (arkusz), 39x49 cm (odcisk płyty), nakład" 31/100
sygn. na dole: 31/100 KOMEDIA ROMANTYCZNA KACPER BOŻEK VIII/XXI

Vamparada, 2002

akwaforta, papier, 47 x 61,5 cm (w świetle oprawy);
sygn. i opis. u dołu: 42/100 VAMPARADA KACPER BOŻEK II/XXI

Pastuch Kosmosu, 2015

akwaforta, akwatinta, sucha igła; 49,5 x 81,5 cm (wym. grafiki);
sygn. i dat. p. d.: KACPER BOŻEK XV ;XXI
napis dolny środek: PASTUCH KOSMOSU;
oznaczenie egzemplarza l. d.: 10/100

Encyklopedia

akwaforta, akwatinta / papier, 50 x 43 cm, sygn.

Infantki, 1999

Sucha igła, wym.: 344 x 496 mm; sygn. oł. p.d.: Kacper Bożek 1999, śr.d. tytuł, l.d.: e/a. Unikatowa praca artysty, płyta zniszczona.

Oddział Zatruć, 2014

akwaforta, mezzotinta, sucha igła; 50 x 65 cm (wym. grafiki);
sygn. i dat. p. d.: KACPER BOŻEK XIV; XXI
oznaczenie egzemplarza l. d.: 12/100;
napis u dołu: ODDZIAŁ ZATRUĆ

Kształt duszy, 2013r.

akwaforta, akwatinta / papier, 41 x 28 cm, sygn.

Kształt duszy, 2013 r.

akwaforta,akwatinta / papier, 41 x 28 cm, sygn.

Teka 13 grafik; wym. plansz: 540 x 795 mm; wszystkie sygn., datowane, numerowane i tytułowane oł.

Mistrz i Małgorzata, 2007

Teka 12 grafik, z frontyspisem i katalogiem wystawy, wydana w 2007; wym. kompozycji ok.: 340 x 445 mm [plansza 510 x 645 mm]; sygn. oł. p.d. Kacper Bożek i data, tytuł śr., l.d. numer.

Vamparada, 2002 r.

akwaforta/papier, 47 x 61,5 cm (w świetle passe-partout)
opisany u dołu: `KACPER BOŻEK II/XXI`, `VAMPARADA`, `65/100`

Estymacja: 800 - 2 000 zł

Już po mnie idą ha, ha

litografia/papier, 39 x 54 cm,
sygn.

Gwoździaż

litografia/papier, 49 x 38 cm,
sygn.

Mediewistyka, 2002-2003

Tryptyk; akwaforta, akwatinta; wym. plansz: 495 x 665 mm; 489 x 659 mm; 644 x 490 mm; sygn. datowany oł. p.d.: Kacper Bożek. Tryptyk składa się z plansz: Milites Templi (egz. 63/100), Dominicanes (egz. 64/100), Firma (egz. 66/100). Lit.: "Kacper Bożek. Rysunek i grafika", Kraków 2010.

Komedia romantyczna (stan II), 2008

Akwaforta; wym.: 390 x 500 mm; sygn. oł. p.d.: Kacper Bożek VIII/XXI, l.d.: stan II.

liczba obiektów: 134