1 zł
2 600 000 zł

CIEŚLEWSKI Tadeusz (syn) (1895-1944)

Exlibrisy.

Warszawa 1945. Nakł. grona przyjaciół. 16d, k. [1], tabl. 8. oryg. teczka kart. (Teczka nieco otarta, wewnątrz stan bardzo dobry. Wydano 100 egz. (ten nr 9) w pierwszą rocznicę śmierci artysty. Na tabl. zamontowane odbitki 8 ekslibrisów drzeworytowych)

cena wywoławcza: Wykup abonament

KAMIENNE SCHODKI, 1935 R.

drzeworyt/papier,
21 x 15,5 cm (w świetle passe - partout)
sygnowany ołówkiem p. d.: `Cieślewski jr `, l. d.: `35` oraz na płycie l. d.: `CIEŚLEWSKI`

Portret Tadeusza Kulisiewicza, 1932

Drzeworyt; wym.: 139 x 99 mm; sygn. oł. p.d.: T. Cieślewski syn. Lit.: M. Grońska, "Tadeusz Cieślewski syn", Wrocław 1962, p. 134, s. 121.

Katedra i baptysterium w Padwie, 1930

Drzeworyt; wym.: 134 x 98 mm; sygn. pł. p.g: T. Cieślewski syn. Lit.: M. Grońska, "Tadeusz Cieślewski syn", Wrocław 1962, p. 98, s. 117.

Portret Artura Oppmana, 1930

Akwaforta; wym.: 176 x 115 mm; sygn. na wstędze: in. del. et aquai. T. Cieślewski syn 1930. Lit.: M. Grońska, "Tadeusz Cieślewski syn", Wrocław 1962, p. 591, s. 185.

Ulica Freta z kościołem o.o.Paulinów, 1936.

Drzeworyt, 13 x 17,5 cm [na arkuszu 21 x 30 cm]. Niesygnowany.
Maria Grońska - "Tadeusz Cieślewski syn. Życie i dzieło." Wrocław 1962, s. 132 (m.in. katalog dziel graficznych artysty).

Motyw dzielnicy staromiejskiej od strony Powiśla, 1937

Drzeworyt, odbitka brązową farbą;
wym.: 168 x 117 mm;
nie sygn.; grafika z książki A. Oppmana "Nowe oczy", Warszawa 1937.

Drzeworyt;
wym.: 139 x 99 mm;
sygn. oł. p.d.: T. Cieślewski syn.

Zaułki paryskie, 1930

Drzeworyt;
wym.: 158 x 123 mm;

Portret Artura Oppmana, 1930

Akwaforta;
wym.: 176 x 115 mm;
sygn. na wstędze: in. del. et aquai. T. Cieślewski syn 1930.

Stare mury. Motyw z ul. Brzozowej w Warszawie, 1924

Akwaforta, sucha igła;
wym.: 118 x 94 mm;
sygn. p.d.: T. Cieślewski syn, l.d.: 1924.

Róg Świętojańskiej, 1935

Drzeworyt;
wym.: 180 x 130 mm;
sygn. oł. l.d.: T. Cieślewski syn, poniżej dedykacja artysty; na marginesach ślady podklejenia, bez szkody dla kompozycji.
Lit.: M. Grońska, "Tadeusz Cieślewski syn", Ossolineum 1962, poz. 188.

Campo San Maurizio w Wenecji, 1934

Drzeworyt;
wym.: 176 x 133 mm;
sygn. oł. p.d.: T. Cieślewski syn, l.d.: 1934.
Lit.: M. Grońska, "Tadeusz Cieślewski syn", Wrocław 1962, p. 175, s. 129.

Drzeworyt;
wym.: 134 x 98 mm;
sygn. oł. l.d.: T. Cieślewski syn, p.d.: 1930.
Lit.: M. Grońska, "Tadeusz Cieślewski syn", Wrocław 1962, p. 98, s. 117.

Sień domu Baryczków, 1929

Drzeworyt;
wym.: 100 x 144 mm;
Lit.: M. Grońska, "Tadeusz Cieślewski syn", Wrocław 1962, p. 72, s. 115.

Baptysterium we Florencji, 1927

Drzeworyt;
wym.: 132 x 180 mm; poniżej napisy typograficzne (autor, tytuł, technika).

Drzeworyt;
wym.: 130 x 180 mm;
Lit.: M. Grońska, "Tadeusz Cieślewski syn", Wrocław 1962, p. 52, s. 112.

Ex libris Zbigniewa Brzeziewicza.

Drzeworyt form. 8,8x6,3 na ark. 11,9x9,3 cm, 1940 (Grońska Cieśl. 303. Stan bardzo dobry. Ekslibris zamontowany na kartonowym podkładzie. Kompozycja z trzema otwartymi książkami, w zmniejszających się formatach, jedna nad drugą. Na odwrocie ekslibrisu ołówkiem: Tadeusz Cieślewski, Holz, 1940 i to samo na odwrocie podkładu)

Ex libris Tadeusza Cieślewskiego.

Cynkotypia form. 13,5x6,8 na ark. 15,7x9,1 cm, 1919 (Grońska Cieśl. 632. Prawy górny narożnik lekko załamany, poza tym stan dobry. Ekslibris zamontowany na kartonowym podkładzie. Kompozycja z wieżą kościoła św. Anny w Warszawie. U dołu kartusz z otwartą księgą i napisem: Exlibris Tadeusza Cieślewskiego 1919 Sygn. na kartuszu: Rys. T. C. S. Syn. Na odwrocie ekslibrisu ołówkiem: Tadeusz Cieślewski, Kl 1924 i to samo na odwrocie podkładu)

Ex libris (Adama Wincentego) Englerta.

Drzeworyt form. 9,9x6,9 na ark. 11,5x8,4 cm, 1940

liczba obiektów: 146