1 zł
2 600 000 zł

MALCZEWSKI Jacek (1854-1929)

Portret Ignacego Bobrowskiego, ok. 1910-14

olej, płótno,
81.5 x 66 cm
sygnowany wzdłuż bocznej krawędzi l.g.: J Malczewski
Na krosnach dwa stemle: R.ALEKSANDROWICZ | SKŁAD PAPIERU | w Krakowie, ul. Basztowa 12.

cena wywoławcza: Wykup abonament

MALCZEWSKI Jacek (1854-1929)

WISŁA

Olej na płótnie 61 x 45,5 cm
Sygnowany l.d. - "J. Malczewski"
Wystawiany - Monograficzna wystawa Jacka Malczewskiego, Muzeum Narodowe, PoznańXI. 1968 - II. 1969, poz. kat. 133.

MALCZEWSKI Jacek (1854-1929)

Koncert

olej, deska, wym.: 21 x 15,5 cm
sygn. na odwrocie palety: "Panu Mussilowi od Jacka Malczewskiego 1897"

MALCZEWSKI Jacek (1854-1929)

Portret synka Rafała

olej, płótno nakl. na tekturę, wym.: 46 x 54 cm
sygn. l.g.: J. Malczewski
Na odwrociu pieczęć Ze zbiorów Marii Malczewskiej

MALCZEWSKI Jacek (1854-1929)

Studium postaci

ołówek, papier, 49 x 29 cm(w swietle passe - partout);
sygn. p.d.: J Malczewski
na odwrocie pieczęć: ZE ZBIORÓW MARII MALCZEWSKIEJ

MALCZEWSKI Jacek (1854-1929)

Z ANHELLEGO

tusz, piórko, tusz lawowany, kredka,
23,5 x 32 cm w świetle p-p,
sygnowany (ołówkiem) p.d. "J. Malczewski", na odwrocie stempel z herbem Tarnawa i napisem "Ze zbiorów Marji Malczewskiej"

MALCZEWSKI Jacek (1854-1929)

KOBIETA I FAUNY, około 1908-1910

olej na tekturze, 60,5 x 73 cm,
sygnowany l.d. "J. Malczewski",
na odwrocie (na tekturze) stempel "MARQUE DE FABRIQUE/AL." i nr "20"

MALCZEWSKI Jacek (1854-1929)

W pracowni artysty

olej, tektura, 95 x 70 cm; sygn. p.g.: J. Malczewski/ 1922 na ramie: tabliczka z tytułem Zauroczenie sztuką

MALCZEWSKI Jacek (1854-1929)

Kobieta idąca wiejską drogą

ołówek, papier, 24,5 x 17 cm; sygn. u dołu: JMalczewski
Na odwrocie pieczęć: ZE ZBIORÓW MARII MALCZEWSKIEJ

MALCZEWSKI Jacek (1854-1929)

Powstańcy w boju, ok. 1900

olej, tektura,
46 x 37.8 cm
sygnowany l.g.: J. Malczewski
Na odwrocie obrazu dwa stemple: - numer 61 oraz okrągły stempel ze ¼le odbitym, nieczytelnym herbem pośrodku [Tarnawa] i napisem w otoku: : • ZE ZBIORÓW • MARII MALCZEWSKIEJ. Z tyłu na ramie czytelny we fragmencie stempel z orłem bez korony, pod którym napis: OKRĘG WOJ. KRAKOWSKIEGO; w otoku napis: OKRĘGOWA KOMISJA GŁOSOWANIA LUDOWEGO. Ponadto niewyra¼ne napisy: ołówkiem oraz niebieską kredką: .. -7-20- ... 34.

MALCZEWSKI Jacek (1854-1929)

Eloe

olej, tektura, wym.: 55 x 46 cm
sygn. l.d.: J. Malczewski 1908

MALCZEWSKI Jacek (1854-1929)

PORTRET SYNA ARTYSTY, Rafała /1892-1962/, malarza i pisarza, ok. 1914

olej na tekturze,
40,5 x 24,5 cm,
u dołu po prawej słabo widoczna sygnatura "JMalczewski".

MALCZEWSKI Jacek (1854-1929)

SCENA SYMBOLICZNA, ok. 1890

olej na tekturze,
15,5 x 30 cm,
sygnowany po lewej u góry "JMalczewski"

MALCZEWSKI Jacek (1854-1929)

SCENA SYMBOLICZNA

(wg autora z "Lilli Wenedy"- wydanej w 1840 r. Juliusza Słowackiego "kroniki dramatycznej o powstaniu i fatalizmie dziejowym Polski")
tusz lawowany, sepia,
21,3 x 29,8 cm,
sygnowany ołówkiem po prawej u dołu: "JMalczewski", obok inną ręką"Lilia(!), Veneda", na odwrocie okrągła, herbowa pieczęć wdowy, Marii Malczewskiej

Malczewski czerpał wielokrotnie ze Słowackiego.

MALCZEWSKI Jacek (1854-1929)

Zatruta studnia

olej, tektura, 19 x 24 cm; na odwrocie napis autorski: Ofiarowane dla NKP
/ w Wiedniu 1914 - / na żądanie NKP / - (niewykonane) i oddane / mnie ... / Jacek Malczewski

MALCZEWSKI Jacek (1854-1929)

Modlitwa

olej, płótno, 207 x 160 cm; sygn. z prawego boku: J. Malczewski

MALCZEWSKI Jacek (1854-1929)

W pracowni artysty

olej, tektura, 95 x 70 cm; sygn. p.g.: J. Malczewski/ 1922
na ramie: tabliczka z tytułem Zauroczenie sztuką

MALCZEWSKI Jacek (1854-1929)

Chrystus w koronie cierniowej - szkic

olej, tektura, 34,5 x 25,5 cm; sygn. l.d.: J Malczewski
na odwrocie: stempel Magazyn Uniwersalny/ Roman Drobner, Kraków.

MALCZEWSKI Jacek (1854-1929)

Studium portretu kobiety

olej, deska, 21 x 14 cm (w świetle oprawy);
sygn. p.g.: J Malczewski 1922 (wzdłuż krawędzi)

MALCZEWSKI Jacek (1854-1929)

Portret dziewczynki

ołówek, kredki, papier, 26,5 x 17 cm;
sygn. l.d.: J. Malczewski Grudzień/ 16/ 12

liczba obiektów: 1290