POTWOROWSKI Piotr Tadeusz (1898-1962)
wym. 8,5x13,2 cm,
szkic z lat 1952-1954 (okres podróży do Włoch, Francji, Hiszpanii)
cena wywoławcza: Wykup abonament
wym. 13,2x8,5 cm,
olej na płótnie,
40 x 60,5 cm,
ślady sygnatury l.d.
technika mieszana, papier;
23 x 35,5 cm w świetle passe-partout
sygn. p.d. P.Potworowski
technika mieszana, papier,
53,5 x 37,5 cm (w świetle oprawy);
sygn. p. d.: P.Potworowski; dat. na odwrocie: 1958
akwarela, papier;
20,5 x 26 cm w świetle passe-partout
Na odwrocie: Potwierdzam autentyczność pracy mojego ojca Piotra Potworowskiego/ Jan Potworowski, Warszawa 27/04/18/ Na sofie I, 1956/ akwarela/ 20 x 25 cm/ Eksponowane w Studio/ 1996
Ze zbioru/ rodziny artysty
olej, płótno naklejone na deskę,
70 x 78.5
sygnowany p.d.: 61 .P. P.
na odwrocie na desce napis: PIOTR POTWOROWSKI | 1961 | Sygn.: 61 P.P.
akwarela/papier, 13,4 x 20,6 cm,
Dar z kolekcji Pana Mariusza Rosiaka.
Kompozycja. Scenografia do Wesela, 1958-1962
Akwarela, papier; wym.: 21 x 32 cm; niesygn.
akwarela, papier;
47 x 60 cm w świetle passe-partout
niesygnowany
technika mieszana, papier
technika mieszana, papier
akwarela/papier
47 x 59 cm (w świetle passe-partout),
niesygn.
ZESTAW TRZECH PROJEKTÓW KOSTIUMÓW
DO "WESELA" STANISŁAWA WYSPIAŃSKIEGO:
POETA, CZEPCOWA, KLIMINA, 1958
akwarela/papier,
29 x 20 cm, 41 x 27,5 cm, 41 x 28 cm (w świetle passe-partout)
sygn. p.d.: `P.P`
Wydawnictwo artystyczne; wyd. Anthony Froshang w Londynie;
wym.: 19 x 11,5 cm; dwa drzeworyty Potworowskiego w tekście, jeden na kartonowej oprawie; egz. 51/105; stan bdb; bardzo rzadki druk.
technika mieszana, papier, 53,5 x 37,5 cm (w świetle oprawy);