1 zł
2 600 000 zł

GOTTLIEB Leopold (1879-1934)

cena wywoławcza: Wykup abonament

GOTTLIEB Leopold (1879-1934)

GOTTLIEB Leopold (1879-1934)

Paysage, 1932

gwasz, papier
30,5 x 37,5 cm
sygn. na odwrocie

GOTTLIEB Leopold (1879-1934)

Caritas, 1906

Litografia barwna;
wym.: 300 x 230 mm (plansza 405 x 295 mm);
sygn. pł. l.d.: Leopold Gottlieb [?] Originallithographie; poniżej komp. napisy typograficzne: tytuł, technika, wydawca.

GOTTLIEB Leopold (1879-1934)

Wymarłe miasto, 1904

Litografia barwna, karton;
wym. komp.: 255 x 310 mm;
sygn. pł. p.d.: L. Gottlieb / Paryż 1904, l.d. monogram wiązany LG.

GOTTLIEB Leopold (1879-1934)

Portret Zofii Nalepińskiej - Bajczukowej

gwasz, pastel, papier; 64 x 42,5 cm;
sygn. p. d. z dedykacją autorską: A Mme Michajło
(Leop. Gottlieb) Paris 927

GOTTLIEB Leopold (1879-1934)

Siedzący chłopiec

olej/tektura, 60,3 x 46 cm (w świetle oprawy)
sygnowany p. d.: `l. gottlieb`

ODWROCIE: opisany na odwrociu - `l. gottlieb | No 264 | 6184`

LITERATURA: Wybitni artyści żydowscy z kolekcji Davida Malka i Fundacji Signum, Łódź 2004, 66 - 67 i s. 152, kat. 37

Estymacja: 25 000 - 35 000 zł

GOTTLIEB Leopold (1879-1934)

Króliki i kurczątko - szkice

akwarela, kredka/papier, 29,5 x 25,7 cm (w świetle passe - partout)

Estymacja: 6 000 - 8 000 zł

GOTTLIEB Leopold (1879-1934)

Kąpiąca się

Technika mieszana, tektura,
41 x 30 cm
Sygn. l.d. l.gottlieb

GOTTLIEB Leopold (1879-1934)

19 LITOGRAFII BARWNYCH Z TEKI LEGIONY POLSKIE

Podtytuł: teki: 22 litografii barwnych Leopolda Gottlieba żołnierza I Brygady L. P.; Wspomnienie: J. Kaden-Bandrowski Akademik Literatury; Synteza twórczości: Jan Kleczyński;, Litografie odbito w Artystycznych Zakładach Graficznych J. E. Wofensbergera, Zurich 1916, Warszawa - Główna Księgarnia Wojskowa - 1936 [wydanie numerowane: egzemplarz 272 / 1035 (odbitki na papierze zwykłym); całość zebrana w tekę twardą, s. nlb. 8, 9, 1, tablic nlb. 22; litografia barwna, 52,5 x 40,5 cm].
1. Wódz, 2. Szef - K. Sosnkowski, 3. E. Rydz_Śmigły, 4. L. Berbecki, 5. Wł. Belina-Prażmowski, 6. J. Haller, 7. B. Roja, 8. Na posterunku, 9. Obserwatorzy, 10. W pełnym rynsztunku, 12. Pionier, 13. Raport, 14.Ordynans konny, 16 Mały dobosz, 18. W drodze do okopu. 19. Mandolinista, 20. Pożegnanie, 20. Śpij kolego w ciemnym grobie, 21. Cmentarz bohaterów

GOTTLIEB Leopold (1879-1934)

Famille

tusz, papier
27 x 21 cm
sygn. p.d.: Gottlieb

GOTTLIEB Leopold (1879-1934)

Portrait de femme

papier 48 x 37 cm
sygn. p.d.: l. Gottlieb

GOTTLIEB Leopold (1879-1934)

Danse

xylografia, papier
19,5 x 19,5 cm
sygn. p.d.: Georges Gottlieb

GOTTLIEB Leopold (1879-1934)

Femme assise

sangwina, kredka, papier
37,5 x 30,5 cm

GOTTLIEB Leopold (1879-1934)

Posiłek, ok. 1927

akwarela, papier, 36 x 26 cm (w świetle oprawy);
sygn. l. d.: l. Gotlieb

GOTTLIEB Leopold (1879-1934)

PRZY STOLE

olej, ołówek/płyta,
42,5 x 27 cm

Estymacja: 14 000 - 20 000

GOTTLIEB Leopold (1879-1934)

Sardynierzy, 1921

Olej, płótno; 49 x 72 cm
Sygn. p.g. l. Gottlieb/ 921
Na odwrocie nalepka: Muzeum Narodowe/ w Warszawie oraz nalepka z nr i tytułem: 3143/ Leopold Gottlieb/ Sardiniers.
Na płótnie dodatkowo nr 6469085

GOTTLIEB Leopold (1879-1934)

Przy stole, 1920

Olej, płótno; 60 x 90 cm
Sygn. l.g. l.gottlieb 920
Na krosnach dwie nalepki:
1. nalepka drukowana z zatartym napisem odręcznym, o treści: GALERIE BERRI RASPAIL | 99 Boulevar Raspail - PARIS (VIe) | No | [....];
2. nalepka z napisem atramentem i ołówkiem: Collection | Nathan Kreiner | Tel Aviv | No. 167; Leopold Gottlieb | "Women working" 192? | oil on canvas, 59 x 89 | No 167

GOTTLIEB Leopold (1879-1934)

Szyjąca

Olej, tektura, 49 x 59 w świetle ramie
Sygn. u dołu: l. Gottlieb

GOTTLIEB Leopold (1879-1934)

Pocałunek

akwarela/papier, 26,5 x 18 cm
(w świetle passe-partout)
sygnowany l. d.: `l. gottlieb`

Estymacja: 25 000 - 35 000 zł

liczba obiektów: 230