1 zł
2 600 000 zł

BOZNAŃSKA Olga (1865 - 1940)

Portret Marii Siedleckiej

olej, płótno, wym.: 39,3 x 31,5 cm
sygn. na odwrocie ołówkiem: Olga Boznańska;
Na odwrocie naklejka z wystawy w MN w Krakowie w 1960 r. Eksponowany na wystawach: Wystawa pomiertna TPSP w Krakowie w 1946r. oraz na wystawie zbiorowej MN w Krakowie 1960 r.

cena wywoławcza: Wykup abonament

BOZNAŃSKA Olga (1865 - 1940)

Dziewczynka z misiem

olej, tektura, 80,5 x 51 cm;
Na odwrocie napis ołówkiem: nr 96, oraz słabo czytelny napis wtórny:
Olga Boznańska / Dzidzia (?) Janowiczówna(?)

BOZNAŃSKA Olga (1865 - 1940)

Martwa natura z japońską laleczką

olej, płótno naklejone na tekturę, 32,5 x 40,9
sygn. p. d.: Olga Boznańska

BOZNAŃSKA Olga (1865 - 1940)

Martwa natura z bladoróżowymi różami, 1918

olej, tektura;
32,5 x 42 cm;
sygnowany i datowany po prawej stronie u góry: Olga Boznańska | 1918;
na odwrocie nalepka na ramie, z odręcznie pisanym tekstem: (...) Vues 19/1 | 40,5 x 31 (...) 41,5 x 32,3 (...) | No 19/2 a Paris op.

BOZNAŃSKA Olga (1865 - 1940)

Portret dziewczyny w okularach

olej, tektura;
32,5 x 24,5 cm;
sygnowany po prawej stronie u góry: Olga Boznańska

BOZNAŃSKA Olga (1865 - 1940)

Portret kobiety

niesygn., olej, tektura, wym.: 47,5 x 32 cm
Ekspertyza dr Stefanii Kozakowskiej z Muzeum Narodowego w Krakowie. Na odwrocie oznaczenie depozytu MN w Krakowie

BOZNAŃSKA Olga (1865 - 1940)

MARTWA NATURA Z ŻÓŁTYMI RÓŻAMI, 1918

olej na tekturze,
30,8 x 38,1 cm,
sygnowany p.g. "Olga Boznańska / 1918"

BOZNAŃSKA Olga (1865 - 1940)

PORTRET MĘŻCZYZNY, 1900-1905 r.

Olej, tektura;
74 x 60,5 cm.
Sygn. p. d: Olga Boznańska

BOZNAŃSKA Olga (1865 - 1940)

Białe róże w wazonie, około 1918

olej, tektura;
34,7 x 48,5 cm;
sygnowany po prawej stronie u dołu: Olga Bozańska
Olga Boznańska uczyła się najpierw rysunku u swojej matki, u H. Lipińskiego i K. Pochwalskiego. W latach 1884-1886 uczęszczała na Wyższe Kursy dla kobiet A. Baranieckiego.

BOZNAŃSKA Olga (1865 - 1940)

Kwiaty - tulipany w kloszu, po 1920

olej, tektura, 37 x 44,5 cm; sygn. l.d.: Boznańska

BOZNAŃSKA Olga (1865 - 1940)

Portret panny profilem w lewo

pastel, kreda na ciemnoszarym kartonie 45 × 34
sygnowany u dołu po prawej: "OlgaBoznańska"

BOZNAŃSKA Olga (1865 - 1940)

Portret damy w białym kapeluszu

olej, tektura, 50 x 39,5 cm; sygn. l. g.: Olga Boznańska

BOZNAŃSKA Olga (1865 - 1940)

Martwa natura z białymi różami, 1918

olej, tektura; 38,5 x 50,5 cm;
sygnowany i datowany w lewym górnym rogu: Olga Boznańska | 1918

BOZNAŃSKA Olga (1865 - 1940)

Dziewczynka we wnętrzu

olej, tektura, 57,5 x 46,3 cm.; sygn. l.d.: Boznańska.
Na odwrocie drugie przedstawienie: "Olga Boznańska przy sztaludze"
oraz znaki: N 7; C...ja 2 1/2
Ekspertyza Adama Konopackiego.

BOZNAŃSKA Olga (1865 - 1940)

RÓŻE, 1909

olej na tekturze,
32,5 x 47 cm,
sygnowany u dołu po prawej "Olga Boznańska / 09", na odwrocie kartka wystawowa Tow. Przyjaciół Sztuk Pięknych w Krakowie

BOZNAŃSKA Olga (1865 - 1940)

Martwa natura z japońską figurką, 1923-1928

olej, tektura,
43 x 55.5 cm
sygnowany ołówkiem l.g.: Olga Boznańska

BOZNAŃSKA Olga (1865 - 1940)

PORTRET KOBIETY

1918 r.
Olej na tekturze 31 x 23 cm
Sygnowany l.g. - "Olga Boznańska /... w Paryżu / 1918"
Na odwrocie szkic olejny portretu męskiego

BOZNAŃSKA Olga (1865 - 1940)

Czytająca Bretonka

sygn. p.d.
pastel, papier
46x37.5 (w świetle passe-partout )

BOZNAŃSKA Olga (1865 - 1940)

Portret kobiety, około 1920

olej, tektura; 76 x 62 cm;
sygnowany po prawej stronie u góry: Olga Boznańska; na odwrocie ślady po odklejonej nalepce papierowej

BOZNAŃSKA Olga (1865 - 1940)

Kwiaty w wazonie, około 1920

olej, tektura; 45 x 35 cm;

liczba obiektów: 145