POTRZEBOWSKI Jerzy (1921-1974)
olej, płótno, 77,5 x 93 cm;
sygn. l. d.: Jerzy Potrzebowski / 1959 Kraków
[cyfra 4 przemalowana przez artystę na 5]
na odwrocie opis: KRAKÓW/ Z WYSTAWY A.S.P./ 30. VI. 1949/ Jerzy Potrzebowski
cena wywoławcza: Wykup abonament
olej, płótno, 38 x 76,5 cm;
sygn. p. d.: Jerzy
Potrzebowski
akwarela, papier, 69 x 53 cm;
sygn. p. d.: Jerzy Potrzebowski / 1966 r.
Motyw z małego miasteczka, ok. 1960
akwarela, papier,
29,5 x 38 cm (w świetle oprawy);
sygn. p. d.: Jerzy Potrzebowski
akwarela, papier,
29,5 x 37,5 cm (w świetle oprawy);
ołówek, tusz lawowany, papier jasnobrązowy,
42 x 60,5 cm (w świetle oprawy);
pastel, papier, 46 x 33 cm (w świetle oprawy);
sygn. p. d.: Jerzy Potrzebowski / 1943
olej, płótno,
65 x 100 cm
olej, płótno,
40 x 50 cm;
sygn. l. d.: Jerzy Potrzebowski
olej, płótno,
135,5 x 200 cm
sygn. p. d.: Jerzy Potrzebowski/ 1963
olej/płótno,
53 x 78 cm
sygnowany p. d.: `J Potrzebowski`
pastel, papier,
46 x 33 cm (w świetle oprawy);
olej, płótno,
74 x 60 cm;
sygn. p. d.: Józiowi Jerzy Potrzebowski / 1957
olej/płótno, 44 x 64 cm
sygnowany p. d.: `Jerzy Potrzebowski`
Widok z okien ASP na Planty i Barbakan w Krakowie
Olej, płótno,
47 x 64,8 cm,
sygn. p.d.: Jerzy Potrzebowski
olej, płótno,
135,5 x 200 cm
PEJZAŻ ZIMOWY Z CHATAMI O ZMIERZCHU
Olej, płótno;
47 x 75 cm
Sygnowany p.d.: J. Potrzebowski