1 zł
2 600 000 zł

GRONOWSKI Tadeusz (1894 - 1990)

Dwa projekty mebli, 1962

1. akwarela, gwasz, ołówek, karton; 47 x 86 cm; poniżej opisy ołówkiem; na odwrocie potwierdzenie autentyczności: Potwierdzam, że jest to praca mojego / męża Tadeusza Gronowskiego / Maria Gronowska 1991;
2. akwarela, gwasz, ołówek, karton; 55 x 103,5 cm; sygn. i dat. p. d. ołówkiem: gronowski 62; przy lewej krawędzi po środku opis czerwoną kredką: MP 17.XII.62; ślady po złożeniu, przedarcia kartonu.

cena wywoławcza: Wykup abonament

Projekt wnętrza - W5, 1962

akwarela, gwasz, ołówek, karton; 40 x 88 cm;
sygn. i dat. p. d. ołówkiem: gronowski 62
oraz opis: alternatywa kolorystyczna; karton z dwóch sklejonych arkuszy, załamania i przedarcia kartonu.

Trzy projekty wnętrza - W4, 1962

1. akwarela, gwasz, ołówek, karton; 53 x 87,5 cm; poniżej opisy ołówkiem, m.in.: śr. d.: Strona A; p. d. sygn. i dat. ołówkiem: gronowski 62;
2. akwarela, gwasz, ołówek, karton; 41 x 87 cm; poniżej opisy ołówkiem, m.in.: śr. d.: Strona B;
p. d. sygn. i dat. ołówkiem: gronowski 62; na odwrocie m.in.: napis: wnętrza recepcji / szkice-..
3. akwarela, gwasz, ołówek, karton; 53 x 77,5 cm; poniżej opisy ołówkiem, m.in.: śr. d.: Strona C; p. d. sygn. i dat. ołówkiem: gronowski 62; zagniecenia papieru;
prace posiadają ślady po złożeniu oraz ubytki malatury.

Akt (1964)

sygn. dat. p.d.
olej, sklejka
127x59 cm

Quo vadis homo…?, lata 70. XX w.

tempera/papier naklejony na płytę, 99 x 70 cm
opisany p.d.: 'GODŁO: "HOMO"'

dwukrotnie opisany na odwrociu: 'GODŁO.. "HOMO"'

Jazz - projekt malowidła ściennego, ok. 1960

akwarela, gwasz na podrysowaniu ołówkiem, papier naklejony na karton;
20,5 x 36 cm (w świetle passe-partout, o nieregularnym kształcie).

Gołąbek pokoju - projekt kompozycji ściennej (?), lata 70 XX w.

tempera, ołówek, brystol; 32,5 x 48 cm (w świetle oprawy);
na odwrocie ucięty fragment kompozycji malowanej temperą.

Akt

tempera/papier, 93 x 61,5 cm (w świetle passe-partout)

Wiosna - projekt mozaiki

tempera, aplikacje, brystol; 171 x 103 cm (w świetle oprawy);
na odwrocie napis autorski: 1) MOZAIKA / WIOSNA / 2) VENUS / 3) Zurt / 4) OTELLO;
Prawdopodobnie projekt mozaiki został przygotowany w 1962 roku, jako praca konkursowa na elewację Domu Chłopa w Warszawie.

Plakat LA POLOGNE VOUS INVITE, ok. 1950

Druk, papier; 98 x 69 cm

Wielki Balet, 1954 r.

offset/papier, 86,5 x 61 cm
sygnowany i datowany w druku p.śr.: 'gronowski | 54'
stan zachowania: dobry

Arkadia - projekty panneaux dekoracyjnych - malowideł ściennych

gwasz, papier naklejony na sklejkę;
6 części o wymiarach kolejno: 293 x 70 cm, 293 x 74,5 cm, 293 x 74 cm, 293 x 70 cm, 293 x 70 cm, 293 x 70 cm;
(praca przed konserwacją, przedarcia papieru, drobne ubytki).

Akt

sygn.p.d.
olej, sklejka, 116x67 cm

Konstrukcja, 1980

tempera, papier, 90 x 70 cm

Wystawa Tadeusza Gronowskiego, Desa Unicum, Warszawa 12.07. - 29.08.2011

Tancerka

tempera/papier, 98 x 124 cm
sygnowany p.d.: 'Gronowski'

Zestaw trzech prac:

Wiosna
tempera, karton; 300 x 68,5 cm (w świetle oprawy)
Lato
tempera, karton; 300 x 68,5 cm (w świetle oprawy);
stan: karton przerwany w dwóch miejscach
Zima

W przypadku braku ofert na cały zestaw istnieje możliwość zakupu pojedynczych pozycji w cenach:
Wiosna - 25 000 zł
Lato - 15 000 zł
Zima - 25 000 zł

Jej ulubiony papieros, 1931

Rotograwiura barwna; wym.: 295 x 212 mm; sygn. pł. w obrębie kompozycji: Gronowski 31; l.d.: Druk rot. Prasa Polska S.A. Warszawa. Finezyjna reklama papierosów "damskich" (Gabinetowe, Dames, Pani, Złota Pani), wkładka (drukowana oddzielnie) do tygodnika"Tęcza" (R. V, z. 46 z 14 XI 1931). (il. s. 52)

X Rocznica Odparcia Najazdu Rosji Sowieckiej, 1930 r.

litografia barwna/papier, 100 x 70 cm
sygnowany i datowany l.d.: 'gronowski | 30'
stan zachowania: dobry

liczba obiektów: 199