1 zł
2 600 000 zł

GUMOWSKI Jan Kanty (1883 Krościenko - 1946 Kraków)

Jasna Góra, 1925

litografia, 60,5 x 47,5 cm
sygn. na kamieniu Jan Gumowski

cena wywoławcza: Wykup abonament

Jasna Góra - Fragment fortyfikacji z bramą, 1925

litografia, 60,5 x 47,5 cm
sygn. na kamieniu JGumowski

Widoki Krakowa

Rys.[unki] Jana Gumowskiego wydane staraniem Muzeum Narodowego w Krakowie, 1926.
Teka zawiera 12 litografii (komplet), 43 x 29 cm; sygn. na kamieniu J. Gumowski, lub monogram JG.

Jasna Góra. Pielgrzymi przed Bramą Wałową, 1926

Litografia;
wym. planszy: 475 x 605 mm;
sygn. pł. p.d.:
J. Gumowski 1925 / Jasna Góra. Plansza z teki "Jasna Góra" [Warszawa], 1926. Lit.: M. Grońska, "Grafika w książce, tece i albumie", Warszawa 1994, poz. 226.

Jasna Góra. Brama Lubomirskiego, 1926

Litografia;
wym. planszy: 605 x 475 mm;
sygn. pł. l.d.: J. Gumowski / Jasna Góra 1925. Plansza z teki "Jasna Góra" [Warszawa], 1926. Lit.: M. Grońska, "Grafika w książce, tece i albumie", Warszawa 1994, poz. 226.

Jana Góra. Prezbiterium bazyliki, 1926

Litografia barwna;
wym. planszy: 605 x 475 mm;
sygn. pł. p.d.: J. Gumowski 1925. Plansza z teki "Jasna Góra" [Warszawa], 1926. Lit.: M. Grońska, "Grafika w książce, tece i albumie", Warszawa 1994, poz. 226.

Jasna Góra. Widok ogólny, 1926

Litografia barwna;
wym. planszy: 475 x 605 mm;

Matka Boska Częstochowska, 1926

Litografia barwna;
wym. planszy: 605 x 475 mm;
sygn. pł. p.d.: J. Gumowski 1925 / Jasna Góra. Plansza z teki "Jasna Góra" [Warszawa], 1926. Lit.: M. Grońska, "Grafika w książce, tece i albumie", Warszawa 1994, poz. 226.

Widoki Krakowa

Jedna z najbardziej znanych tek Jana Kantego Gumowskiego (1883-1946) z cyklu "Motywy architektury polskiej".

Teka grafik - Lublin.

Motywy Architektury Polskiej Jana Gumowskiego, Kraków 1918 r.,
Zeszyt 3
15 plansz litograficznych (6 barwnych) w teczce,
wymiar planszy: 55,7 x 38,6 cm;
każda sygn. i opisana na płycie;

Kościół św. Jacka Kaplica Kotowskich, 1945 r.

litografia/papier, 48,5 x 33,5 cm
(w świetle oprawy)
sygnowany ołówkiem l. d.: `SG`, l. d. na płycie: `Warszawa 1945 | kośc. Św. Jacka Kapl. Kotowskich`

Estymacja: 500 - 800 zł

Barbakan

litografia, papier, 27 x 40 cm (w świetle oprawy);
sygn. p. d.: JG (monogramem wiązany w odwróceniu lustrzanym, na kamieniu)

Stara Synagoga na Kazimierzu w Krakowie

litografia, papier, 28 x 42,5 cm;
sygn. u dołu: JG

Litografie z teki Widoki Krakowa, 1926

Brama Floriańska
Dziedziniec zamku królewskiego na Wawelu
Stara synagoga na Kazimierzu
sygn. na kamieniu p.d. i śr.d.
litografia
32x24, 33x24.5, 22x34

Barbakan

Krynica, 1931

Teka litografii barwnych, wydanych w postaci druku offsetowego przez W. Główczewskiego, Warszawa 1931;
wym. pl.: 400 x 310 mm;
na wszystkich sygn. pł.: J. Gumowski i daty; na każdej planszy opisy typograficzne; lekkie zabrudzenia teki, karta tytułowa i wstęp, plansze w stanie bdb (brak jednej). Lit.: J. Żywicki, "Jana Gumowskiego motywy polskie", Lublin 2003, s. 214; Grońska M., "Grafika w książce, tece i albumie", Wrocław 1994, poz. 229.

Tchórz, lata 20. XX w.

Tusz, piórko;
wym. w świetle pp.: 8 x 9,1 cm;
sygn. tuszem p.d.: J. Gumowski.

Teka: Widoki Krakowa, rys. Jana Gumowskiego wydane staraniem Muzeum Narodowego w Krakowie , 1926 r.

12 litografii z widokami Krakowa, ok. 43 x 29 cm
sygn. J. Gumowski, lub monogram JG

Teka grafik - Lublin.

Motywy Architektury Polskiej Jana Gumowskiego, Kraków 1918 r., Zeszyt 3 15 plansz litograficznych (6 barwnych) w teczce,
stan zach.: teczka uszkodzona, drobne zagięcia na niektórych planszach

liczba obiektów: 192