1 zł
2 600 000 zł

TETMAJER Włodzimierz (1862 Harklowa - 1923 Kraków)

Studium chłopki

olej, tektura,
30,8 x 20,2 cm,
sygn. p.d.: monogram wt. na odwrocie atest napisany odręcznie przez A. Karpińskiego: Stwierdzam własnoręcznym podpisem autentyczność obrazu Włodzimierza Tetmajera A. Karpiński Kraków, dn. 9.VI.1941

cena wywoławcza: Wykup abonament

Scena we wnętrzu - portret ojca artysty

ołówek, tusz lawowany, papier, 5 x 14,5 cm (w świetle oprawy);
sygn. l. d.: WTetmajer

Kobieta w stroju krakowskim, ok. 1900

Olej, płótno naklejone na tekturę;
wym.: 33 x 24 cm;
sygn. p.d.: WT.

Kapiące się - Hop do balii!

ołówek, kredki, papier,
17 x 27 cm (w świetle oprawy);
sygn. p. d.: WT

Suszenie siana

olej, tektura,
39 x 59 cm;
sygn. p. d.: W.T
Na odwrocie nalepka z Salonu Dzieł Sztuki Kazimierza Wojciechowskiego w Krakowie z tytułem obrazu, z datą przyjęcia 1927.

Zestaw sześciu szkiców kompozycji

(ujęte w jedną oprawę)
ołówek, piórko, tusz lawowany, papier,
wymiary: 5,1 x 14,4 cm, 4,6 x 15,4 cm, 6,3 x 18,7 cm, 8,2 x 19,3 cm, 8,1 x 19,3 cm;
sygnowane

Portret dziewczyny

olej, tektura,
48 x 27 cm;
sygn. u dołu: WT.
Na odwrocie napisy: główkę tę przy mnie/ malował Włodzimierz Tetmajer/ co zaręczam słowem honoru/ Maria Niedzielska/ Kraków oraz: Obrazek Włodz. Tetmajera-/ Odziedziczywszy po mej Ciotce,/ malarce krakowskiej/ Marii Niedzielskiej (zmarłej ok. 1948)/ ofiaruję go w dowód/ szczerej sympatii/ Mironowi Kołakowskiemu/ ostatniemu bodaj świadkowi/ dawnych czasów/ Jerzy Młodziejewski/ Częstochowa/ 12 lutego 1968 roku

(ujęte w jedną oprawę)
sygnowane

Fryne przed areopagiem

olej, płótno,
56 x 107 cm;
sygn. u dołu: W. T.

W BRONOWICKIEJ KARCZMIE

akwarela/papier,
12 x 18,5 cm (w świetle oprawy)
sygnowany p. d.: `Włodzimierz Tetmajer`

PRZED CHAŁUPKĄ

olej/deska,
20 x 26,5 cm
sygnowany l. d.: `W.T.`
ODWROCIE:papierowa naklejka z Salonu Malarzy Polskich w Krakowie z tytułem autorskim

Fryne przed areopagiem

olej, tektura, 24 x 62,5 cm;
sygn. p. d.: WT.

W POLU

olej/płótno, dublowane,
60 x 90 cm
sygnowany l. d.: `WT`

Przy lekturze Kuriera Polskiego

- Portret Adolfa Tetmajera, ojca artysty, 1891
olej, płótno,
51 x 40,5 cm;
sygn. p. d.: Włodzimierz Tetmajer / 1891

Fryne przed areopagiem

olej, tektura,
24 x 62,5 cm;
sygn. p. d.: WT.

ULE PRZED CHATĄ

olej/deska,
18 x 25 cm
sygnowany l. d.: WT`

W polu

sygn. l.d.
olej, płótno
61x90.5

STRACHY NA WRÓBLE

olej na tekturze, 33 x 40,5 cm, sygnowany p.d. monogramem artysty "W. T."; na odwrocie pieczątka firmy przyborów malarskich Róży Aleksandrowicz w Krakowie.

Scena klasyczna

olej, płótno;
57 x 107 cm
sygn. l.d. WT

Fryne przed areopagiem

olej, tektura, 24 x 62,5 cm;
sygn. p. d.: WT.

liczba obiektów: 227