1 zł
2 600 000 zł

KISLING Mojżesz (1891-1953)

Port w Marsylii

olej/płótno, 53,5 x 46 cm
sygnowany l.d.: 'Kisling'
na odwrociu nalepka firmy Michaux et Guerin opisana: 'Paysage | Kisling | Ladislas Szecsi | (...) | Paris' oraz nalepka Findlay Galleries

- kolekcja Ladislav Szecsi, Paryż
- Findlay Galleries, Stany Zjednoczone
- kolekcja Nortona Browna, Stany Zjednoczone
- kolekcja prywatna, Atlanta, Stany Zjednoczone

cena wywoławcza: Wykup abonament

KISLING Mojżesz (1891-1953)

Kwiaty w wazonie

olej/płótno, 46 x 33 cm
sygnowany l.d.: 'Kisling'

KISLING Mojżesz (1891-1953)

Kwiaty w szklanym wazonie

litografia barwna/papier, 47,5 x 55 cm
sygn. na płycie l.d.: Kisling
przy dolnej krawędzi p.d. pieczęć owalna ATELIER KISLING oraz sygn. ołówkiem: Jean Kisling, l.d. numer ołówkiem: 137/150

KISLING Mojżesz (1891-1953)

Mimozy w wazonie

litografia barwna/papier, 44,5 x 55 cm
sygn. na płycie p.g.: Kisling/1952
przy dolnej krawędzi p.d. pieczęć owalna ATELIER KISLING oraz sygn. ołówkiem: Jean Kisling, l.d. numer ołówkiem: XLI/L

KISLING Mojżesz (1891-1953)

Ryby (Les Poissons)

litografia barwna/papier, 42,5 x 53,5 cm
sygn. na płycie l.d.: Kisling, poniżej pieczęć owalna ATELIER KISLING z numerem IX/LXX

KISLING Mojżesz (1891-1953)

La Place de Furstemberg, 1951

litografia barwna/papier, 53,5 x 42,5 cm

KISLING Mojżesz (1891-1953)

AKT, 1918

olej, płótno, 46,5 x 62,5 cmsygn.l.d. Kisling 1918
opisany na odwrocie: M. Kisling / Paris / Fevrier 1918
na odwrocie nalepka z Frank Perls Gallery, Beverly Hills, nalepka z domu aukcyjnego Christies oraz 2
nalepki z odręcznymi napisami, w tym jedna z 1974r.
w załączeniu certyfikat autentyczności Jeana Kislinga z 17.11.1972 roku

PROWIENIENCJA:
Warszawa , kolekcja prywatna
Paryż, kolekcja Laff aille
Los Angeles, Frank Perls Gallery

KISLING Mojżesz (1891-1953)

Chłopiec w niebieskim berecie, 1948 r.

litografia barwna, papier, 60 x 44,5 cm, sygn. I dat. na kamieniu l.d.: Kisling/Sanary/1948
opis. ołówkiem l. d.: H. C. "N"/25, p. d.: pieczęć ATELIER KISLING i odręczny podpis: Jean Kisling

KISLING Mojżesz (1891-1953)

Ofelia

litografia, papier, 59 × 45 cm (odcisk płyty), sygn. na kamieniu p.g.: Kisling
u dołu 20/150 oraz oraz p.d.: owalny wycisk ATELIER KISLING i podpis ołówkiem: Jean Kisling

KISLING Mojżesz (1891-1953)

Cafe La Rotonde

litografia barwna/akwarela/papier, 39 x 49 cm (w świetle passe-partout)
sygn. na kamieniu p.d.: "Kisling",
nr 61/360, sucha pieczęć
pochodzenie: kolekcja prywatna

KISLING Mojżesz (1891-1953)

Macierzyństwo, 1952

litografia barwna/papier, 27,5 x 20 cm (w świetle passe-partout)
sygn. na kamieniu l.d.: "Kisling/1952"

KISLING Mojżesz (1891-1953)

Provence, Paris, Gitans

12 litografii (9 wielobarwnych, 3 monochromatyczne, arkusz ze stroną tytułową, arkusz ze spisem prac) w oprawie w formie płóciennego pudła; wymiary arkusza: ok. 53,1 x 42,2 cm;
poniżej obrazu sucha pieczęć: ATELIER / KISLING XIX/LXX;
na arkuszu z opisem prac tłoczony napis: BFK RIVES / FRANCE

KISLING Mojżesz (1891-1953)

Kwiaty w białym wazonie

litografia barwna, papier, 59 × 39,5 cm w świetle passe-partout
sygn. na płycie p. d.: Kisling, u dołu z lewej: C./25 "N"
oraz p. d.: owalny wycisk ATELIER KISLING
i podpis ołówkiem: Jean Kisling

* do obiektu zostanie doliczona opłata wynikającą z tzw. droit de suite

KISLING Mojżesz (1891-1953)

Martwa natura na granatowym tle

litografia barwna, papier, 58 × 45,5 cm (odcisk płyty)
65 × 52 cm w świetle passe-partout
sygn. na płycie l. d.: Kisling, u dołu H.C./25 "U"

KISLING Mojżesz (1891-1953)

Martwa natura

litografia barwna, papier, 47,5 × 56,5 (wymiar kompozycji),
52 × 61 cm w świetle passe-partout
sygn. na kamieniu l. d.: Kisling, u dołu H.C./25 "Y"

KISLING Mojżesz (1891-1953)

Akt

litografia barwna, papier, 58 × 47 cm (odcisk płyty), 53,5 × 75,5 cm (arkusz)
sygn. na płycie p. d.: Kisling
u dołu H.C./25 "T" oraz p. d.: owalny wycisk ATELIER KISLING i podpis ołówkiem: Jean Kisling

KISLING Mojżesz (1891-1953)

Martwa natura z rybami

litografia barwna, papier, 45 × 57 cm (odcisk płyty),
54,5 × 68,5 cm (arkusz), sygn. na płycie l. d.: Kisling
u dołu ołówkiem 84/150 oraz p. d.:
owalny wycisk ATELIER KISLING

KISLING Mojżesz (1891-1953)

KISLING Mojżesz (1891-1953)

Ewa (Ilustracja do: Jean Giono, Provence, Paris, 1954)

sygn. na kamień l.d.
litografia barwna
25.7x21.8 cm

KISLING Mojżesz (1891-1953)

Paysage de Saint Cyr sur Mer, circa 1949

ołówek, papier
sygn. p.d.
27,5 x 36,5 cm

Drouot, Me Boisgirard, 22 juin 2001.

Szkic do obrazu «Paysage de Saint Cyr sur Mer», 1949

liczba obiektów: 475