1 zł
2 600 000 zł
/7

BIEGAS Bolesław (Koziczyn 1877 - Paryż 1954)

Świątynia zaczarowana, 1902 (Sanctuaire enchante)

brąz, wypukłorzeźba;
47 x 42 x 6 cm
sygnatura odlewnika z boku po lewej stronie: Blanchet Fondeur 19941/8
* Publ.: Bolesław Biegas 1877-1954, rzeźba, malarstwo, (oprac. E. Bobrowska-Jakubowska, T. Zaremba), katalog wystawy w Muzeum Mazowieckim w Płocku, Płock 1997, kat. 11

cena wywoławcza: Wykup abonament

Melancholia

brąz, odlew, wys. 47 cm., średnica podstawy: 17 cm.
punca: "Bolesław / Biegas/ Blanchet Fondeur 2/8.

Sfinks

przed 1923
sygn p. d.:

PROROK

olej na płycie, 50 x 39 cm
sygnowany u dołu po prawej "B.Biegas".

Tajemnica uśmiechu, 1925

olej, płyta pilśniowa
73 x 60 cm

OCZEKIWANIE

olej na tekturze, 44 x 33 cm, sygnowany p.d. "Biegas", na ramie nalepka francuskiej wytwórni ram z nazwiskiem właścicielki obrazu, pani Delfino .

PROROK

olej na płycie, 50 x 39 cm, sygnowany u dołu po prawej "B.Biegas".

Portret sferyczny, ok. 1925

olej, sklejka, 68 x 53 cm; sygn. p.d.: B. Biegas
na odwrocie: szkic do kompozycji figuralnej.

OCZEKIWANIE

olej na tekturze, 44 x 33 cm, sygnowany p. d. "Biegas", na ramie nalepka francuskiej wytwórni ram z nazwiskiem właścicielki obrazu pani Delfino

ŚWIAT (LE MONDE), 1902 r.

Brąz 87 x 28 x 22 cm
Sygnowany u dołu z lewej strony - "B. Biegas / Paryż / r. 1902", p.d. - "Świat"

MARS

brąz patynowany, sygn. B. Biegas, poniżej 1/8 Blanchet Fondeur, wys. 40 cm.

Portret sferyczny, ok. 1925

tempera, sklejka
74 x 58 cm

Portret sferyczny, ok. 1925

olej, płótno
73,2 x 50 cm

Kompozycja symboliczna,

lata 20-te XX w.
olej na desce, 56,8 x 41 cm
na odwrocie napis: "B. Biegas" oraz ołówkiem: "2258 Biegas 67"
Ekspertyza Jerzego Malinowskiego

Kochankowie

olej, sklejka
48,2 x 40,5 cm

/7
liczba obiektów: 138