PIERŚCIŃSKI Paweł (1938 Kielce - 2017 Kielce)
Krajobraz falisty, z cyklu: Portret Ziemi Kieleckiej, 1958/2006
fotografia czarno-biała, papier,
24 x 40 cm,
sygn. p..d.: P.Pierściński oraz
sygn., dat. i opis na odwrocie,
odbitka autorska, nakład: 9/10
cena wywoławcza: Wykup abonament
izohelia, brom, papier, 64 x 83 cm,
sygn., dat., opisana na odwrocie,
nakład: 1/3 (w tym formacie)
vintage print
Wybrane wystawy: 160 wystaw w ramach projektu "Kielecka Szkoła Krajobrazu" (w różnych krajach świata 1975-1988); retrospektywne wystawy fotografii, Kielce (1981, 1995); retrospektywna wystawa fotografii "Horyzont" Muzeum Historii Fotografii, Kraków (2005); Międzynarodowy Salon "XXXV Lat Izohelii" Wrocław (srebrny medal, 1968); III Międzynarodowy Salon Fotografii "Premio Cremona" Cremona, Włochy (Grand Prix, 1969); "Marzyciele i świadkowie. Fotografia polska XX wieku" Muzeum Narodowe w Krakowie "Arsenał" (2008). Wybrane publikacje: katalogi wystaw (1962-2010); Międzynarodowy Almanach Fotografii "Fotojahrbuch International" Lipsk, Niemcy (1970/1971); albumy autorskie: "Struktury" Warszawa (1982) i "Ziemia Kielecka" Kraków (1983); almanach fotografii "Mistrzowie Polskiego Pejzażu" Kielce (2000).
Wiosna w Krajnie - z cyklu Portret ziemi Kieleckiej`, 1961 r.
fotografia czarno-biała, brom/papier fotograficzny, 37 x 59,7 cm
sygnowana l. d.: `P. Pierściński`
datowana i opisana na odwrocie: `z cyklu Portret ziemi Kieleckiej | Wiosna w Krajnie | brom 1961`
Wachlarz, z cyklu: Motywy roślinne, 1967/2006
fotografia czarno-biała, kolaż, papier,
30,5 x 22 cm,
sygn., dat. i opis na odwrocie, odbitka autorska, nakład: 10/10; praca eksponowana na wystawie: Fotografia subiektywna, Kraków 1968
24 x 40 cm,
sygn. p..d.: P.Pierściński oraz sygn., dat. i opis na odwrocie, odbitka autorska, nakład: 10/10
Śląsk - z cyklu Krajobraz z przednim planem, 1986 r.
fotografia czarno-biała, brom/papier,
28 x 40cm
opisana na odwrociu
Krajobraz II - z cyklu Portret ziemi kieleckiej, 1976 r.
40 x 50 cm
sygnowany p.d.: `P.Pierściński`
na odworciu pieczęć autorska i napisy autorskie: `z cyklu Portret Zeimi Kieleckiej | Krajobraz II brom 1976`
Afrodyta, z cyklu `Struktury, 1968/2007
fotocollage czarno-biała, odbitka 3/10;
sygn. na odwrocie: "Fot. Paweł PIERŚCIŃSKI/"Afrodyta", z cyklu "Struktury"/fotocollage 1968/Odbitka 3/10 wykonana w 2007 r./sygn.artysty
Pięciobok Z cyklu: szachownica pól, 1984r
Zdjęcie opracowana autorsko Odbitka bromowa
Format: 49 x 36 cm
Nakład: 6/10
Vintage print
Grodzisko słowiańskie w Stradowie -
Z cyklu "Portret Ziemi Kieleckiej", 1967r.
Zdjęcie opracowane autorsko odbitka bromowa
Format:30 x 35,5 cm
Nakład: 5/15
Vintage print
Ziemia z cyklu Portret Ziemi Kieleckiej, 2006
24x40cm
izobelia 1967
nakład: 3/10
W matni - z cyklu Kielecczyzna przemysłowa, 1969 r.
fotografia czarno-biała/brom, papier,
50 x 39 cm
sygnatura oraz pieczątka autorska na odwrociu
odbitka opisana na odwrocie: `cykl w matni | cycle: in a trap | Poland | Odbitka w opracowaniu | autorskim z okresu | powstania fotografii | Pierściński | Z cyklu = "Kielecczyzna przemysłowa" | "W matni - I-brom 1969 | (fragment zestawu)`
fotografia czarno-biała, brom, papier, tonowana mineralnie na wiśniowo, 25,5 × 36,5 cm (wym. obrazu); sygn., dat., opisana na przodzie; odbitka autorska, nakład: 2/2 vintage print
fotografia czarno-biała, brom, papier, 26 × 36 cm (wym. obrazu); sygn., dat., opisana na przodzie; odbitka autorska, nakład: 2/2 vintage print
W WALCOWNI , z cyklu Kielecczyzna Przemysłowa, 1967
Odbitka srebrowo-żelatynowa, papier, 48,3 x 49,5 cm; sygn. i dat. na odwrocie (ołówkiem); odbitka autorska, nakład: 3/6
Odbitka srebrowo-żelatynowa, papier, 30 x 39,5 cm; sygn. l.d. (ołówkiem): PPierściński, na odwrocie: 2 pieczątki (autorska oraz o prawach autorskich); odbitka autorska, nakład: 1/1, vintage print
Kielecczyzna przemysłowa - Walcownia w Hucie Ostrowiec Świętokrzyski, 1966 r.
fotografia czarno-biała/papier, brom/papier,
44 x 59 cm (arkusz)
sygnowana i opisana na odwrocie: `"Kielecczyzna przemysłowa" | "Walcownia w Hucie Ostrowiec Św." | brom 1966 | Odbitka autorska | z okresu powstania fotografii | P. Pierściński` oraz pieczątka autorska EFIAP odbitka autorska, nakład nieokreślony
fotografia czarno-biała, papier srebro-bromowy, 23 x 37,5 cm; sygn., dat., opisana na passe-partout ołówkiem l.d.: Dolina Wilkowska, 1960, 1/1, p.d.: Paweł Piersciński; odbitka autorska, nakład: 1/1, vintage print
fotografia czarno-biała, papier srebro-bromowy, 27 x 39 cm; sygn., dat., opisana na passe-partout ołówkiem l.d.: Zima na Radostowej, brom 1958, p.d.: Paweł Pierściński; odbitka autorska, nakład: 1/1, vintage print
Zachód słońca z cyklu Struktury, 1967 r.
fotocollage, fotografia czarno-biała, brom/papier,
39 x 28,5 cm (w świetle passe-partout)
sygnowana, datowana oraz tytuł autorski ołówkiem u dołu na passe-partout: `"Zachód słońca" z cyklu Struktury, fotocollage 1967 P. Pierściński`