1 zł
2 600 000 zł

CIEŚLEWSKI Tadeusz (syn) (1895-1944)

Rozum, 1927

sucha igła
wym.: 118 x 89 mm
sygn. oł. p.d.: T. Cieślewski syn; na marginesach ślady podklejenia bez szkody dla kompozycji.
Lit.: M. Grońska, Tadeusz Cieślewski syn, Wrocław 1962, poz. 571, s. 181

cena wywoławcza: Wykup abonament

Portret Tadeusza Kulisiewicza, 1932

drzeworyt
wym.: 139 x 99 mm
Lit.: M. Grońska, Tadeusz Cieślewski syn, Wrocław 1962, p. 134, s. 121.

Portret Artura Oppmana, 1930

akwaforta
wym.: 176 x 115 mm
sygn. na wstędze: in. del. et aquai. T. Cieślewski syn 1930.
Lit.: M. Grońska, Tadeusz Cieślewski syn, Wrocław 1962, p. 591, s. 185.

Motyw dzielnicy staromiejskiej od strony Powiśla, 1937

drzeworyt, odbitka brązową farbą
wym.: 168 x 117 mm
niesygn.; grafika z książki A. Oppmana, Nowe oczy, Warszawa 1937.
Lit.: M. Grońska, Tadeusz Cieślewski syn, Wrocław 1962, s. 138, poz. 250.

Lux in Tenebris, 1932

drzeworyt
wym.: 222 x 168 mm
sygn. pł. TCS; grafika wykonana na konkurs graficzny "Rozbrojenie moralne", ogłoszony przez redakcję czasopisma "Grafika".
Lit.: M. Grońska, Tadeusz Cieślewski syn, Wrocław 1962, s. 122, poz. 131

Księgi sobowtóry, 1932

drzeworyt
wym.: 148 x 143 mm
sygn. oł. p.d.: T. Cieślewski syn.
Lit.: M. Grońska, Tadeusz Cieślewski syn, Wrocław 1962, p. 138, s. 124, il. 33.

Katedra i baptysterium w Padwie, 1930

drzeworyt
wym.: 134 x 98 mm
sygn. oł. l.d.: T. Cieślewski syn, p.d.: 1930.
Lit.: M. Grońska, Tadeusz Cieślewski syn, Wrocław 1962, p. 98, s. 117.

Karuzel II, 1933

drzeworyt
wym.: 275 x 215 mm
Lit.: M. Grońska, Tadeusz Cieślewski syn, Wrocław 1962, il. 47.

Karuzel I, 1924

sucha igła
wym.: 159 x 118 mm
sygn. oł. l.d.: T. Cieślewski syn, p.d.: 1924; na marginesach ślady podklejenia bez szkody dla kompozycji.
Lit.: M. Grońska, Tadeusz Cieślewski syn, Wrocław 1962, p. 558, s. 179, il. 6.

Jakaś odsłona, 1930

akwaforta, sucha igła
wym.: 120 x 88 mm
sygn. oł. l.d.: T. Cieślewski syn.
Lit.: M. Grońska, Tadeusz Cieślewski syn, Wrocław 1962, p. 596, s. 186.

Campo San Maurizio w Wenecji, 1934

drzeworyt
wym.: 176 x 133 mm
sygn. oł. p.d.: T. Cieślewski syn, l.d.: 1934.
Lit.: M. Grońska, Tadeusz Cieślewski syn, Wrocław 1962, p. 175, s. 129.

Baptysterium we Florencji, 1927

drzeworyt
wym.: 130 x 180 mm
Lit.: M. Grońska, Tadeusz Cieślewski syn, Wrocław 1962, p. 52, s. 112.

Krąg, 1926

Drzeworyt ręcznie kolorowany przez autora;
wym.: 118 x 92 mm;
sygn. oł. l.d.: T. Cieślewski syn;
stan zachowania bdb; rzadka praca artysty wykorzystana jako winieta okładkowa w bibliofilskim wydaniu książki E. Zegadłowicza "Krąg", Paryż-Kraków, 1926.

Fantazja staromiejska, 1925

Drzeworyt;
wym.: 126 x 92 mm;
sygn. oł. l.d.: T. Cieślewski syn, p.d.: 1925.

Florencja. Torre dei Corbizzi, 1927

Drzeworyt;
wym.: 180 x 130 mm;
sygn. oł. p.d.: T. Cieślewski syn, p.d.: 1927.

Zaułek warszawski, 1935

drzeworyt barwny, papier, 18 x 13 cm (odcisk klocka);
sygn. na klocku l. d.: . CIEŚLEWSKI .; opisany przez artystę
u dołu: l. d. 35, sygn. powtórnie p. d.: T. Cieślewski jr

Kościół

sygn. p.d., drzeworyt
14.5x10.2

Kamienica Dekerta, 1930

akwaforta;
wym.: 197 x 133 mm;
sygn. oł. p.d.: T. Cieślewski syn, na płycie l.d.: 1930 T. Cieślewski syn inv del et sc.

Florencja

drzeworyt, 19 x 13,5 cm
niesygnowany

Teka: Dwanaście widoków Warszawy w drzeworytach Tadeusza Cieślewskiego syna, 1930

(wydane w 200 kompletach po 12 drzeworytów: 150 albumów i 50 kompl. poczt. Nakład autora)
drzeworyt, papier,
14,5 x 10,2 cm (odcisk klocka)

liczba obiektów: 146