1 zł
2 600 000 zł

HOFMAN Wlastimil (1881 - 1970)

TRYPTYK Z PALESTYNY, lata 40. XX w.

1) "Jagnię", 1945 r.
Piórko, ołówek, papier; 8,3 x 15,6 cm
Sygnowany piórkiem p.d.: 4 / I; WH [monogram wiązany]; 1945 | Jaffa
Na odwrocie sygnowany ołówkiem na środku przy dolnej krawędzi: Palestyna | WH [monogram wiązany]

2) "Pejzaż górski"
piórko, papier; 11 x 20,2 cm
sygnowany ołówkiem l.d.: WH [monogram wiązany]

3) "Na plaży", 1945 r.
piórko, papier; 8 x 15,4 cm
sygnowany piórkiem p.d.: 4/ III WH [monogram wiązany] 45 | Jaffa
Na odwrocie sygnowany ołówkiem, na środku: Palestyna |
WH [monogram wiązany]

cena wywoławcza: Wykup abonament

Polonia i żołnierz polski

olej, płótno 252 x 205 cm
sygn. u dołu - Wlastimil Hofman, w prawym dolnym rogu pięcioramienna gwiazda
Por.: Mistrz i uczeń. Wystawa prac Jacka Malczewskiego i Wlastimila Hofmana.
Katalog, D. A. Rempex, Warszawa 2000, poz. 29.

Główka chłopca

olej, tektura, 19 x 12,5 cm (w świetle ramy);
sygn. l.d.: Wlastimil Hofman 1922

Kto mnie wołał ? - tryptyk na kanwie Wesela Stanisława Wyspiańskiego

olej, sklejka, 33 x 90 cm (całość); część środkowa sygn. i datowana : 1954
na odwrocie: autorska nalepka z tytułem obrazu Kto mnie wołał ?, autorskie napisy cytaty z „Wesela” Stanisława Wyspiańskiego

W nieznane - Autoportret

olej, płótno, 100x 73 cm; sygn. l.d.: Wlastimil Hofman /Paryż 1920
na odwrocie nalepka

Anioł stróż z dwojgiem dzieci, ok. 1935

olej, tektura,
14 x 32 cm
sygnowany l.g.: Wlastimil Hofmann
Na odwrocie oprawy naklejona karta z orzeczeniem potwierdzającym autorstwo Hofmana; wydanym dnia 26 listopada 2002 roku przez p. U. Staniewską reprezentującą Gdański Salon Sztuki Dawnej (Gdańsk, ul. Długa 2).

W słońcu, 1925

olej, tektura,
24 x 28.5 cm
sygnowany l.d.: Wlastimil Hofmann | 1925
Na odwrocie napisy odręczne: - farbą - autorska dedykacja artysty dla żony: Mojej najdroż-szej| Adziuszce | Włast| 4/XI 26; - ołówkiem - 24 x 30; - czerwoną kredką - napis nieczytelny. Ponadto cztery nalepki: 1. Nalepka z rękopiśmiennym tekstem: 65. | W słońcu włas. pryw. | 24 x 30 cm | Wlastimil Hofmann; 2. czytelna we fragmencie nalepka wystawy w TZSP w Warszawie z nazwiskiem autora i datą 11.IV 1926; 3. nalepka wystawy w Domu Artystów ZPAP w Krakowie z datą 12.IX 1925 r. ; 4. nalepka antykwariatu (?) w Poznaniu.

Autoportret z dziewczynką w wieńcu, 1925

olej, tektura,
35 x 50 cm
Na odwrocie drukowana nalepka firmy L. Kwaśnika z Poznania, zajmującej się sprzedażą i oprawą obrazów

Starzec i chłopiec z kwiatem forsycji, ok. 1935

olej, sklejka,
25 x 35 cm
Na odwrocie szkic zarysu głowy starca; obok napisy ołówkiem: 248 | 180

Madonna

olej, sklejka, wym.: 108,8 x 99,5 cm
sygn. l.d.: Wlastimil Hofman 1933

Portret dziecka

olej, płótno, wym.: 29 x 32cm
sygn. l.d.: Wlastimil Hofman 1948

DWÓCH STRÓŻÓW

Rysunek piórkiem, papier; 13,5 x 10,4 cm
Na odwrocie fragment rysunku piórkiem z sygnaturą:
WH [monogram wiązany] Jerozolima

PIERWSZY RYSUNEK PO POWROCIE DO DOMU, 1946 r.

Kredka, papier; 13,9 x 12,5 cm
Sygnowany ołówkiem p.d.: 22/VI WH [monogram wiązany] 1946 | Kraków | Pierwszy mój rysunek po powrocie do domu

TRYPTYK Z ADZIĄ

1. "Ciocia Matylda" - ołówek, papier; 13 x 9 cm;
sygnatura ołówkiem l.d.: monogram wiązany "WM"; p.d.:
monogram wiązany "WM" | Ciocia Matylda

2. "Adzia" - ołówek, karton; 13,2 x 8,1 cm;
sygnatura ołówkiem p.d.: Adzia | monogram wiązany "WH"

3. "Wasza [Nasza?] Kasia" - ołówek, papier; 14,2 x 11 cm;
sygnatura piórkiem l.d.: Wlastimil Hofman | (ołówkiem) W[N]asza Kasia

Główka dziecka

olej, tektura, 24,5 x 32,5 cm; sygn. p.d.: Wlastimil Hofmann / 1929

Anioł i starzec

olej, tektura, 68 x 94 cm; sygn. p.d.: Wlastimil Hofman 1922

STARZEC Z ANIOŁEM, po 1930

olej, sklejka,
25 x 35.5 cm
sygnowany l.g.: Wlastimil Hofman

Elfy

olej, płótno, 48 x 35 cm; sygn. l.d.: Wlastimil / Hofmann

Zamyślona

olej, sklejka, 24 x 36 cm; sygn. p.d. z dedykacją autorską: Kochanemu Koledze
Ab. Neumannowi/ Wlastimil Hofman/ na pamiątkę 1932

Młody faun

olej, tektura, 32 x 35 cm, sygn. p.g.: 1920/ Wlastimil Hofman

liczba obiektów: 1577