1 zł
2 600 000 zł

HOFMAN Wlastimil (1881 - 1970)

SCENA ALEGORYCZNA - POLONIA I ŻOŁNIERZ POLSKI

olej, płótno, 252 x 205 cm;
sygn. u dołu - Wlastimil Hofman, w prawym dolnym rogu pięcioramienna gwiazda
Por.: Mistrz i uczeń. Wystawa prac Jacka Malczewskiego i Wlastimila Hofmana. Katalog, D. A. Rempex, Warszawa 2000, poz. 29.

cena wywoławcza: Wykup abonament

WODA ŻYCIA, 1922

olej, tektura 70 x 100
sygn. po prawej u dołu, czarnym olejem: Wlastimil Hofmann 1922

Śmierć

olej, tektura, 41 x 38,5 cm; sygn. l.g.- Wlastimil Hofman 1957

Zamyślenie

olej, tektura, 34 x 26 cm; sygn. l.d.- Wlastimil Hofman / 1956

ULUBIONY PIES, 1928

olej na sklejce, 48,8 x 70,5 cm
sygnowany l.d.: "Wlastimil Hofman 1928"
na odwrocie stempel Urzędu Konserwatorskiego zezwalającego na wywóz oraz obcy napis "Ulubiony pies"

PO POWROCIE

Olej, sklejka, 38 x 46,4 cm
Sygnowany czarnym olejem p.d.: Wlastimil Hofman | Szklarska Poręba 1947
Na odwrocie napis czarną farbą: (Po powrocie) | "Jezu mniej litość nad nami"

PORTRET KOBIETY Z TĘCZĄ, 1947 r.

Olej, sklejka, 27,2 x 35,2 cm
Sygnowany brązowym oraz czerwonym olejem p.d.: Wlastimil Hofman 1947 | Szklarska Poręba
Na odwrocie napis: Szczerej, przedobrej i Serdecznej | Pani Jadwidze na pamiątkę | pozowania | Wlastimil Hofman | 17/IX 1947 | Szklarska Poręba

PORTRET CHŁOPCA [LU LU], 1920 r.

Olej, deseczka, 7,3 x 11,2 cm
Sygnowany brązowym olejem l.g.: Wlastimil Hofmann Paryż 1920
Na odwrocie kartka z odręcznym napisem: "Lu Lu" | NASZ MODELIK | W PARI r. 1920 | Rue Du Muclain (...)est

Koronacja Najświętszej Marii Panny

olej, płótno, 160,5 x 114 cm; sygn. l.d. - Wlastimil `933 / Hofman
Na odwrocie napis odręczny: "Koronacja Najświętszej Marii Panny".
bibl.: E. Dusza, Malarz zapomnianego pejzażu, Londyn 1981

De profundis - tryptyk

olej, tektura, całość: 26 x 61 cm, kwatery: 26 x 20 cm;
sygn. w prawym skrzydle p.d.: Praha / Vlastimil Hofman / 1914

Chwile zadumy

olej, płótno, 80 x 110 cm; sygn. p.d.: Wlastimil Hofman/ 1921

Główka dziewczyny, 1923 (?)

olej na tekturze, 17,1 x 23 cm
sygnowany p.g.: "1923/ Wlastimil Hofman"

Sierota - Samotność - W świat

olej, płótno,
95 x 123.5 cm
Sygnowany l.g.: Vlastimil Hofmann | Praga 1916 Na krosnach i ramie powtórzony dwukrotnie napis "Sierota"; na poprzeczce krosien cy-fra "3"

ŚPIEW SKOWRONKA, 1918 r.

Olej, tektura, 55 x 45,7 cm
Sygnowany l.d.: Wlastimil Hofmann / 1918
Na odwrocie owalny stempel: MAGAZYN PRZYBORÓW MALARSKICH/ R. ALEKSANDROWICZ / KRAKÓW / PL. MATEJKI 1.

STAROŚĆ I MŁODOŚĆ, 1922 r.

Olej, płyta, 69 x 100 cm
Sygnowany l.d.: Wlastimil Hofman 1922

PORTRET PANI W BŁĘKITNEJ SUKNI ( LEOKADII SERWIŃSKIEJ), 1954 r.

Olej, płótno 47 x 40,5 cm
Sygn. po prawej u góry czarnym olejem : Wlastimil Hofman | 1954

AUTOPORTRET Z ŻONĄ, 1964 r.

Olej, dykta, 64 x 58 cm
Sygnowany p.g.: Wlastimil Hofman / 1964

Anioł Stróż

olej, tektura,
70 x 94 cm;
sygn. p.d. Wlastimil Hofman 1922
Na odwrocie nalepki przewozowe.

Przyjaźń

olej, tektura,
46 x 66 cm;
sygn. p.d.: Wlastimil Hofman 1923

Przedwiośnie

olej, sklejka,
25,5 x 35 cm;
sygn. p.d.: Wlastimil /Hofman /1946
Napis na odwrocie: Heli na pamiątkę Jej Jacusia /Wlastimil Hofman /1946

liczba obiektów: 1577