1 zł
2 600 000 zł

PRONASZKO Zbigniew (1885 Debreczyn -1958 Kraków)

PEJZAŻ Z ZESPOŁEM KLASZTORNYM

akwarela, ołówek na papierze, 30,2 x 40,5 cm,
sygnowany p.d. "Z. Pronaszko"

cena wywoławcza: Wykup abonament

BALLADA O SADOWNIKU

tusz, gwasz, akwarela, ołówek, 34 x 25,5 cm
sygnowany p.d. ołówkiem "Z. Pronaszko"
po lewej u dołu odręcznie atramentem: "jabłoni się i gruszy, śliwi serce sadu wpatrzone w źrałość swoją
Ballada o sadowniku" - i podpis: "Emil Zegadłowicz"

Martwa natura z zającem

olej, płótno, 135 x 84,5 cm;
sygn. l. d.: ZPronaszko

Lilie w wazonie

akwarela na podrysowaniu ołówkiem, papier, 50 x 37,5 cm;
sygn. p. d.: Z. Pronaszko

Nowa Huta

litografia, wym.: 43 x 30,5 cm,
sygn. p.d.: Zbigniew Pronaszko

Akt

olej, płótno, 100,5 x 69 cm;
sygn. l. g.: Z. Pronaszko.
Bibl. "Art&Business" nr 6(176)/2005, s.5; tu dat. na ok. 1930.

Dziewczyna z gitarą

olej, tektura, 46,5 x 35 cm;
sygn. l.d.: z. pronaszko

Kąpiące się

olej, tektura, 28 x 38 cm (w świetle oprawy);
sygn. u dołu po środku: z. pronaszko

Martwa natura z kwiatami w wazonie

olej, tektura, 52 x 42 cm;
sygn. p.g.: z. pronaszko;
Na odwrocie nalepka Centralnego Biura Wystaw Artystycznych Oddział w Krakowie z podpisem artysty oraz adnotacją do katalogu: Nr III KAT 1954

Po wodę

olej, płótno, 60 x 70 cm
sygn. p.d.: Z.Pronaszko

MARTWA NATURA Z JABŁKAMI, ok. 1930

olej, płótno
42.3 x 53.5 cm
sygnowany l.d.: Z.Pronaszko

PORTRET MĘŻCZYZNY W CZERWONYM SZALIKU, ok. 1945

Olej, płótno; 100 x 70 cm
Sygnowany l. d.: z. pronaszko

Portret kobiety w fotelu

olej, płótno, 110 x 90,5 cm;
sygn. p.g.: z.pronaszko.

Kwiaty w niebieskim wazonie

olej, tektura, 70,5 x 49,5
sygn. p.d.: z. pronaszko
Obraz po konserwacji.

Ulica w Suchej z teki: Czartak

litografia barwna, 18,5 x 26 cm (w świetle oprawy)
sygn. na płycie p.d.: ZP;
Kraków - wyd. Zakład Litografii Artystycznej A. Pruszyńskiego - 1928

Pejzaż z drzewami

olej/płótno, 70 x 100 cm
sygnowany p. d.: `Z. Pronaszko`

Ulica w Suchej, 1928

z albumu: Teka autolitografii Czartaka
autolitografia barwna, 17 x 25cm
sygn. na kamieniu p.d.: Z.P.

olej, płótno, 56 x 46cm
sygn. l.g.: Z. Pronaszko
na krosnach pieczątka: R. Aleksandrowicz

Martwa natura z aniołem

olej, płótno, 89 x 69 cm;
sygn. p.d.: Z. Pronaszko
na odwrocie nalepka z wystawy XXVIII Exposition Bienale Internationale des Beaux Arts, Wenecja 1956 r.

AKT, poł. lat 30-tych XX w.

olej, płótno,
106.5 x 94.5 cm
sygnowany l.g.: z. Pronaszko
na odwrocie, na blejtramie nalepki:
1. Autor Pronaszko Zbigniew | Tytuł dzieła Akt | Rodzaj dzieła ol cena 700 | Podpis autora zpronaszko;

liczba obiektów: 245