1 zł
2 600 000 zł

BRANDT Józef (Szczebrzeszyn, 1841-1915, Radom)

Kobieta z psem

ołówek, papier, 13,2 x 18 cm (w świetle oprawy);
sygn. na odwrocie: J.Brandt
"Rysunek pochodzi z kolekcji rodzinnej, ze spuścizny po Marii Pruszakównie - pasierbicy Józefa Brandta." - z opinii Katarzyny Posiadała.

cena wywoławcza: Wykup abonament

POTYCZKA (SZKIC), 1880-1885

olej na płótnie, 36,5 x 45 cm, sygnowany p.d. "JB"
Dołączone orzeczenie dr. Kazimierza Buczkowskiego - zaprzysiężonego biegłego sądowego w zakresie dzieł sztuki (wystawione w Krakowie 4.X.1949 r.)

Szkic kompozycji historycznej

olej, płótno, wym. 76 x 134 cm;
sygn. na odwrocie: Józef Brandt / z Warszawy
na odwrocie nalepka wystawowa z nr 15585, nazwiskiem autora, tytułem Szkic III oraz datą nadesłania 1923

Odpoczynek z końmi

Akwarela, papier naklejony na tekturę; 19,5 x 16 cm;
sygnowany po lewej stronie u dołu: JB.
na odwrocie nalepka: Galerie | an der Wagmźllerstraüe | Inb. JAKOB SCHEIDWIMMER | vorm. HUGO HELBING | Mźnchen 22 | Wagmźllerstraüe 15 und Liebigstraüe 21 | Telephon 20421 / 22 | An-und Verkauf | vonKunstgegenstŠnden, insbesondere | GemŠlden des 19. Jahrhunderts

KOZAK KONIA POIŁ

olej, płótno dublowane, 45,5 x 70,5 cm;
sygn. l.d.: Józef Brandt / z Warszawy / 1874 r.

WYJAZD Z WILANOWA, ok. 1897-1898

olej, płótno,
76 x 151 cm
niesygnowany

Pejzaż z obozem wojskowym i wiatrakami

Pejzaż z obozem wojskowym i wiatrakami o świcie - szkic
olej, deska, 20 x 25,2 cm; sygn. l.d.: J. Brandt / 74;
na odwrocie owalna pieczęć składu materiałów
malarskich (nieczytelna) oraz nalepka wystawowa
(Towarzystwa Zachęty Sztuk Pięknych w
Warszawie ?) z 1928 r. z tytułem "Pejzaż", nr przyjęcia: 15372

ATAK

ołówek, sepia, gwasz na papierze,
20 x 39 cm,
sygnowany ołówkiem p.d. "JB.", na odwrocie kartka wystawowa TZSP z danymi o obrazie (autor, tytuł, technika, data nadesłania - 14 VI1926 r., właściciel - "H. Brandtowa / Radom").

Studium siedzącego mężczyzny, 1863 r.

ołówek/papier, 29 x 43 cm
sygnowany l. d.: "J.B.1863 Monachium"

Na czatach, 1878

olej, deska,
15 x 16.5 cm
sygnowany p.d.: Józef Brandt | 1878.
Na odwrocie stempel o treści: Richard Wurm | München; nalepka druk: J.K. H. | Prinzessin Theresse; nalepka firmy materiałów malarskich R. Wurma; nalepka z tekstem w języku niemieckim informującym o artyście.

ZBIERANIE RANNYCH PO BITWIE, ok. 1910

olej na płótnie, 26,5 x 44 cm
sygnowany l.d. "J. Brandt"
Z ekspertyzy Mariusza -Klareckiego:
"Interesująca praca Józefa Brandta z późnego okresu twórczości artysty. [...}. Dominującym, a zarazem najciekawszym elementem kompozycji jest scena ostatniego namaszczenia udzielanego przez duchownego rannemu żołnierzowi. Temat wyjątkowy i niepowtarzalny w batalistycznej twórczości Brandta [...}. Dodatkowym atutem jest doskonały stan zachowania lica płótna (nietkniętego ręką konserwatora) [...}

olej, deska,
20 x 25,2 cm;
sygn. l.d.: J. Brandt / 74;
na odwrocie owalna pieczęć składu materiałów malarskich (nieczytelna) oraz nalepka wystawowa (Towarzystwa Zachęty Sztuk Pięknych w Warszawie ?) z 1928 r. z tytułem "Pejzaż", nr przyjęcia: 15372.

Walka o chorągiew

olej, płótno,
45,5 x 70,5 cm;
sygn. p.d.: Józef Brandt / z Warszawy / Monachium

Buńczuczny

tempera, gwasz, akwarela, tektura, wym.: 53,7 x 39,7 cm
sygn. p.d.: Józef Brandt / z Warszawy
Studium do obrazu olejnego z ok. 1885 r., znajdującego się w zbiorach Muzeum Okręgowego w Toruniu (praca reprodukowana w: Irena Olchowska-Schmidt Józef Brandt, Wyd. Kluszczyński, Kraków, 1996, s. 52).

olej, deska,
20 x 25,2 cm;
sygn. l.d.: J. Brandt / 74;
na odwrocie owalna pieczęć składu materiałów malarskich (nieczytelna) oraz nalepka wystawowa (Towarzystwa Zachęty Sztuk Pięknych w Warszawie ?) z 1928 r. z tytułem #Pejzaż#, nr przyjęcia: 15372

ATAK

20 x 39 cm,
sygnowany ołówkiem p.d. "JB.", na odwrocie na papierowych plecach wtórnie przyklejona kartka wystawowa warszawskiego TZSP z danymi o obrazie (autor, tytuł, technika, data nadesłania - 14 VI 1926 r., właściciel - "H. Brandtowa / Radom") i numerem "15562"

Na czatach

akwarela, papier, 25 x 19 cm (w świetle oprawy),
sygn. l.d.: JBr

Praczki, 1882

olej, płótno,
80 x 135 cm
sygnowany l.d.: Józef Brandt | z Warszawy | Orońsko 1882

Na czatach

akwarela, papier, 25 x 19 cm (w świetle oprawy)
sygn. l.d.: JBr

Szkic kompozycji historycznej

olej, płótno, wym. 76 x 134 cm; sygn. na odwrocie: Józef Brandt / z Warszawy

liczba obiektów: 185