1 zł
2 600 000 zł

PIENIĄŻEK Józef (1888 - 1953)

Liceum Krzemienieckie, 1927

Akwaforta;
wym.: 172 x 116 mm;
sygn. pł. p.d.: J. Pieniążek, l.d.: Krzemieniec 1923. Grafika z "Teka graficzna. Krzemieniec miasto rodzinne Juliusza Słowackiego", Lwów 1927. Lit.: M. Grońska, "Grafika w książce, tece i albumie", Wrocław 1994, poz. 436.

cena wywoławcza: Wykup abonament

PIENIĄŻEK Józef (1888 - 1953)

Dom zajezdny, 1927

Akwaforta;
wym.: 116 x 145 mm; nie
sygn. Grafika z "Teka graficzna. Krzemieniec miasto rodzinne Juliusza Słowackiego", Lwów 1927. Lit.: M. Grońska, "Grafika w książce, tece i albumie", Wrocław 1994, poz. 436.

PIENIĄŻEK Józef (1888 - 1953)

Zaułek krzemieniecki, 1927

Akwaforta;
wym.: 151 x 123 mm;
sygn. pł. p.d.: J. Pieniążek, l.d.: Krzemieniec. Grafika z "Teka graficzna. Krzemieniec miasto rodzinne Juliusza Słowackiego", Lwów 1927. Lit.: M. Grońska, "Grafika w książce, tece i albumie", Wrocław 1994, poz. 436.

PIENIĄŻEK Józef (1888 - 1953)

Teka sandomierska. Kwasoryty, 1926

Teka odbita na prasie autora, Lwów 1926.

PIENIĄŻEK Józef (1888 - 1953)

Kościół św. Anny w Nowym Targu, 1927

Akwaforta, akwatinta;
wym.: 116 x 151 mm;
sygn. pł. p.d.: J. Pieniążek, l.d.: Nowy Targ 1927.

PIENIĄŻEK Józef (1888 - 1953)

Bydgoszcz. Kramy koszykarskie, 1929

Akwaforta;
wym.: 137 x 176 mm;
sygn. pł. p.d.: J. Pieniążek, Bydgoszcz 1929. Obok głównej kompozycji szkicowa panorama i skrzynia posagowa. Grafika z bardzo rzadkiej "Teki bydgoskiej", Bydgoszcz 1929. Lit.: M. Grońska, "Grafika w książce, tece i albumie", Wrocław 1994, poz. 437.

PIENIĄŻEK Józef (1888 - 1953)

Bydgoszcz. Katedra, 1929

Akwaforta;
wym.: 176 x 139 mm;
sygn. pł. p.d.: J. Pieniążek, l.d.: Bydgoszcz 1929. Pod główna kompozycją szkicowa panorama i ujęcie kościoła z innej perspektywy. Grafika z bardzo rzadkiej "Teki bydgoskiej", Bydgoszcz 1929. Lit.: M. Grońska, "Grafika w książce, tece i albumie", Wrocław 1994, poz. 437 (Grońska znała tylko jedną pracę z tej teki, oferowanej nie wymienia).

PIENIĄŻEK Józef (1888 - 1953)

Toruń. Kościół św. Jakuba, 1924

Akwaforta, akwatinta;
wym.: 215 x 155 mm;
sygn. pł. p.d.: J. Pieniążek, l.d.: Toruń 1924.

PIENIĄŻEK Józef (1888 - 1953)

Kraków. Podwórko na Kazimierzu 1923

Akwaforta, akwatinta;
wym.: 203 x 175 mm;
sygn. pł. p.d.: J. Pieniążek, l.d.: Kraków 1923.

PIENIĄŻEK Józef (1888 - 1953)

Lwów. Cerkiew wołoska, 1934

Akwaforta, akwatinta;
wym.: 212 x 130 mm;
sygn. pł. p.d.: J. Pieniążek, l.d.: Lwów 1934.

PIENIĄŻEK Józef (1888 - 1953)

Lwów. Kaplica Boimów, 1928

Akwaforta, akwatinta;
wym.: 135 x 110 mm;
sygn. pł. p.d.: J. Pieniążek, l.d.: Lwów 1928/Kaplica Boimów.

PIENIĄŻEK Józef (1888 - 1953)

Kościół Wniebowzięcia NMP w Woli Radziszowskiej, lata 20.

Akwaforta, akwatinta;
wym.: 157 x 122 mm;
nie sygn.

PIENIĄŻEK Józef (1888 - 1953)

Kościół św. Antoniego w Sieniawie, 1927

Akwaforta, akwatinta;
wym.: 144 x 106 mm;
sygn. pł. p.d.: J. Pieniążek, l.d.: Sieniawa 1927.

PIENIĄŻEK Józef (1888 - 1953)

Matka Boska Ostrobramska, lata 20.

Akwatinta;
wym.: 175 x 127 mm;
nie sygn.

PIENIĄŻEK Józef (1888 - 1953)

Lwów. Panorama miasta, 1946

Akwaforta;
wym.: 141 x 286 mm; syg. pł. p.d.: monogram wiązany i data.

PIENIĄŻEK Józef (1888 - 1953)

Lwów. Wylot ulicy Łyczakowskiej, 1945

Akwaforta;
wym.: 251 x 175 mm;
sygn. pł. p.d.: monogram wiązany i data.

PIENIĄŻEK Józef (1888 - 1953)

Lwów. Kaplica Boimów, 1939

Akwaforta;
wym.: 238 x 185 mm;
sygn. i dat. pł. l.d.: Lwów 1939, p.d.:
J. Pieniążek.

PIENIĄŻEK Józef (1888 - 1953)

Kościółek w Tropiu, 1937

Akwaforta;
wym.: 239 x 143 mm;
sygn. oł. p.d.: J. Pieniążek;
sygn.
i dat. pł. l.d.: J. Pieniążek, Tropie 1937.

PIENIĄŻEK Józef (1888 - 1953)

Lwów. Kościół Matki Boskiej Ostrobramskiej, 1936

Akwaforta;
wym.: 290 x 217 mm;
sygn. pł. p.d.: J. Pieniążek, l.d.: Lwów 1936.

PIENIĄŻEK Józef (1888 - 1953)

Kraków. Kościół Mariacki, 1934

Akwaforta;
wym.: 356 x 270 mm;
sygn. oł. p.d.: J. Pieniążek;
sygn.
i dat. pł. p.d.: J. Pieniążek Kraków 3 XI 1934.

liczba obiektów: 230