1 zł
2 600 000 zł

NIKIFOR Krynicki (1895-1968)

W miasteczku

akwarela, papier, 20 × 14 cm w świetle passe-partout
u dołu opisany: BAŁNICKIWIESSEL OBRAZ

* do obiektu zostanie doliczona opłata wynikającą z tzw. droit de suite

cena wywoławcza: Wykup abonament

NIKIFOR Krynicki (1895-1968)

Willa w Krynicy

akwarela, papier, 21 x 15 cm,
u dołu napis: "KRYNICANOWYZYNYLKJZ".
Na odwrocie okrągła pieczęć z napisem: " Nikifor Pamiątka z Krynicy"; ołówkiem: 60 zł.

NIKIFOR Krynicki (1895-1968)

Domy w Krynicy

akwarela/papier, 22,5 x 32 cm w świetle passe-partout
pochodzenie: kolekcja prywatna

NIKIFOR Krynicki (1895-1968)

Święty

kredka/papier, 12 x 9 cm
u góry napis: 'NASWIETYNIKIJOR'

NIKIFOR Krynicki (1895-1968)

Ukrzyżowanie

kredka, ołówek/papier, 20 x 10,5 cm (w świetle passe-partout)
u dołu napis: 'ZAKOHPANE'

NIKIFOR Krynicki (1895-1968)

Krynica

sygn. pieczątkami autorskimi na odwrociu
gwasz, papier
33.5x22.5 cm

NIKIFOR Krynicki (1895-1968)

Zestaw 10 rysunków przedstawiających postacie męskie

ołówek, ołówek kopiowy, kredka niebieska;
kartonik; wymiary ok. 7,5 x 7 cm (każdy szkic);
na odwrocie każdego rysunku dwie pieczątki: okrągła: MISTRZ Z KRYNICY / NIKIFOR i podłużna: NIKIFOR MALARZ / KRYNICA.

NIKIFOR Krynicki (1895-1968)

Motyw miejski

akwarela, papier; 22 x 13,5 cm;
u dołu napis: OLMPAKWSIMIASTOPNKIA 25 OZ.

NIKIFOR Krynicki (1895-1968)

Widok miejski

akwarela, gwasz, papier; 20 x 13,5 cm (w świetle oprawy);
poniżej napis: PAŁANNKI WIEŚSEŁ OISRA (?) - przysłonięte oprawą.

NIKIFOR Krynicki (1895-1968)

Jezus przed kościołem

akwarela, gwasz, papier; 28, x 16,5 cm;
poniżej napis: 500 / KRYNICA WIESS TOOACZKAR;
praca namalowana na okładce teki Stara Warszawa.

NIKIFOR Krynicki (1895-1968)

Wieża miejska

akwarela/papier, 22 x 30 cm
u dołu napis: 'CWAMERWIEŚMIASTOKRAKOWSKIWILLA'

NIKIFOR Krynicki (1895-1968)

Błękitne okna

akwarela/papier, 22 x 25,6 cm
u dołu napis: 'CAREAKAMIASTOPOWIATKRAKOWSKIUILTA'

NIKIFOR Krynicki (1895-1968)

Urzędnik

ołówek, papier, 8,5 x 6,5 cm
napis autorski: PORZSZNIK

NIKIFOR Krynicki (1895-1968)

Kościół

akwarela, papier; 20 x 13,5 cm (w świetle passe-partout);
u dołu napis: 70 zł / RWIYNAWSI MIASTOROSTA;
na odwrocie okrągła pieczęć z napisem w otoku: PAMIĄTKA Z KRYNICY NIKIFOR
oraz odręczny napis: 21/15 własn. pryw. St (...) - słabo czytelne.

NIKIFOR Krynicki (1895-1968)

ŻOŁNIERZ w PIKIELHAUBIE

kredka na opakowaniu od papierosów MDM, 8,5 x 6,5 cm, na odwrocie okrągła pieczęć "NIKIFOR MATEJKO/ARTYSTA/MALARZ/KRYNICA WIEŚ" i ołówkiem "20 ZŁ".

Z kolekcji Barbary i Jerzego WOJNARÓW

NIKIFOR Krynicki (1895-1968)

ŻOŁNIERZ w CZAPCE z DASZKIEM

kredka na kartonie, 8 x 7 cm, na odwrocie napis "PAMTKZ", okrągła pieczęć j. w. oraz "25zł".

NIKIFOR Krynicki (1895-1968)

POLICJANT

kredka na kartonie, 7 x 6,5 cm, na odwrocie okrągła pieczątka j.w. i ołówkiem "20ZŁ".

NIKIFOR Krynicki (1895-1968)

WĄSATY ŻOŁNIERZ w CZAPCE z DASZKIEM

kredka na kartonie, 7,5 x 7,5 cm, na odwrocie okrągła pieczęć j.w. i brązową kredką "20ZŁ".

NIKIFOR Krynicki (1895-1968)

ŻOŁNIERZ w FEZIE

kredka na kartonie z nadrukiem "Zakłady Przemysłu Tytoniowego/ w Radomiu/ zł 6.20", 8,5 x 6,5 cm, na odwrocie okrągła pieczątka j.w. i ołówkiem "20ZŁ".

NIKIFOR Krynicki (1895-1968)

ŻOŁNIERZ w CZAPCE

kredka na opakowaniu od papierosów MDM, 8,5 x 6,5 cm, na odwrocie okrągła pieczęć j.w. i kredką "20ZŁ".

liczba obiektów: 1095