1 zł
2 600 000 zł

MAKOWSKI Zbigniew (1930 Warszawa - 2019 Warszawa)

CERTITUDO, 1968

tusz, akwarela/karton,
57 x 76 cm (w świetle passe-partout)
sygn. i dat. u góry: `ZBIGNIEW MAKOWSKI WARSZAWA 1968`
opisany na odwrocie: `"CERTITUDO" 1968`

cena wywoławcza: Wykup abonament

Kompozycja, 1969

gwasz, papier, 54 x 74 cm;
sygn. z prawej: Zbigniew Makowski VIII 1969

SŁOŃCA, lata 60. XX w.

olej, płótno,
101 x 81 cm
Na odwrocie na lewej listwie blejtramu napis autorski:
ZBIGNIEW MAKOWSKI 100 x 80 | -WARSZAWA-; nalepka: 2311 Cotner Avenue | CART AND CRATE | Los Angeles 90064 | Telephone: 478-5058 | CC 26-568 | 2 (w kółku)

TANTRIC DREAM, 1965

tusz chiński/papier,
55 x 80 cm (w świetle passe-partout)
sygn. i dat. u dołu: `ZBIGNIEW MAKOWSKI X 1965 WARSZAWA`
opisany na odwrocie: `TANTRIC DREAM, 1965, 57 x 82, tusz chiński (…) / ZBIGNIEW MAKOWSKI`

KOMPOZYCJA, 1971

gwasz, akwarela na papierze,
55 x 74,5 cm w świetle
passe-partout
sygnowany u dołu
"Zbigniew Makowski fecit 1971"

Bez tytułu, 1963

tusz/papier,
47 x 64 cm (w świetle passe-partout)
sygn. p.d.: `Zbigniew Makowski` oraz sygn i dat. u dołu: `Z M jesień roku 63`

CONGREGAT OMNIA, 1989

akwarela, ołówek
165 x 124 cm
sygnowany p.g.: Zbigniew Makowski f. IV.1989.

GRUDZIEŃ, XII 1963

tusz pióro, pędzel, lawowanie, papier krem.,
47 x 64 cm
sygn. tuszem p.g.: Zbigniew Makowski, grudzień 1963. p.d. sygnatura jako element kompozycji: ZMR OK 63

BEZ TYTUŁU, 1970

akwarela, gwasz, tusz, papier
55 x 75.5 cm
sygnowany p.d.: Zbigniew Makowski. IV. 1970.

I NIE JEST SNEM?, 1962

tusz pióro, papier
49 x 62.8 cm
sygnowany p.d.: Zbigniew Makowski Paris 1962.

OTO WNĘTRZA ŻÓŁTE?, 1962

tusz pióro, pędzel, akwarela, papier
48.8 x 62.3 cm
sygn. tuszem d.: narysowałem to w Paryżu pod koniec miesiąca sierpnia roku 1962 po powrocie z Prowansji - z Plan de la Tour. ZBIGNIEW MAKOWSKI Varsoviensis.
Est enim unitas imaginis in animo.

Ing, 1964 r.

tusz, akwarela/papier,
30,5 x 48 cm
sygn. u góry: `Zbigniew Makowski`, dat. w środku kompozycji: `10.V.1964`

WNĘTRZE I PEJZAŻ, 1965

rysunek długopisem, sygnowany "ZM.65" i na odwrocie
"Z. MAKOWSKI".
Dwa miniaturowe rysunki na kartce papieru o wymiarach 12,5 x 7,5 cm

Kompozycja, 1957

piórko, tusz, papier, 29 x 20,5 cm; sygn. u dołu: Zbigniew Makowski 1957
oraz z prawej strony na rysunku: ZM

NASCENS

gwasz, 56,5 x 76,5 cm,
sygnowany p.g. "Zbigniew Makowski XII.69"

SUPER NOS LUMEN, 1969

gwasz na papierze, 57 x 76 cm,
sygnowany p.g. "Zbigniew Makowski fuit hic. XII 1969"
na odwrocie dane o obrazie.

Geometrii Snu, 1964 r.

tusz, akwarela/papier, 24,5 x 30,5 cm
sygn. u dołu: `Zbigniew Makowski 1964`
Obraz prezentowany podczas wystawy w Düsseldorf, 11 września - 4 listopada 1964 r. Opisany w katalogu wystawy "Zbigniew Makowski", Künstverein für die Rheinlande und Westfalen, Düsseldorf Kunsthalle Grabbeplatz, poz. 61.

QUOD ERIT IN VOTIS, 1967

Gwasz, tusz, papier; 55 x 75 cm

TE QUAERENS, ARIADNA, ..., 1996

akryl, płótno naklejone na dyktę,
40 x 50 cm
sygnowany wzdłuż górnej krawędzi: te quaerens Ariadna. Zbigniew Makowski f. V.1996.
Na odwrocie na dykcie napis: Te quaerens, Ariadna, tuoquo | incensus amoro. | Catullus Carmen 64, 253 | Zbigniew Makowski f .V.1996. oraz nalepka informacyjna Galerie Alice Pauli z Lozanny

LUCYNA W DZIEKANCE - WIOSNA 1956, 1988

gwasz, akwarela, tusz pióro, pędzel, papier,
41 x 37.2 cm
sygnatura l.g. tuszem (częściowo obcięta): 1988 | sna 1956., sygn. oł. p.g.: Lucyna w Dziekance | Wiosna 1956 | Zbigniew Makowski PJ [monogram wiązany]. 1988

liczba obiektów: 224