1 zł
2 600 000 zł

MARKOWSKI Eugeniusz (1912 Warszawa - 2007 Warszawa)

Postacie, 1980

olej, akwarela/papier, 47x36 cm

cena wywoławcza: Wykup abonament

POSTAĆ, lata 70. - 80. XX w.

tusz pędzel, gwasz, papier
90 x 62.6 cm
sygnowany tuszem p.d.: E Markowski

KOMPOZYCJA FIGURALNA

gwasz, papier
32 x 22.5 cm
sygnowany tuszem p.d. pionowo: E. Markowski

WIGILIA U JANA I HELENY, koniec lat 60. XX w.

olej, płótno
81 x 130 cm
sygnowany u góry wzdłuż lewej krawędzi: E. Markowski

Walka

akryl, olej, papier, 61 x 40 cm;
sygn. p. d.: E. Markowski

Postacie

olej, akwarela, papier, 47 x 36 cm (w świetle oprawy)

papier gwasz, 28 x 27 cm (w świetle passe-partout); sygn. p.d.: Eug. Markowski

Bez tytułu, 1973 r.

tusz, 21 x 29 cm, sygn.

Diavolo, 1979 r.

olej/płótno, 81 x 60 cm
sygnowany l. g.: `E.Markowski`, datowany p. g.: `Warszawa 1979`

Akt

tempera, tusz pędzel, papier, 34,6 x 24,5 cm;
sygn. l.d.: E. Markowski oraz p.d.: E. Markowski / Warszawa

Pocałunek

gwasz/papier, 36,5 x 28 cm w św. p. p
sygn. p. d.: `E. Markowski`

Postacie

olej, akwarela, papier,
47 x 36 cm (w świetle passe-partout);
nie sygn.

WALKA KONI, ok. 1991

tusz pędzel, papier gazetowy kremowy
40.5 x 53.5 cm
sygn. dłg. p.d.: E Markowski

DWIE POSTACI, 1973-1993

tusz pióro, folia
46.8 x 40.8 cm
sygn. czarnym tuszem p.d.: E. Markowski, wzdłuż dolnej krawędzi nieczytelny napis z datą: 10. 6. 1993, pod kadrem rysunku p.d.: (primo bozzo 1973)

WALKA

tusz, pędzel, gwasz biały, papier
38.5 x 39.2 cm
sygn. dłg. l.d.: E. Markowski

Postacie

olej, papier, wymiary w świetle passe-partout: 47 x 36 cm
nie sygnowany

KOMPOZYCJA Z DIABLEM, ok. 1970

olej, plótno,
81 x 60.5 cm
sygnowany p. d.: E. Markowski

Bez tytułu,

technika mieszana, 21 x 30 cm,

MANEKIN, 1978

olej, technika mieszana, płótno,
86.5 x 50.5 cm
sygn. u dołu, wzdłuż lewej krawędzi: E. Markowski wzdłuż lewej krawędzi u góry napis: repr... Kurze-ST | z Manekin - Pin. | [...] 1288. | (L [...] - G [...]) | Düsseldorf dn 14.7.1978. | DA SPIEGEL [litery odwrócone] | [...]

Coltibuono, lata 50.

olej, gwasz, papier,
30,5 x 43 cm ( w świetle passe-partout)
sygn. l.g.: E. Markowski; p.d.: "colitibuono" (Firenze) [...] dei Medici ( la cucer [...] | il vecchio monastico

liczba obiektów: 204