RITTER Maria (1899-1976)
olej, płótno; 64,5 x 49,5 cm;
na odwrocie napis: MRitter oraz pieczątka (nieczytelna).
cena wywoławcza: Wykup abonament
RITTER Maria (1899-1976)
olej, płótno; 64,5 x 49,5 cm;
RITTER Maria (1899-1976)
akwarela, gwasz, tempera/papier, 60,5 x 83 cm
sygnowany i datowany l.d.: 'M. Ritterówna | 1939'
RITTER Maria (1899-1976)
olej, tektura; 30 x 41,5 cm (w świetle oprawy);
sygn. i dat. p. d.: MRitter 1952 (ołówkiem)
RITTER Maria (1899-1976)
olej/papier, 23 x 31,5 cm (w świetle passe - partout)
sygnowany p.d.: 'MRitterowa'
RITTER Maria (1899-1976)
akwarela, technika mieszana/papier, 20 x 29 cm (w świetle passe-partout)
sygnowany p.d.: 'MRitterowa'
RITTER Maria (1899-1976)
Abstrakcja czarno-pomarańczowa
gwasz, ołówek, papier, 9 x 12,5 cm
niesygnowany
RITTER Maria (1899-1976)
RITTER Maria (1899-1976)
olej, tektura; 18 x 22,7 cm;
sygn. l. d.: M. Ritterówna;
sygn. i opisana na odwrocie: M. Ritterówna / morze w Gdyni oraz słabo czytelny: 620 / ... / Reguta (ołówkiem)
RITTER Maria (1899-1976)
RITTER Maria (1899-1976)
RITTER Maria (1899-1976)
akwaforta, miękki werniks, kredka litograficzna,
pastele oleiste; 32,5 x 26,5 cm (w świetle oprawy);
sygn. i dat. ołówkiem p. d.: 1950 / M. Ritterówna
RITTER Maria (1899-1976)
olej/tektura, 21,5 x 30 cm
sygnowany ołówkiem p.d: `M. Ritter`
RITTER Maria (1899-1976)
olej, tektura, 18,5 × 23 cm
na odwrocie napis: Ritterówna/ morze.Gdynia
RITTER Maria (1899-1976)
akwarela, papier, 18 × 25,5 cm w świetle passe-partout
sygn. l. d.: MRitter
RITTER Maria (1899-1976)
RITTER Maria (1899-1976)
akwarela, tusz/papier, 46 x 70 cm (w świetle passe-partout)
sygnowany p.d.: 'M. Ritter'
RITTER Maria (1899-1976)
akwarela, ołówek/papier, 27 x 31 cm
sygnowany p.d: `M. Ritter`
RITTER Maria (1899-1976)
pastel, tusz/papier, 41 x 28 cm
sygnowany l.d.: `M. Ritterówna`
RITTER Maria (1899-1976)
akwarela, ołówek/papier, 51 x 65 cm
sygnowany p.d.: `M. Ritter`
RITTER Maria (1899-1976)
olej/papier, 28 x 35,5 cm
sygnowany i datowany p.d.: `M. Ritterowa | 1939`
RITTER Maria (1899-1976)
olej/tektura, 18,5 x 27 cm (w świetle passe - partout)
sygnowany l.d.: `MRitterówna` tytuł autorski p.d.: `Pejzaż z chmurą`
Estymacja: 800 - 1 200 zł
RITTER Maria (1899-1976)
Martwa natura konstrukcyjna I, 1959
olej, tektura,
49 x 59 cm,
sygn. p. d.: MRitter(owa?) / 1959;
Na odwrocie na krośnie autorska? nalepka z informacjami: autorem, tytułem, techniką i wymiarami pracy.
RITTER Maria (1899-1976)
olej, lak, płótno;
65,5 x 85 cm;
sygn. p. d.: MRITTER;
Na odwrocie na krośnie malarskim autorska? nalepka z informacjami:
autorem, tytułem, techniką i wymiarami pracy
RITTER Maria (1899-1976)
RITTER Maria (1899-1976)
Martwa natura z kwiatami, 1960
olej, płótno;
66 x 54 cm;
sygn. p. d.: MRITEROWA / 1960
RITTER Maria (1899-1976)
olej, tektura;
45 x 54,5 cm;
Na odwrocie nieczytelny napis ołówkiem.
RITTER Maria (1899-1976)
RITTER Maria (1899-1976)
ołówek, akwarela, papier, 51 x 65 cm (w świetle oprawy);
sygn. p. d.: MRitter (ołówkiem)
RITTER Maria (1899-1976)
akwarela/papier, 28 x 40 cm (w świetle passe-partout)
sygnowany p.d.: `M. Ritter`
Estymacja: 1 000 - 1 500
RITTER Maria (1899-1976)
RITTER Maria (1899-1976)
RITTER Maria (1899-1976)
ołówek, akwarela/papier,
10,5 x 7 cm (w świetle passe-partout)
sygnowany i datowany p. d.: `1962 | M. Ritter | RODZINKA`
Estymacja: 1 200 - 2 000 zł
RITTER Maria (1899-1976)
RITTER Maria (1899-1976)
ołówek, akwarela, papier, 51 x 65 cm (w świetle oprawy)
RITTER Maria (1899-1976)
Litografia (okres paryski); wym.: 300 x 220 mm; sygn. oł. p.d.: MR. Stan zachow.: naddarcie marginesu bez szkody dla kompozycji.
RITTER Maria (1899-1976)
RITTER Maria (1899-1976)
RITTER Maria (1899-1976)
RITTER Maria (1899-1976)
olej, płyta
35 x 46 cm;
sygn. p. d.: MRitter
na odwrocie nalepka z nazwiskiem autorki i tytułem obrazu
RITTER Maria (1899-1976)
RITTER Maria (1899-1976)
olej/płótno, 40 x 50 cm
sygnowany i datowany p. d.: `M. Ritterówna | 1958`
ODWROCIE: naklejka wystawowa z TPSP w Krakowie
RITTER Maria (1899-1976)
olej/tektura, 31 x 42 cm
sygnowany p. d.: `M. Ritterówna`
RITTER Maria (1899-1976)
Akwaforta; 120 x 168 mm; sygn. oł. p.d.: Ritterówna 26.
RITTER Maria (1899-1976)
Zespół trzech prac: 1. sucha igła; wym.: 130 x 175 mm; sygn. oł. p.d.: Ritterówna. 2. sucha igła, ołówek; wym. 130 x 175 mm, niesygn. 3. rysunek, ołówek; wym.: 10 x 16 cm; projekt grafiki; niesygn.
RITTER Maria (1899-1976)
tempera, kredka/papier,
33 x 26,5 cm (w świetle oprawy)
sygnowany i datowany p. d.: "1950 | M. Ritterówna"
RITTER Maria (1899-1976)
akwarela, gwasz/papier,
69 x 55,5 cm (w świetle passepartout)
sygnowany p. d.: `M. Ritter`
RITTER Maria (1899-1976)
Kredka, tusz, ołówek, papier;
wym.: 18,5 x 20 cm;
sygn. oł. p.d.: M Ritter.
RITTER Maria (1899-1976)
Gwasz, tusz, ołówek, papier;
wym.: 20 x 16 cm.
Na odwrocie pieczęć artystki.
RITTER Maria (1899-1976)
Śniadanie w sadzie, lata 30. XX w.
Piórko, tusz, papier;
wym.: 15 x 23 cm;
sygn. p.d.: MR. Na odwrocie pieczęcie artystki.
RITTER Maria (1899-1976)
Głowa mężczyzny, lata 30. XX wieku (okres paryski)
litografia;
wym.: 300 x 220 mm;
sygn. oł. p.d.: MR.
Stan zachowania: naddarcie marginesu bez szkody dla kompozycji.
RITTER Maria (1899-1976)
drzeworyt na bibule;
wym.: 160 x 115 mm;
sygn. na odwrocie pieczątką autorska.
RITTER Maria (1899-1976)
Martwa natura z fiołkiem alpejskim
akwarela, papier, 35,5 x 31 cm
sygn. p.d.: M Ritter
RITTER Maria (1899-1976)
akwarela, papier, 35,5 x 28,3 cm (w świetle oprawy);
sygn. p.d.: M Ritterówna
RITTER Maria (1899-1976)
RITTER Maria (1899-1976)
ołówek, kredka, papier, 25,5 x 13 cm (w świetle oprawy);
sygn. p.d.: MR (ołówkiem)
RITTER Maria (1899-1976)
sygnowany p.d.
akwarela, papier, 22x29.5 cm
RITTER Maria (1899-1976)
Gwasz, papier; 27 x 34 cm w świetle passe-partout
Sygnowany p. d.: m. Ritterówna
RITTER Maria (1899-1976)
RITTER Maria (1899-1976)
akwarela, papier,
35,5 x 28,3 cm (w świetle oprawy);
sygn. p.d.: M Ritterówna
RITTER Maria (1899-1976)
sygn. p.d.: MR (ołówkiem)
RITTER Maria (1899-1976)
RITTER Maria (1899-1976)
RITTER Maria (1899-1976)
akwarela, węgiel, papier,
35,3 x 28 cm (w świetle passe - partout);
sygn. p.d.: MRitterówna / 1958
RITTER Maria (1899-1976)
długopis, akwarela, gwasz, papier, 27,5 x 21 cm;
sygn. i dat. p.d.: 1951 / MRitter (ołówkiem);
napis l.d.: Kobiety południa (ołówkiem, na passe-partout)
RITTER Maria (1899-1976)
ołówek, akwarela, papier, 41 x 29 cm;
sygn. i dat. p.d.: MRitter / 1951 (ołówkiem)
RITTER Maria (1899-1976)
ołówek, akwarela, papier, 41 x 28 cm;
sygn. i dat. p.d.: M. Ritter / 1961 (ołówkiem)
RITTER Maria (1899-1976)
akwaforta z akwatintą, 18 x 10,5 cm,
sygnowana oł. p.d. "MRitter",
na odwrocie pieczątka "Maria Ritter Nowy Sącz" oraz oł., ręką artystki, tytuł i technika oraz "włochy / 1939" i sygnatura
RITTER Maria (1899-1976)
olej, tektura, 25 x 35 cm;
sygn. p.d.: MRitter
RITTER Maria (1899-1976)
RITTER Maria (1899-1976)
litografia, wym.: 245 x 205 mm, sygn. oł. l.d.: M.Ritterówna, l.d.: Litografia.
RITTER Maria (1899-1976)
miękki werniks, wym.: 145 x 100 mm, sygn. oł. p.d.: M.Ritterówna 1937, l.d.: Chłopak.
RITTER Maria (1899-1976)
Akwarela, papier; 47 x 53,5 cm w świetle
Sygnowane l. d.: M Ritter1957
RITTER Maria (1899-1976)
Akwarela, papier; 28,5 x 19 cm w świetle
Sygnowany p. d.: M Ritter
RITTER Maria (1899-1976)
olej, tektura, 28 x 41 cm (w świetle oprawy);
sygn. p.d.: MRitterówna 1960
RITTER Maria (1899-1976)
olej, tektura,
wym.: 18,5 x 25 cm,
sygn. p.d.: M.Ritter
RITTER Maria (1899-1976)
olej, tektura,
wym.: 18,5 x 25 cm,
sygn. p.d.: M.Ritter
RITTER Maria (1899-1976)
RITTER Maria (1899-1976)
olej na tekturze, 20 x 28 cm
na odwrocie pieczątka artystki
RITTER Maria (1899-1976)
"PEJZAŻ Z OKOLIC NOWEGO SĄCZA"
olej na tekturze, 17 x 24 cm, sygnowany p. d. "M. Ritter" i monogramem" M. R"
RITTER Maria (1899-1976)
akwaforta z akwatintą, 17,7 x 10,4 cm, sygnowana ołówkiem "M.Ritter", na odwrocie stempel "Maria Ritter Nowy Sącz" oraz ołówkiem "Włochy 1983"
RITTER Maria (1899-1976)
olej, płótno; 38 x 52 cm;
sygnowany po lewej stronie u dołu: MRitterówna
RITTER Maria (1899-1976)
RITTER Maria (1899-1976)
kredka, piórko, papier, w.29,4 x 21,2 cm, na odwrocie pieczątka autorska,
RITTER Maria (1899-1976)
kredka, tusz, papier, w.29,3 x 20,8 cm, na odwrocie pieczątka autorska,
RITTER Maria (1899-1976)
olej, papier, w.18,2 x 25,6 cm, sygn. p. d. "M Ritter", na odwrocie pieczęć autorska,
RITTER Maria (1899-1976)
akwarela, papier, 15,5 x 21 cm, sygn. p.d.: MRitterówna
RITTER Maria (1899-1976)
Olej, tektura; 25 x 21 cm (w świetle passe-partout)
Sygn. p.d.: 1958 | MRitterow..
RITTER Maria (1899-1976)
Portret dziewczyny w czarnej sukni z żółtą broszką
olej, płótno,
64 x 52 cm;
sygn. p.d.: M Ritterówna
Na odwrociu powtórzona sygnatura i nalepka z tytułem obrazu i nr 278.