1 zł
2 600 000 zł

GROTT Teodor (1884-1972)

Martwa natura z różami

akwarela, tektura, 46,5 x 66 cm
sygn. p. d.: Teod. Grott

cena wywoławcza: Wykup abonament

GROTT Teodor (1884-1972)

Chryzantemy

akwarela, gwasz, karton; 47 x 67,5 cm (w świetle oprawy);
sygn. p. g.: Teod. Grott;
na odwrocie nalepka z Salonu Sztuki "Achilleion" w Białej - wł. J. Birner.

GROTT Teodor (1884-1972)

Malwy przed chatą

akwarela, papier naklejony na tekturę; 34 x 46,5 cm;
sygn. p. d.: Teod. Grott.

GROTT Teodor (1884-1972)

Notre Dame, 1910

akwarela, papier,
37 x 25 cm (w świetle oprawy),
sygnowany p.d.: "Teod Grott 910"

* Droit de suite

GROTT Teodor (1884-1972)

"Gdynia", 1923 r.

akwarela, ołówek/papier, 30 x 47 cm (w świetle passe-partout)
sygnowany, opisany i datowany p.d.: 'Teod Grott , Gdynia 923'

GROTT Teodor (1884-1972)

Kwiaty w wazonie

akwarela, gwasz, papier, 67 × 45,5 cm w świetle ramy
sygn. p. d.: Teod Grott

GROTT Teodor (1884-1972)

Malwy przed chatą

sygn. p. d.: Teod. Grott.

GROTT Teodor (1884-1972)

Kaczeńce

Akwarela, papier, 44 x 38,5 cm,
sygn. l.g.: T. Grott.

GROTT Teodor (1884-1972)

Dziewczynka w chuście, 1910 r.

akwarela, papier, 63 × 43,5 cm w świetle ramy
sygn. i dat. p. d.: Teod. Grott 910
na odwrocie papierowa nalepka TPSP w Krakowie z opisem pracy

GROTT Teodor (1884-1972)

MARTWA NATURA Z KWIATAMI

akwarela, karton
54,3 x 43,3 cm (w świetle ramy)
sygn. p.d.: Teod Grott

GROTT Teodor (1884-1972)

Róże w wazonie, 1906

olej, karton naklejony na tekturę; 91 x 69 cm;
sygn. i dat. p. g.: Teod. Grott 906 (ołówkiem); (przed konserwacją).

GROTT Teodor (1884-1972)

Róże i aniołek

akwarela, papier; 45 x 64,5 cm (w świetle oprawy);
sygn. p. d.: Teod. Grott.

GROTT Teodor (1884-1972)

Głowa staruszki, 1906

pastel, tektura; 65 x 57 cm;
sygn. i dat. l. g.: Teod. Grott / 1906;
na odwrocie nalepka wystawowa z TPSP w Krakowie (1914) z tytułem Głowa staruszki.

GROTT Teodor (1884-1972)

Róże w niebieskim wazonie

akwarela/papier, 48,5 x 32,5 cm w świetle passe-partout
sygn. l.g.: Teod. Grott

GROTT Teodor (1884-1972)

Bukiety, 1946 r.

olej, tektura, 50 x 70 cm
sygn. i dat. p. g.: Teod Grott /946

GROTT Teodor (1884-1972)

Chryzantemy w wazonie

sygn. p.d.
akwarela, papier
64x100 cm

GROTT Teodor (1884-1972)

CAPRI, 1908

Olej, tektura; 20,5 x 29 cm
Sygnowany p.d.: Teod. Grott 908 | Capri.
Na odwrocie dwie nalepki wystawowe drukowane, wypełnione piórem Towarzystwa Przyjaciół Pięknych w Krakowie z opisem pracy, z 1908 r i z Wystawy Jubileuszowej w 1960 r.

Obraz wystawiany: 1. Towarzystwo Przyjaciół Sztuk Pięknych, Kraków, 1908; 2. Teodor Grott:wystawa jubileuszowa : malarstwo, grafika, rysunek, Towarzystwo Przyjaciół Sztuk Pięknych, Kraków, październik 1960

*opłata droit de suite

GROTT Teodor (1884-1972)

KACZEŃCE W WAZONIE, 1919

akwarela, tektura
61 x 49 cm
sygn. p.g.: Teod. Grott | 919
Na odwrocie nalepka (druk) o treści: SALON OBRAZÓW ART. POLSK. | KUNSTHANDLUNG | JAKÓB WEITZMANN | PIERWSZORZĘDNY | SKŁAD RAM | LWÓW UL. AKADEMICKA 28

GROTT Teodor (1884-1972)

Gdynia, 1923 r.

sygnowany, opisany i datowany p.d.: 'Teod Grott | Gdynia 923'

GROTT Teodor (1884-1972)

Róże w wazonie, 1914 r.

akwarela/papier, 61 x 45 cm
sygnowany i datowany p.g.: 'Teod Grott | 914'

GROTT Teodor (1884-1972)

Róże

akwarela na podrysowaniu ołówkiem, papier; 52 x 40,5 cm;
sygn. l. g.: Teod. Grott.

GROTT Teodor (1884-1972)

Róże, 1939 r.

olej, płyta, 70 × 49,5 cm
sygn. i dat. p. g.: Ted. Grott/1939

GROTT Teodor (1884-1972)

Kwiaty w oknie

akwarela, papier; 35 x 48 cm (w świetle oprawy);
sygn. p. g.: Teod. Grott.

GROTT Teodor (1884-1972)

Łodzie w porcie Concarneau

akwarela , papier, 30 x 45 cm (w świetle oprawy);
sygn. l. d: TeoGrott

GROTT Teodor (1884-1972)

Kwiaty w oknie

sygn. p.g.
akwarela, papier
36x49.5

GROTT Teodor (1884-1972)

Gdynia - Widok z Kamiennej Góry, 1913

akwarela na podrysowaniu ołówkiem, papier;
30,5 x 47 cm (w świetle oprawy);
sygn., dat. i opisana p. d.: Teod Grott / Gdynia 913 (ołówkiem).

GROTT Teodor (1884-1972)

Kaczeńce

akwarela, papier; 50 x 35 cm;
sygn. p. g.: Teod. Grott.

GROTT Teodor (1884-1972)

Morskie Oko, 1911

akwarela, papier; 33,5 x 48,5 cm (w świetle oprawy);
sygn. i dat. l. d.: Teod. Grott 911.

GROTT Teodor (1884-1972)

Róże w wazonie

akwarela, tektura, 46,5 × 66 cm, sygn. p.d.: Teod. Grott

GROTT Teodor (1884-1972)

Łodzie w porcie Concarneau

sygn. l. d: TeoGrott

GROTT Teodor (1884-1972)

Kwiaty, 1946

olej, tektura; 50 x 70 cm;
sygn. i dat. p. g.: Teod Grott / 946

GROTT Teodor (1884-1972)

Kwiaty (róże bordo), 1910

akwarela, tektura; 47 x 37,5 cm;
sygn. i dat. l. g.: Teodor. Grott 910;
na odwrocie nalepka Towarzystwa Przyjaciół Sztuk Pięknych w Krakowie z odręcznie wypisaną informacją o pracy (piórem): 1911 / 142 / Grott Teodor / Kwiaty (róże bordo) / akw. / 100 kr

GROTT Teodor (1884-1972)

Las w słońcu

akwarela, gwasz, tektura, 30 x 45 cm;
sygn. p. d.: TeodGrott 927

GROTT Teodor (1884-1972)

Gdynia - Orłowo, ok. 1930

akwarela, papier; 28 x 45 cm (w świetle passe-partout);
sygn. l. d. ołówkiem: Teod. Grott.

GROTT Teodor (1884-1972)

Widok na Wawel

gwasz, papier, 33 × 48,5 cm w świetle passe-partout
sygn. l. d.: Teod. Grott.

GROTT Teodor (1884-1972)

Kwiaty w oknie

akwarela, papier; 35 × 48 cm w świetle oprawy
sygn. p. g.: Teod. Grott

GROTT Teodor (1884-1972)

Róże w wazonie

akwarela, tektura, 46,5 × 66 cm
sygn. p. d.: Teod. Grott

GROTT Teodor (1884-1972)

Kwiaty, 1918

pastel, papier; 67 x 84 cm;
sygn. l. g.: Teod Grott / 918

GROTT Teodor (1884-1972)

Akt

olej, płótno, 68,5 × 97 cm
sygn. l.g.: Teod.Grott

GROTT Teodor (1884-1972)

Kwiaty w wazonie

akwarela, gwasz/papier, 48 x 56,5 cm
sygnowany l.g.: 'Teod Grott'

GROTT Teodor (1884-1972)

Kwiaty w oknie

sygn. p. g.: Teod. Grott

GROTT Teodor (1884-1972)

Kwiaty (1918)

sygn. dat. l.g.
pastel, papier
67x84 cm

GROTT Teodor (1884-1972)

Pejzaż z Neapolu

olej, dykta; 28,2 x 20,5 cm;
sygn. p. d.: Teod. Grott / Neapol;
na odwrocie słabo czytelne napisy ołówkiem

GROTT Teodor (1884-1972)

Widok na pałac z ogrodu

akwarela, papier, 43 x 62 cm w świetle oprawy;
sygn. l. d.: Teod. Grott

GROTT Teodor (1884-1972)

Wenecja z okna pracowni, 1920 r.

akwarela, karton, 47 x 63,5 cm w świetle oprawy;
sygn. i dat. p. g.: Teod. Grott 920

GROTT Teodor (1884-1972)

Wnętrze kościoła Mariackiego w Krakowie, 1911 r.

litografia, papier, 40,5 x 28,5 cm w świetle passe-partout;
sygn. i dat. śr. d.: Teod. Grott 911

GROTT Teodor (1884-1972)

Martwa natura z bukietem żółtych kwiatów

akwarela, gwasz/papier, 48,5 x 67 cm
sygnowany l.d.: 'Teod | Grott'

GROTT Teodor (1884-1972)

Białe róże w wazonie

akwarela, ołówek/papier, 56,5 x 76 cm (wymiary w świetle ramy)
sygnowany p.d.: 'Teod.Grott'

GROTT Teodor (1884-1972)

Astry w wazonie

olej, tektura; 49 x 34,5 cm (w świetle oprawy);
sygn. p. g.: Teod. Grott

GROTT Teodor (1884-1972)

Portret panny Woźniak, 1943 r.

akwarela, ołówek/papier, 37 x 28 cm, wymiary w świetle ramy
sygnowany i datowany p.d.: 'Teo Grott | 22/I 43 r.'

GROTT Teodor (1884-1972)

Widok na kościół św. Piotra i Pawła w Krakowie

akwarela, papier, 28 × 34 cm
sygn. p. d.: TeodGrott.

GROTT Teodor (1884-1972)

Kwiaty w wazonie

olej, płótno; 50 x 40 cm;
sygnowany po lewej stronie u dołu: T. Grott

GROTT Teodor (1884-1972)

Capri, 1908

olej, tektura; 21 x 29 cm;
sygn., dat. i opis p. d.: Teod. Grott 908./ Capri.
na odwrocie nalepki: Towarzystwa Przyjaciół Sztuk Pięknych w Krakowie z 1908 r. z numerem 1222 i opisem pracy oraz z Towarzystwa Przyjaciół Sztuk Pięknych w Krakowie z wystawy jubileuszowej w 1960, z opisem pracy i tytułem: Capri I z późniejszym dopiskiem WIOSNA

GROTT Teodor (1884-1972)

Akt

olej, płótno, 57,5 x 91 cm,
sygn. l.d.: Teod. Grott

GROTT Teodor (1884-1972)

WIDOK NA SUKIENNICE I KOŚCIÓŁ MARIACKI W KRAKOWIE

Akwarela, papier; 70 x 53 cm
Sygnowany p.d.: Teodor Grott

GROTT Teodor (1884-1972)

Portret pani Izabeli, 1914 r.

olej, płyta, 47 × 69 cm
sygn. i dat. p.g.: Teodor Grott/1914
na odwrocie nalepka z TPSP w Krakowie z 1960 r. z tytułem pracy i datą powstania oraz odręczny napis ołówkiem Izabela Chmielczyk-Czajkowska (?)

Wystawa Jubileuszowa w Towarzystwie Przyjaciół Sztuk Pięknych w Krakowie, 1960 r.

GROTT Teodor (1884-1972)

Kwiaty w wazonie (1947)

sygn. dat. p.d.
olej, płótno
99x75 cm

GROTT Teodor (1884-1972)

Akt z pajacykiem

akwarela, papier, wym. 47 × 63 cm,
sygn. p.d.: Teod. Grott

GROTT Teodor (1884-1972)

MARTWA NATURA z CHRYZANTEMAMI w WAZONIE i JABŁKAMI, 1936

akwarela, 88 x 60 cm,
sygnowana i datowana l.d. "Teod Grott 36"

GROTT Teodor (1884-1972)

Kwiaty w wazonie

Akwarela, papier, 67 x 45 cm,
sygn. p.d.: Teod Grott

GROTT Teodor (1884-1972)

Wiosną, ok. 1928 r.

akwarela/papier, 90 x 68 cm
sygnowany l.d.: `Teodor Grott`
na odwrociu nalepki galeryjne Towarzystwa Przyjaciół Sztuk Pięknych w Krakowie, Instytut Propagandy Sztuki
WYSTAWIANY: - Salon Listopadowy, Instytut Propagandy Sztuki, Kraków 1930 r.
- Wystawa Jubileuszowa, Towarzystwo Przyjaciół Sztuk Pięknych, Kraków 1960 r.
LITERATURA: - "Sztuki Piękne", rocznik VI, 1930, s. 214
- "Sztuki Piękne", rocznik VII, 1931, s. 2

GROTT Teodor (1884-1972)

Chryzantemy w wazonie

48 x 34,5 cm (w świetle oprawy);
sygn. p. d.: Teor Grott

GROTT Teodor (1884-1972)

Portret kobiety w czerwonym szlafroku, 1936 r.

akwarela/papier, 65,5 x 53,5 cm
sygnowany i datowany p.g.: 'Teod Grott | 936'

GROTT Teodor (1884-1972)

Akt z pajacykiem

akwarela, papier, 47 x 63 cm; sygn. p. d.: Teod. Grott

GROTT Teodor (1884-1972)

Stare domy w Fiesole, 1935

akwarela, gwasz, papier; 30,7 x 39,7 cm w św. p-p.;
sygn. p. d.: Teodor Grott / Fiesole;
na odwrocie:
- nalepka wystawowa Towarzystwa Przyjaciół Sztuk Pięknych w Krakowie z opisem pracy: 50 / Autor Teodor Grott / Tytuł dzieła Fiesole - stare domy / Rodzaj dzieła akw. R. 1935 Cena (przekreślone) 32 x 43. / Wystawa Jubileuszowa r. 1960 / Podpis autora;
- nalepka z opisem pracy: 8 / Teodor Grott / Stare domy w Fiesole, 1935 r. / akwarela/papier, 32 x 43 cm / ID 14046 UK/11780/2013

Obraz wystawiany:
"Teodor Grott: wystawa jubileuszowa: malarstwo, grafika, rysunek", październik 1960 r.

GROTT Teodor (1884-1972)

Kaczeńce w niebieskiej wazie, 1919

tempera/tektura, 61,5 x 48 cm
sygn. p.g.: Teodor Grott / 919
na odwrocie nalepka: SALON OBRAZÓW / ART. POLSK./ JAKOB WEITZMANN/ PIERWSZORZĘDNY /SKŁAD RAM/ LWÓW, UL. AKADEMICKA 28

GROTT Teodor (1884-1972)

Kwiaty w wazonie

akwarela, papier, 67 x 45 cm,
sygn. p.d.: Teod Grott

GROTT Teodor (1884-1972)

Wiosną, ok. 1928 r.

akwarela/papier, 90 x 68 cm

GROTT Teodor (1884-1972)

Kwiaty w wazonie

sygn. p.d.
akwarela, papier
49x35 cm

GROTT Teodor (1884-1972)

Pejzaż górski

olej, tektura, 15 x 23 cm,
sygn. p.d.: Teo Grott

GROTT Teodor (1884-1972)

Portret chłopca

olej, tektura, 65 x 51 cm,
sygn. p.g.: Teod. Grott.
Na odwrocie napis atramentem: Portret chłopca. / (Lipowskiej syn).

GROTT Teodor (1884-1972)

Bzy

akwarela, papier, 48,5 x 38,8 cm
sygn. p. d.: Teod.Grott

GROTT Teodor (1884-1972)

Róże w wazonie, 1914 r.

akwarela/papier, 61 x 45 cm
sygnowany i datowany p.g.: `Teod Grott | 914`

GROTT Teodor (1884-1972)

Pieskowa Skała, ok.1925

akwarela, papier; 31,5 x 49 cm;
sygn. p. d.: Teod. Grott/ Piaskowa Skała

GROTT Teodor (1884-1972)

Kwiaty na tle architektury

akwarela, papier, 50x60 cm
sygn. l. d.: Teodor Grott

GROTT Teodor (1884-1972)

Z balkonu St. Tropez, ok. 1928

akwarela, papier; 27 x 41,5 cm (w świetle oprawy);
sygn. p. d.: Teod. Grott / St. Tropez
Na odwrocie autorski napis N. 16/ "z balkonu"/ St. Tropez oraz 2 nalepki wystawowe: z numerem 03668, datą i informacjami o pracy oraz Towarzystwa Przyjaciół Sztuk Pięknych w Krakowie z numerem 0631 z informacjami o pracy

GROTT Teodor (1884-1972)

Róże w wazonie, 1914 r.

akwarela/papier, 61 x 45 cm (w świetle oprawy)
sygnowany i datowany p.g.: `Teod Grott | 914``

GROTT Teodor (1884-1972)

Chryzantemy

akwarela, gwasz/papier, 82,5 x 62,5 cm (w świetle oprawy)
sygnowany p.d.: `Teod. Grott`

GROTT Teodor (1884-1972)

autolitografia, papier, 42 x 31 cm;
sygn. u dołu: Teod. Grott

GROTT Teodor (1884-1972)

Cynerarie, 1912 r.

olej, płyta, 50 × 70 cm
sygn. i dat. p. g.: Teod. Grott/912

GROTT Teodor (1884-1972)

Akt we wnętrzu

olej, płótno; 72,5 x 54,5 cm;
sygn. l. g.: Teo Grott

GROTT Teodor (1884-1972)

Bzy

akwarela, papier; 48,5 x 38,8 cm;
sygn. p. d.: Teod. Grott.

GROTT Teodor (1884-1972)

WIDOK NA SUKIENNICE I RYNEK W KRAKOWIE

Akwarela, papier, 68 x 52 cm,
sygn. p.d.: Teod. Grott

GROTT Teodor (1884-1972)

Kwiaty w wazonie

tech. mieszana, tektura; 68,5 x 48,5 cm
sygn. l.g.: Teod. Grott

GROTT Teodor (1884-1972)

Baletnica, 1909

akwarela, papier; 66 x 49 cm
w p.d. rogu odręcznie dedykacja: "Kochanemu Misiowi / Teodor Grott 913"

GROTT Teodor (1884-1972)

akwarela, gwasz/papier, 49 x 67,5 cm (w świetle oprawy)
sygnowany l.d.: `TeodGrott`

GROTT Teodor (1884-1972)

Obłoczek

akwarela/papier, 31 x 47,5 cm (w świetle oprawy)
sygnowany i datowany p.d.: `Teod Grott | 9 II (?)`
na odwrociu zachowana fragmentarycznie papierowa nalepka z opisem pracy oraz napis odręczny ołówkiem: `No 15 | Obłoczek`

GROTT Teodor (1884-1972)

Autoportret, 1919

olej, tektura, 32,5 x 24,5 cm
sygn. p.g.: Teo. Grott / 919

GROTT Teodor (1884-1972)

akwarela/papier, 65,5 x 53,5 cm (w świetle oprawy)
sygnowany i datowany p.g.: `Teod Grott | 936`

Estymacja: 5 000 - 8 000 zł

GROTT Teodor (1884-1972)

Martwa natura z kwiatami i posążkiem Wenus

akwarela/papier, 43,5 x 49 cm (w świetle passe-partout)
sygnowany l.d.: `Teod. Grott`

Estymacja: 6 000 - 8 000 zł

GROTT Teodor (1884-1972)

Róże w wazonie

akwarela, gwasz, 49 × 34,5 cm
sygn. l. g.: Teod. Grott

3 000 - 4 000 zł

GROTT Teodor (1884-1972)

Kwiaty w wazonie

akwarela, gwasz, tektura; 44 x 50 cm;
sygn. p. d.: Teod. Grott

GROTT Teodor (1884-1972)

Kwiaty w doniczce

akwarela, tektura, 48,5 x 33 cm,
sygn. l.g.: Teod Grott 1960

GROTT Teodor (1884-1972)

Stare domy w Fiesole, 1935 r.

akwarela/papier, 32 x 43 cm
sygnowany p.d.: `Teodor Grott | Fiesole`
na odwrociu dwie nalepki z Towarzystwa Przyjaciół Sztuk Pięknych w Krakowie
Wystawiany: Teodor Grott: wystawa jubileuszowa: malarstwo, grafika, rysunek, październik 1960

Estymacja: 3 000 - 5 000 zł

GROTT Teodor (1884-1972)

Pieskowa Skała, ok.1925

GROTT Teodor (1884-1972)

Las

akwarela, papier; 27 x 36,5 cm w świetle passe-partout
sygnowana po prawej strony u dołu: Teodor Grott 927

GROTT Teodor (1884-1972)

Akt przy biurku

akwarela/tektura, 65,5 x 49 cm
sygnowany l.d.: `Teod Grott`

Estymacja: 6 000 - 9 000 zł

GROTT Teodor (1884-1972)

Pejzaż, 1943 r.

akwarela, płyta,
33,5 × 48,5 cm
sygn. i dat. p. d.: Teod. Grott 943

Estymacja:6 000 - 7 000 zł

GROTT Teodor (1884-1972)

Martwa natura z różami

sygn. p. d.: Teod. Grott

Estymacja:6 500 - 7 500 zł

GROTT Teodor (1884-1972)

Pejzaż z Saint Tropez (Artysta w plenerze), 1917

Akwarela, papier; wym. w świetle pp: 29,5 x 46,5 cm; sygn. p.d.: Teodor Grott, St. Tropez 1917; praca wystawiana w 1918 w krakowskim Pałacu Sztuki TPSP; na odwrocie numer i opis kredką, zatarta pieczątka TPSP; praca z kolekcji Artura Schroedera, działacza TPSP w Krakowie.

GROTT Teodor (1884-1972)

Kwiaty

Akwarela, papier; 44,5 x 74,5 cm
Sygn. l.g. Grott

GROTT Teodor (1884-1972)

Wnętrze salonu z kwiatami

akwarela, papier, 44 x 61 cm,
sygn. p.g.: Teod. Grott

GROTT Teodor (1884-1972)

St. Tropez, 1917 r.

akwarela/papier, 29 x 46 cm
sygnowany i datowany p.d.: `Teodor Grott St Tropez 917`

Estymacja: 6 000 - 8 000

GROTT Teodor (1884-1972)

Kwiaty we wzorzystym wazonie, 1961 r.

olej/płótno, 64 x 49,5 cm
sygnowany i datowany p. g.: `Teod. Grott 1961`

Estymacja: 10 000 - 15 000 zł

GROTT Teodor (1884-1972)

Widok na zamek w Ojcowie, ok. 1905

olej, płótno, 100 x 48 cm;
sygn. p. d.: Mal. T. Grott
Młodzieńcza praca artysty.

GROTT Teodor (1884-1972)

Portret Leona Wyczółkowskiego, 1909

Litografia
wym.: 220 x 250 mm [plansza 240 x 360 mm]
sygn. oł. l.d.: Teod. Grott, 909.

GROTT Teodor (1884-1972)

Kwiaty

akwarela, technika mieszana, papier, tektura,
43 x 74 cm,
sygn. l.g.: Teod Grott (1)918

GROTT Teodor (1884-1972)

Chryzantemy

akwarela, papier,
53,5 x 35 cm,
sygn. p.d.: Teod Grott

GROTT Teodor (1884-1972)

Widok na Wawel i zakole Wisły

akwarela na podrysowaniu ołówkiem, papier, 35 x 50,5 cm;
sygn. p. d.: Teod. Grott.

GROTT Teodor (1884-1972)

TULIPANY W WAZONIE

pastel na kartonie,
63,5 x 50,5 cm,
sygnowany l.d: "TeodGrott"

GROTT Teodor (1884-1972)

WIDOK WEZUWIUSZA

Akwarela, papier; 25 x 45 cm (w swietle oprawy)
Sygnowana l.d.: ?.ythere Plage | ...dor Grott

GROTT Teodor (1884-1972)

Rynek krakowski i kosciół NMP i Sukiennice

akwarela, papier,
67,5 x 52 cm,
sygn. p.d.: Teod Grott

GROTT Teodor (1884-1972)

Ukraina, 1910

Zespół 7 autolitografii z teki "Ukraina", 1910;
Kobieta w chuście, wym. pl.: 340 x 240 mm; sygn. oł. p.d.;
Chłop siedzący w polu, wym. pl.: 223 x 248 mm; sygn. oł. l.d.;
Przed kościołem, wym. pl.: 402 x 610 mm; sygn. oł. p.d.;
Pejzaż wiejski, wym.: 402 x 610 mm; sygn. oł. p.d.;
Krajobraz z wiejskim domem, wym.: 303 x 408 mm; sygn. pł. p.d.;
Jarmark I, wym.: 303 x 405 mm; sygn. oł. p.d.;
Jarmark II, wym.: 400 x 610 mm; sygn. oł. p.d.
Lit.: M. Grońska, "Grafika w książce, tece i albumie", Wrocław 1994, p. 224, s. 231.
Zachowana oryg. teka papierowa.

GROTT Teodor (1884-1972)

Park

akwarela/papier,
29 x 48 cm (w świetle oprawy)
sygnowany p. d.: `Teod. Grott`

Estymacja: 6 000 - 8 000 zł

GROTT Teodor (1884-1972)

Kwiaty

olej/papier, 115 x 84 cm

GROTT Teodor (1884-1972)

RÓŻE W OKNIE Z WIDOKIEM NA WAWEL

olej, tektura,
50 x 69
sygn. l.d.: Teo Grott
Na odwrocie duży owalny stempel: MAGAZYN PRZYBORÓW MALARSKICH | R. ALEKSANDROWICZ | KRAKÓW. BASZTOWA 11.

GROTT Teodor (1884-1972)

Kwiaty

akwarela, papier,
31x 24,5 cm,
sygn. ołówkiem p.d.: Teod. Grott

GROTT Teodor (1884-1972)

Widok na Wawel i zakole Wisły

akwarela na podrysowaniu ołówkiem, papier,
35 x 50,5 cm;
sygn. p. d.: Teod. Grott.

GROTT Teodor (1884-1972)

Ukraina, 1910

7 autolitografii z teki; Kobieta w chuście, wym. pl.: 340 x 240 mm; sygn. oł. p.d.; Chłop siedzący w polu, wym. pl.: 223 x 248 mm; sygn. oł. l.d.; Przed kościołem, wym. pl.: 402 x 610 mm; sygn. oł. p.d.; Pejzaż wiejski, wym.: 402 x 610 mm; sygn. oł. p.d.; Krajobraz z wiejskim domem, wym.: 303 x 408 mm; sygn. pł. p.d.; Jarmark I, wym.: 303 x 405 mm; sygn. oł. p.d.; Jarmark II, wym.: 400 x 610 mm; sygn. oł. p.d. Lit.: M. Grońska, "Grafika w książce, tece i albumie", Wrocław 1994, p. 224, s. 231.

GROTT Teodor (1884-1972)

Krajobraz z wiejskim domem, 1909

Litografia; wym. pl.: 303 x 400 mm, sygn. pł. p.d.: Teod. Grott 909. Grafika z teki: "Ukraina". Lit.: M. Grońska, "Grafika w książce, tece i albumie", Wrocław 1994, p. 224, s. 231.

GROTT Teodor (1884-1972)

Siedzący chłop w polu,1910

Litografia; wym.: 190 x 240 mm, sygn. oł. p.d.: Teo. Grott, na marginesie p.b. czerwony stempel z koniczyną. Grafika z teki: "Ukraina". Lit.: M. Grońska, "Grafika w książce, tece i albumie", Wrocław 1994, p. 224, s. 231.

GROTT Teodor (1884-1972)

Pejzaż z rozlaną wodą, 1910

Litografia; wym.: 190 x 285 mm; sygn. oł. l.d.: Teod. Grott. Grafika z teki: "Ukraina". Lit.: M. Grońska, "Grafika w książce, tece i albumie", Wrocław 1994, p. 224, s. 231.

GROTT Teodor (1884-1972)

Litografia; wym. pl.: 250 x 365 mm; sygn. oł. l.g.: Teod. Grott/909. Stan zachowania: grafika naklejona na tekturowy podkład..

GROTT Teodor (1884-1972)

Łazienki

ołówek, papier,
10,5 x 15 cm (w świetle oprawy);
sygn. p. d.: Teodor Grott; oraz napis: Łazienki

GROTT Teodor (1884-1972)

Portret chłopca. Syn pani Lipowskiej

olej, tektura,
65 x 51 cm
sygn. p.g.: Teod. Grott

GROTT Teodor (1884-1972)

Wnętrze kościoła Mariackiego, 1911

Autolitografia barwna;
wym.: 420 x 300 mm; plansza z teki "Kraków 1911", wydanej przez Komitet Gospodarczy XI Zjazdu Lekarzy i Przyrodników Polskich w Krakowie. Lit.: M. Grońska, "Grafika w książce, tece i albumie", Warszawa 1994, poz. 13.

GROTT Teodor (1884-1972)

Stara jodła, 1910

Litografia;
wym.: 370 x 265 mm (plansza: 550 x 345 mm); sygn i dat. oł. p.d.: Teodor Grott 1910, tyt. l.d.: Stara jodła. Stan zachowania: zabrudzenie marginesów, ślad załamania planszy, zachodzący na górną część kompozycji.

GROTT Teodor (1884-1972)

Wnętrze Kościoła Mariackiego, 1911

autolitografia barwna, papier żeberkowy,
40,5 x 29,7 cm; sygn. u dołu: Teod. Grott 11
Plansza z teki Kraków (1911), wydanej przez Komitet Gospodarczy XI Zjazdu Lekarzy i Przyrodników Polskich w Krakowie.

GROTT Teodor (1884-1972)

Dziewczynka z papugą

Akwarela, papier,
70 x 53,5 cm,
sygn. l.g.: Teod. Grott

GROTT Teodor (1884-1972)

Widok na Wawel i zakole Wisły

sygn. p. d.: Teod. Grott.

GROTT Teodor (1884-1972)

Kwiaty, 1964

olej, płótno, 49,5 x 64,5 cm;
sygn. p. d.: Teo Grott/ 964
na odwrocie nalepki: "TEODOR GROTT - FLOWERS - OIL/No 17", Zaświadzcenie Miejskiego Konserwatora Zabytków w Krakowie z data 20.11.1964

GROTT Teodor (1884-1972)

Widok na Wawel i zakole Wisły

sygn. p. d.: Teod. Grott.

GROTT Teodor (1884-1972)

Las w słońcu

akwarela, gwasz, tektura,
30 x 45 cm;
sygn. p. d.: TeodGrott 927

GROTT Teodor (1884-1972)

KACZEŃCE, 1919 R.

akwarela/tektura, 60,5 x 51 cm
sygnowany i datowany p. g.: `Teod. Grott | 919`

ODWROCIE: naklejka z salonu obrazów Jakuba Weitzmanna we Lwowie

GROTT Teodor (1884-1972)

GROTT Teodor (1884-1972)

Martwa natura

pastel, karton
83 x 83 cm (w świetle oprawy);
sygn. l. d.: Teod Grott

GROTT Teodor (1884-1972)

Autoportret z gitarą

olej, płótno
76 x 65 cm;
sygn. l. g.:Teo Grott / Paris 1912

GROTT Teodor (1884-1972)

Pejzaż wiejski

olej, płótno
39 x 72,5 cm;
sygn. l. d.: Teod Grott / 909
na odwrocie fragmenr nalepki wystawowej TPSP w Krakowie

GROTT Teodor (1884-1972)

Na wczasach

akwarela, papier
33 x 49 cm ( w świetle oprawy);
sygn. l. d.: Teod. Grott / Zakopane 1952
na odwrocie nalepka z TPSP w Radomiu - Wystawa Zimowa o charakterze ogólnopolskim

GROTT Teodor (1884-1972)

Las w słońcu

akwarela, gwasz, tektura
50 x 61 cm;
sygn. p. d.: TeodGrott 927

GROTT Teodor (1884-1972)

Łodzie w porcie Concarneau

akwarela , papier
30 x 45 cm (w świetle oprawy)
sygn. l. d: TeoGrott

GROTT Teodor (1884-1972)

Litografia
wym.: 220 x 250 mm (plansza 240 x 360 mm)
sygn. oł. l.d.: Teod. Grott, 909
Odbitka naklejona na karton.

GROTT Teodor (1884-1972)

ASTRY W WAZONIE, 1937

akwarela na papierze,
36 x 27,5 cm,
sygnowana l.d. "T.Grott 37"

GROTT Teodor (1884-1972)

Róże w wazonie, 1939 r.

olej/tektura,
70 x 50 cm
sygnowany i datowany p. d.: `Teod. Grott | 1939`
na odwrocie dwie owale pieczątki ze składu przyborów malarskich `R. ALEKSANDROWICZ W KRAKOWIE, BASZTOWA 11`

GROTT Teodor (1884-1972)

Łodzie w porcie Concarneau

akwarela , papier,
30 x 45 cm (w świetle oprawy);
sygn. l. d: TeoGrott

GROTT Teodor (1884-1972)

Las w słońcu

akwarela, gwasz, tektura,
30 x 45 cm;
sygn. p. d.: TeodGrott 927

GROTT Teodor (1884-1972)

Nad rzeką

gwasz, papier,
24 x 34 cm (w świetle oprawy);
sygn. p. d.: Teod. Grott / 912

GROTT Teodor (1884-1972)

Port o zachodzie. St. Tropez, 1917

Akwarela, papier,
30 x 46 cm.
sygn. p. d.: Teod. Grott / St Tropez 917.
Na odwrocie nieczytelna owalna pieczątka i drukowana naklejka TPSPw Krakowie z numerem 0623, wypełniona atramentem: (Autor) Teoder Grott / (Dzieło p. t. ) Port o zachodzie St. Tropez / (Rodzaj) akw.

GROTT Teodor (1884-1972)

Rzeka, początek XX w.

Litografia;
wym.: 195 x 285 mm;
sygn. oł. l.d.: Teod. Grott.

GROTT Teodor (1884-1972)

Cyklameny

olej, płótno,
49 x 64 cm;
sygn. p. d.: Teo Grott / 964;
na odwrocie nalepka z napisem: TEODOR GROTT / FLOWERS - oil / No 17

GROTT Teodor (1884-1972)

Widok na Barbakan i Bramę Floriańską, 1906

tusz, piórko, papier,
19,5 x 11,5cm
sygn. l.d.: Teod. Grott 906

GROTT Teodor (1884-1972)

Podcienie, 1934

akwarela, papier,
32 x 48cm
sygn. l.d.: Teod. Grott 1934
na odwrocie drukowana, wypełniona atramentem naklejka TPSP w Krakowie: 1934 Pa¼dziernik / Autor: Teodor Grott / Adres: Kr. /

GROTT Teodor (1884-1972)

Akt przed lustrem

olej/płótno,
81 x 59 cm
na odwrocie pieczątka ze składu przyborów malarskich: `ALEKSANDROWICZ W KRAKOWIE`

GROTT Teodor (1884-1972)

RÓŻE

Akwarela, papier;
36 x 50 cm
Sygnowany p.g.: Teod. Grott

GROTT Teodor (1884-1972)

Przed kościołem

Akwarela, papier ,
57 x 33 cm,
sygn. l.d.: Teod. Grott

GROTT Teodor (1884-1972)

Martwa natura z figurką

akwarela/papier, 70 x 47 cm

GROTT Teodor (1884-1972)

Martwa natura

akwarela, papier,
67 x 99 cm,
sygn. p.d.: Teod Grott (1)911

GROTT Teodor (1884-1972)

Stara jodła, 1910

litografia;
wym.: 370 x 265 mm, (plansza: 550 x 345 mm);
sygn. oł. p.d.: Teodor Grott 1910, l.d.: Stara jodła.
Stan zachowania: zabrudzenie marginesów, ślad załamania planszy zachodzący na górną część kompozycji.

GROTT Teodor (1884-1972)

Chryzantemy

akwarela,tektura, 69,5 x 49,5 cm
sygn. p.g.: Teod. Grott
Na odwrocie drukowana naklejka TPSP w Krakowie, wypełniona pismem maszynowym.

GROTT Teodor (1884-1972)

Kwiaty w wazonie

olej, tektura, 90 x 67 cm;
sygn. l.g.: TGrott

GROTT Teodor (1884-1972)

Studium postaci męskiej

olej, tektura, 69,5 x 59,3 cm;
sygn. l. g.: Ted.Grott

GROTT Teodor (1884-1972)

Kwiaty

olej/płótno, wym.: 47 x 38 cm
sygn. p.d.: T. Grott

GROTT Teodor (1884-1972)

Dziewczynka z papugą

akwarela, karton, 68 x 53 cm (w świetle oprawy);
sygn. l. g.: TeoGrott

GROTT Teodor (1884-1972)

PORTRET KOBIETY, ok. 1920-30

Olej, płótno naklejone na tekturę; 43 x 33,5 cm
Sygnowany p. d.: T. Grott

GROTT Teodor (1884-1972)

Róże w wazonie

akwarela/tektura, 74 x 56 cm
sygnowany l. g.: `Teod. Grott`

GROTT Teodor (1884-1972)

Goździki w wazonie

akwarela, karton (?),
54 x 43,5 cm (w świetle oprawy);
sygn. l. d.: Teod Grott 913 (?)

GROTT Teodor (1884-1972)

Plac św. Marka w Wenecji, 1935 r.

akwarela/papier, 32 x 42 cm (w świetle oprawy)
sygnowany i datowany p. d.: `Teodr Grott | wrzesień 935`

GROTT Teodor (1884-1972)

Kwiaty w wazonie

akwarela na papierze,
42 x 27 cm,
sygn. l.d.: Teod. Grott

GROTT Teodor (1884-1972)

Dziewczyna z papugą

akwarela na papierze,
70 x 53,5 cm,
sygn. l.g.: Teod Grott

GROTT Teodor (1884-1972)

Siedzący chłop, przed 1914

litografia; wym.: 190 x 240 mm; sygn. oł. p.d.: Teo. Grott.

GROTT Teodor (1884-1972)

Przed kościołem, 1910

litografia; wym.: 200 x 320 mm; sygn. p.d.: Teod. Grott 1910.

GROTT Teodor (1884-1972)

Krzywiec, 1910

litografia; wym.: 190 x 330 mm; sygn. p.d.: Teod. Grott 910, l.d.: Krzywiec.

GROTT Teodor (1884-1972)

Karczma, 1909

litografia; wym.: 160 x 325 mm; sygn. pł. p.d.: Teod. Grott 909.

GROTT Teodor (1884-1972)

Róże w kryształowym wazonie

akwarela, papier, 50,5 x 35,5 cm
sygn. l.d.: Teod. Grott

GROTT Teodor (1884-1972)

Martwa natura z kwiatami, 1918 r.

akwarela/papier, 72 x 100 cm
sygnowany i datowany l. g.: `Teod. Grott 918`

GROTT Teodor (1884-1972)

Akt we wnętrzu, 1918 r.

akwarela/papier, 80 x 60 cm
sygnowany i datowany l. d.: `Teodor Grott | 918`

GROTT Teodor (1884-1972)

Akt kobiety w świetle kominka

olej, płótno, 72 x 41,5 cm;
sygn. p.g.: T. Grott

GROTT Teodor (1884-1972)

Koncert

akwarela/tektura, 26 x 34

GROTT Teodor (1884-1972)

Akt, 1918

akwarela, tektura, 80 x 66 cm
sygn. l.d.: Teod. Grott (1)918

GROTT Teodor (1884-1972)

Anemony w wazonie, 1911 r.

akwarela/papier, 67 x 86 cm (w Świetle passe - partout)
sygnowany i datowany p. d.: `GROTT 911`

GROTT Teodor (1884-1972)

litografia barwna, wym.: 415 x 295 mm, sygn. pł.: Teod. Grott 911. Grafika z teki XI Zjazd Lekarzy i Przyrodników Polskich w Krakowie 1911, Lit. M. Grońska, Grafika w książce, tece i albumie, Wrocław 1994, poz. 13.

GROTT Teodor (1884-1972)

KATEDRA W KRAKOWIE

akwarela na brystolu (filigran "RS ENGLAND 1935"),
57,5 x 35 cm, sygnowana l.d. "Teod. Grott"

GROTT Teodor (1884-1972)

Czytająca przy otwartym oknie

akwarela/tektura, 89 x 65 cm
sygnowany p. g.: `Teod. Grott`

GROTT Teodor (1884-1972)

Projekt tkaniny ozdobnej z herbami

akwarela, gwasz, kalka naklejona na papier,
29 x 50 cm (w świetle oprawy);
sygn. p.d.: projektował Teod Grott (ołówkiem)

GROTT Teodor (1884-1972)

Akt kobiety

akwarela, papier,
32 x 21,5 cm (w świetle oprawy);
sygn. l. d.: Teod Grott

GROTT Teodor (1884-1972)

Pejzaż z Ville Franche

akwarela, papier, 29,8 x 45,6 (w świetle passe-partout)
sygn. l. d.: Teod Grott / Ville Franche

GROTT Teodor (1884-1972)

W wysokich Tatrach, 1960

akwarela, 35x49,5 cm
Sygnowana p. d. `Teo Grott 960`

GROTT Teodor (1884-1972)

Wnętrze kościoła Mariackiego, 1911 r.

chromolitografia barwna/papier
41 x 30 cm (wświetle passe- partout)
sygnowan u dołu: `Teod. Grott 911`

GROTT Teodor (1884-1972)

OGÓRD KWIATOWY, 1915

Akwarela, papier naklejony na tekturę;
32,7 x 58,2 cm (w świetle passe-partout)
Sygnowany l. d.: Teod. Grott 915
Na odwrociu nalepka: TOWARZYSTWO PRZYJACIÓŁ SZTUK PIEKNYCH W KRAKOWIE | 1916 NR 0200 | AUTOR Grott Teodor | DZIEŁO p. t. Ogród kwiatowy |RODZAJ akwarela; oraz odręczny napis Kwiatowy ogród |

GROTT Teodor (1884-1972)

WILLA WŁOSKA

Akwarela, papier;
24,4 x 32,3 cm (w świetle passe-partout)
Sygnowany brunatną akwarelą p. d.: Teodor | Grott

GROTT Teodor (1884-1972)

akarela, papier,
wym.: 65,5 x 88 cm
sygn. p.d.: Teod Grott

GROTT Teodor (1884-1972)

chromolitografia/papier, 41 x 30 cm (w świetle passe- partout)
sygnowany u dołu: "Teod. Grott 911"

GROTT Teodor (1884-1972)

Krzywiec, 1910

litografia
190 x 330 mm,
sygn. p.d.: Teod. Grott 910, l.d.: Krzywiec

GROTT Teodor (1884-1972)

Przed kościołem, 1910

litografia
200 x 320 mm,
sygn. p.d.: Teod. Grott 1910

GROTT Teodor (1884-1972)

Drzewa, 1910

litografia,
220 x 330 mm,
sygn. oł. p.d.: Teod. Grott 910

GROTT Teodor (1884-1972)

Karczma, 1909

litografia,
160 x 325 mm, sygn. pł. p.d.: Teod. Grott 909

GROTT Teodor (1884-1972)

Siedzący chłop, przed 1914 r.

litografia,
190 x 240 mm,
sygn. oł. p.d.: Teo. Grott

GROTT Teodor (1884-1972)

Martwa natura

olej/tektura, 32 x 42 cm
sygnowany p. d.: `Teod Grott`

GROTT Teodor (1884-1972)

MARTWA NATURA Z KWIATAMI, 1918 r.

68,5 x 96,4 cm
Sygnowany p. g.: Teod Grott 918

GROTT Teodor (1884-1972)

Widok na Stary Kraków 1911

akwarela, papier, tektura, wym.: 26 x 44,3 cm,
sygn. l.d.: Teod. Grott 911

GROTT Teodor (1884-1972)

AKT PRZY STOLE

Olej na płótnie 74,5 x 60 cm
Sygnowany p.d. - "Teod. Grott"

GROTT Teodor (1884-1972)

Wnętrze kościoła Mariackiego w Krakowie

litografia berwna, papier,
41,5 x 29,5 cm;
sygn. u dołu: Teo Grott

GROTT Teodor (1884-1972)

DZIEWCZYNA PRZY SKRZYNI

Akwarela na papierze 70 x 50,5 cm
Sygnowany l.g. - "Teod. Grott"
Na odwrocie pieczęć warszawskiego zakładu ramiarskiego

GROTT Teodor (1884-1972)

PIWONIE

Olej na tekturze 89,5 x 66 cm

GROTT Teodor (1884-1972)

Martwa natura z anemonami

akwarela, gwasz, papier, 70 x 100 cm;
sygn. p.d.: TeoGrott 912

GROTT Teodor (1884-1972)

Kwiaty w wazonie

akwarela, papier, wym.: 66 x 45 cm
sygn. l.g.: Teod. Grott

GROTT Teodor (1884-1972)

Autoportret

gwasz, tektura, 45 x 35 cm; sygn. l.g.: Teod. Grott/ 1943

GROTT Teodor (1884-1972)

Wenecja, 1938

49 x 70 cm, olej, tektura,
sygn. l.d.: Teod. Grott, na odwrociu naklejki: TPSP w Krakowie 1939 rok, nr.1045, TPSP w Krakowie 1939 rok, TPSP w Krakowie 1960 rok.
Wystawiany: Towarzystwo Przyjaciół Sztuk Pięknych, Kraków, 1938 r.

GROTT Teodor (1884-1972)

AKT NA TLE DRAPERII

akwarela, 47,2 x 32,5 cm,
sygnowana l. g. "Teodor Grott

GROTT Teodor (1884-1972)

Martwa natura z piwoniami

akwarela, papier, wym.: 52,5 x 41 cm
sygn. l.g.: Teod. Grott

GROTT Teodor (1884-1972)

WNĘTRZE KOŚCIOŁA MARIACKIEGO W KRAKOWIE, 1911

litografia barwna, 40,8 x 28,2 cm
sygnowana u dołu "Teod. Grott 911"

GROTT Teodor (1884-1972)

RÓŻE W CERAMICZNYM WAZONIE (z dekoracją z lat 20.)

akwarela, gwasz na tekturze,
50 x 35 cm,
sygnowany u góry po prawej "Teod. Grott"

GROTT Teodor (1884-1972)

Martwa natura

akwarela, papier
sygn. p.d.: Teod. Grott (1)912
wym.: 67 x 99 cm

GROTT Teodor (1884-1972)

Piwonie

olej, tektura, 89,5 x 66 cm;
sygn. l.g.: Teod. Grott

GROTT Teodor (1884-1972)

WILLA WŁOSKA

Akwarela, papier; 25 x 32,3 cm (w świetle passe-partout)
Sygnowany brunatną akwarelą p.d.: Teodor | Grott

GROTT Teodor (1884-1972)

Akt we wnętrzu

olej, płótno
74 x 60 cm

GROTT Teodor (1884-1972)

MARTWA NATURA Z JABŁKAMI I KWIATAMI

akwarela, 41,5 x 50 cm, sygnowana l. d. "T. Grott"

GROTT Teodor (1884-1972)

Wiosna

ołówek, papier, 16,5 x 16 cm; sygn. l.d.: Teo Grott 907

GROTT Teodor (1884-1972)

Kwiaty

akwarela, papier, 42,5 x 64 cm (w świetle oprawy);
sygn. p.g.: Teo. Grott.

GROTT Teodor (1884-1972)

Wnętrze Kościoła Mariackiego (1911)

sygnowany dat. na kam śr.d.
litografia barwna
42x30.5

GROTT Teodor (1884-1972)

Chryzantemy

sygn. l.g.
akwarela, papier
34.2x52

GROTT Teodor (1884-1972)

Kwiaty w wazonie, około 1930

akwarela, papier; 49 x 34 cm;
sygnowana po prawej strony u góry: Teodor Grott

GROTT Teodor (1884-1972)

PRZY FORTEPIANIE

pastel, akwarela, 25 x 33,8 cm (w świetle passe-partout), sygnowany p.d. "Teod.Grott"
Obraz, bardzo stylowy, powstał w późnych latach 1920.

GROTT Teodor (1884-1972)

"Na wywczasach"

akwarela, papier
sygn. l.d.: Teod. Grott (1)934.
wym.: 31,5 x 48 cm

GROTT Teodor (1884-1972)

Przy kominku

olej, płótno, 61,5 x 51,5 cm; sygn. p.d.: TeoGrott

GROTT Teodor (1884-1972)

Róże

olej, tektura, 70 x 100 cm; sygn. l.d.: Teod. Grott/ 1940

GROTT Teodor (1884-1972)

NAD RZEKĄ, 1912

akwarela, gwasz, 24 x 33,5 cm
w świetle passe-partout,
sygn. p.d. "Teodor Grott 912"

GROTT Teodor (1884-1972)

Chryzantemy

akwarela, gwasz, karton, 45,5 x 66 cm (w świetle oprawy), nie sygn.
obraz przypisywany artyście

GROTT Teodor (1884-1972)

Para

olej, płótno,
62 x 48,5 cm;
sygn. p.d.: Teo Grott

GROTT Teodor (1884-1972)

Kwiaty w wazonie, około 1950

akwarela, papier; 24 x 31cm w świetle passe-partout;
sygnowany po prawej strony u dołu: Teodor Grott

GROTT Teodor (1884-1972)

GOŹDZIKI W WAZONIE

Akwarela, papier, 54 x 43,4 cm w świetle passe-partout
Sygnowany brązowa akwarelą l.d.: Teod Grot(...)

GROTT Teodor (1884-1972)

Róże i japońska figurka, ok. 1930

akwarela, papier,
79 x 59 cm
sygnowana l.g.: Teod Grott

GROTT Teodor (1884-1972)

Portret Józefa Piłsudskiego

olej, płótno dublowane
sygn. l.d.: T. Grott (19)26?
wym.: 115 x 88,5 cm

GROTT Teodor (1884-1972)

Dziewczyna przy skrzyni

akwarela na papierze, 70 x 50,5 cm
sygnowana l.g.: "Teod. Grott"
na odwrocie pieczęć warszawskiego zakładu ramiarskiego

liczba obiektów: 234