1 zł
2 600 000 zł

MORYCIŃSKI Grzegorz (1936 Augustów - 2015 Warszawa)

MOTYW Z AUSTRALII

Pastel, papier; 100 x 70 cm
Sygnowany p.d.: G MORYCIŃSKI

cena wywoławcza: Wykup abonament

BURZA

Pastel, karton; 70 x 100 cm
Sygnowany p.d.: G MORYCIŃSKI

ODPOCZYNEK

Pastel, papier; 70 x 100 cm

Góry we mgle, 2003

olej, płótno, 73 x 92 cm, oprawa: 97,5 x 116 cm, sygn. p.d.: G. Moryciński

Japonka z lampionem

olej, płótno, 40 x 30 cm,
sygn. p.d.: G.MORYCIŃSKI

Wnętrze pracowni

pastel/papier, 38 x 27 cm w świetle passe - partout
sygn. p.d.:"G.Moryciński"

Maski

kredka, ołówek/papier, 21 x 19 cm
sygnowany p.d.: 'G. MORYCIŃSKI'

Fotel

pastel, papier, 56 x 42 cm,
sygn. p.d.: G. Moryciński

Pejzaż z Prowansji

pastel, papier, 28 x 38 cm,
sygn. p.d.: G. Moryciński

Akt z lalką, 1998 r.

olej/płótno, 38 x 46 cm
na odwrociu naklejka z opisem pracy: '15. Akt z lalką | 1998 olej, płótno 46 x 38 cm'

Rower, 2002

olej, płótno, 116 x 81 cm
sygn. p.d.

Postaci

grafit, kredka/papier, 33 x 24 cm
sygnowany p.d. 'G. MORYCIŃSKI'

Leżąca kobieta

grafit, kredka/papier, 18 x 20 cm

Samuraj i gejsze

pastel
70 x 50 cm

Przy stole

pastel/papier, 96 x 66 cm (w świetle passe-partout)
sygnowany l.d.: 'A. MORYCIŃSKI'

Dyptyk

akwarela/papier, 20,2 x 20,2 cm (wymiary pojedynczej pracy)
każda praca sygnowana p.d.: 'G.MORYCIŃSKI'

Malarz

olej, płótno, 33 × 27,5 cm
sygn. p. d.: G. MORYCIŃSKI

Wnętrze pracowni

pastel, papier, 37,5 x 27,5 cm w świetle passe-partout;
sygn. p. d.: G. MORYCIŃSKI

Gabinet intymności, 2004

olej, płótno; 100 x 120 cm;
sygn. p. d.: G. MORYCIŃSKI
na odwrocie opis: GRZEGORZ MORYCIŃSKI / "GABINET INTYMNOŚCI" / 2004 R.

Japonka

pastel, papier, 98,5 × 68 cm w świetle ramy
sygn. p. d.: G.MORYCIŃSKI

Koncert dedykowany dwóm Panom J.K, 1984 r.

olej, płótno, 137,5 × 106 cm
opisany na odwrocie: "KONCERT’/DEDYKOWANE/ DWUM PANOM J.K./1984

Dziecięce zabawy z konikiem, 1995

olej, płótno; 101 x 81 cm;
sygn. p. d.: G. MORYCIŃSKI
na odwrocie opis autorski: GRZEGORZ MORYCIŃSKI/ "ZABAWA Z KONIKIEM"/ 1995

Kompozycja wiosenna

olej na płótnie
81 x 60 cm

PAJACE

technika mieszana (tempera, akwarela, ołówek), 23,5 x 18 cm w świetle passe-partout, niesygnowana

z cyklu: Fuga na czajniki i dzbanki, 2003

olej/płótno, 40 x 40 cm, sygn. p.d.: G. Moryciński

Literatura: katalog 78 aukcji DA Rempex, 18.06.2003 r., poz.315

pastel, papier żeberkowy; 68,5 x 98 cm;
sygn. p. d.: G.MORYCIŃSKI

Wnętrze z japońskim lampionem, 2002

olej, płótno; 120 x 90 cm;
sygn. p. d.: G. MORYCIŃSKI;
na odwrocie napis autorski: WNĘTRZE Z JAPOŃSKIM LAMPIONEM/ 2002

Fragment pracowni, 2000

olej, płótno; 120 x 90 cm;
sygn. p. d.: G. MORYCIŃSKI
na odwrocie napis autorski: GRZEGORZ/ MORYCIŃSKI/ "FRAGMENT PRACOWNI" olej/ 2000 r.

POSTAĆ W MASCE

Olej, tektura; 43 x 35,5 cm

Wnętrze ze smugą światła, 2005

olej, płótno; 81 x 65 cm;
sygn. p. d.: G.MORYCIŃSKI;
sygn., dat. i opis. na odwrocie: G. MORYCIŃSKI / "WNĘTRZE ZE SMUGĄ ŚWIATŁA" / olej 2005

Japońskie wazy, 2006

olej, płótno; 81 x 60 cm;
sygn., dat. i opis. na odwrocie: GRZEGORZ MORYCIŃSKI / "JAPOŃSKIE WAZY" / olej 2006

Martwa natura z zabawkami

pastel/papier, 100 x 70 cm
sygnowany p.d.: `G.MORYCIŃSKI`

Gejsza

pastel, papier; 73 x 49,3 cm (wymiar kompozycji);
sygn. p. d.: G. MORYCIŃSKI

Widok z okna

olej, płótno; 90,5 x 65 cm;
sygn. wzdłuż prawej krawędzi: MORYCIŃSKI

Samuraj i gejsze

pastel
70 x 50 cm

KOBIETA Z LALKAMI

Pastel, papier; 109 x 69 cm
Sygnowany p.d.: G.MORYCIŃSKI

LEŻĄCY MĘŻCZYZNA Z MASKĄ

Pastel, papier; 109 x 69 cm
Sygnowany p.d.: G.MORYCIŃSKI

MOTYW Z AUSTRALII

Pastel, papier; 100 x 70 cm
Sygnowany p.d.: G MORYCIŃSKI

ODPOCZYNEK

Pastel, papier; 70 x 100 cm

CEREMONIE, 1998

Olej, trzyczęściowe płótno; 236 x 200 cm
Sygnowane p.d.: GRZEGORZ MORYCIŃSKI | 1998
Obraz, wystawiany, reprodukowany:
Grzegorz Moryciński. Malarstwo, Dom Aukcyjny Rempex, XII 1999 - I 2000, s. 32
Lustra ciszy. Malarstwo i poezja Grzegorza Morycińskiego, Muzeum Literatury im. Adama Mickiewicza, Warszawa, III - IV 2013, il. 32

BURZA

Pastel, karton; 70 x 100 cm
Sygnowany p.d.: G MORYCIŃSKI

ZALOTY, 1998

Olej, płótno; 130 x 124 cm
Sygnowany p.d.: G.MORYCIŃSKI; na odwrocie: G. MORYCIŃSKI "ZALOTY" | 1998Obraz, wystawiany, reprodukowany:
Grzegorz Moryciński. Malarstwo, Dom Aukcyjny Rempex, XII 1999 - I 2000, s. 33
Lustra ciszy. Malarstwo i poezja Grzegorza Morycińskiego, Muzeum Literatury im. Adama Mickiewicza, Warszawa, III - IV 2013, il. 35

KARNAWAŁ

Pastel, papier; 100 x 70 cm
Sygnowany p.d.: G MORYCIŃSKI

Jesienne kimono

pastel, papier; 100 x 70 cm;
sygn. p. d.: G. MORYCIŃSKI

Pożegnanie, 1974

olej, płótno;
84,5 x 65,5 cm.
Na odwrocie sygn. i dat. MORYCIŃSKI 1974 powyżej napis autorski:
POŻEGNANIE

Jesienne kimono

pastel, papier;
100 x 70 cm;
sygn. p. d.: G. MORYCIŃSKI

INTRYGA, 1998

pastel na papierze, 90 x 64 cm w świetle passe-partout,
sygnowany p.d "G. Moryciński 1998"

Poranek w pracowni

pastel, papier;
100 x 70 cm;
sygn. p. d.: G. MORYCIŃSKI

Gabinet intymności

olej na płótnie
100 x 120 cm

Wiosenny kot

pastel
100 x 70 cm

Góry we mgle, 2003 r.

olej/płótno
92 x 73 cm
sygn.

Pajacyk

pastel, papier, 98 x 68 cm w świetle oprawy;
sygn. p.d.: G. MORYCIŃSKI

Autoportret

olej, płótno, 61,5 x 50 cm;
sygn. p. d.: G. MORYCIŃSKI

Krajobraz z meteorem, 1999

technika mieszana: akryl, olej, pastel, tektura,
70 x 100 cm;
sygn. p.d.: G.MORYCIŃSKI 1999
oraz opisany na odwrocie

Góry we mgle, 2003

olej, płótno,
74 x 91 cm;
sygn. p. d.: G. MORYCIŃSKI;
na odwrocie napis autorski: GRZEGORZ/ MORYCIŃSKI/ "GÓRY WE MGLE"/ olej 2003

Góry we mgle, 2003

olej, płótno,
74 x 91 cm;
sygn. p. d.: G. MORYCIŃSKI;

Autoportret

olej, płótno, 61,5 x 50 cm;
sygn. p. d.: G. MORYCIŃSKI

Gejsza-ceremonia herbaty, 2007

pastel, papier,
100 x 70 cm
sygn. p.d.: G.MORYCIŃSKI

Pajacyk

pastel, papier,
98 x 68 cm w świetle oprawy;
sygn. p.d.: G. MORYCIŃSKI

Porzucona łódka, 2008 r.

pastel,
65 x 80 cm,
sygn.

Perłowe chmury, 2004

olej, płótno,
46 x 61 cm;
sygn. p. d.: G. MORYCIŃSKI;

Wzorzysty fotel II, 2006

olej, płótno,
81 x 65 cm;
sygn. p. d.: G. MORYCIŃSKI; opisany na odwrocie

Krajobraz z meteorem, 1999

70 x 100 cm;
sygn. p.d.: G.MORYCIŃSKI 1999
oraz opisany na odwrocie

Autoportret

olej, płótno,
61,5 x 50 cm;
sygn. p. d.: G. MORYCIŃSKI

Perłowe chmury, 2004

olej, płótno,
46 x 61 cm;
sygn. p. d.: G. MORYCIŃSKI;

Wzorzysty fotel II, 2006

olej, płótno, 81 x 65 cm;
sygn. p. d.: G. MORYCIŃSKI;

Pajacyk

pastel, papier,
98 x 68 cm w świetle oprawy;
sygn. p.d.: G. MORYCIŃSKI

Pajacyk

pastel, papier,
98 x 68 cm w świetle oprawy;
sygn. p.d.: G. MORYCIŃSKI

Kompozycja wiosenna

olej, płótno
81 x 60 cm

Pracownia z kulkami, 2007

olej/ płótno
65x50 cm

Dyptyk: Bez tytułu

pastel, 50 x 86 cm, sygn.

Pajac na fotelu (1998)

sygn. p.d. olej, płótno 60.5x45.5

pastel, papier, 100 x 70 cm
sygn. p.d.: G.MORYCIŃSKI

Jesienny bukiet, 1965

olej, płótno, 99,5 x 59,5 cm;
sygn. p. d.: G. MORYCIŃSKI 65;
na odwrocie na blejtramie napis: GRZEGORZ MORYCIŃSKI 1965 R. / JESIENNY BUKIET

STRZELNICA, 1978

akwaforta, odbitka 5 (z 30),
22 x 15,5 cm sygnowana ołówkiem p.d. "G.Moryciński`78" (również tytuł, technika i odbitka).

ŚNIADANIE, 1978

akwaforta, odbitka 5 (z 30), 22x17,2 cm sygnowana ołówkiem p.d. "G. Moryciński "78" (również tytuł, technika i odbitka).

pastel, papier,
100 x 70 cm
sygn. p.d.: G.MORYCIŃSKI

Pejzaż, 1973

tempera, ol., pł., 1973,
81 x 65 cm

Śpiący I, 1967

tempera, pł.,
110 x 89,5 cm

Gejsza-ceremonia herbaty, 2007 r.

węgiel, sangwina, biała kredka,
100 x 70 cm,
sygn.

Wnętrze z plamą światła

pastel, papier, 100 x 70 cm;
sygn. p. d.: G. MORYCIŃSKI

Kazimierz nad Wisłą, 1960

pastel, papier
28,5 x 41 cm.;
sygn. i dat. p. d.: Moryciński 1960

Zjawy, 1998

pastel, papier,
90 x 63,5 cm (w świetle oprawy);
sygn. p. d.: G MORYCIŃSKI 1998

Krajobraz z meteorem, 1999

70 x 100 cm;
sygn. p.d.: G.MORYCIŃSKI 1999
oraz opisany na odwrocie

Pierot-Grajek

tłusta pastel
81x62 cm
2005 r.

Perłowe chmury, 2006 r.

pastel, 50 x 65 cm, sygn.

Krajobraz z meteorem, 1999

technika mieszana, akryl, olej, pastel, tektura, 70 x 100 cm; sygn. i dat. p.d.: G.MORYCIŃSKI 1999 oraz opisany na odwrocie

olej/płótno, 33 x 27 cm
sygnowany p. d. : `G. MORYCIŃSKI`

Postać karnawałowa z wachlarzem, 2005

olej, płótno, 100 x 73 cm;
sygn. p.d.: G. MORYCIŃSKI

We wnętrzu

pastel, papier, 50 x 80 cm;
sygn. p.d.: G.MORYCIŃSKI

Kwietny zaułek w Ermopoli, 1998 r.

pastel, 30 x 20 cm, sygn.

Gejsza przed lustrem, 2006

pastel, papier, 100 x 70 cm;
sygn. p.d.: G. MORYCIŃSKI

Teatr Lalki

olej, płótno, 81 x 65 cm;
na odwrocie nalepka autorska

We wnętrzu

pastel, papier, 50 x 80 cm;
sygn. p.d.: G.MORYCIŃSKI

Wnętrze z trzema lampionami, 2002

olej, płótno
120 x 90 cm; sygn. p. d.: G. MORYCIŃSKI;
oraz opisany i datowany na odwrocie

Kot z plamami światła, 2000

olej, płótno
81 x 60 cm; sygn. p.d.: G. MORYCIŃSKI oraz opisany i datowany na odwrocie

olej, płótno, 120 x 90 cm;
sygn. p. d.: G. MORYCIŃSKI;

Kot z plamami światła, 2000

olej, płótno, 81 x 60 cm;
sygn. p.d.: G. MORYCIŃSKI

Para obrazów:

a.) Pajacyki w pudełkach, 2006
b.) Złota lalka, 2006
olej, płótno, 61 x 50 cm,
sygn. p.d.: G. MORYCIŃSKI

olej, płótno, 120 x 90 cm;
sygn. p. d.: G. MORYCIŃSKI;

Tryptyk: I.Pustynia z demonem, II.Demon, III. Głucha trąba

trzy obrazy, olej, płótno,
100 x 80 cm, 100 x 74 cm, 90 x 70 cm;
sygn. p.d.: G. MORYCIŃSKI

Czerwona pustynia

pastel, papier, 96,5 x 67 cm (w świetle passe - partout);
sygn. p. d.: G. MORYCIŃSKI

Wnętrze z lampionami

pastel, papier, 97,5 x 66,5 cm (w świetle passe - partout);
sygn. p. d.: G. MORYCIŃSKI

Pejzaż z cieniami chmur

sygn. p. d.: G. MORYCIŃSKI

Schadzka

pastel, papier, 97 x 67 cm (w świetle passe - partout);
sygn. p. d.: G. MORYCIŃSKI

Wieczorne jezioro

pastel, papier, 97,5 x 67 cm (w świetle passe - partout)

Chmura

pastel, papier, 96,5 x 66,5 cm (w świetle passe - partout);
sygn. p. d.: G. MORYCIŃSKI

Palmiarnia nocą

pastel, papier, 97 x 66 cm (w świetle passe - partout);
sygn. p. d.: G. MORYCIŃSKI

Niebo po burzy

pastel, papier, 66 x 97,5 cm (w świetle passe - partout)

Piesek pokojowy

pastel, papier, 67 x 77,5 cm (w świetle passe - partout);
sygn. p. d.: G. MORYCIŃSKI

Palmiarnia

pastel, papier, 97,5 x 67 cm (w świetle passe - partout);
sygn. p. d.: G. MORYCIŃSKI

Pejzaż zimowy

pastel, papier, 65 x 96 cm (w świetle passe - partout);
sygn. p. bok: G. MORYCIŃSKI

Krzesło z piórami 2001

olej, płótno, 92 x 65 cm;
sygn. p. d.: G. MORYCIŃSKI
oraz opisany i datowany na odwrociu

Warsztat z plamami światła 2003

olej, płótno, 130 x 97 cm;
sygn. p. d.: G. MORYCIŃSKI

Pracownia z lampionem i postacią 2002

olej, płótno, 120 x 90 cm;
sygn. p. d.: G. MORYCIŃSKI

Pracownia z zaśmieconą podłogą 1999

olej, płótno, 120 x 90 cm;
sygn. p. d.: G. MORYCIŃSKI

Gitara i postacie ze snu 2000

olej, płótno, 120 x 90 cm;
sygn. p. d.: G. MORYCIŃSKI

Fascynacja 2000

olej, płótno, 120 x 90 cm;
sygn. p. d.: G. MORYCIŃSKI

Wnętrze z trzema lampionami 2002

olej, płótno, 120 x 90 cm;
sygn. p. d.: G. MORYCIŃSKI

Pejzaż wulkaniczny z ważką 1998

olej, płótno, 90 x 120 cm;
sygn. p. d.: G. MORYCIŃSKI

Motyw śródziemnomorski 2002

olej, płótno, 90 x 120 cm;
sygn. p. d.: G. MORYCIŃSKI

Kot z plamami światła 2000

olej, płótno, 81 x 60 cm;
sygn. p. d.: G. MORYCIŃSKI

Poranek 2000

olej, płótno, 120 x 90 cm;
sygn. p. d.: G. MORYCIŃSKI

Pejzaż z bocianim gniazdem

olej, płótno, 100,5 x 73,5 cm;
sygn. p.d.: G.MORYCIŃSKI (wzdłuż krawędzi)

Samuraj z wachlarzem

pastel, 84 x 58 cm, 1993r.

pastel/papier, 63 x 48,5 cm, sygn.

Dziewczyna w cytrynowej sukni, 2005

pastel, papier, 100 x 70 cm;
sygn. p.d.: G.MORYCIŃSKI

olej, płótno, 100 x 73 cm; sygn. p.d.: G. MORYCIŃSKI; na odwrocie napisy autorskie: GRZEGORZ MORYCIŃSKI / "POSTAĆ KARNAWAŁOWA / Z WACHLARZEM" / olej / 2005

Pracownia, 2004

pastel, papier,
42,5 x 37,5 cm (w świetle passe-partout);
sygn. p.d.: G. MORYCIŃSKI

olej, płótno,
120 x 90 cm;
sygn. p.d.: G. MORYCIŃSKI

Przygotowanie I, 1977

olej, płótno,
41 x 41 cm;
sygn. i dat. p.d.: G. MORYCIŃSKI 1977;
sygn., dat. i opisany na odwrocie na płótnie i blejtramie

pastel/papier,
99 x 69 cm,
sygn.

Cyganka

pastel, papier,
100 x 70 cm;
sygn. p.d.- G. MORYCIŃSKI

Zabawa z kotem, 2004

pastel, papier, 100 x 70 cm (w świetle passe-partout);
sygn. p.d.: G.MORYCIŃSKI

Akt z plamą światła

pastel
58x90 cm

PRACOWNIA Z PIERROTEM, 1999 r.

Olej na płótnie 55 x 46,5 cm
Sygnowany p.d. - "G. Moryciński"
Obraz opisany na odwrocie

Postać zamaskowana 2004

pastel, papier, 50 x 34 cm (w świetle passe-partout);
sygn. p. d.: G.MORYCIŃSKI

Noc wenecka 2003

pastel, papier, 100 x 70 cm; sygn. p. d.: G. MORYCIŃSKI

ZABAWA Z KONIKIEM 1995 r.

Olej na płótnie 100 x 80 cm
Obraz opisany na odwrocie

Śpiąca 2003

pastel, papier, 50 x 93 cm (w świetle passe-partout);
sygn. p. d. G. Moryciński

W saloniku

pastel, papier, 79,5 x 59,5 cm; sygn. p. d.: G. MORYCIŃSKI

Wenecki karnawał 2003

pastel, papier, 50 x 60 cm;
sygn. p. d.: G. MORYCIŃSKI

Krajobraz z płynącą lawą 2003

olej, płótno, 81 x 65 cm; sygn. p. d.: G. MORYCIŃSKI

Z cyklu Fuga na czajniki i dzbanki 2003

olej, płótno, 40 x 40 cm; sygn. p. d.: G. MORYCIŃSKI

JAPOŃSKIE LALKI, 1999 r.

Olej na płótnie 55 x 46 cm
Obraz opisany na odwrocie

Kwiaty w pracowni

olej, płótno, 100 x 80 cm; sygn. i opisany na odwrocie

Japonka z lampionem 2003

Lalka i lampion 2002

pastel, papier, 60 x 50 cm;
sygn. p. d.: G. MORYCIŃSKI

Ty, który się smucisz. Hommage a Goya

sygowany na odwrociu
olej, płótno
wymiary: 116x90

Postać w kimonie 2002

Palmiarnia z widokiem na park 2001

pastel, papier, 98 x 67 cm (w świetle passe-partout); sygn. p. d.: G. MORYCIŃSKI

Baletnica

pastel, papier, 59 x 29 cm (w świetle oprawy);
sygn. l.d.: G. MORYCIŃSKI

Rozmawiające lalki 2002

olej, płótno, 100 x 73 cm; sygn. p. d.: G. MORYCIŃSKI

TANCERKA I PIERROT, 2000 r.

Olej na płótnie 46 x 38 cm
Obraz opisany na odwrocie

Kompozycja błękitna z wachlarzami 2001

TANIEC WŚRÓD OBRAZÓW

2000 r.
Olej na płótnie 33,5 x 33,5 cm

Pies na kanapie 2001

pastel, papier, 70 x 80 cm; sygn. p. d. : G. MORYCIŃSKI

Japonka z lampionem 2001

olej, płótno, 40 x 30; sygn. p d. - G. MORYCIŃSKI

Tańczący, 1994

pastel, papier, 100 x 70 cm; sygn. p.d.- G. Moryciński
wyst. Pałac Sztuki TPSP Kraków, 1998

Wyspa, 2001

pastel, papier
100 x 70 cm

Dwie postaci z maskami 1998

pastel, papier, 100 x 70 cm; sygn. p. d. - G. MORYCIŃSKI

Kot z plamami światła 2000

olej, płótno, 81 x 60 cm; sygn. p. d. - G. MORYCIŃSKI

Tańczący 1994

pastel, papier, 100 x 70 cm; sygn. p. d. - G. Moryciński
wyst.: Pałac Sztuki TPSP Kraków, 1998

Kompozycja z draperią na krzesłach 1999

olej, płótno, 120 x 90 cm; sygn. p. d. - G. MORYCŃSKI

Rudy kot 2001

pastel, papier,
78 x 58 cm;
sygn. p. d. - G. MORYCIŃSKI

Akt otoczony lalkami 2001

pastel, papier, 64 x 93 cm,
sygn. p. d.- G. MORYCIŃSKI

Fascynacja

olej, płótno, 46 x 38 cm;
sygn. p.d. - G. MORYCIŃSKI

liczba obiektów: 169