POPIELARCZYK Władysław (1925-1987)
technika własna, papier, 14 x 20 cm
sygn. i dat. p. d.: WP/59
na odwrocie napis odręczny: Władysław Popielarczyk/Kompozycja B16
cena wywoławcza: Wykup abonament
sygn. dat. l.d. oraz na odwrociu
technika własna, papier
14x19.6 cm
olej, płótno; 95 x 120,5 cm;
sygn. na odwrocie: Władysław / Popielarczyk,
powyżej nr: 20; poniżej nalepka z autorskim opisem: Władysław / Popielarczyk / 1960 / "Przestrzeń IV. (przed konserwacją).
olej, płótno; 95 x 120,5 cm;
sygn. na odwrocie: Władysław / Popielarczyk, powyżej nr: 20;
poniżej nalepka z autorskim opisem: Władysław / Popielarczyk / 1960 / "Przestrzeń IV. (przed konserwacją).
olej, płótno; 126 x 112 cm;
sygn. i dat. p. d.: W. Popielarczyk / 59.
sygn. p.g.dat. na odwrociu
olej, pilśnia
23x43 cm
technika mieszana/papier, 80 x 60 cm (w świetle ramy)
sygn. u dołu strony: 'W. Popielarczyk/80'
olej, płyta pilśniowa; 64 x 44 cm;
sygn. i dat. l. d.: 84 * W. Popielarczyk.
olej, płyta, 129,5 x 37,5 cm;
sygn. i dat. u dołu: 64 / W. Popielarczyk
technika własna, collage, płyta; 100 x 33 cm;
sygn. i dat. u dołu: 68 / W. Popielarczyk
technika mieszana (tusz, pędzel, olej), papier; 72,5 x 39 cm (w świetle oprawy);
collage, papier; 42 x 29,5 cm;
sygn. i dat.: W. Popielarczyk 63
Kompozycja z Papier-mâché 1962
collage, papier; 42 x 30 cm;
sygn. i dat.: W. Popielarczyk 62
collage, papier; 26,5 x 25,5 cm;
sygn. i dat.: W. Popielarczyk 64
technika mieszana, collage, płyta; 49 x 61 cm;
sygn. i dat. p. d.: W. Popielarczyk 74
Projekt dekoracji ściennej dla salonu Mody Polskiej w Koszalinie
gwasz, papier; 37 x 70 cm (w świetle oprawy)
collage, papier; 31 x 16 cm;
sygn. i dat. W. Popielarczyk 61
tusz, piórko, tusz lawowany, akwarela, papier; 29,5 x 21 cm;
sygn. i dat. WP/61
technika mieszana, gips, sklejka; 24 x 17 cm;
na odwrocie nalepka z opisem
tusz, akwarela, kredka; 41 x 29 cm (w świetle oprawy);
sygn. u dołu: Popielarczyk
olej, płyta; 110 x 34,5 cm;
sygn. i dat. p. d.: W. Popielarczyk / 85
na odwrocie ślad napisu autorskiego: WŁADYSŁAW POPIELARCZYK
olej, płótno; 25 x 36,5 cm;
sygn. l. d.: W. Popielarczyk;
na odwrocie nalepki w języku szwedzkim oraz autorska z datą 3/9/1977
Projekt ściany w Domu Kultury w Pułtusku
sygn. na odwrociu
olej, pilśnia
49x85 cm
Collage, tusz, tempera, papier; 35 x 50,5 cm
Sygnowany p.d.: 64 | W. Popielarczyk; na odwrocie: WŁADYSŁAW POPIELARCZYK | głowy na tle jesieni | tempera | 1964
Collage, tusz, tempera, papier; 33,5 x 50 cm
Sygnowany p.d.: 64 | W. Popielarczyk; na odwrocie: WŁADYSŁAW POPIELARCZYK | GŁOWY NA TLE LASU | tempera - collage | 1964
Ołówek, tektura; 32 x 23cm
Sygnowany p.d.: W. Popielarczyk | 61
Olej, papier naklejony na tekturę; 29,5 x 41,5
Sygnowany p.d.: W. Popielarczyk; na odwrocie: tytuł "życie materii" | roz. 29 cm x 41,5 cm | Władysław Popielarczyk | 1959
Tusz, akwarela, papier; 42 x 29,5 cm
Sygnowany l.d.: W. Popielarczyk 65; na odwrocie: Władysław Popielarczyk | "Ratusz" | 1964
Tusz, ołówek, drapanie, gniecenie, papier; 33 x 15 cm
Sygnowany ołówkiem l.d.: W. Popielarczyk | 61
Na odwrocie długopisem: Władysław Popielarczyk | "pęknięcia" | 1961
Collage, tusz, tempera, papier; 34 x 49,5 cm
Sygnowany p.d.: 64 | W. Popielarczyk; na odwrocie: WŁADYSŁAW POPIELARCZYK | głowy południowe | 1964 | tempera - collage
Tusz, atrament, akwarela, papier; 29,5 x 21 cm
Sygnowany p.d.: W. Popielarczyk 65; na odwrocie: Władysław Popielarczyk | (głowa astrakcyjna) | 1964
Technika własna, papier; 42 x 29,5 cm
Sygnowany l.d.: W.Popielarczyk 65
Collage, tusz, papier; 35 x 48 cm
Sygnowany l.d.: W. Popielarczyk 64; na odwrocie: Władysław Popielarczyk | Pejzaż z lotu ptaka | 1964 | collage
Collage, tusz, tempera, papier; 34,5 x 49,5 cm
Sygnowany l. śr.: W. Popielarczyk 64; na odwrocie: WŁADYSŁAW POPIELARCZYK | pejzaż z lotu samolotu | tempera | 1964
olej, deska;
34,5 x 14,5 cm;
na odwrocie napis: Władysław / Popielarczyk / 1959 r.
Dno morskie i niebieskie, 1963
olej, płyta;
23 x 43 cm;
sygn. p. g.: W. Popielarczyk
Na odwrocie nalepka z: Centralnego Biura Wystaw Artystycznych w Warszawie
ołówek, papier, 20,5 x 15,2 cm;
sygn. i dat. w środku: W. Popielarczyk 66
ołówek, papier, 20,5 x 15,2 cm; sygn. i dat. w środku: W. Popielarczyk 66
olej, płyta (taca), 28 x 18 cm;
sygn. l. d.: 83 W. Popielarczyk (w okręgu);
na odwrocie sygn. dat. i opis
technika mieszana, papier, wym. 42 x 29,5 cm;
sygn. u dołu: "W. Popielarczyk 64" (ołówkiem);
olej, technika mieszana, płótno,
40 x 33 cm,
sygn. p. d.: 84 W. Popielarczyk (w okręgu, gwiazdka pośrodku);
sygn. i opis na odwrocie: WŁADYSŁAW/ POPIELARCZYK/ 1984/ "Głowa z psem"/ olej
technika mieszana, deska, 32 x 22 cm;
sygn. p. d.: W. Popielarczyk
Widok na Zamek Królewski w Warszawie z ul. Piwnej, 1964
technika mieszana, papier, 21 x 29,5 cm;
sygn. l. d.: W. Popielarczyk 64
Widok na Kolumnę Zygmunta z Pl. Zamkowego, 1962
technika mieszana, papier, 35,5 x 55 cm;
sygn. p. d.: 62 / W. Popielarczyk
ołówek, papier, 30 x 21 cm;
sygn. p. d.: W. Popielarczyk / 65
ołówek, papier,
20,5 x 15,2 cm; sygn. i dat. w środku: W. Popielarczyk 66
ołówek, papier, 30 x 21 cm;
technika mieszana, papier,
35,5 x 55 cm;
technika mieszana, papier,
21 x 29,5 cm;
ołówek, papier,
30 x 21 cm;
Collage;
35 x 48 cm
Sygnowany p.d.: W. POPIELARCZYK 64
Na odwrocie napis ołówkiem wykonany przez artystę: WŁADYSŁAW POPIELARCZYK | pejzaż z lotu ptaka | 1964 | collage
Technika mieszana;
41,5 x 29,5 cm
Sygnowany p.d.: W. POPIELARCZYK
Na odwrocie napis ołówkiem wykonany przez artystę: tytuł "Życie materii" | roz. 29,5 x 41,5 cm | Władysław Popielarczyk | 1954 | 15
Szkic ołówkiem, karton;
31 x 22 cm w świetle oprawy
Sygnowany p.d.: W. Popielarczyk |61
technika mieszana, papier,
40 x 30 cm (w świetle passe-partout);
dat. i sygn. p.d.: 66 / W.Popielarczyk (ołówkiem)
technika własna (drewno, malowane, okute blachą),
36 x 24,5 x 3 cm;
sygn. i dat. l. g.: W. Popielarczyk 68;
opisany na odwrocie: WŁADYSŁAW / POPIELARCZYK / 1968 / "Kobieta ozdobiona"
technika mieszana, papier, 40 x 30 cm (w świetle passe-partout); dat. i sygn. p.d.: 66 / W.Popielarczyk (ołówkiem)
olej, płótno, 131 x 44 cm;
sygn. p. d.: W. Popielarczyk 84;
na odwrocie napisy autorskie oraz pieczątka autorska
Motyw miejski - przejście dla pieszych,
olej, płótno, 64 x 49 cm;
sygn. i dat. u dołu: W. Popielarczyk 65
technika mieszana, sklejka
23,8 x 31 cm;
sygn. i dat. p. d.: W. Popielarczyk / 61.;
na odwrocie napisy autorskie
olej, płótno
131 x 44 cm;
olej, płótno
130 x 48 cm
sygn. p. d.: W. Popielarczyk 84
na odwrocie napisy autorskie: WŁADYSŁAW / POPIELARCZYK / "Figura 4" / 1983 oraz nr 2900
technika mieszana, papier, 42 x 29,5 cm;
sygn. i dat. po środku: W. Popielarczyk 64 (ołówkiem); praca bez oprawy
Technika mieszana, papier; 61,5 x 37,5 cm w świetle passe-partout
Sygnowany l. d.: W. Popielarczyk 64
Gwasz, akwarela, papier; 59,5 x 38,5 cm w świetle passe-partout
Sygnowany p. d.: W. Popielarczyk
PORTRET ŻYDA NA JASNYM TLE, 1968
Technika mieszana, papier; 65,5 x 38,5 cm w świetle passe-partout
Sygnowany p. d.: W. Popielarczyk 68
Technika mieszana, papier; 67,5 x 38,5 cm w świetle passe-partout
Sygnowany p. d.: W. Popielarczyk 70
sygn. i dat. po środku: W. Popielarczyk 64 (ołówkiem);
praca bez oprawy
Technika mieszana, papier; 65,1 x 37,6 cm
Sygnowany l. d.: W. Popielarczyk
olej, płótno, 69,5 x 126 cm;
sygn. i dat. u dołu: W. Popielarczyk 63;
na odwrocie napisy autorskie
akwarela, papier,
28,5 x 40,5 cm (w świetle passe-partout);
sygn. p.d.: WPopielarczyk / 65
technika mieszana, papier
42 x 29,5 cm; sygn. i dat. po środku: W. Popielarczyk 64 (ołówkiem); praca bez oprawy
Olej, płótno;
37,6 x 65 cm
Sygnowany l. d.: W. Popielarczyk 76
Drewno, technika własna;
53 x 40 cm
Sygnowany p. d.: W. POPIELARCZYK `74
Wokół pracy napis: IT IS MY POETRY IN MY MIND OF THE WORLD SO FUNY PIECE IN MY HAND | OF COLOURS - THE ARE THANS IN ME SO OFEN LIKE THE BLUD IN MY EYS... IT`S TRUE... Na odwrociu napis ręką artysty: WŁADYSŁAW / POPIELARCZYK | 00-265 WARSZAWA PIWNA 5 | tel. 313771 / POLAND | "NEW FACE" | 1974
olej na płótnie,
60,5 x 75,5 cm,
na odwrocie (na płótnie) nalepka z tekstem maszynowym: "Władysław Popielarczyk "Sandomierz" / olej, płótno wymiary
75,5 x 60,5 cm. / malowany w latach 1960-1963 r. / nie sygnowany. / Obraz ten otrzymałem od artysty w prezencie w 1964 roku / Henryk Debich / [podpis odręczny] / Łódź ul. Małachowskiego 12" i (na krośnie) napis "Popielarczyk"
Technika mieszana, papier; 61,5 x 39,8 cm
Sygnowany czarnym pastelem p.d.: W. Popielarczyk
PORTRET ŻYDA NA JASNYM TLE, 1968 r.
Technika mieszana, papier; 66,6 x 39,7 cm
Sygnowany czarnym pastelem p.d.: W. Popielarczyk 68
Technika mieszana, papier; 61,5 x 49,5cm
Sygnowany granatową kredką na dole po środku: W. Popielarczyk
Technika mieszana, papier; 62,5 x 38,8 cm
Sygnowany czarną kredką l.d.: W. Popielarczyk | 69
Technika mieszana; 42 x 29,5 cm
Sygnowany fioletową kredką p.d.: 64 | W. Popielarczyk
Tusz, akwarela; 41,9 x 29,3 cm
Sygnowany ołówkiem l.d.: 66 | W. Popielarczyk
Na odwrocie dwie pieczątki: "WŁADYSŁAW POPIELARCZYK | mgr art. plastyk | Nr leg. ZPAP 3275 | Warszawa, ul. Piwna 5 m. 1| tel. 31 - 37 - 71"; oraz autorski (?) napis ołówkiem: "Blue augen" | 1965
Technika mieszana, papier; 41,7 x 29,4 cm
Sygnowany ołówkiem p.d.: 65 | W. Popielarczyk
Na odwrocie autorski napis ołówkiem: 1965 | głowa promienista; pieczęć (dwa razy odciśnięta): "WŁADYSŁAW POPIELARCZYK | mgr art. plastyk | Nr leg. ZPAP 3275 | Warszawa, ul. Piwna 5 m. 1 | tel. 31 - 37 - 71"
MIŁOŚĆ MATKI I DZIECKA, 1966 r.
Technika mieszana, papier; 42 x 30 cm
Sygnowany ołówkiem p.d.: 66 | W. Popielarczyk
Na odwrocie autorski napis ołówkiem: (Miłość matki i dziecka) | 1966; pieczęć: "WŁADYSŁAW POPIELARCZYK | mgr art. plastyk | Nr leg. ZPAP 3275 | Warszawa, ul. Piwna 5 m. 1 | tel. 31 - 37 - 71"
Technika mieszana, papier; 41,8 x 29,3 cm
Sygnowany granatowym pisakiem p.d.: W. Popielarczyk 65
Na odwrocie pieczątka: "WŁADYSŁAW POPIELARCZYK | mgr art. plastyk | Nr leg. ZPAP 3275 | Warszawa, ul. Piwna 5 m. 1|
te. 31 - 37 - 71" oraz napis ołówkiem: materia lotna 1965
Sygnowany ołówkiem l.d.: W. Popielarczyk | 65
Na odwrocie pieczątka: : "WŁADYSŁAW POPIELARCZYK | mgr art. plastyk | Nr leg. ZPAP 3275 | Warszawa, ul. Piwna 5 m. 1| te. 31 - 37 - 71" oraz napis ołówkiem: "runde Rapten" | 1965
Technika mieszana , papier; 29,3 x 41,6 cm
Sygnowany tuszem p.d.: 65 | W. Popielarczyk
Na odwrocie pieczęć: "WŁADYSŁAW POPIELARCZYK |
mgr art. plastyk | Nr leg. ZPAP 3275 |
Warszawa, ul. Piwna 5 m 1 | tel. 31 - 37 - 71";
oraz napis ołówkiem: 1965 | "am waser"
Technika mieszana, papier; 29,5 X 41,9 cm
Na odwrocie pieczęć: "WŁADYSŁAW POPIELARCZYK | mgr art. plastyk |Nr leg. ZPAP 3275 |Warszawa, ul. Piwna 5 m 1 | tel. 31 - 37 - 71";
oraz napis ołówkiem: W. Popielarczyk |"Kopf abitre" | 1965
Technika mieszana, papier; 67 x 37,5 cm
Sygnowany p.d.: 70 | W. Popielarczyk
sygnowany czarną kredką l.d. W. Popielarczyk
pastel, ołówek, papier, 29 x 41 cm (w świetle passe-partout);
sygn. i dat. p. g. - W. Popielarczk 65 (odwrotnie)
rysunek, ołówek, kredka, papier,
25 x 19 cm (w świetle passe-partout);
sygn. l. d. - W. Popielarczyk