1 zł
2 600 000 zł

STAJUDA Jerzy Adam (1936 Falenica- 1992 Warszawa)

Porwanie Europy, 1962-1973 r.

olej, płótno, 85 x 50 cm,
sygn. na odwrocie: Jerzy Stajuda,
opisany na blejtramie: "PORWANIE EUROPY"/OBRAZ ZACZĘTY W 1962, NIE SKOŃCZONY/JEDNAKOWOŻ UZNANY ZA GOTOWY PRZEZ WOJCIECHA SIEMIONA 1973

cena wywoławcza: Wykup abonament

Pejzaż w brązach

olej, płótno; 62 x 89 cm;
na odwrocie, na krośnie malarskim opisany: Stajuda ... (słabo czytelny).

Laguna, 1975/78 r.

olej/płótno, 66 x 81 cm (w świetle oprawy)
sygnowany, datowany i opisany na odwrociu: 'Jerzy Stajuda | LAGUNA 1975/78 OL/PŁ 65 x 81 | WARSZAWA | WIEJSKA 5 m.10'

Bez tytułu, 1989

olej, płótno,100 x 81 cm
sygn. na odwrocie: Jerzy Stajuda 17.09.89.

Kompozycja, 1963 r.

olej/płótno, 49,5 x 61 cm
sygnowany i datowany p.d.: 'stajuda 63'

"0307"

akwarela, ołówek/papier, 16 x 20 cm (w świetle passe-partout)
sygnowany i opisany ołówkiem p.d.: 'Jerzy Stajuda I' oraz opisany l.d.: '0307'; opisany na odwrociu: 'JERZY STAJUDA (1936 - 1992)

"3010"

akwarela/papier, 26,6 x 37 cm
sygnowany i opisany p.d.: 'Jerzy Stajuda I' oraz opisany l.d.: '3010'

Para kompozycji abstrakcyjnych: "1906" i "2809", 1979/1980 r.

akwarela, ołówek, tusz/papier, 20 x 28,5 cm
sygnowany i opisany p.d.: 'Jerzy Stajuda 1979 I' oraz l.d.: '1609'

Kompozycja, nd.

olej, płótno; 89x130 cm

*droit de suite

KOMPOZYCJA 0812

akwarela/ papier, 29,5 x 42 cm
na odwrocie okrągła pieczątka: JERZY STAJUDA | FECIT
opisany l.d.: nr 0812

KOMPOZYCJA 0104

akwarela/ papier, 29,5 x 41,4 cm
opisany l.d.: nr 0104

Kompozycja 0809

akwarela/papier, 30 x 25,5 cm (w świetle passe-partout)
sygnowany ołówkiem p.d.: 'Jerzy Stajuda', opisany l.d.: '0809'

Kompozycja 1810

akwarela/papier, 54 x 81,5 cm (w świetle passe-partout)
sygnowany ołówkiem p.d.: 'Jerzy Stajuda', opisany l.d.: '1810'

Bez tytułu, lata 70-te?

akwarela, papier, 21 x 30 cm,
sygn. p.d: monogramem autorskim oraz opisany l.d.: 2311; na odwrocie nr depozytowy inwentarzowy z Muzuem Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie: MASP dep. 376/133

Bez tytułu, lata 70-te?

akwarela, papier, 21 x 30 cm,
sygn. p.d: monogramem autorskim oraz opisany l.d.: 2311; na odwrocie nr depozytowy inwentarzowy z Muzuem Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie: MASP dep. 376/140

akwarela, 21 x 29,5 cm, sygn.
Dar Pani Aleksandry Semenowicz.

Kompozycja 1611

akwarela, papier, 11,5 x 14,5 cm,
sygn. p.d.: monogramem wiązanym

Kompozycja (1710), 1986

Akwarela; wym. komp.: 64 x 54,5 cm (plansza: 73,5 x 60 cm);
sygn. p.d.: Jerzy Stajuda; l.d. nr i data.

Kompozycja (1610), 1986

Akwarela; wym. komp.: 64 x 55 cm (plansza: 73,5 x 60 cm);

Nawigacja,1981/82

olej, płótno, 97 × 146 cm
sygn. i opisany na odwrocie: JERZY STAJUDA |VARSOVIE |NAWIGACJA 1981/82 |HUILE

Kompozycja 0401, 1973 r.

tusz/papier, 21 x 29 cm
sygnowany i datowany p.d.: 'Jerzy Stajuda 1973', opisany l.d.: '0401'

Kompozycja 1011

gwasz, akwarela/papier, 13 x 17,5 cm (w świetle passe-partout)
opisany l.d.: '1011'

Kompozycja 1811

akwarela, gwasz/papier, 29 x 25,5 cm (w świetle passe-partout)
sygnowany p.d.: 'Jerzy Stajuda', opisany l.d.: '1811'

KOMPOZYCJA 1312

akwarela/papier, 29,7 x 42 cm
na odwrocie okrągła pieczątka: JERZY STAJUDA | FECIT, l.d.: nr 1312

KOMPOZYCJA 0612

akwarela/papier, 29,5 x 42 cm
na odwrocie okrągła pieczątka: JERZY STAJUDA | FECIT, l.d.: nr 0612

olej/płótno, 82 x 116 cm
na blejtramie pieczęć: 'EST s.r.l. | GALLERIA D’ARTE | Partita IVA 01199707002'

Kompozycja 0212

akwarela/papier, 31 x 28 cm (w świetle passe-partout)
sygnowany p.d.: 'Jerzy Stajuda', opisany l.d.: '0212'

akwarela, 13 x 19,5 cm, sygn.

Kompozycja, 1962 r.

akwarela, kredka/papier, 30 x 42 cm
datowany l.d.: '160562'

Kompozycja 0311

akwarela, kredka/papier, 29,5 x 42 cm
sygnowany u dołu p.d.: 'Jerzy Stajuda' i opisany u dołu l.d.: '0311'

Kompozycja 0211

akwarela, papier; 24,5 x 18 cm (w świetle oprawy)
sygn. p. d.: [monogram wiązany], l. d.: numer: 0211.

Kompozycja 2611

akwarela/papier, 42 x 29,5 cm
sygnowany p.d.: 'Jerzy Stajuda', opisany l.d.: '2611'

Kompozycja 2111

akwarela/papier, 42 x 29,5 cm
sygnowany p.d.: 'Jerzy Stajuda', opisany l.d.: '2111'

KOMPOZYCJA, 1982 r.

olej/płótno, 65 x 92 cm
sygnowany, datowany i opisany na odwrocie: 'Jerzy Stajuda 82', wskazówka montażowa
oraz nalepka na listwie krosna: 'spis 1407' i napis (2) 65 x 92 [podwójnie]

- Philippe Guimont Art Gallery Brussels: Stajuda, The 2nd International Contemporary Art Fair, 17-20 January 1985, London Olympia.

Kompozycja 0212

akwarela/papier, 14,5 x 20 cm
opisany l.d.: '0212', sygnowany p.d.: '[sygnatura]'

- dar od Aleksandry Semenowicz, lata 90.

Kompozycja 1911

akwarela/papier, 14,5 x 20 cm
opisany l.d.: '1911', sygnowany p.d.: '[sygnatura]'

Kompozycja 0611

akwarela, papier, 27 x 23,5 cm, sygn. p.d.: Jerzy Stajuda

Kompozycja 1611

akwarela, papier, 11,5 x 14,5 cm, sygn. p.d.: monogramem wiązanym

Kompozycja 1011

akwarela, papier, 26 x 24 cm, sygn. p.d.: Jerzy Stajuda

Kompozycja 1511

akwarela, papier, 11,5 x 15,5 cm, sygn. p.d.: monogramem wiązanym

LAGUNA, 1975/78

Olej, płótno; 65 x 81
Sygnowany na odwrocie na płótnie: Jerzy Stajuda [adres] | LAGUNA 1975/78 OL/PŁ 65 x 81; po lewej: Upside i strzałka

Kompozycja, 1981 r.

olej/płótno, 97 x 146 cm
sygnowany i datowany na odwrociu: 'Jerzy Stajuda 1981'
sygnowany i datowany na odwrociu: 'Jerzy Stajuda 1981', powyżej wskazówka montażowa, na odwrociu naklejka z napisem: 'spis 1413', na blejtramie napis: '9 97 x 146 [podwójnie]', wskazówka montażowa i słabo czytelna pieczątka
- Stajuda. Huiles, Aquarelles, Dessins, Galerie Valmay, Paris, 1981 (prawdopodobnie)

Kompozycja 0301

akwarela/papier, 63,5 x 49 cm (arkusz)
sygnowany p.d.: 'Jerzy Stajuda', opisany l.d.: '0301'
na odwrociu szkic aktu męskiego

Kompozycja 0211, 1989/1990 r.

akwarela/papier, 58,5 x 48,5 cm (arkusz)
sygnowany, datowany, opisany i dedykowany ołówkiem u dołu: '0211 1989 (9-09-1990) Wspaniałemu oku Pani Danuty Wróblewskiej Jerzy | Stajuda'

olej/płótno, 92 x 65 cm
na odwrociu autorskie numery inwentarzowe oraz nalepki depozytowe z Muzeum ASP w Warszawie

Bez tytułu , 1989 r.

olej/płótno, 100,5 x 81,5 cm
sygnowany i datowany na odwrociu: 'Jerzy Stajuda | 17.09.89'

Kompozycja 0212

akwarela, 29 x 25,5 cm, sygn.

Łuny w Bieszczadach , 1961 r.

olej/płótno, 65 x 120 cm
na odwrociu na blejtramie nalepka z napisem: ‘Jerzy Stajuda, Gen. Moczar| jedzie, czyli łuny w Bieszczadach| około 1961 roku’

Kompozycja 2110, 1986

akwarela, papier, 60,5 × 85 cm
sygn. p. d.: Jerzy Stajuda 86

Kompozycja 3107

akwarela, papier, 64,5 × 50 cm
sygn. p. d.: Jerzy Stajuda oraz l. d.: 3107

Kompozycja 0402

akwarela, papier, 63 × 49 cm
sygn. p. d.: Jerzy Stajuda oraz l.d.: 0402

1311

tech. autorska, papier, 19 x 16 cm, numerowany l.d.: 1311 i sygnatura autorska p.d.

2410

tech. autorska, papier, 28 x 40 cm, numerowany l.d.: 2410 i sygn. p.d.: Jerzy Stajuda i znak autorski

912

tech. autorska, papier, 20 x 36 cm, numerowany l.d.: 0912 i sygnatura autorska p.d.

0201, 1972

piórko, tusz, papier; 22,5 x 20,5 cm;
sygn. i dat. p. d. ołówkiem: Jerzy Stajuda 1972, l. d. tuszem: 0201

Kompozycja 2911

akwarela, papier, 28 × 26 cm
sygn. ołówkiem p. d.: Jerzy Stajuda oraz numery l. d.: 2911

Kompozycja 1311, 1989 r.

akwarela/papier, 52,5 x 44,5 cm (w świetle passe-partout)
sygnowany i datowany p.d: 'Jerzy Stajuda 89', opisany l.d.: '1311'

15 II, 1957 [?]

akwarela na papierze, 13 5 x 15 cm na arkuszu 21 x 30 cm,
sygnowana ołówkiem p.d. "J. Stajuda" i tuszem znak "E" (połączony z E odwróconym); na odwrocie okrągła pieczątka "Jerzy Stajuda fecit"; także ołówkiem "MASP [Muzeum Akademii Sztuk Pięknych] dep. 376/57" i piórem "Kasia Wierzejska".

16 II, 1957 [?]

akwarela na papierze, 13 x 15,5 cm na arkuszu 21 x 30 cm,
sygnowana ołówkiem p.d. "Jerzy Stajuda" i tuszem znak "E " (połączony z E odwróconym).

Kompozycja, lata 80. XX w.

olej/płótno, 92 x 65 cm

Kompozycja 0601

akwarela, papier, wym. 44 x 44cm ,
sygn. l.d. 0601,
sygn. ołówkiem p.d.: Jerzy Stajuda oraz numery l.d.: 0601

Kompozycja 2911

akwarela, papier, wym. 28 x 26 cm,
sygn. ołówkiem p.d.: Jerzy Stajuda oraz numery l.d.: 2911,

Bez tytułu, 1992 r.

olej/płótno, 100 x 80 cm
sygnowany i datowany na odwrociu: 'Jerzy Stajuda 1992'
opisany na odwrociu, na blejtramie: '5 99,5 x 80, 5 | 5 99,5 x 80, 5'
na blejtramie papierowa naklejka z odręcznym napisem 'spis 1406'

Kompozycja 0401, 1973 r.

tusz/papier, 21 x 29 cm

Kompozycja 2910

akwarela/papier, 28 x 39,5 cm (w świetle passe-partout)
sygnowany p.d.: 'jerzy stajuda' i opisany l.d.: '2910'

Bez tytułu, 1989 r.

olej/płótno, 100,5 x 81,5 cm
sygnowany i datowany na odwrociu: `Jerzy Stajuda | 17.09.89`

akwarela, 21 x 30 cm, sygn.

Łuny w Bieszczadach , 1961 r.

olej/płótno, 65 x 120 cm
na odwrociu na blejtramie nalepka z napisem: `Jerzy Stajuda, Gen. Moczar| jedzie, czyli łuny w Bieszczadach| około 1961 roku`

Kompozycja 2701

tusz, papier, 23 × 32,5 cm
l. d.: 2701
na odwrocie autorska pieczęć

Kompozycja 1407

tusz, papier, 23 × 32 cm
l. d.: 1407
na odwrocie autorska pieczęć

Kompozycja 1603

tusz, papier, 49,5 × 63 cm
l. d: 1603 oraz p. d: I

Kompozycja 1403

tusz, papier, 49 × 64 cm
l. d: 1403 oraz p. d: I

Kompozycja 2911

akwarela/papier, 56 x 44 cm (w świetle passe-partout)
sygnowany p.d.: 'Jerzy Stajuda', opisany l.d.: '2911'

Kreator (Projekcja), 1979 r.

olej/płótno, 86 x 170 cm
sygnowany, datowany i opisany na odwrociu: `JERZY STAJUDA | WARSZAWA | KREATOR (PROJEKCJA) 1979`

- Stajuda. Huiles, Aquarelles, Dessins, wystawa indywidualna, Galerie Valmay, Paryż, 1981

- Stajuda. Huiles, Aquarelles, Dessins, katalog wystawy indywidualnej w Galerie Valmay, [tekst] Claude Bouyeure, Paryż 1981, s. nlb (obraz reprodukowany na ostatniej stronie)

HARPIA, 1975

olej, płótno, 60, 5 x 81 cm
sygn. na odwrocie na płótnie: Jerzy Stajuda
na blejtramie napis: JERZY STAJUDA | HARPIA 1975 60 x 81 OL/PŁ (OIL/CANVAS) | HARPY

Zestaw 3 prac

Kompozycja 0112
akwarela, papier, 29 x 26 cm
sygn. p.d.: Jerzy Stajuda
Kompozycja 0711
akwarela, papier, 27 x 24 cm
sygn. p.d.: Jerzy Stajuda
Kompozycja 2711
akwarela, papier, 13,5 x 21 cm
sygn. p.d.: Jerzy Stajuda

ołówek, papier;
41 x 59 cm (w świetle oprawy);
napisy u dołu l. d.: 1702 oraz p. d.: znakiem artysty

211

akwarela, tusz, papier,
24,2 x 17,6 cm (w świetle oprawy);
sygn. p. d.: znak artysty
oraz l. d. numer: 0211

Kompozycja 2701

akwarela/papier, 64 x 48 cm
sygnowany p.d.: `Jerzy Stajuda` oraz numer l.d.: `2701`

technika mieszana, papier, 30 x 30 cm,
sygn. p.d.: Jerzy Stajuda

Nokturn, 1977 r.

olej/płótno, 61,5 x 103 cm
sygnowany na odwrociu: `Jerzy Stajuda` oraz: `Jerzy Stajuda | Nachtstück, 1977, ol. pł.`
na odwrociu na blejtramie numer depozytowy Muzeum ASP w Warszawie

akwarela, 30 x 42 cm, sygn.

olej/płótno, 65 x 92 cm
na odwrocie numery inwentarzowe Muzeum ASP w Warszawie

sygn. p.d.
technika własna
30.5x27 cm (w świetle passe-partout )

Bez tytułu, 1985 r.

akryl/płótno, 146 x 106 cm
sygnowany i datowany na odwrociu: `Jerzy Stajuda 1985`

Jerzy Stajuda, katalog wystawy [teksty Waldemar Baraniewski, Jarosław Mikołajewski, Stefania Piga, Jerzy Stajuda, Agnieszka Szewczyk], Instituto Polacco di Roma, 26.X - 23.XI.2006, s. 34 (il.)

Jerzy Stajuda, Instituto Polacco di Roma, 26.X - 23.XI.2006, Rzym

akryl/płótno, 87 x 170 cm

Jerzy Stajuda, katalog wystawy [teksty Waldemar Baraniewski, Jarosław Mikołajewski, Stefania Piga, Jerzy Stajuda, Agnieszka Szewczyk], Instituto Polacco di Roma, 26.X - 23.XI.2006, s. 36 (il.)

akryl/płótno, 75 x 93 cm

Kompozycja 0401, 1973 r.

tusz/papier, 21 x 29 cm
sygnowany i datowany p.d.: `Jerzy Stajuda 1973`, l.d. `0401`

Estymacja: 800 - 1 500 zł

akwarela, 30 x 42 cm, sygn.

Kompozycja abstrakcyjna nr 1303, 1980 r.

tusz/papier, 46,5 x 61,5 cm (w świetle passe-partout)
sygnowany i datowany p.d.: `Jerzy Staruda 1980`, l.d.: `1303`

Estymacja: 2 000 - 3 000 zł

1409, 1988

akwarela, ołówek, papier; 32 x 27,5 cm (w świetle oprawy);
sygn. i dat. ołówkiem p. d.: Jerzy Stajuda 88 oraz napis autorski l. d.: 1409.

akwarela,
29,5 x 42 cm,
sygn.
Dar Pani Aleksandry Semenowicz

Kompozycja 2704

tusz/papier, 23 x 32,5 cm
w l. d. napis: `2704`

Estymacja: 800 - 1 400

Akt leżący

ołówek/papier, 30 x 42 cm
na odwrociu okrągła pieczątka: `JERZY STAJUDA | FECIT`

Estymacja: 900 - 1 200

Kompozycja 2411

akwarela/papier, 39,5 x 31 cm
(w świetle passe-partout)
sygnowany p. d.: `Stajuda`, l. d.: `2411`

Estymacja: 1 400 - 2 800 zł

1511

gwasz/papier,
29,5 x 42,4 cm,
opisany w lewym dolnym rogu: 1511, oraz pieczęć na odwrocie,
z prywatnej kolekcji, Kraków

akwarela
42 x 30 cm
sygn.

Bez tytułu, 1988 r.

akwarela, ołówek/papier,
42 x 29,5 cm (arkusz)
sygnowany i datowany ołówkiem p. d.: `Jerzy Stajuda 88`, l. d.: `1409`

1610

TECHNIKA MIESZANA,
28,6 X 22 CM;
SYGN. P. D.: JERZY STAJUDA, L. D.: 1610

1610

technika mieszana,
28,6 x 22 cm;
sygn. p. d.: Jerzy Stajuda, l. d.: 1610

0211

akwarela, tusz, papier,
p. d.: gmerk oraz l. d. numer: 0211

1610

technika mieszana,
28,6 x 22 cm;

KOMPOZYCJA 0210

akwarela/papier,
31,5 x 28 cm (w świetle passe-partout)
opisany w l. d.: `0210`, sygnowany p. d.: `Stajuda`

akwarela,
21 x 29,5 cm,

Mały port, 1979

olej, płótno,
65 x 93 cm;
sygn. na odwrocie: JERZY STAJUDA /
WARSZAWA / MAŁY PORT 1979

2710

akwarela
42 x 30 cm

akwarela, 21 x 29,5 cm, sygn.

Pejzaż imaginacyjny

olej, płótno,
80,5 x 100,5 cm

Pejzaż imaginacyjny

olej, płótno
80,5 x 100,5 cm

Bez tytułu (1972)

sygn. dat. p.d.
tusz, papier
22.3x20.3 (w świetle passe-partout )

KOMPOZYCJA 2706

akwarela/papier
50 x 82 cm
w l.d. napis: `2706` w p.d. znak autorski

Bez tytułu,

akwarela,
12 x 17 cm,
sygn.

Kompozycja nr 0210

akwarela, papier,
30,5 x 27,3 cm (w świetle oprawy);
sygn. p. d.: Jerzy Stajuda (ołówkiem); l. d.: 0210

PEJZAŻ IMAGINACYJNY

olej na płótnie, 80,5 x 100,5 cm

olej/płótno,
65 x 92 cm, niesygn.
na odwrocie nr inwentarzowy: `MASP / dep. 317`

Kompozycja 2411

akwarela/papier,
39,5 x 31 cm (w świetle passe-partout)
opisana l.d.: `2411`, sygn. p.d.: `Stajuda`

PERSPEKTYWA, 1990

olej, płótno
Na odwrocie na płótnie napis : Jerzy Stajuda 90
Na blejtramie napis : "PERSPEKTYWA" oraz nalepka z danymi obrazu
97 x 146 cm

KOMPOZYCJA ABSTRAKCYJNA, 1979

Akwarela, papier; 26 x 40,5 cm,
oznaczona po lewej u dołu cyframi 1312, a po prawej znakami: ?-O-

akwarela, 21 x 30 cm, sygn.

HARPIA, 1975

olej, płótno,
60 x 81 cm
Na odwrocie na płótnie dwukrotny napis: Jerzy Stajuda
Na blejtramie napis: JERZY STAJUDA | HARPIA 1975 60 x 81 OL/PŁ/OIL/CANVAS | HARPY

BEZ TYTUŁU, 1986

akwarela, papier
66.5 x 55 cm
sygn. tuszem l.d.: 2806, oł. p.d.: Najnieśmielej possiblement & extremement Panu J. P. Jerzy Stajuda 86, obok tuszem znak chiński
na odwr. okrągły stempel z napisem z facsimile sygnatury i napisem w otoku: JERZY STAJUDA FECIT

Erotyk

Tusz/papier, 45 x 30 cm (w św. p. p.)
sygnowany p. d.: ` Stajuda, nr 3011`

BEZ TYTUŁU, 1980 lub 82

akwarela, ołówek, papier,
59.7 x 54 cm
sygn. oł. śr.d.: 0419, obok po prawej: Józkowi jednak największemu z tych trzech Jerzy S. Jego szczęśliwy przyjaciel 1980, na odwr. okrągły stempel z napisem z faksymile sygnatury i napisem w otoku: JERZY STAJUDA FECIT

BEZ TYTUŁU, 1982

akwarela, papier,
66.3 x 54 cm
sygn. brązowym tuszem l.d.: 0811, oł. p.d.: Kochany J., czy wiemy, Ty i Ja co to jest. Tzn. nic. [?] Jerzy Stajuda 82. Varsovie, obok tuszem brązowym znak chiński

akwarela, 21 x 29,5 cm, sygn.

Kompozycja nr 2411

akwarela/papier, 33,5 x 29,5 cm w św. p. p.
sygn. p. d.: Stajuda oraz numer l. d.: 2411

akwarela, tusz, papier, 29,5 x 42 cm;
sygn. p.d: Jerzy Stajuda; l.d. numerowana: 2810

Kompozycja 2403, 1960-1965

akwarela, tusz, papier, 21 x 29,7 cm

Kompozycja 1411

akwarela, tusz, papier, 21 x 29,5 cm;
p.d. symbol, l.d. numer: 1411

Kompozycja 1803

rysunek tuszem brązowym, papier, 43 x 61,2 cm;
niesygnowany; l.d. numer: 1803

Kompozycja 1603

rysunek tuszem czarnym, papier, 43 x 61,2 cm;
niesygnowany, l.d. numer: 1603

Kompozycja 2403, 1960-1965

Kompozycja 0112

akwarela, tusz, papier, 21 x 29,3 cm;
p.d.: symbol l.d. numerowana: 0112

0211, ok. 1973-1975

rysunek, tusz, papier, 29,6 x 21cm (MASP/DEP. 174/39)

Rysunek konferencyjny

ołówek, papier
15 cm x 21 cm
sygn p.d. "Stajuda"

akwarela, papier,
16 x 20 cm (w świetle passe-partout);
sygn. p.d.: Jerzy Stajuda

Kompozycja 2703, ok. 1960-65

akwarela, tusz, papier, 29,7 x 21 cm
(nr MASP/dep. 152/7)

Kompozycja 0211, ok. 1988

akwarela, tusz, papier, 29,6 x 21,1 cm
(nr MASP/dep. 245/2)

Kompozycja II

akwarela, papier,
25 x 35 cm (w świetle passe-partout);
sygn. p.d.: "Jerzy Stajuda"

akwarela, 16 x 12, 5 cm, sygn.

KOMPOZYCJA ZIELONA, OK.1975-1976

olej, płótno,
85 x 50 cm
na odwrocie, na blejtramie rząd cyfr i znaków.

2810

technika własna,
wym.: 25,5 x 37,5 cm
sygn. p.d.: Jerzy Stajuda

akwarela,
29,5 x 21 cm,
sygn.

PEJZAŻ

Akwarela na podrysie ołówkowym, papier;
20,5 x 29,5 cm
Sygnowany l. d.: 2703 | Pejzaż Jerzy Stajuda oraz p. d.: Jankowi J. S.

PREZENT ABONAMENTOWY

Akwarela, papier;
41,8 x 29,8 cm
Sygnowany l. d.: 1511 oraz p. d.: Jankowi abonamentowo & uściski J. S.

BEZ TYTUŁU - KOMPOZYCJA ZIELONA

Olej, płótno;
85 x 50 cm
Nie sygnowany.

BEZ TYTUŁU

Olej, płótno naklejone całą powierzchnią na płytę pilśniową;
71,5 x 48 cm
Nie sygnowany

UPAŁ, 1964 r.

Olej, płótno;
56,5 x 82 cm
Sygnowany na odwrociu: JERZY STAJUDA WARSZAWA | UPAŁ 1964 57 X 83

NA POKUSZENIE

Akwarela, papier;
20,5 x 29,5 cm
Sygnowany l. d.: 2605 Jerzy Stajuda Pejzaż
p. d.: Jankowi w nadziei na pokuszenie J. S.

PEJZAŻ

Akwarela, papier;
20,5 x 29,5 cm
Sygnowany: 0309 Pejzaż Jerzy Stajuda, p. d.: Jankowi J. S

PEJZAŻ Z ARCHITEKTURĄ

Akwarela, papier;
29,5 x 42 cm
Sygnowany l. d.: 1810 p. d.: Jankowi czule J. St.

PREZENT ABONAMENTOWY

Akwarela, papier;
29,5 x 42 cm
Sygnowany l. d.: 2410 oraz p. d.: Jankowi prezent abonamentowy J. St.

bez tytułu - dar Aleksandry Semenowicz

akwarela, papier
86x61 cm

Bez tytułu, 1957-1966

olej, tektura,
51 x 35 cm
na odwr. p.d.: naklejony rys. atramentem na papierze kremowym, oprawiony, z datą l.g.: MCMLVIII - MCMLXVI, dedykacją i sygn. śr.d.: drogim państwu | JAKIMOWIC -| ZOM | z wdzięcznością | za przyjęcie | [do góry nogami:] JERZY STAJUDA MALARZ | [prawidłowo:] POLSKI; na odwrocie tektury napisy, stemple i nalepka pocztowa

KOMPOZYCJA 3011

Tusz na papierze 48 x 34 cm
Sygnowany p.d. - "Stajuda"

KOMPOZYCJA 2411

Akwarela na papierze 47,5 x 33,5 cm
Sygnowany p.d. - "Stajuda"

akwarela, papier, 21 x 29,5 cm; w l. d.: 0809

KOMPOZYCJA 2811

Akwarela na papierze 44 x 44 cm
Sygnowany p.d. - "Stajuda"

KOMPOZYCJA 9911

Akwarela na papierze 45,4 x 44 cm
Sygnowany p.d. - "Stajuda"

KOMPOZYCJA 1811

Akwarela na papierze 41,8 x 44 cm
Sygnowany p.d. - "Stajuda"

KOMPOZYCJA 2811

Akwarela na papierze 42 x 44,8 cm
Sygnowany p.d. - "Stajuda"

KOMPOZYCJA 2811

Akwarela na papierze 53,5 x 44,8 cm
Sygnowany p.d. - "Stajuda"

KOMPOZYCJA 0911

Akwarela na papierze 62 x 53 cm (owal)
Sygnowany p.d. - "Jerzy Stajuda"

Bez tytułu, lata 80.

akwarela, papier,
76 x 54 cm
sygn. l.d. tuszem : 2606, p.d. oł.: Jerzy Stajuda

KOMPOZYCJA 0808

Akwarela na papierze 37,5 x 54 cm
Sygnowany p.d. - "Jerzy Stajuda", l.d. numer - "0808"

KOMPOZYCJA 2609

Akwarela na papierze 19 x 28 cm
Sygnowany p.d. - "Jerzy Stajuda / 27 IX 72"

021

rysunek
49x63

Kompozycja, 1981

olej, płótno,
100 x 81.5 cm
sygnowany na odwrocie l.g.: JERZY STAJUDA | VARSOVIE | ....... 1981 | HUILE, po prawej: W COMP. 3 [w kółku], p.d.: Jerzy Stajuda

KOMPOZYCJA

Akwarela na papierze 63 x 49 cm
Sygnowany p.d. - "Stajuda", l.d. numer - "0101"

KOMPOZYCJA

Akwarela na papierze 60 x 49,5 cm
Sygnowany p.d. - "Stajuda", l.d. numer - "1711"

KOMPOZYCJA

Sygnowany p.d. - "Stajuda", l.d. numer - "2911"

KOMPOZYCJA

Akwarela na papierze 42 x 29,5 cm
Sygnowany p.d. - "Stajuda", l.d. numer - "0610"

KOMPOZYCJA

Sygnowany p.d. - "Jerzy Stajuda", l.d. numer - "1211"

KOMPOZYCJA

Sygnowany p.d. - "Stajuda", l.d. numer - "0210"

KOMPOZYCJA

Tusz na papierze 34 x 47,5 cm
Sygnowany p.d. - "Stajuda", l.d. numer - "3011"

KOMPOZYCJA

Tusz na papierze 34 x 47 cm

KOMPOZYCJA

Tusz na papierze 48 x 34 cm

W stronę Magoga 1964

olej, płótno, 45 x 60 cm ; sygn. i dat. na odwrocie

KOMPOZYCJA

olej na tekturze, 36,5 x 52,5 cm, na odwrocie przyklejona autorska kartka z napisem "MCMLVIII-MC (dalej uszkodzona) Drogiemu państwu Jakimowiczom z wdzięcznością za przyjęcie Jerzy Stajuda malarz polski"; ze spuścizny Andrzeja i Ireny Jakimowicz, historyków sztuki

sygn. p.d.
akwarela papier
35x23

Akwarela, 1986

akwarela, tusz, papier,
53.5 x 47 cm
sygnowany tuszem l.d.: 1511, p.d. oł.: Jerzy Stajuda 86, dalej tuszem znak chiński [podwójnie przekreśl. litera T]

Bez tytułu 1967

olej płótno, 104 x 65 cm; sygn. i dat. na odwrocie

SZUFLADA BOŻA

1990 r.
Olej na płótnie 114 x 142 cm
Sygnowany na odwrocie - "Jerzy Stajuda"
Wystawiany - Jerzy Stajuda, malarstwo, Galeria Kordegarda, Warszawa IX.-X.1990 r.
Opening Up, Hammer Gallery, Nowy Jork 1991 r.
Literatura - katalog wystawy j.w., str. 59 (reprodukcja).

Kompozycja 1983

akwarela, papier, 82 x 32 (w świetle passe-partout); sygn. i dat. p. d. -Jerzy Stajuda 1983, w l. d. numer - 1110

liczba obiektów: 187