1 zł
2 600 000 zł

HOFFMANN Adam (Kraków 1918 - Kraków 2001)

Satyr, 1975

technika mieszana, pastel, papier,
49 x 33,5 cm,
sygnowany p.d.: "Dz | 29 III | 1975"

* Droit de suite

cena wywoławcza: Wykup abonament

Akt

akwarela, gwasz/papier, 28 x 14 cm
sygnowany długopisem śr.d.: 'A. Hoffman'

Studium postaci , 1990 r.

gwasz/papier, 24 x 18 cm
sygnowany i datowany l.d.: 'Adam Hoffman 1990'

Akt

gwasz/papier, 42 x 30 cm
sygnowany ołówkiem p.d.: 'Adam Hoffman'

Pisklątko, 1974 r.

pastel, węgiel/papier, 63 x 45 cm
sygnowany i datowany p.d.: 'AH | 31 III | 1974'
na odwrociu sygnowany i zatytułowany: '"Pisklątko" / Adam Hoffmann'

Malarz w pracowni, 1987 r.

gwasz/papier, 20,8 x 25,3 cm
sygnowany i datowany wzdłuż prawej krawędzi: 'ah Adam Hoffman 1987'

W pracowni

gwasz/papier, 41,5 x 30 cm
sygn. l.d.: A. Hoffmann, p.d.: monogram AH

Obserwator

gwasz/papier, 44 x 33,5 cm
sygnowany wzdłuż lewej krawędzi: 'Adam Hoffmann'

Akt w ciemności, 1979 r.

gwasz, kredka/papier, 32,1 x 22,8 cm
sygnowany i datowany p.d.: 'AH | 79'
sygnowany i datowany na odwrociu: 'Adam Hoffmann 1979'

Rozstanie

olej na dykcie
57 x 60 cm
Ofiarodawca: Ewa Kierska - Hoffman

Portret młodej kobiety

Gwasz, papier, 42 x 29,5 cm,
sygn. p.d.: monogram wiązany ah. Na odwrocie pieczątka potwierdzająca autorstwo przez Ewę Kierską-Hoffmann.

W pracowni artysty - Akt

Gwasz, papier, 26 x 35 cm. Nie sygnowana, na odwrocie pieczątka potwierdzająca autorstwo przez Ewę Kierską-Hoffmann.

Trzy scenki satyryczne - karykatury

Piórko, papier, 32,5 x 23 cm,
sygn. p.d.: A Hoffmann.

Bez tytułu, 1958 r.

rysunek węglem na papierze, 65 x 48 cm, sygn.
Dar Rodziny.

Pisklątko, 1974 r.

Akt

tusz, papier, 20,6 x 14 cm;
sygn. p. d.: A. Hoffmann

Szkic do plakatu, 1967

Węgiel/karton; wym.: 50 x 35 cm;
sygn. p.d.: A.H. 67, oraz zapisem autorskim na odwrocie. Projekt dla krakowskiego teatru "Groteska" - w lustrze odbija się ul. Floriańska i Kościół Mariacki.

TAŃCZĄCA

Węgiel, papier, 42 x 30 cm,
sygn p.d.: monogram wiązany A.H. 7.VIII. 1975

DWIE KOBIETY Z PSAMI

Węgiel, papier, 50 x 40 cm,
sygn p.d.: monogram wiązany A.H. 7.VI.1969

Nocne zmory, 1976

Węgiel; wym.: 50 x 75 cm; sygn. mon. wiąz. p.d. w owalu: AH 3V 1976 oraz opis autorski na odwrocie.

Imieniny, 1968 r.

grafit, ołówek/papier, 35 x 50 cm
sygnowany i datowany p.d.: `ah | 15/X | 1968`
opisany na odwrociu: `35 x 50 proszek grafit - w ołówku | IMIENINY | Adam Hoffman 68`

Estymacja: 1 500 - 3 000 zł

Turystyka zarobkowa, 1973 r.

gwasz, węgiel, grafit/papier, 35 x 50 cm
sygnowany i datowany p.d.: `AH | 23 III | 1973`
opisany na odwrociu: `"TURYSTYKA ZAROBKOWA" Adam Hoffmann 73.`

Estymacja: 2 000 - 3 000 zł

Szef, 1975 r.

farba plakatowa, węgiel/papier, 50,5 x 37 cm
sygnowany i datowany p.d.: `AH | 16.II | 1975`
Odwrocie: opis autorski: `50,5 x 37 | plakatówka, węgiel prasow. | "SZEF" | Adam Hoffmann`

Estymacja: 1 500 - 2 500 zł

Pisklątko, 1974 r.

węgiel, kredka, akwarela/papier, 62,3 x 45 cm (w świetle passe-partout)
sygnowany i datowany monogramem wiązanym p.d. w owalu: `AH 31 III 1974`

Odwrocie:
sygnowany i opisany tytułem autorskim: `PISKLĄTKO | ADAM HOFFMANN`

Estymacja: 2 000 - 3 000 zł

Kobieta i mężczyzna, 1967 r.

węgiel/papier, 48 x 34 cm (w świetle passe-partout)
sygnowany i datowany p.d.: `AH 67`

Estymacja: 1 500 - 2 500 zł

Postać, 1873 r.

tempera, węgiel/papier, 51 x 36,5 cm (arkusz)
sygnowany i datowany p.d.: A.H. | 24 I | 1973`
opisany na odwrociu: `51 x 36,5 | "POSTAĆ" | tempera/węgiel prasow | Adam Hoffman | Kraków ...`, pieczęć wystawowa Muzeum Narodowego w Krakowie oraz pieczątka wywozowa

Estymacja: 1 500 - 2 500 zł

Podrygi, 1972 r.

gwasz, węgiel/papier, 50 x 35,5 cm
sygnowany, datowany i opisany na odwrociu
na odwrociu pieczątka Muzeum Narodowego w Krakowie

Estymacja: 1 500 - 2 500

Byk, 1970

ołówek, tusz, atrament, papier; 23,5 x 18,8 cm;
opisany u dołu ołówkiem: Adam Hoffmann
oraz znak artysty: A / 1970 / H (całość zatoczona kołem);
napis autorski na odwrocie: Adam Hoffmann, 25 (w kole)

Zodiak, 1972

Akwarela, węgiel, ołówek;
wym.: 35,5 x 50 cm;
sygn. mon. wiąz. p.d. w owalu: AH 9 III 1972.

Nocne zmory, 1976

Węgiel;
wym.: 50 x 75 cm;
sygn. mon. wiąz. p.d. w owalu: AH 3V 1976 oraz opis autorski na odwrocie.

Nad wodą, 1968

Akwarela, kredka, papier;
wym.: 50 x 35 cm;
sygn. p.d.: AH 18/IX 1968;
na odwrocie sygn. oł.: NAD WODĄ Adam Hoffmann 1968.

Panienka z hienką, 1968

Węgiel;
wym.: 50 x 38 cm;
sygn. p.d. mon. wiąz: AH 22 II 68.

Sens nocy letniej, 1979

ołówek, papier;
22,5 x 32,5 cm;
sygn. p. d.: Adam Hoffmann 1979 (ołówkiem)
Na odwrocie ołówkiem napis 24 (w kółku)

Majakowski z Muzą na pochodzie, 2. poł. l. 40. XX w.

sucha igła, 19,5 x 17,5 cm
sygn. p. d. Ad. Hoffmann

Bez tytułu, 1967 r.

węgiel prasowany,
25 x 38 cm,
sygn.
Dar Galerii Dyląg

AKT KARYKATURALNY, 1973

Tusz, pędzel, ołówek, papier kremowy; 21,3 x 15,5 cm
Sygnowany p.d. tuszem: ah | 12XI | 1973 (w ramce)

Striptys

Węgiel, papier, 51 x 36,5 cm,
sygn. monogramem wiązanym. p.d. w owalu: AH 10Viii 1970.
Na odwrocie pieczątka MNK WYSTAWA VI - VII 2003

Dopasowani

Węgiel, papier, 51 x 36,5 cm,
sygn. monogramem wiązanym p.d. w owalu: AH 23 x 1972.

Zodiak, 1972

Akwarela, węgiel, ołówek;
wym.: 35,5 x 50 cm;

Nocne zmory, 1976

Węgiel;
wym.: 50 x 75 cm;

Po domowemu, 1971

Tusz, ołówek, węgiel;
wym.: 37,5 x 50 cm;
sygn. mon. wiąz. p.d. w owalu: AH 17 VI 1971.

Kanapa, 1970

Węgiel;
wym.: 36,5 x 51 cm;
sygn. monogramem wiąz. p.d. w owalu: AH 13V1 970. Ilustracja do "Autodafé" E. Canettiego.

Panienka z hienką, 1968

Węgiel;
wym.: 50 x 38 cm;

Kawiarnia, 1975 r.

węgiel prasowany
36,5 x 51,5 cm
sygn.
Dar Pani Ewy Kierskiej Hoffmann.

Akt

tusz, papier,
20,6 x 14 cm;
sygn. p. d.: A. Hoffmann

Nocne zmory, 1976

Węgiel;
wym.: 50 x 75 cm;

Panienka z hienką, 1968

Węgiel;
wym.: 50 x 38 cm;

Kanapa, 1970

Węgiel;
wym.: 36,5 x 51 cm;
sygn. mon. wiąz. p.d. w owalu: AH 13V1 970. Ilustracja do "Autodafé" E. Canettiego.

Po domowemu, 1971

Tusz, ołówek, węgiel;
wym.: 37,5 x 50 cm;

Zodiak, 1972

Akwarela, węgiel, ołówek;
wym.: 35,5 x 50 cm;

Malarz i modelka

olej/tektura,
46 x 33 cm
sygnowany na odwrociu ołówkiem: `ADAM HOFFMANN | Kraków (?)`

Żabka, 1968 r.

rysunek, ołówek/papier,
38 x 50 cm
sygnowany i datowany p.d.: `A.H. 31 I 68`

"PIETA", 1966

olej na płótnie,
50,5 x 50 cm,
sygnowany na odwrocie: "Pieta 66 /Hoffmann Adam /Biskupia 8/10"

ON I ONA

olej na płótnie,
68,5 x 48,5 cm,
na odwrocie pieczątka MNK w Krakowie
Wystawiany w 2003 roku w Muzeum Narodowym w Krakowie na wystawie retrospektywnej artysty.

tusz,
41 x 29 cm,
sygn.
Dar Pani Ewy Kierskiej-Hoffmann.

Tango, 1970

węgiel prasowany/papier,
50 x 35 cm
sygn. i dat. p.d. AH 3 VI 1970

Martwa natura

olej/deska,
31 x 42,5 cm
praca reprodukowana w katalogu do wystawy Adam Hoffmann. Rysownik, MNK, Kraków 2003

Godiva I, 1970

węgiel prasowany/papier,
50 x 35 cm
sygn. i dat. p.d. AH, 15 XI 1972

Nad wodą, 1968

Akwarela, kredka, papier;
wym.: 50 x 35 cm;
sygn. p.d.: AH 18/IX 1968; na odwrocie
sygn. oł.: NAD WODĄ Adam Hoffmann 1968.

Rozstanie

olej na dykcie
57 x 60 cm

Dziewczęta, 1969

litografia
33,5 x 51 cm

Bez tytułu, 1968 r.

tusz, 35 x 50 cm, sygn.

Wschodnie cudo, 1972

węgiel, papier, 50 x 35 cm;
sygn. i dat. p. d.: AH / 13 XII / 1972

Pamiątka z wczasów, 1970

węgiel, papier, 51 x 36 cm;
sygn. p.d.: AH / 6 XI / 1970
oraz na odwrocie: PAMIŃTKA Z WCZASÓW / Adam Hoffman (ołówkiem)

Portret młodej kobiety, ok. 1952

olej, płótno,
56 x 49,5 cm
niesygnowany
Na odwrocie dwie naklejki: 1. drukowana, wypełniona atramentem: L.p. 717 / Autor Hofman Adam / Format 56 x 50 / Tytuł Portret / Okręg Kraków.
2. wypełniona pismem maszynowym i atramentem: Towarzystwo Przyj. Sztuk Pięknych / Radom Kelles Krauza 19 tel. 23 97 / Wystawa Zimowa o charakterze Ogólnopolskim / Autor Hoffman A. / Adres Kraków / Tytuł dzieła Portret / technika olej / 1952.

Portret czarny, 1956 r.

olej/płyta pilśniowa,
34 x 30 cm
na odwrocie nalepka z opisem i datą
na odwrocie stemple `MNK / WYSTAWA / V -VII 2003`

Para z kotem, 1970

węgiel, papier
51,5 x 36,5 cm;
sygn. p. d.: AH / 7 I / 1970

Wschodnie cudo, 1972

węgiel, papier
50 x 35 cm;

NA OSIOŁKU, 1972 R.

rysunek, węgiel/papier
40 X 31,5 cm (w świetle passe-partout)
sygn. gmerkiem autorskim i dat. p.d.: `22IV 1972`

Pamiątka z wczasów, 1970

węgiel, papier
51 x 36 cm;
sygn. p.d.: AH / 6 XI / 1970 oraz na odwrocie: PAMIźTKA Z WCZASÓW / Adam Hoffman (ołówkiem)

TYTANIA I SPODEK ILUSTRACJA DO SNU NOCY LETNIEJ SZEKSPIRA

olej/tektura
54 x 38,5 cm
sygn. na odwrocie: `ADAM HOFFMANN`

Para, 1971

węgiel, papier
50 x 38 cm;
sygn. p.d.: AH / 24 / VII / 1971

Kobieta na byku, 1973

węgiel, papier,
50 x 35 cm;
sygn. i dat. p. d.: AH / 26 III / 1973

Wschodnie cudo, 1972

węgiel, papier,
50 x 35 cm;

Para z kotem, 1970

węgiel, papier,
51,5 x 36,5 cm;
sygn. p. d.: AH / 7 I / 1970

ZROŚNIĘCI

PLAKATÓWKA, WĘG.PRAS., PAPIER
37x51
1975
SYGN. NA ODWROCIE.

DZIECI NATURY

TEMPERA, PAPIER
35x50
1973
SYGN. NA ODWROCIE.

Nad wodą, 1968

Akwarela, kredka, papier;
wym.: 50 x 35 cm;
sygn. p.d.: AH 18/IX 1968; na odwrocie sygn. oł.: NAD WODź Adam Hoffmann 1968.

Bez tytułu,

olej/płyta,
55 x 38 cm,

Scalenie, 1968 r.

proszek grafit, ołówek,
50 x 35 cm,
sygn.

Wesoła gromadka, 1967 r.

grafit/papier,
37 x 50 cm,
sygn.

PIETA, 1966

olej/płótno,
50,5 x 50 cm
opisany na odwrocie: `PIETA`66 / HOFFMANN ADAM / BISKUPIA 8/10`
.

Akt kobiety z czaszką

technika mieszana, karton,
17,8 x 22,5 cm (w świetle oprawy);
sygn. p. d.: ah / 1976 / Adam Hoffmann 1996

Kobieta - Potwór

węgiel, papier, 50 x 35,5 cm;
sygn. p. d.: ah / 27V / 1970

Akt, 1969

węgiel, papier
64 x 47,5 cm;
sygn. p. d.w ramce: ah / 26 XII / 1969

Akt, 1969

węgiel, papier, 64 x 47,5 cm;

Kobieta - Wilczyca, 1970

węgiel, papier 50,5 x 61 cm
sygn. p. d.: ah / 16 X / 1970

Kościół Bożego Ciała w Krakowie

drzeworyt, papier, 26 x 20 cm (w świetle oprawy);
napis lewy dół: oryg drzew., sygn. p. d.: AHoffman

olej/płyta, 55 x 38 cm, sygn.

Bez tytułu, 1958 r.

grafit/papier, 64,5 x 45 cm, sygn.

Igraszki, 1973 r.

pastel/papier, 63,5 x 48 cm, sygn.

Akt leżący, 1962 r.

olej/płyta, 49 x 68 cm
sygn. i dat. p. d.: `A. Hoffmann 62`
na odwrociu naklejki z opisami z Muzuem Narodowego w Krakowie: `MNK / WYSTAWA / VI - VII 2003`

Pasterz, 2. połowa lat 40. XX w.

litografia piórkiem; wym.: 130 x 180 mm; sygn. oł. p.d.: Ad. Hoffmann.

Majakowski z Muzą na pochodzie, 2. połowa lat 40. XX w.

sucha igła; wym.: 195 x 175 mm; sygn. oł. p.d.: Ad. Hoffmann.

Bez tytułu,

olej/płyta, 52 x 37 cm,
Dar Pani Ewy Kierskiej - Hoffmann

Kantaryda, 1971 r.

plakatówka, grafit/papier, 49 x 35 cm, sygn.

Niespodzianki,

tempera, kredka/papier, 38 x 31 cm, sygn.

Miasto, 1972 r.

węgiel prasowany/papier
sygn. Śr.d. w owalu: ah / 20 XII / 1972
na odwrocie opis autorski

Upolowana sarenka, 1968 r.

proszek grafitowy, węgiel prasowany/papier, 50 x 35,5 cm
sygn. i dat. p. d. w owalu: ah / 21 XII / 1968
na odwrocie opis autorski oraz pieczątka J. Ewy Kierskiej - Hoffmann.

Na plaży

olej, płótno, 48 x 63 cm
na odwrocie naklejka autorska oraz naklejka krakowskiego TPSP
Adam Hoffmann urodził się 4 maja 1918 r. w Krakowie, zmarł w Krakowie 3 marca 2001 r.

PIETA, 1966

olej na płótnie, 49 x 49 cm,
na plecach odręcznie "PIETA`66 / HOFFMANN ADAM / BISKUPIA 8/10"

Jedna z trzech świnek, 1972

kredka, pastel czarny, tusz pędzel, papier kremow,
49,2 x 35 cm (w świetle passe-partout)
sygn. p.d.: ah [monogram wiązany]|3 II|1972 (sygn. w owalnej ramce) Adam Hoffmann

Ptaszyna, 1972

sygn. p.d.: ah [monogram wiązany]|23 II|1972 (cała sygnatura w owalnej ramce)

Bez tytułu, 1977 r.

tempera, gwasz, 70 x 50 cm, sygn.

węgiel prasowany, 65 x 48 cm,
Dar Pani Ewy Kierskiej-Hoffmann

olej/płótno, 37 x 52 cm,

PIETA, 1966

olej na płótnie, 49 x 49 cm,

KANAPA

1963 r.
Olej na tekturze 49 x 68,5 cm
Niesygnowany
Na odwrocie naklejka z opisem

TRZY GRACJE

Olej na sklejce 53 x 35 cm
Sygnowany na odwrocie - "Adam Hoffmann"

Portrety - Monstra, 3 VI 1975

kredka czarna, tusz pędzel, papier krem.,
36 x 49,7 cm (w świetle passe-partout)
sygn. p.d.: ah [monogram wiązany] | 3VI | 1975 [całość w owalnej ramce]

Vanitas Vanitatum, 1980

olej, płyta pilśniowa, 28 x 25 cm;
na odwrocie napis autorski: VANITAS VANITATUM / Adam Hoffmann / 1980

Para pozująca, 1977

kredka czarna, tusz pędzel, papier,
65 x 45 cm (w świetle passe-partout)
sygn. p.d. w jasnym owalu: ah [monogram wiązany] | 22 I | 1977

Modliszki, 1967 r.

węgiel/papier,
50 x 35 cm,
sygn.
Dar Pani Ewy Hoffmann

Bez tytułu, 1958 r.

węgiel/papier,
56 x 45 cm,
sygn.
Dar Pani Ewy Hoffmann.

AUTOPOTRET 1973 r.

Olej na płycie
50 x 41 cm
Sygnowany p.d. - "ah / 29 X / 1973"
Obraz opisany na odwrocie

Na plaży

karton, węgiel
36x45,5 cm

Portrety - Monstra, 3 VI 1975

36 x 49.7 cm

Spawacz

olej, płótno, 61 x 61 cm;
na odwrocie fragment nalepki wystawowej z TPSP w Krakowie (z 1959 r., poz. kat. 26)

Scena fantastyczna, 19 VIII 1975

pastel, karton,
30 x 42 cm
sygn. p.d.: ah [monogram wiązany] | 19 VIII |1975 [całość w owalnej ramce]

Adam i Ewa

kredka, papier, 48,5 x 33,5 cm
sygn. p. d., dat. (19)68

Arystoteles i Philis, 3 IV 1970

pastel, papier,
45.7 x 36.4 cm
sygnowany p.d.: ah [monogram wiązany] | 3 IV | 1970 [całość w owalnej ramce], napis oł. na odwrocie oprawy l.g.: Adam Hoffmann | "Arystoteles i Philis" | 1970

Ludzie-dinozaury, 7 VII 1973

49.5 x 34 cm
sygnowana p.d.: ah [monogram wiązany] | 7 VII | 1973 [całość w owalnej ramce]

Portret, lata 60-te.

olej na płótnie,
wymiary: 61 x 61 cm, nie
sygn.
Na odwrocie: naklejka TPSP, pieczątka: "przyjęty T.P.S.P"; naklejka autorska z adresem artysty.

NAD WODĄ, 27 VIII 1969

pastel, karton,
71 x 49 cm
sygnowany p.d.: ah [monogram wiązany] 27/VIII 69 [całość w owalnej ramce]

BEZ TYTUŁU (ŚPIĄCY I KARLICA), 7 XI 1970

pastel, karton,
36.2 x 50.5 cm
sygnowany białym pastelem p.d.: ah | 7 XI | 1970 [w owalnej ramce]

NAD WODĄ

1968 r.
Akwarela, kredka na papierze 50 x 35 cm
Sygnowany p.d. - "ah / 18 IX / 1968"
Obraz opisany na odwrocie

Żaba, 1968

ołówek na kartonie, 37,7 x 50 cm
sygnowany p.d.: AH 31/I. 68."
l.d. dedykacja: "Drogiemu Józefowi Gielniakowi/ z podziwem dla jego twórczości Adam Hoffmann 15. III 68."

Kobieta i myśliciel, 1968

ołówek na kartonie, 50 x 35,1 cm
sygnowany p.d.: "AH. 15/I. 68."
l.d. dedyk.: "Jackowi Adam 4. II 68"

liczba obiektów: 130