1 zł
2 600 000 zł

HOGENBERG Franz (1535-1590)

Henryk III Walezy

Miedzioryt rylcem; wym.: 254 x 172 mm; w nimbie poniżej postaci: Henricus III./ Gallorum Rex. Ordinum S. Spiritus Author. Lit.: E. Hutten-Czapski, "Spis rycin przedstawiających portrety przeważnie polskich osobistości", repr. Warszawa 2001, s. 87 poz. 537.

cena wywoławcza: Wykup abonament

HOGENBERG Franz (1535-1590)

Panorama Gdańska z Grodziska, 1575

Miedzioryt; wym.: 330 x 490 mm; w kartuszu górnym tytuł: Dantzik; w kartuszu dolnym opis: GEDANUM, Krantio, in sua Wandalia / Gdanum; vulgo, sed corrupte Dantiscum [...]; na odwrocie tekst z opisem miasta; podwójna karta z dzieła G. Brauna, "Civitates Orbis Terrarum", Kolonia 1575-1612, t. 2, tab. 46. Stan zach.: grafika po konserwacji. Lit.: "Imago Poloniae", H6/6.

HOGENBERG Franz (1535-1590)

Miedzioryt; wym.: 330 x 490 mm; w kartuszu górnym tytuł: Dantzik; w kartuszu dolnym opis: GEDANUM, Krantio, in sua Wandalia / Gdanum; vulgo, sed corrupte Dantiscum [...]; na odwrocie tekst z opisem miasta; podwójna karta z dzieła G. Brauna, "Civitates Orbis Terrarum", Kolonia 1575-1612, t. 2, tab. 46. Stan zach.: zakwaszenie papieru, trzy niewielkie ubytki w obrębie kompozycji. Lit.: "Imago Poloniae", H6/6.

HOGENBERG Franz (1535-1590)

Grodno [panorama miasta], 1575

Miedzioryt; wym. komp.: 300 x 480 mm (plansza: 395 x 535 mm); opis w kartuszu l.d.: VERA DESIGNATI / O VRBIS IN LIT- / TAVIA GRODNAE; podwójna karta z dzieła G. Brauna "Civitates Orbis Terrarum", Kolonia 1575-1612, t. 2, tab. 48; na pierwszym planie scena powitania poselstwa moskiewskiego; verso tekst w jęz. łac. Lit.: "Imago Poloniae", H6/6.

HOGENBERG Franz (1535-1590)

Bitwa pod Dieppe, 1597

Miedzioryt;
wym.: 190 x 282 mm;
nie sygn.; pod kompozycją tytuł: Diepe die Stat belegert war, Durch des von Meyne hores schar, Nauarra die entsetzen wolt; dalej opis.

HOGENBERG Franz (1535-1590)

Oblężenie miasta Sant Jean d`Angely, 1597

Miedzioryt;
wym.: 204 x 278 mm;
nie sygn.; pod kompozycją tytuł: Der Kunig hie belegert hatt, Sanct Jean d`Angely sei eigne statt; dalej opis.

HOGENBERG Franz (1535-1590)

Oblężenie zamku Wovde, 1597

Miedzioryt;
wym.: 201 x 274 mm;
nie sygn.; nad kompozycją tytuł: Die belegerung des Hauses Wovde, nitt weit von Bergen auf Zoom Anno Dni 1583. am 9. vnd 10. Meij.; niżej opis

HOGENBERG Franz (1535-1590)

Widok Wilna, 1581

Miedzioryt wg Jorisa Hoefnagla (1542-1601);
wym.: 363 x 500 mm;
stan bdb.

HOGENBERG Franz (1535-1590)

Widok Gdańska z Grodziska, 1573

miedz., 32 x 48 w ( św. p-p )
wyd: Civitates orbis terrarum, wyd. Georg Braun, Kolonia, 1573

HOGENBERG Franz (1535-1590)

Tryptyk

tusz, ołówek, kredka, papier
1. Akt stojący, 47,5 x 34 cm (w świetle passe-partout);
2. Akt siedzący, 47 x 34 cm (w świetle passe-partout);
sygn. u dołu: Janusz Maria Brzeski / Kraków1931
3. Para kochanków, 47,5 x 34,5 cm (w świetle passe-partout);

HOGENBERG Franz (1535-1590)

WIDOK GRODNA, Kolonia 1577

miedzioryt, 30,8 x 48,8 cm
Pochodzi z Civitates Orbis Terrarum..., t.II, Kolonia 1577. Widok wzorowany na rycinie Matthiasa Zindta wg rysunku Johannesa Adelhausera z 1568 r.

HOGENBERG Franz (1535-1590)

PANORAMA GDAŃSKA, 1617

miedzioryt kolorowany, 32 x 48 cm w świetle passe-partout
Rycina pochodzi z dzieła "Theatri Praecipuerum Totius Mundi Urbium", lib.VI Georga Brauna, Kolonia 1617.

HOGENBERG Franz (1535-1590)

("SCYLLA I CHarYBDA"), 1617 [rok wydania]

Pochodzi z Georga Brauna "Theatri Praecipuerum Totius Mundi Urbium", Kolonia 1617.
miedzioryt kolorowany, 31,5 x 48 cm w świetle passe--partout.

HOGENBERG Franz (1535-1590)

WIDOK PRZEMYŚLA

miedzioryt kolorowany akwarelą,
40 x 53 cm

HOGENBERG Franz (1535-1590)

WIDOK SANDOMIERZA I BIECZA

40 x 53 cm

liczba obiektów: 15