1 zł
2 600 000 zł

BRZECHWA Krystyna (ur. 1928, Warszawa)

Arlekin, 2018

Olej, płótno
30 x 25,5 cm

cena wywoławcza: Wykup abonament

Portret, 2016

Olej, płótno
30 x 25,5 cm

Portret, 2018

Olej, płótno
30 x 25,5 cm

Zielony ptak

płótno, 60x50 cm

DZIEWCZYNA I SKRZYDLATE STWORY, 1980

Olej, płótno; 90 x 74,5 cm
Sygnowany p.d.: K.Brzechwa 80

Olej, płótno; 90 x 74,5 cm
Sygnowany p.d.: K.Brzechwa 80

Olej, płótno; 90 x 74,5 cm
Sygnowany p.d.: K.Brzechwa 80

*droit de suite

Tran, projekt okładki do książki Haliny Szayerowej, 1961 r.

gwasz/papier, 21,5 x 31,8 cm
sygnowany i opisany na odwrociu: 'Krystyna Brzechwa | okładka 1 strona okładki'

Tran, ilustracja do książki Haliny Szayerowej, 1961 r.

gwasz, ołówek/papier, 29 x 32 cm
sygnowany i opisany na odwrociu: 'Krystyna Brzechwa | podstrona 21 cm | 11'

PRZY STOLE, 1993

olej, płótno
130 x 114 cm
sygn. p.d.: K. BRZECHWA 93

Arlekin i Colombina

49 x 33 cm
Rysunek piórkiem, 2000 r.

WYSPA HVAR

W CHORWACJI, 1968
olej na płótnie, 50 x 70 cm,
sygnowany l.d. "K. BRZECHWA 1968"

WYSPA HVAR W CHORWACJI, 1968

olej na płótnie, 50 x 70 cm,

Faun grający na fujarce

olej, płótno
46 x 61 cm

PIĘĆ GRACJI, 1972

czarny tusz na brystolu,
66,8 x 49,7 cm,
sygnowany p.d. "K. BRZECHWA 72",
na odwrocie pieczątka i kartka wystawowa (w jęz. katalońskim) "Patronat Premi Internacional Dibuix Joan Miró Barcelona" z 1972 r.; słabo widoczny fragment pieczątki zezwalającej na wywóz za granicę

bez tytułu

akwarela
29x20 cm

Ulica

olej, 70x65 cm, 2003

Podwórko, 1998

olej na płótnie, 116 x 89 cm

Rudy mim, 1999

olej na płótnie, 61 x 50 cm

PIĘĆ GRACJI, 1972

czarny tusz, 66,8 x 49,7 cm,
sygnowany p.d. "K. BRZECHWA 72", na odwrocie pieczątka i nalepka wystawowa "Patronat Premi Internacional Dibuix Joan Miró Barcelona" z 1972 r., słabo widoczny fragment pieczątki zezwalającej na wywóz za granicę

Grajek, 1993

akryl na płycie pilśn. i na szkle, rama drewniana,
117 x 89 cm
sygn. p.d.: K. BRZECHWA 93, na odwr. na g. żerdzi krosien napis: "Grajek"

bez tytułu, 1992

pastel na kartonie,
65x46 cm,
sygn.

Zimowy wieczór, 1993

olej, płótno,
130 x 114 cm
sygn. p.d.: K. BRZECHWA 93

Pierrot i ptak

olej na płótnie, 92 x 65 cm
sygnowany p.d.: "K. Brzechwa"

liczba obiektów: 26