1 zł
2 600 000 zł

CZAPLA Marian (Gacki, 1946-2016)

Osetnica

olej/płótno, 92 x 92 cm (w świetle oprawy)
sygnowany i datowany l.g.: 'czapla '89'
sygnowany, datowany i opisany na odwrociu: 'M. CZAPLA | OLEJ 1989 | 92 x 92 | >OSETNICA<'

cena wywoławcza: Wykup abonament

Ukrzyżowany, 2002

akwarela, tusz, papier; 47,5 x 65 cm;
sygn. u dołu „Czapla 02”.
Z pracowni artysty.

UKRZYŻOWANY, 2002

akwarela, tusz na papierze, 47,5 x 65 cm,
sygnowany u dołu "Czapla 02"

Wyrok, z cyklu Ecce Homo, 1993 r.

akryl/płótno, 180 x 120 cm
sygnowany i datowany p.d.: 'czapla 93'
opisany na odwrociu: 'CZAPLA MARIAN' oraz ' ECCE HOMO | >WYROK< | 180 x 120 | ACRYL - 1993'
na odwrociu papierowa naklejka wywozowa oraz naklejka z wystawy jubileuszowej Mariana Czapli w Kielcach, odręcznie przekreślona z adnotacją: 'niewystawiany'

Wyrok, z cyklu Ecce Homo, 1981-92 r.

olej/płótno, 180 x 120 cm
sygnowany p.g.: 'czapla '81 | '92'
opisany na odwrociu: 'mairan czapla | OLEJ NA PŁÓNIE | "WYROK" - 1987-1992 | Z CYKLU "ECCE HOMO" | 180 x 120 CM' na odwrociu papierowa naklejka wywozowa, naklejka z numerem: '133' oraz naklejka z wystawy Mariana Czapli w Muzeum Narodowym w Kielcach z 2002 roku z numerem 137

- Marian Czapla. W 30-lecie pracy twórczej, Muzeum Narodowe w Kielcach, 23.05.-12.08.2002

On, z cyklu Ecce Homo, 1990 r.

olej/płótno, 180 x 120 cm
sygnowany l.g. 'czapla', datowany p.d. '90'
sygnowany, datowany i opisany na odwrociu: 'm.Czapla' oraz ' Ecce Homo| "On" | 1280x120 |olej -1990'

- Marian Czapla - Wystawa jubileuszowa, Muzeum Narodowe w Kielcach, maj - wrzesień 2002

Ona z cyklu Ecce Homo, 1990r.

olej/płótno, 180 x 120 cm
sygnowany l.d.: 'czapla' i datowany p.d.: '90'
na odwrociu: 'm czapla', ' ECCE HOMO | "ONA" | 180 x 120 | OLEJ - 1990' oraz nalepki wystawowe

Błękitne spodnie, 1974 r.

olej/płótno, 140 x 100 cm
sygnowany p.d. 'czapla 74'
opisany na odwrociu: 'MARIAN CZAPLA | OLEJ - 1974 | "BŁĘKITNE SPODNIE" | 140 x 100" i na blejtramie: 'GÓRA' na odworciu naklejka wystawowa z Muzeum Narodowego w Kielcach, naklejka eksportowa, naklejka z numerem '123' oraz ślad nieczytelnej papierowej naklejki

- kolekcja instytucjonalna, Polska

- Marian Czapla - Wystawa jubileuszowa, katalog wystawy w Muzeum Narodowym w Kielcach, Kielce 2002, kat. 26 (il.)

Okno, 1974 r.

olej/płótno, 100 x 140 cm
sygnowany, datowany i opisany na odwrociu: 'MARIAN CZAPLA | "OKNO" - OLEJ 1974 | 140 x 100'

NAFCIARZE (NIEBIESKI), 2005

olej, płótno
90 x 70 cm
sygn. p.g.: czapla | ‘05
na odwr. na blejtramie nalepka z danymi obrazu i tytułem: Ars Horme
na ramie nalepka aukcyjna z tytułem: Nafciarze (niebieski)

NAFCIARZE (CZERWONY), 2005

olej, płótno
90 x 70 cm
sygn. śr.g.: czapla ‘05
na ramie nalepka z danymi obrazu i tytułem: Nafciarze (czerwony)

UKRZYŻOWANY, 2002

sygnowany u dołu "Czapla 02"

Siewca, z cyklu Romantyczny, 1970-80 r.

olej/płótno, 135 x 100 cm
sygnowany, datowany i opisany na odwrociu:'m.czapla - 1970-1980 | "SIEWCA" 135 x 180 cm | Z CYKLU "ROMANTYCZNY" | OLEJ - PŁÓTNO'

Satyr, 1974 r.

olej/płótno, 135 x 100 cm
sygnowany i datowany p.g.: 'czapla 74'
opisany na odwrociu: ‘MARIAN CZAPLA | WARSZAWA | UL. GRAJEWSKA 17 M 26 | TYTUŁ - "SATYR" | TECHNIKA - OLEJ’

Dla Moniki, 1980 r.

olej/płótno, 82 x 65 cm
sygnowany i datowany na odwrociu: 'MARIAN CZAPLA | OLEJ - RYSUNEK | 1980 | DLA MONIKI'

Człowiek z pękającego ziarna, z cyklu Misterium figury czteroramiennej, 1975 r.

olej/płótno, 140 x 45 cm
sygnowany i datowany p.d.: `czapla 75`
opisany na odwrociu: `M. CZAPLA 1975 | "CZŁOWIEK Z PĘKAJĄ | CEGO ZIARNA | CYKL - MISTERIUM | FIGURY CZTERORA | MIENNEJ OLEJ | 140 X 45 cm`, na blejtramie nalepka Muzeum Narodowego w Kielcach z wystawy indywidualnej artysty z 2002 roku oraz nalepka wywozowa

- "Marian Czapla. W 30-lecie pracy twórczej", Muzeum Narodowe w Kielcach, 23.05.-12.08.2002

Dla Moniki, 1980 r.

olej/płótno, 82 x 65 cm
sygnowany i datowany na odwrociu: `MARIAN CZAPLA | OLEJ - RYSUNEK | 1980 | DLA MONIKI`

ECCE HOMO. OPŁAKIWANIE, 1992

akryl, płótno, 180 x 120 cm
sygn.l.g. Czapla
na odwrocie: ECCE HOMO/OPŁAKIWANIE/180 x 120/ACRYL - 1992

Różowe anturium, 1998 r.

akryl/płótno, 61 x 50 cm
sygnowany p.g.: `czapla`
na odworciu opisany: `Marian Czapla | Różowe Anturium | akryl - 1998 | ŚWIDER 61 x 50 cm | DEDYKUJĘ DROGIEJ | ŁUCJI GRYGOLAJTYS | 28 III `98 mczapla`

UKRZYŻOWANY, 2002

akwarela, tusz na papierze,
47,5 x 65 cm,
sygnowany u dołu "Czapla 02"

Dyptyk Ona i On

olej, płótno, 2 x 120 x 80 cm
sygn.l.d i l.g

Estymacja: 35 000 - 40 000 zł

Człowiek z pękającego ziarna

Z cyklu "Misterium figury czteroramiennej", 1975 r.
olej/płótno, 140 x 80 cm
sygnowany i datowany p.g.: `czapla 75`
opisany na odwrociu: `m.czapla 1975 | "CZŁOWIEK Z PĘKAJĄCEGO | ZIARNA" Z CYKLU | "MISTERIUM FIGURY | CZTERORAMIENNEJ" | OLEJ - 140 x 80`

Estymacja: 10 000 - 13 000 zł

Veraikon, 1983

olej, płótno;
100,5 x 80 cm;
sygn. i dat. l. g.: czapla 83

Veraikon, 1983

olej, płótno;
100,5 x 80 cm;
sygn. i dat. l. g.: czapla 83

Studium sylwetki, 1978 (z cyklu Ecce Homo)

Olej, płótno; 100 x 80 cm
Sygn. p.g. Czapla 78
Na odwrocie: czapla-1978/ olej 100 x 80 cm/ STUDIUM SYLWETY/ CYKL Ecce Home
Na odwrocie nalepka:
Wystawa jubileuszowa MN Kielce maj - wrzesień 2002
Wystawiany: Marian Czapla - Wystawa jubileuszowa, Muzeum Narodowe w Kielcach, maj - wrzesień 2002
Reprodukowany: Katalog wystawy "Marian Czapla - Wystawa jubileuszowa", Muzeum Narodowe w Kielcach, Kielce 202, poz. 83

Estymacja: 8 000 - 10 000 zł

Błękitne spodnie, 1974

Olej, płótno; 140 x 100 cm
Sygn. p.g. Czapla 74
Na odwrocie: MARIAN CZAPLA/ OLEJ - 1974/ "BŁĘKITNE SPODNIE"/ 140 X 100
Na odwrocie nalepka:
Reprodukowany: Katalog wystawy "Marian Czapla - Wystawa jubileuszowa", Muzeum Narodowe w Kielcach, Kielce 202, poz. 26

Estymacja: 12 000 - 15 000 zł

Kompozycja abstrakcyjna, 1980

olej, płótno
141 x 204 cm
sygn. p.d.: Czapla 80

Nafciarze - niebieski, 2005 r.

olej/płótno, 90 x 70 cm
sygnowany i datowany p.g. `czapla I 05`

Estymacja: 12 000 - 14 000 zł

Nafciarze - czerwony, 2005 r.

olej/płótno, 90 x 70 cm
sygnowany i datowany l. g.: `czapla | 05`

Estymacja: 12 000 - 14 000 zł

VERAIKON

olej, płótno
153 x 180 cm
sygn p.d.: Czapla 78

bez tytułu

olej na płótnie
81 x 65 cm

Nafciarze (czerwony), 2005 r.

olej/płótno,
90 x 70 cm,
sygnowany i datowany l.g.: `czapla 05`

Estymacja: 12 000 - 16 000 zł

Veraicon, 1988-1992

olej, płótno, 90 x 90 cm;
sygnowany i podpisany na odwrocie: m.czapla/ VERAICON/ OLEJ 90 X 90/ 1978-`92

Veraicon, 1988-1992

olej, płótno,
90 x 90 cm;

Nafciarze (niebieski), 2005 r.

olej/płótno, 90 x 70 cm
sygnowany p.g.: `czapla | 05`

Dla Moniki, 1980 r.

olej/płótno,
82 x 65 cm
sygnowany, datowany i opisany na odwrociu: `MARIAN CZAPLA | OLEJ - RYSUNEK | 1980 | DLA MONIKI`

Upadek - z cyklu Ecce Homo

tusz, ekolina
48 x 69 cm

ECCE HOMO, 1990

olej na płótnie,
98 x 74,8 cm,
sygnowany l.g. "czapla",
na odwrocie (na płótnie), odręczne informacje o obrazie i dedykacja autorska, a także nalepka wystawowa

Epitafium wiślickie, k. lat 70 XX w.

olej/płótno,
60 x 60 cm
sygn. i opisany na odwrocie: `marian czapla / "EPITAFIUM WIŚLICKIE"
na odwrocie nalepka z aukcji na rzecz NSZZ Solidarność XI.1980

Anturium dla Bożeny, 2002

akryl, tusz, brystol, 70 x 50 cm;
sygn. l.g.: Czapla

Kwiaty

olej, płótno, 80 x 63,5 cm; sygn. l.g.: Czapla '01

Zamyślenie, 2001 r.

olej, płótno, 120 x 90 cm;
sygn. p.g.: czapla’01

Dla Piotra, 2002 r.

akryl, pastel, bristol 70 x 50 cm;
sygn. p.g.:czapla

Dla Sarmena, 2002 r.

akryl, pastel, bristol, 48 x 65 cm;
sygn.: p.d.: Czapla

Anturium dla Pitty, 2002 r.

akryl, pastel, bristol, 50 x 70 cm;
sygn.: p.g.: Czapla 2002

Upadek, 2002 r.

akryl, pastel, bristol, 47,5 x 65 cm;
sygn.: p.g.: Czapla 2002

Koziołek, 2002 r.

sygn.: l.g.: czapla

Anturium w szklanym wazonie, 1998 r.

akryl, płótno, 65 x 50 cm
sygn.: p.d.: Czapla

Ars Horme, 2005 r.

olej, płótno, 90 x 70 cm;
sygn.:p.g.: Czapla

Ars Horme, 2005 r.

olej, płótno, 90 x 70 cm;
sygn. śr.g.: Czapla

Białe lilie, 1999

akryl, płótno, 55 x 46 cm; sygn. i dat. l.g.: czapla 99; na odwrocie napis autorski

Anturium dla Agaty, 2002

akryl, tusz, brystol, 70 x 50 cm; sygn. p.g.: Czapla

Świątek Matki Boskiej z anturium, 2002

akryl, tusz, brystol, 49 x 66 cm; sygn. p. d.: Czapla

Anturium dla Bożeny, 2002

akryl, tusz, brystol, 70 x 50 cm; sygn. l.g.: Czapla

Studium postaci, 2005

gwasz, papier, 98 x 62 cm (w świetle passe-partout)
sygn. i dat. p.d.: Czapla `05

Osetnica, 1989

olej, płótno, 92 x 92 cm;
sygn. i dat. p. g.: Czapla `89;
na odwrocie napis: M CZAPLA / OLEJ 1989 / 92 X 92 / `OSETNICA`

ANTURIUM CZERWONE - SYMETRIA, 2001

akryl, płótno,
100 x 81 cm
sygnowany l.g.: czapla 81
Na odwrocie na płótnie napis: marian Czapla | ANTURIUM CZERWONE | ACRYL - 2001 | 100 x 81

POSTAC, 1992

akryl, plótno,
150 x 64.5 cm

Upadek II, Stacja VII, 1986

z cyklu "Droga Krzyżowa" 1986,
olej, płótno, 130 x 100 cm;
sygn. i dat. u dołu: czapla 86

KOMPOZYCJA FIGURALNA (UKRZYŻOWANY), 2002

sygnowany u dołu "Czapla`02"

ECCE HOMO, 1990

olej na płótnie, 98 x 74,8 cm,
sygnowany l.g. "czapla", na odwrocie (na płótnie), odręczne informacje o obrazie i dedykacja autorska, a także nalepka wystawowa

MISTERIUM FIGURY CZTERORAMIENNEJ, 1975

olej na płótnie, 80 x 80 cm,
sygnowany p.d. "Czapla" oraz na odwrocie (na płótnie): "m. czapla / cykl - Misterium figury czteroramiennej 1975 / 80 x 80 cm"
Znakomita, wczesna praca wybitnego artysty.

Upadek II, Stacja VII, 1986

olej, płótno, 130 x 100 cm;

Bez tytułu (Akt męski klęczący), 1992

olej, płótno,
150 x 65 cm
sygn. p.g.: czapla`92

Ukrzyżowanie, 2002

papier, akwarela,
47,5x65 cm

Z cyklu Romantycznego, lata 80.

olej, płótno,
na odwrocie l.g. słabo czytelna sygnatura
100 x 100 cm

bez tytułu, 2002

akwarela,
48x65,5 cm,
sygn.

KOBIETY-KWIATY

Akryl na płótnie 100 x 81 cm
Z cyklu: Człowiek wózków 2001 r.
Sygnowany p.g. - "czapla"

"ECCE HOMO", 1990

olej na płótnie, 98 x 74,8 cm, sygnowany l.g. "czapla", na odwrocie (na płótnie) odręczne informacje o obrazie i dedykacja autorska, a także nalepka wystawowa

TORS A TORSOz cyklu `Ecce Homo` 1992 r.

Akryl na płótnie 150 x 64,5 cm
Sygnowany p.d. - "Czapla" 92"

Kompozycja z atrium 1998

akryl, płótno, 110 x 86 cm; sygn. p. d.: Czapla, na odwrocie napisy autorskie: Marian Czapla / KOMPOZYCJA Z ATRIUM / ACRYL / 110 X 86 / 1998

KOBIETAz cyklu Ecce homo, 1992 r.

Olej na płótnie 150 x 65 cm
Sygnowany l.g. - "Czapla "92"

Kobieta z kukłami 1975

olej, płótno, 140 x 100 cm; sygn. i dat. p. d.: Czapla 1975, na odwrocie napis: M. CZAPLA T-OLEJ - 140 X 100 1975

Akt, dyptyk, 2002

akwarela
wymiary: 24,2x33,3 cm x 2

liczba obiektów: 75