1 zł
2 600 000 zł

Malarz nieokreślony, XIX w.

Czytająca

olej, deska, 25 x 19 cm

cena wywoławcza: Wykup abonament

Malarz nieokreślony, XIX w.

Portret oficera

olej, płótno; 66 x 52 cm;
sygn. i dat. l. d.: A. J... 1828 (słabo czytelna)
Obraz przed konserwacją.

Malarz nieokreślony, XIX w.

Chrystus

olej, płótno dublowane (wosk); 35 x 27 cm;
na odwrocie fragment nalepki z odręcznym napisem dotyczącym konserwacji obrazu przeprowadzonej w 1970 r.

Malarz nieokreślony, XIX w.

Mnich

olej, płótno, 69 × 53,5 cm

Malarz nieokreślony, XIX w.

Św. Rodzina ze św. Janem Chrzcicielem

olej, płótno dublowane; 110 x 86 cm;
Po gruntownej konserwacji i licznych uzupełnieniach oryginalnych partii obrazu

Malarz nieokreślony, XIX w.

Zachód słońca nad morzem

olej, płótno dublowane, 59 x 69 cm

Malarz nieokreślony, XIX w.

Włoski pejzaż z mostem

olej, płótno, 69 × 130 cm

Malarz nieokreślony, XIX w.

Portret mężczyzny, 2 połowa XX w.

olej, deska mahoniowa; 32,5 x 23,5 cm (w świetle oprawy);
na odwrocie pieczątka.

Malarz nieokreślony, XIX w.

Maria Magdalena pokutująca

olej, płótno dublowane; 68 x 51 cm.

Malarz nieokreślony, XIX w.

Malarz nieokreślony, XVII / XVIII w.

U wodopoju
gwasz, papier; 35,5 x 44 cm.

Malarz nieokreślony, XIX w.

Malarz nieokreślony, XIX w.

Portret mężczyzny w białej koszuli

pastel, papier; 50 x 39 cm;
sygn.. i dat. po środku z prawej: JM. 1827;
przed konserwacją.

Malarz nieokreślony, XIX w.

Ofiarowanie w świątyni

olej, płótno dublowane; 62 x 48 cm.

Malarz nieokreślony, XIX w.

Święta Rodzina

olej, płótno dublowane, 60,5 x 47,5 cm.

Malarz nieokreślony, XIX w.

Portret mężczyzny

wg malarza Ernsta Dietricha (1712-1774)
olej, sklejka, 25,5 × 19,5 cm

Malarz nieokreślony, XIX w.

Portret mężczyzny

olej, sklejka, 25,5 × 19,5 cm

Malarz nieokreślony, XIX w.

Portret mężczyzny z cygarem, 1873

olej, płótno; 63 x 47 cm;
sygn. i dat. p. d.: M. Skopowski 1873.

Malarz nieokreślony, XIX w.

Pejzaż ze starym drzewem, 1865 r.

olej, płótno, 82 x 102 cm
sygn.. i dat. p. d.: nieczytelnie/1865

Malarz nieokreślony, XIX w.

Portret prawnika Wolfganga Adama Mercka

olej, płótno; 80 x 57,5 cm;
na odwrocie nalepka z maszynowym napisem: Wolfgang, Adam Merck, Oberappellationsgerichtsrat in Wyrzburg / geb. 1762 gest. 1855.

Malarz nieokreślony, XIX w.

Kury i koguty

olej, płótno dublowane; 71 x 100,5 cm;
sygn. p. d.: J Lhois lub J Lhoir (?).

Malarz nieokreślony, XIX w.

Matka Boska z Dzieciątkiem

olej, płótno naklejone na deskę;
ok. 51 x 30 cm (podobrazie o nieregularnych krawędziach).

Malarz nieokreślony, XIX w.

Napitek, ok. 1850

akwarela, papier brązowy; 37 x 29,5 cm (w świetle passe-partout);
na odwrocie nalepka: Fabryka Ram / Zakład Galanteryjno - Stolarski / i Introligatorski / Stanisława Malickiego / w WARSZAWIE / ulica Nowo - Senatorska Nr 5.

Malarz nieokreślony, XIX w.

Portret prawnika Wolfganga Adama Mercka - radcy Wyższego Sądu Apelacyjnego w Wuerzburgu

olej, płótno; 80 x 57,5 cm;

Malarz nieokreślony, XIX w.

Dziewczynka z gołębiem

olej, płótno naklejone na deskę; 85 x 72 cm.

Malarz nieokreślony, XIX w.

Maria Magdalena pokutująca

Malarz nieokreślony, XIX w.

Malarz nieokreślony, XIX w.

Duchowny z krzyżem

olej, płótno; 36 x 32 cm;
sygn. l. d.: (...) - nieczytelnie.

Malarz nieokreślony, XIX w.

Portret mężczyzny

olej, płótno dublowane; 75 x 64 cm;
na odwrocie napisy cyrylicą (słabo czytelne) i data 1867 (?).

Malarz nieokreślony, XIX w.

Maria Magdalena pokutująca

Malarz nieokreślony, XIX w.

Mars i Wenus

olej, deska; 33 x 44 cm.

Malarz nieokreślony, XIX w.

Mitra zabijająca byka - kompozycja en grisaille

olej, płótno dublowane;
46 x 62 cm;
na odwrocie okrągłe stemple z kolekcji: Jan Stanisław / WITKIEWICZ / COLLECTION.

Malarz nieokreślony, XIX w.

Northumberland House w Londynie

według Bernardo BELLOTTO zw. CANALETTO (1721-1780)
olej, płótno dublowane; 80 x 130 cm.
Udana kopia efektownego obrazu z 1752 roku.

Malarz nieokreślony, XIX w.

Malarz nieokreślony, XIX w.

Para portretów Karla i Antonii Simon, przed 1848

olej, blacha; 16 x 10 cm (wymiar każdej z prac w świetle oprawy);
na odwrocie informacja o osobach portretowanych, częściowo nieczytelna.
Karl Simon (1809-1848) - lekarz w śląskim Jägerndorf (Karniów, Krnov), Antonia Simon (1815-1863).

Malarz nieokreślony, XIX w.

Scena rodzajowa w parku

olej, płótno dublowane; 41 x 34 cm.

Malarz nieokreślony, XIX w.

Martwa natura z kwiatami

olej, płótno dublowane, 61 × 50 cm
sygn. l. d.: nieczytelnie

Malarz nieokreślony, XIX w.

Grenadier a cheval 1745, 1886

olej/deska, 35 x 26,5 cm
sygn. i dat. p.d.: LM 86
na odwrociu fragment papierowej nalepki producenta podobrazia

Malarz nieokreślony, XIX w.

Chata

akwarela, gwasz, papier;
27 x 41 cm (w świetle oprawy).

Malarz nieokreślony, XIX w.

Portret młodego mężczyzny

olej, płótno; 26 x 18,5 cm;
sygn. p. d.: P.D. / W.

Malarz nieokreślony, XIX w.

Malarz nieokreślony, XIX w.

Portret konny brygadiera - trębacza

olej, tektura; 33,5 x 29,5 cm (wymiar owalu).

Malarz nieokreślony, XIX w.

Portret damy

olej, płótno; 94 x 74 cm

Malarz nieokreślony, XIX w.

Malarz nieokreślony, XIX w.

Miniatura ze sceną bitewną według Philipsa Wouwermana (1619-1668)

gwasz, kości; 7,5 x 9,5 cm (w świetle oprawy);
napis p. d.: n. Wouwerman
inkrustowana oprawa z epoki

Malarz nieokreślony, XIX w.

tempera, kości; 8 x 9 cm (w świetle oprawy);
napis l. d.: n. WOUWERMAN
inkrustowana oprawa z epoki

Malarz nieokreślony, XIX w.

Grenadier

olej, deska; 35 x 27 cm;
sygn. p. d.: nieczytelnie

Malarz nieokreślony, XIX w.

Portret Michała Nasływskiego

olej, tektura; 37,5 x 30,5 cm;
z lewej strony napis: Michał Nasływski / weteran Insurekcyi 1831

Malarz nieokreślony, XIX w.

Para portretów

Portret kobiety
olej, deska, 22,5 x 18,5 cm;
sygn. l. d.: nieczytelnie/ 1829
Portret mężczyzny
olej, tektura; 23,5 x 19,5 cm

Malarz nieokreślony, XIX w.

Portret Michaiła Lermontowa - miniatura

akwarela, papier;
14,5 x 10,5 cm (w świetle oprawy o zaoblonych narożach)

Malarz nieokreślony, XIX w.

Nokturn z widokiem na Wezuwiusz

olej, płótno dublowane; 57,5 x 93 cm;

Malarz nieokreślony, XIX w.

List

olej, płótno; 61 x 48 cm;
sygn. monogramem artysty: SJ w rombie

Malarz nieokreślony, XIX w.

Dziewczynka

olej, płótno, 35 × 28 cm

Malarz nieokreślony, XIX w.

Malarz nieokreślony, XIX w.

Malarz nieokreślony, XIX w.

Scena w karczmie

olej, płótno; 52,5 x 42 cm;
na odwrocie stempel londyńskiego składu materiałów malarskich oraz dwa stemple austriackiego urzędu celnego.
Kopia obrazu nieokreślonego malarza holenderskiego.

Malarz nieokreślony, XIX w.

Walka kogutów

olej, deska; 30 x 35,5 cm;
p. d. ślady sygnatury nieczytelnej z datą 1845?

Malarz nieokreślony, XIX w.

Para portretów

1. Portret mężczyzny
olej, deska, 27 x 21 cm;
sygn. z prawej ,wzdłuż krawędzi: Mad. Fab. Ber

2. Portret kobiety
olej, 27 x 20,5 cm;
sygn. z lewej, wzdłuż krawędzi: Mad. Fab. Ber

Malarz nieokreślony, XIX w.

Hetman Stefan Czarnecki

olej, płótno; 163 x 70,5 cm;
kopia obrazu Brodero Matthisena z 1659 roku znajdującego się obecnie na Zamku Królewskim w Warszawie

Malarz nieokreślony, XIX w.

Matka Boża z Dzieciątkiem

olej, płótno dublowane; 77 x 62,5 cm

Malarz nieokreślony, XIX w.

Grenadier

olej, deska; 35 x 27 cm;
sygn. p. d.: nieczytelnie

Malarz nieokreślony, XIX w.

Nokturn

olej, płótno; 15 x 20 cm;

Malarz nieokreślony, XIX w.

Pejzaż z Wehlau, 1889 r.

akwarela, tusz, papier, 8,5 x 12 cm
dat. p. d.: WEHLAU/11.11.1889.

Malarz nieokreślony, XIX w.

Werther`s Leiden. Erstes Buch, eilfter Brief.

Cierpienia Wertera. Scena z 1 tomu, 11 list, wg Wilhelma von Kaulbacha (1805-1874)
publ. Kupfer und Stahlstich Atelier der Gebr. Finden, Londyn
staloryt, papier, 23 x 14 cm w św. passe-partout

Malarz nieokreślony, XIX w.

Ratusz we Wrocławiu, 2 dek. XX w.

akwaforta, 50 x 39,5 cm (odcisk płyty)
sygn. i dat. na kamieniu: l. d.: nieczytelnie
sygn. ołówkiem p. d.: nieczytelnie i opisany ołówkiem l. d.: Breslau - Rathaus

Malarz nieokreślony, XIX w.

Cest vrai, j suis ...

litografia ręcznie kolorowana akwarelą, papier; 27 x 19,5 cm (w świetle oprawy)

Malarz nieokreślony, XIX w.

Malarz nieokreślony, XIX w.

Portret damy

olej, płótno; 94 x 74 cm

Malarz nieokreślony, XIX w.

Młody Jan Chrzciciel z barankiem

110 x 79 cm;
Kopia obrazu Bartolome Estebana Murillo (1617-1682) z ok. 1650-1655 roku, znajdującego się w zbiorach Kunsthistoriches Museum w Wiedniu.

Malarz nieokreślony, XIX w.

Malarz nieokreślony, XIX w.

Statek na morzu, 1846

olej, płótno; 32,5 x 40,5 cm;
sygn. i dat. p. d.: EG 1846

Malarz nieokreślony, XIX w.

Nawijanie przędzy

olej, płótno dublowane; 40 x 52 cm;
sygn. p. d.: Elchanon Verveer? 1870
na odwrocie 2 lakowe pieczęcie z inicjałami

Malarz nieokreślony, XIX w.

Hetman Stefan Czarnecki

olej, płótno; 163 x 70,5 cm;
kopia obrazu Brodero Matthisena z 1659 roku znajdującego się obecnie na Zamku Królewksim w Warszawie

Malarz nieokreślony, XIX w.

Hetman Stefan Czarnecki

olej, płótno; 163 x 70,5 cm;

Malarz nieokreślony, XIX w.

Scena rodzajowa

olej, płótno (przyklejone licem do szyby),44,8 × 37 cm (owal)

Malarz nieokreślony, XIX w.

Dziewczynka z różańcem

olej, płótno dublowane, 97 × 71 cm

Malarz nieokreślony, XIX w.

olej, płótno, 27 × 44 cm
sygn. nieczytelnie p. d.

Malarz nieokreślony, XIX w.

Portret księcia Józefa Poniatowskiego

olej, płótno dublowane; 74 x 63,5 cm;
na odwrocie opis: Kopia portretu Księcia J. Poniatowskiego Renov. artysta p. konserwat. L. Miszon oraz zatarty napis

Malarz nieokreślony, XIX w.

Malarz nieokreślony, XIX w.

Scena rodzajowa - Medyk odwiedzający chorą

olej, płótno dublowane; 43 x 37,5 cm;
na odwrocie nalepka kolekcjonerska?

Malarz nieokreślony, XIX w.

Pasterz z trzodą

olej, płótno;
47 x 59,5 cm;

Malarz nieokreślony, XIX w.

Kobieta w konfederatce modląca się przed kapliczką - Polonia[?], 1846

olej, deska dębowa; 52,4 x 41,2 cm;
sygn. i dat. p. d.: VODOCS?/ 46

Malarz nieokreślony, XIX w.

Zamyślona kobieta

olej, płótno dublowane; 62 x 50,5 cm;
sygn. l. d. monogramem: IFB.

Malarz nieokreślony, XIX w.

Kobieta w konfederatce modląca się przed kapliczką -Polonia[?], 1846

Malarz nieokreślony, XIX w.

Pejzaż ze sztafażem

olej, płótno dublowane, 75 x 44 cm

Malarz nieokreślony, XIX w.

Sprzedawca drobiu

olej, płótno dublowane; 61 x 46 cm

Malarz nieokreślony, XIX w.

Głowa starca

olej, deska; 28 x 21 cm

Malarz nieokreślony, XIX w.

Polowanie na dzika

Peter Paul RUBENS (1577-1640) - według
olej, płótno dublowane; 104 x 91 cm.
Kopia obrazu powstałego z ok. 1618-20, znajdującego się w GemaANldegalerie Alte Meister w Dreźnie.

Malarz nieokreślony, XIX w.

W karczmie

olej, płótno, 49 × 70 cm

Malarz nieokreślony, XIX w.

Salome z głową św. Jana Chrzciciela

olej, płótno dublowane; 130,5 x 110,5 cm

Malarz nieokreślony, XIX w.

Sielanka

olej, płótno dublowane; 75 x 100 cm

Malarz nieokreślony, XIX w.

Polowanie na dzika

Malarz nieokreślony, XIX w.

Sprzedawca drobiu

Malarz nieokreślony, XIX w.

olej, płótno,
14,5 × 21,5 cm
sygn. p. d.: nieczytelnie

Malarz nieokreślony, XIX w.

Przy nadmorskim murku, 1847 r.

olej, płótno naklejone na blachę miedzianą
sygn. nieczytelnie i dat. l. d.: 1847

Malarz nieokreślony, XIX w.

Przy kołowrotku

olej, deska, 26 × 33 cm
sygn. l. d. nieczytelnie

Malarz nieokreślony, XIX w.

Przed kościołem

olej, płótno na
sklejce, 49 × 68 cm

Malarz nieokreślony, XIX w.

Portret mężczyzny

kredki, gwasz, papier,
15,5 × 12 cm w świetle passe-partout

Malarz nieokreślony, XIX w.

Portret damy w niebieskiej sukni

olej, płótno; 33 x 26 cm;
obraz w efektownej ramie

Malarz nieokreślony, XIX w.

Sielanka

Malarz nieokreślony, XIX w.

Profil męski - miniatura

gwasz, kość; średn. 4,5 cm;
na odwrocie: A. Zamoyski; niżej:
Warszawa 1799 -/ NW

Malarz nieokreślony, XIX w.

Portret kobiety w ciemnej sukni - miniatura

gwasz, ołówek, papier; 8 x 6 cm (owal w świetle oprawy);
sygn, p. d.: N. F. (ołówkiem);
całość oprawiona w drewnianą intarsjowaną kością ramkę 15 x 12,5 cm;
na odwrocie napis: W. Zamoyska/ 1835

Malarz nieokreślony, XIX w.

Portret kobiety w białej sukni - miniatura

gwasz, kość; 6 x 4,5 cm (w świetle owalnej oprawy);
całość w intarsjowanej ramce

Malarz nieokreślony, XIX w.

Sielanka

Malarz nieokreślony, XIX w.

Malarz nieokreślony, XIX w.

W karczmie

olej, płótno, 49 x 70 cm

Malarz nieokreślony, XIX w.

Mężczyzna z kieliszkiem

olej, deska dębowa;
21,2 x 16,4 cm

Malarz nieokreślony, XIX w.

Portret kobiety

olej, płótno naklejone na płytę, 74,5 × 62 cm w świetle ramy

Malarz nieokreślony, XIX w.

Malarz nieokreślony, XIX w.

Portret młodej kobiety

olej, płótno dublowane;
74 x 56 cm

Malarz nieokreślony, XIX w.

Kwiaty w wazonie

olej, płótno dublowane; 73 x 57 cm;
w typie XVIII-wiecznych
flamandzkich martwych natur

Malarz nieokreślony, XIX w.

Portret mężczyzny, 1843

olej, płótno; 73 x 59 cm;
na odwrocie na płótnie napis (nieczytelny) i data 1843

Malarz nieokreślony, XIX w.

Malarz nieokreślony, XIX w.

Przy blasku świecy

olej, płótno, 78 × 64 cm
niesygnowany

Estymacja: 15000 - 18000 zł

Malarz nieokreślony, XIX w.

Sztorm

olej, płótno; 71,5 x 96 cm

Malarz nieokreślony, XIX w.

Portret młodego mężczyzny z brodą

olej, płótno; 87 x 66 cm;
na odwrocie na blejtramie opis

Malarz nieokreślony, XIX w.

Żołnierz sprawdzający klingę szpady

olej, deska mahoniowa; 41 x 31,5 cm;
sygn. l. d. (nieczytelnie).

Malarz nieokreślony, XIX w.

Autoportret

olej, płótno dublowane; 55,5 x 44 cm

Malarz nieokreślony, XIX w.

Pejzaż romantyczny

olej, płyta,
96 × 49 cm
sygn. i dat. l. d.: (...) Fridrich/1837

5 000 - 7 000 zł

Malarz nieokreślony, XIX w.

Miniatura - Zygmunt August rozpaczający nad szatami zmarłej Barbary Radziwiłłówny

gwasz, kość; 8,6 x 6,9 cm.
Oprawa z blachy miedzianej, repusowanej z ornamentem oraz etui z masy żywicznej (?), czarnej, zdobione z wierzchu i spodu wyciskaną w masie sceną rodzajową z dworzaninem z koniem i wieśniakami z psem. Etui zapewne pochodzi z oprawy dagerotypu, utrzymane w stylistyce opraw amerykańskich.

Malarz nieokreślony, XIX w.

Maria Antonina z różą - miniatura

wg obrazu Louise Elisabeth Vigee Le Brun (1755-1842) z 1785;
gwasz, kość; 8 x 6 cm (owal, w świetle oprawy)
praca w ażurowej ramce

Malarz nieokreślony, XIX w.

Dziewczynka z chrustem

fotografia podmalowana?,
naklejona na deskę?; 13,5 x 10 cm;
obraz w efektownej ramie

Malarz nieokreślony, XIX w.

Aleksandra Fiedorowna

olej, płótno dublowane;
143 x 106 cm;
córka cesarza Fryderyka Wilhelma III, żona cara Mikołaja I

Malarz nieokreślony, XIX w.

Sztorm

olej, płótno; 71,5 x 96 cm

Malarz nieokreślony, XIX w.

Portret damy we wnętrzu, ok. 1850 - miniatura

akwarela, papier; 12,7 x 9,2 cm (w świetle oprawy)

Malarz nieokreślony, XIX w.

Malarz nieokreślony, XIX w.

olej, płótno,
27 × 44 cm
niesygnowany

Estymacja: 7 000 - 8 000 zł

Malarz nieokreślony, XIX w.

Nad rzeką, koniec XVIII w.

olej, deska dębowa?; 17 x 53 cm;
Dolny fragment większej kompozycji.

Malarz nieokreślony, XIX w.

W pracowni malarskiej - studium modela, ok. 1890

olej, płótno; 77 x 51,5 cm;
sygn. l. d.: A. Wax (?- nieczytelne)
Na odwrocie owalny stempel z zatartym napisem składu materiałów malarskich? (...) STOCKHOLM

Malarz nieokreślony, XIX w.

Miniatura - Bruna Rosa

farby naszkliwne, porcelana; 8,5 x 6,7 cm (praca w owalu);
na odwrocie nieczytelny wycisk FR ?;
nieokreślona wytwórnia porcelany.
Wyrób w typie miniatur wiedeńskich i berlińskich

Malarz nieokreślony, XIX w.

Aleksandra Fiedorowna

- córka Fryderyka Wilhelma III, żona Mikołaja I
olej, płótno dublowane,
143 x 106 cm (obraz po konserwacji).

Malarz nieokreślony, XIX w.

Chłopiec siedzący przy stole, 1889

olej, płótno dublowane; 38 x 30 cm;
sygn. p. d.: A.W 89

Malarz nieokreślony, XIX w.

Portret kobiety w koronkowym czepcu

olej, płótno naklejone na tekturę,
67 x 53 cm;
ok. 1850

Malarz nieokreślony, XIX w.

Saracen, 1893?

olej, deska; 41 x 22,5 cm;
sygn. l. d.: nieczytelnie / 93

Malarz nieokreślony, XIX w.

Na targ

olej, płótno; 75 x 130 cm;
sygn. p. d.: ABuch.../ 187...
Na odwrocie na płótnie stempel ze składu przyborów malarskich K. Koller & Co Wiedeń?].

Malarz nieokreślony, XIX w.

Nad strumieniem

olej, płótno, 80 x 115 cm;

Malarz nieokreślony, XIX w.

Malarz nieokreślony, XIX w.

Aleksandra Fiedorowna

olej, płótno dublowane, 143 x 106 cm (obraz po konserwacji).

Malarz nieokreślony, XIX w.

Górska kapliczka, ok. poł. XIX w.

olej, płótno dublowane, 57,5 x 49 cm

Malarz nieokreślony, XIX w.

Malarz nieokreślony, XIX w.

Portret mężczyzny, 1828

olej, płótno dublowane,
67 x 54 cm,
sygn. l. d.: O.K. 1828

Malarz nieokreślony, XIX w.

Nad strumieniem

olej, płótno,
80 x 115 cm;

Malarz nieokreślony, XIX w.

Portret mężczyzny, ok. 1830

pastel, gwasz, papier brązowy, 27 x 20 cm (w świetle oprawy)

Malarz nieokreślony, XIX w.

PORTRET MŁODEJ KOBIETY W BATYSTOWEJ BLUZCE, ok. 1850-60

Olej, płótno,
51 x 43 cm, owal
Na odwrociu płótna napis: JÓZEF SIMMLER | 1857 | Henia

Malarz nieokreślony, XIX w.

Kawaleria w ataku

akwarela, tusz, papier, 20 x 15 cm (w świetle oprawy);

Malarz nieokreślony, XIX w.

Toaleta dam, w typie François Bouchera

olej, płótno, 57 x 73 cm (owal);
Na odwrocie: napisy własnościowe 19-20/ W B, W. A. B./ 1920 r.

Malarz nieokreślony, XIX w.

Danae według Antonio Allegri da CORREGGIO (1489-1934)

olej, deska parkietowana, 82,5 x 103 cm;
[przed konserwacją]. Kopia obrazu Correggia (1531-1532 , olej, płótno, 161-193 cm z rzymskiej Galerii Borghese.

Malarz nieokreślony, XIX w.

Portret męski

olej, płótno dublowane,
76,5 x 63 cm;
Obraz utrzymany w popularnej w XVIII i XIX wieku manierze nawiązującej do portretów Rembrandta.

Malarz nieokreślony, XIX w.

MINIATURA, PORTRET MŁODEJ DAMY Z RÓŻĄ W DŁONI

Akwarela, papier; 5,9 x 3,9 cm (w świetle ramki);
Owal, w ramce mosiężnej, za szkłem

Malarz nieokreślony, XIX w.

MINIATURA, PORTRET DAMY W STROJU PASTERKI

Akwarela, gwasz, papier; 8 x 6 cm (w świetle oprawy)
Owal, w ramce gipsowej pozłacanej, za szkłem

Malarz nieokreślony, XIX w.

67 x 53 cm;
ok. 1850

Malarz nieokreślony, XIX w.

67 x 53 cm;
ok. 1850

Malarz nieokreślony, XIX w.

Pieta

olej, płótno dublowane, 48 x 36 cm;

Malarz nieokreślony, XIX w.

olej, płótno naklejone na tekturę, 67 x 53 cm;
ok. 1850

Malarz nieokreślony, XIX w.

Madonna z Dzieciątkiem i św. Janem Chrzcicielem;

olej, blacha, 48 x 39 cm
Nawiązanie do renesansowych przedstawień Madonny z Dzieciątkiem, inspirowanych obrazami Rafaela.

Malarz nieokreślony, XIX w.

Pieta

olej, płótno dublowane,
48 x 36 cm;

Malarz nieokreślony, XIX w.

Nad strumieniem

olej, płótno,
80 x 115 cm;

Malarz nieokreślony, XIX w.

olej, płótno,
57 x 73 cm (owal);

Malarz nieokreślony, XIX w.

Malarz nieokreślony, XIX w.

ADORACJA DZIECIĄTKA

olej/płótno,
36 x 29 cm
obraz do renowacji

Malarz nieokreślony, XIX w.

Portret kobiety

niesygnowany
olej, płótno
59.5x45.5

Malarz nieokreślony, XIX w.

olej, płótno,
57 x 73 cm (owal);

Malarz nieokreślony, XIX w.

Malarz nieokreślony, XIX w.

Malarz nieokreślony, XIX w.

PORTRET MŁODEJ KOBIETY

olej/blacha,
19 x 15,5 cm

Malarz nieokreślony, XIX w.

PODARUNEK

olej/płótno,
33 x 27 cm

Malarz nieokreślony, XIX w.

Scena rodzajowa (1838)

sygn. nieczytelnie dat. p.d.
olej, płótno
81x66

Malarz nieokreślony, XIX w.

Obnażenie z szat

- stacja X z Drogi Krzyżowej
olej, płótno,
103 x 83 cm

Malarz nieokreślony, XIX w.

Malarz nieokreślony, XIX w.

Malarz nieokreślony, XIX w.

Madonna karmiąca -

Madonna z zieloną poduszką, ok. 1850
według Andrea di Bartolo SOLARI zw. SOLARIO (1465-1524)
olej, blacha, 7,3 x 13 cm.
Oryginał przechowywany w Luwrze.

Malarz nieokreślony, XIX w.

Pejzaż ze sztafażem

olej, deska parkietowana,
49 x 71 cm

Malarz nieokreślony, XIX w.

Malarz nieokreślony, XIX w.

Ranny, 1873

Olej, płótno,
77 x 57 cm;
Sygn. L.d.: (nieczytelnie) / 1873

Malarz nieokreślony, XIX w.

Portret kobiety

olej, płótno, 52 x 41 cm;

Malarz nieokreślony, XIX w.

Portret mężczyzny, ok. 1820

olej, karton naklejony na tekturę, 18 x 15,5 cm

Malarz nieokreślony, XIX w.

Portret Ignacego Krasickiego, 1826

Gaspare LANDI (1756-1830) - według
olej, płótno, 68,5 x 56 cm;
na odwrocie napis "JWn Ignacy Hrabia Krasicki/ Wielki Łowczy Galicyi i Lodomeryi/ Kawaler Orderu Śgo Stanisława/ w Rzymie robiony przez Lanthi [sic!] w R: 1811./ kopiowany w Biało?.?/ R: 1826." [po konserwacji].

Malarz nieokreślony, XIX w.

MARTWA NATURA KWIATOWA

olej/płótno,
94 x 74 cm
sygnowany l. d.: `Jos. Janausch`

Malarz nieokreślony, XIX w.

Ranny, 1873

olej, płótno,
77 x 57 cm;
sygn. l. d.: (nieczytelnie)/ 1873

Malarz nieokreślony, XIX w.

Dwa światy

Niesygnowany
olej, płótno
61x37

Malarz nieokreślony, XIX w.

Pejzaż z mostem

Niesygnowany
olej, tektura
10x6.3 (w świetle passe-partout )

Malarz nieokreślony, XIX w.

Pejzaż z wędrowcem

Niesygnowany
olej, deska
19x27

Malarz nieokreślony, XIX w.

Opłakiwanie

Niesygnowany
olej, blacha miedziana
75x50

Malarz nieokreślony, XIX w.

Koronacja Matki Boskiej

Niesygnowany
olej, deska
66.5x51

Malarz nieokreślony, XIX w.

Malarz nieokreślony, XIX w.

Malarz nieokreślony, XIX w.

Św. Feliks z Kantalicjo

olej, płótno dublowane,
130 x 90,5 cm

Malarz nieokreślony, XIX w.

ODPOCZYNEK POD DRZEWEM

olej/płótno,
73 x 55 cm
nie sygnowany

Malarz nieokreślony, XIX w.

Malarz nieokreślony, XIX w.

ZALOTY KOMINIARZA

olej na płótnie,
57 x 44,5 cm, niesygnowany
obraz do konserwacji

Malarz nieokreślony, XIX w.

Bitwa

Olej, płótno dublowane,
63 x 82,5 cm

Malarz nieokreślony, XIX w.

Chrystus

wg Ecce Homo Guida Reniego (1575 - 1642)
olej, płótno,
67,5 x 61 cm

Malarz nieokreślony, XIX w.

Scena rodzajowa

Olej na płótnie, 106 x 83 cm

Malarz nieokreślony, XIX w.

Scena mitologiczna

Olej na płótnie, 67 x 91,5 cm

Malarz nieokreślony, XIX w.

Pejzaż z owcami

Olej, płótno dublowane, 39 x 47 cm,
sygn. p.d.: ?bert Elerte(?

Malarz nieokreślony, XIX w.

Malarz nieokreślony, XIX w.

W drodze

Olej na desce, 37,5 x 29 cm

Malarz nieokreślony, XIX w.

Malarz nieokreślony, XIX w.

Kawaleria w ataku

Malarz nieokreślony, XIX w.

Oficer we wnętrzu

gwasz, papier
55 x 37 cm (w świetle oprawy)

Malarz nieokreślony, XIX w.

Diana

Akwarela, papier, 25 x 22,5 cm
Niesygn.

Malarz nieokreślony, XIX w.

Oficer we wnętrzu

gwasz, papier, 55 x 37 cm (w świetle oprawy);

Malarz nieokreślony, XIX w.

Malarz nieokreślony, XIX w.

Malarz nieokreślony, XIX w.

Portret mężczyzny

olej, płótno dublowane, 67 x 57 cm

Malarz nieokreślony, XIX w.

Malarz nieokreślony, XIX w.

Portret nieznanego kanonika, ok. 1830

olej, płótno dublowane, 95 x 76 cm;
przed konserwacją;

Malarz nieokreślony, XIX w.

Vanitas

olej,deska, 31 x 25,5 cm;
w deskę wmontowany zegar

Malarz nieokreślony, XIX w.

Oficer we wnętrzu

Malarz nieokreślony, XIX w.

Malarz nieokreślony, XIX w.

olej, płótno dublowane,
95 x 76 cm;
przed konserwacją;

Malarz nieokreślony, XIX w.

Portret dziecka

olej, płótno dublowane,
28 x 22 cm;
sygn. p. d.: IM ... 64

Malarz nieokreślony, XIX w.

olej, płótno dublowane,
95 x 76 cm;
przed konserwacją;

Malarz nieokreślony, XIX w.

Oficer we wnętrzu

gwasz, papier,
55 x 37 cm (w świetle oprawy);

Malarz nieokreślony, XIX w.

Portret kobiety w różowej sukni

olej, płótno,
84 x 72,5 cm. I poł. XIX w.
niesygn.

Malarz nieokreślony, XIX w.

Scena rodzajowa

olej, płótno,
82,5 x 63,5 cm
niesygn.

Malarz nieokreślony, XIX w.

Oficer we wnętrzu

gwasz, papier,

Malarz nieokreślony, XIX w.

Święta rodzina

piórko, tusz, tusz lawowany, papier,
10,5 x 7,5 (w świetle oprawy);

Malarz nieokreślony, XIX w.

AKT

Olej, tektura
36 x 70,5 cm

Malarz nieokreślony, XIX w.

Święta rodzina

piórko, tusz, tusz lawowany, papier, 10,5 x 7,5 (w świetle oprawy);

Malarz nieokreślony, XIX w.

Malarz nieokreślony, XIX w.

BUKIET

Olej, płótno naklejone na sklejkę; owal; 31,5 x 26,2 cm

Malarz nieokreślony, XIX w.

Po bitwie

olej/płótno
sygn. l.d.:nieczyt. 1873, wym.: 75,5 x 55 cm

Malarz nieokreślony, XIX w.

Oficer we wnętrzu

Malarz nieokreślony, XIX w.

Malarz nieokreślony, XIX w.

przed konserwacją;

Malarz nieokreślony, XIX w.

Polowanie na kaczki

akwarela, papier, 16 x 22 cm (w świetle oprawy)

Malarz nieokreślony, XIX w.

Scena we wnętrzu

olej, płótno, 31 x 30,5 cm

Malarz nieokreślony, XIX w.

Oficer we wnętrzu

Malarz nieokreślony, XIX w.

Portret patrycjusza

wg Tycjana (?)
olej, płótno dublowane,
87 x 60,5 cm;

Malarz nieokreślony, XIX w.

Madonna

niesygnowany, olej, płótno, 68.5x55.7

Malarz nieokreślony, XIX w.

Krajobraz z łodziami

wg Jana van Goyen,
olej, deska, wym.: 22 x 32,5 cm

Malarz nieokreślony, XIX w.

wg Davida Teniersa,
olej, blacha miedziana, wym.: 13 x 16,5 cm

Malarz nieokreślony, XIX w.

MATKA BOSKA CZĘSTOCHOWSKA

Deska, enkaustyka (?), gips (?), kolorowy papier, szkło kolorowe; 21,8 x 17,3 cm
Na odwrocie deski 2 szpongi i napis ołówkiem: Cale 17 Szeroko 191/2
Stan zachowania: w deskach ślady po insektach.

Malarz nieokreślony, XIX w.

Malarz nieokreślony, XIX w.

PEJZAŻ Z MECZETEM

Olej, płótno; 45 x 71 cm
Na odwrocie nalepka papierowa z napisem czarnym atramentem:
In (...) Kavitsch

Malarz nieokreślony, XIX w.

Amazonka na koniu

olej na desce, wym.: 28.8 x 40 cm,
Europa Zach.

Malarz nieokreślony, XIX w.

Martwa natura z dynią

olej, płótno dublowane, 62,5 x 73 cm;

Malarz nieokreślony, XIX w.

PORTRET KOBIETY

Litografia, gwasz, pastel; 42 x 31 cm w świetle oprawy
Sygnowany p. d.: M. Volckart (?) | 1849

Malarz nieokreślony, XIX w.

PORTRET MĘŻCZYZNY W TURBANIE

Sygnowany l. d.: Max Volckart (?) | 1848

Malarz nieokreślony, XIX w.

PORTRET MŁODZIEŃCA

Litografia, ołówek, pastel; 42 x 31 cm w świetle oprawy

Malarz nieokreślony, XIX w.

AKT

Olej, tektura; 36 x 70,5 cm

Malarz nieokreślony, XIX w.

Salvator Mundi

olej, płótno dublowane, 57,5 x 46,5 cm (owal)
na odwrocie na krośnie monogram artysty? - TS

Malarz nieokreślony, XIX w.

ZAKOCHANA PARA

Olej, płótno; 35 x 25 cm

Malarz nieokreślony, XIX w.

KOBIETA Z PARASOLKĄ, 1884

Pastel, karton; 32,5 x 21,5 cm
Sygnowany p. d. nieczytelnie: c. H. Moe (..) 84

Malarz nieokreślony, XIX w.

LAS W MOESGAARD, 1891

Olej, płótno; 30,5 x 48,8 cm
Sygnowany p. d.: sygnatura słabo czytelna Moesgaard | (...) M. Guldberg 1891?

Malarz nieokreślony, XIX w.

Zjawy

olej, papier naklejony na tekturę, 51 x 38 cm;

Malarz nieokreślony, XIX w.

Autoportret z paletą

olej, tektura, 16,7 x 12,7 cm;

Malarz nieokreślony, XIX w.

Portret mężczyzny

olej, płótno dublowane, 42,5 x 37,5 cm (owal);
na odwrocie transfer napisu: Francis Viscount / Tocaffe / born 1789.

Malarz nieokreślony, XIX w.

Widok z małego miasteczka

olej, płótno naklejone na tekturę, 17 x 25 cm;

Malarz nieokreślony, XIX w.

Portret mężczyzny

Malarz nieokreślony, XIX w.

Portret kobiety

gwasz, kość słoniowa, 6,5 x 5 cm
(z tyłu płytka szylkretowa)

Malarz nieokreślony, XIX w.

Dzieci oglądające książkę

farby emaliowe, porcelana, 10 x 13 cm
sygn. p.d.: Wag...

Malarz nieokreślony, XIX w.

Osiodłany kasztan

olej, płótno dublowane, 37,5 x 29,5 cm

Malarz nieokreślony, XIX w.

STUDIUM MĘŻCZYZNY, kon. XIX w.

Olej, płótno; 40,5 x 58,5
Nie sygnowany

Malarz nieokreślony, XIX w.

STYGMATYZACJA ŚWIĘTEGO FRANCISZKA

Olej, karton naklejony na tekturę; 18,5 x 31,8 cm
[obraz w wyrysowanej ramce: 16,2 x 30]
U dołu pośrodku napis: S. Franciszek z Assyżu

Malarz nieokreślony, XIX w.

Portret damy w peruce

olej, tektura, 26 x 20,5 cm;

Malarz nieokreślony, XIX w.

Malarz nieokreślony, XIX w.

LAS BRZOZOWY, 1891

Olej, płótno; 40,8 x 32,8 cm
Sygnowany p. d.: M. Meyn (…) 1891

Malarz nieokreślony, XIX w.

Przed bitwą

olej, płótno, płyta pilśniowa, 48 x 59,5 cm

Malarz nieokreślony, XIX w.

Pejzaż zimowy

olej, płótno, 68 x 55 cm;

Malarz nieokreślony, XIX w.

Śpiące dziecko

alabaster, 10,5 x 30,5 x 18,5 cm

Malarz nieokreślony, XIX w.

Zamyślony Amor

olej, płótno dublowane, 92 x 76,5 cm;

Malarz nieokreślony, XIX w.

Malarz nieokreślony, XIX w.

MADONNA Z DZIECIĄTKIEM, 1882

Olej, płótno; 67,2 x 55,2 cm
Na odwrocie p. g.: 1882 r. |
p. d.: wartość 30. Rub |
śr. g.: owalna pieczątka

Malarz nieokreślony, XIX w.

Portret damy

gwasz na kości, kość słoniowa;
8,5 x 6,5 cm;

Malarz nieokreślony, XIX w.

Piotr I - miniatura

porcelana, farby naszkliwne,
8 x 6,5 cm (owal);

Malarz nieokreślony, XIX w.

Scena symboliczna

olej, płótno dublowane, wym.: 43 x 29 cm

Malarz nieokreślony, XIX w.

Mężczyzna bawiący się z dzieckiem

olej/płótno, 68,5 x 55,5 cm
sygnowany p. d.: "G. Jupin"

Malarz nieokreślony, XIX w.

Adam i Ewa pod Drzewem wiedzy dobrego i złego

olej/płótno, 61,5 x 47,5 cm

Malarz nieokreślony, XIX w.

W obozie wojskowym

olej, płótno dublowane,
63 x 79 cm

Malarz nieokreślony, XIX w.

Spotkanie w Stralsundzie w 1813 r.

Napis u dołu: "Dahlström. BERNADOTTES OCH MOREAUS MOTE I STRALSUND | (Aug. 1813)"
Litografia/papier, 26 x 16 cm

Malarz nieokreślony, XIX w.

Portret Josepha Acerbi

Litografia/papier, 30,5 x 21,5 cm

Malarz nieokreślony, XIX w.

Moda paryska, 1867 r.

Litografia kolorowana/papier, 36,5 x 26,7 cm
Napis u dołu: Gilguin fils imp. Paris | LA MODE ILLUSTREE | BUREAUX du JURNAL, 56, Rue Jacob Paris | Toillettes de Melle LISE 57 Rue Ste Anne | Mode Illustree, Pl. 3 1867 | Reproduction interalite. Na odwrocie - akwarela przedstawiająca pejzaż z wiatrakiem.

Malarz nieokreślony, XIX w.

Miasto warowne na wzgórzu

Napis u dołu: "Jarl Jander, Berlin"
Miedzioryt/papier, 19,5 x 28,2 cm

Malarz nieokreślony, XIX w.

Widok miasta

Staloryt/papier, 19,2 x 24,5 cm

Malarz nieokreślony, XIX w.

Widok Newcastle

Sygnowany p. d.: "L.C.Stadler sculp."
Litografia/papier, 43 x 49,2 cm

Malarz nieokreślony, XIX w.

Ruiny zamku Ehrenfels

Sygnowany p. d.: "PW"
Miedzioryt/papier, 25,5 x 20,5 cm

Malarz nieokreślony, XIX w.

Matka Boska z Dzieciątkiem

Olej/płótno, 65 x 47,5 cm

Malarz nieokreślony, XIX w.

Wędrowiec

Olej/płótno, 19 x 26,5 cm

Malarz nieokreślony, XIX w.

Wędrowiec

Niesygnowany
Olej/płótno, 19 x 26,5 cm

Malarz nieokreślony, XIX w.

Konie na polu

olej, płótno dublowane, 34,5 x 42 cm

Malarz nieokreślony, XIX w.

Pejzaż leśny z owcami i pasterzem

olej, płótno, wym.: 37, 5 x 46 cm

Malarz nieokreślony, XIX w.

Boże Narodzenie

olej, deska parkietowana, 128 x 116 cm;

Malarz nieokreślony, XIX w.

Prowodawca Grecki - Solon

olej, płótno, 115,5 x 142 cm;

Malarz nieokreślony, XIX w.

Portret wojskowego

olej, płótno, wym.: 29,5 x 24,5 cm
Napis na odwrocie napis tuszem: "Adam Sołtan Pułkownik wojsk Polskich".

Malarz nieokreślony, XIX w.

Portret

olej, płótno, wym.: 27,5 x 21 cm
Napis na odwrocie: "ADAM PERESWIT = Hrabia = SOŁTAN urodził się 1792", poniżej herb.

Malarz nieokreślony, XIX w.

DZIEWCZYNA W STROJU LUDOWYM Z KOSZEM OWOCÓW

olej na desce, 34 x 26,5 cm

Malarz nieokreślony, XIX w.

Pejzaż alpejski

olej, płótno, wym.: 34 x 43 cm

Malarz nieokreślony, XIX w.

Malarz nieokreślony, XIX w.

Portret mężczyzny

akwarela, papier, 37 x 33 cm; Według tradycji praca przypisywana K.P. Briułłowowi.

Malarz nieokreślony, XIX w.

Madonna z Dzieciątkiem

olej, tektura
wym.: 47 x 33 cm

Malarz nieokreślony, XIX w.

Portret starego mężczyzny

olej, płótno naklejone na tekturę, 60 x 50 cm.

Malarz nieokreślony, XIX w.

"Pejzaż ze sztafażem"

olej, płótno dublowane
wym.: 69,5 x 56 cm

Malarz nieokreślony, XIX w.

Kobieta w ogrodzie

olej na płótnie, 105 x 72,3 cm
Typowo dekoracyjne malarstwo inspirowane wzorami włoskiego renesansu.

liczba obiektów: 294