1 zł
2 600 000 zł

LIPIŃSKI Hipolit (1846 - 1884)

Akt męski - studium akademickie, 1868 r.

ołówek, papier, 36 x 41,5 cm (w świetle passe-partout);
sygn. i dat. u dołu: HLipiński 7/3 868;
Rysunek przed konserwacją.

cena wywoławcza: Wykup abonament

Portret handlującego Żyda

olej, płótno, 49 × 35,5 cm
sygn. p. d.: Hipolit Lipiński

WIEŚNIACZKA SPOD KRAKOWA

olej, płótno
49 x 36 cm
sygn. drapana p.d.: Hipolit Lipiński

WIEŚNIACZKA SPOD KRAKOWA

olej, płótno
49 x 36 cm

Portret handlującego Żyda

olej, płótno, 49 × 35,5 cm
sygn. p. d.: Hipolit Lipiński

Akt męski, 1868 r.

ołówek, papier, 36 × 41,5 cm w świetle passe-partout, sygn. i dat. u dołu: HLipiński 7/3 868

Akt męski, 1868 r.

ołówek, papier, 36 × 41,5 cm w świetle passe-partout
sygn. i dat. u dołu: HLipiński 7/3 868

Akt męski, 1868 r.

ołówek, papier, 44,5 × 29,5 cm w świetle passe-partout
sygn. i dat. u dołu: HLipiński 25/4 868

Kościół św. Katarzyny w Krakowie

litografia, papier, 25 x 33 cm (w świetle oprawy);
sygn. na płycie l. d.: H. Lipiński.
Litografia wykonana przez autora w 1881 r. w Zakładzie Litografii Artystycznej Aureliusza Pruszyńskiego w Krakowie.

Wyjście z kościoła Św. Barbary, 1884

heliograwiura, papier; 48 x 79 cm;
opisana u dołu;
praca ta była premią dla członków krakowskiego TPSP za rok 1884;
odbitka do konserwacji (naddarcia obrzeży i plamy wcześniejszego zagrzybienia);
Goupila i S-ka w Paryżu

Widok na Kleparz w Krakowie

Olej, płótno; wym.: 35 x 83,5 cm;
sygn. p.d.: H. Lipiński. Efektowna, stara rama.

Portret mężczyzny, 1863

olej, płótno; 47,5 x 39 cm;
sygn. p. d.: H. Lipiński / 20/12 863

Portret mężczyzny, 1869

olej, tektura; 56,5 x 38,3 cm;
sygn. końcówką pędzla p. d.: HLipiński / 20/IX 69

Wyjście procesji z kościoła św. Barbary w Krakowie, 1884

Heliograwiura wg obrazu H. Lipińskiego (w zbiorach Muzeum Narodowego w Krakowie);
wym.: 525 x 830 mm (odcisk płyty);
sygn. pł. l.d.: Malował H. Lipiński, p.d.: Photograwura Goupil i Sp
w Paryżu. Pod kompozycją tytuł i informacja: Nakład Krakowskiego Towarzystwa Przyjaciół Sztuk Pięknych za r. 1884 [premia].

Akt męski - studium akademickie

ołówek, papier, 45 x 35,2 cm (w świetle oprawy);
sygn. p.d.: HLipiński / 18/2 / 868

Pastuszek grający na fujarce

olej, płótno, 21 x 26,5 cm;
Na odwrocie nalepki: "Ze zbiorów prof. Dr Fr. Waltera w Krakowie / Hipolit Lipiński", z "Wystawy Stulecie TPSP w Krakowie 1954" tu z tytułem j.w. olej, deska [sic!] oraz zakładu ramiarskiego Kutrzeba & Murszyński w Krakowie.

Przy kapliczce

olej, płótno, wym.: 66,5 x 54 cm
sygn. p.d.: H. Lipiński

"Niedziela palmowa"

olej, płótno
sygn. p.d.: H. Lipiński (1)882
wym.: 63 x 113,5 cm

Woźnica

olej, tektura,
25,5 x 19,5 cm;
Napis na odwrocie: Stwierdzam autentyczność pracy H. Lipińskiego /St. Pochwalski /20 II 1934.

Pejzaż z drzewami, około 1870-1874

olej, płótno; 41 x 27,5 cm;
sygnowany po prawej stronie u dołu: Lipiński; na odwrocie pieczątka: M. CONTAL | Rue S.Georg(?) | NANCY

Żydowski handlarz

olej, płótno,
56.5 x 38.5 cm
Sygnowany p.d.: H Lipiński 875 | w Krakowie

liczba obiektów: 21