1 zł
2 600 000 zł

LEWICKI Leopold (1906-1973)

Abstrakcja

kredka, pastel, papier, 44 x 31 cm,
sygn. p.d.: L. Lewicki.
Na odwrocie autorska dedykacja dla Bolesława Stawińskiego: Drogiemu przyjacielowi / Bolciowi na pamiątkę / Lelek Lewicki.

cena wywoławcza: Wykup abonament

LEWICKI Leopold (1906-1973)

Wieś pod drzewami

linoryt, papier, 40 x 31 cm,
sygn. p.d.: L. Lewicki

LEWICKI Leopold (1906-1973)

Kompozycja III

sygn. p.d.: L. Lewicki.
Praca ze zbiorów rodziny Bolesława Stawińskiego.

LEWICKI Leopold (1906-1973)

Struktura

akwarela, kredka, papier; 17 x 16,8 cm w św. p-p.;
sygn. p. d.: L. Lewicki (ołówkiem)

LEWICKI Leopold (1906-1973)

Abstrakcja

gwasz, ołówek, papier; 19,3 x 15,8 cm (wymiar pracy);
sygn. p. d. poniżej pracy: L. Lewicki

LEWICKI Leopold (1906-1973)

Wyplatający kosze

linoryt/papier, 19,5 x 15 cm
sygnowany ołówkiem p.d.: 'L. Lewicki'

LEWICKI Leopold (1906-1973)

Postacie

linoryt/papier, 23 x 17,3 cm

LEWICKI Leopold (1906-1973)

sygn. p.d.: L. Lewicki.

LEWICKI Leopold (1906-1973)

Kompozycja, ok. 1964

Monotypia barwna; wym.: 250 x 370 mm; sygn. oł. p.d.: L. Lewicki. Stan bardzo dobry. Lit.: Leopold Lewicki. Katalog wystawy, Kraków 2001, poz. 18.

LEWICKI Leopold (1906-1973)

Postacie

gwasz, papier, 18 x 16 cm,
sygn. p.d.: L. Lewicki.

*opłata droit de suite

LEWICKI Leopold (1906-1973)

Po pracy

linoryt/papier, 22 x 39 cm
sygnowany p.d.: 'L. Lewicki' oraz opisany p.d.: 'Po pracy'

LEWICKI Leopold (1906-1973)

Bilard

kredka, papier, 21 x 29,5 cm,
sygn. p.d.: L. Lewicki.
Na odwrocie autorska dedykacja dla Bolesława Stawińskiego: Drogiemu przyjacielowi / Bolciowi na pamiątkę / Lelek Lewicki / "Bilard".

LEWICKI Leopold (1906-1973)

Kobieta z papierosem, lata 50.

Linoryt na bibule; wym. komp.: 255 x 175 mm; sygn. oł. p.d.: L. Lewicki, śr. d. pieczątka zbioru graficznego Kędziorków; pieczęcie własnościowe także na odwrocie.

* opłata wynikająca z tzw. droit de suite

LEWICKI Leopold (1906-1973)

Kompozycja, l. 60.

Linoryt barwny; 232 x 217 mm; sygn. oł. p.d.: L. Lewicki.

LEWICKI Leopold (1906-1973)

NOC ZIMOWA, ok. 1960

Litografia, papier; 24 x 45 cm (w świetle p-p)
Na odwrocie napis: Leopold Lewicki / 1906 - 1973 / Grupa Krakowska Lwów / Noc zimowa

LEWICKI Leopold (1906-1973)

Kompozycja 3 Plamy

sygn. p.d.
pastel, papier
23.5x32 cm

LEWICKI Leopold (1906-1973)

Kompozycja abstrakcyjna

monotypia barwna/papier, 22 x 24 cm (zadruk)
sygnowany ołówkiem p.d.: 'L.Lewicki'

LEWICKI Leopold (1906-1973)

Profil siedzącej kobiety

technika własna/papier, 43 x 23 cm
sygnowany p.d.: 'L LEWICKI'

LEWICKI Leopold (1906-1973)

Kompozycja geometryczna

akwaforta, akwatinta, papier; 10 x 11 cm (odcisk płyty);
sygn. p. d. ołówkiem: L. Lewicki

LEWICKI Leopold (1906-1973)

Myśl

akwaforta, sucha igła, papier; 9,5 x 8 cm (odcisk płyty);

LEWICKI Leopold (1906-1973)

Dom

akwaforta, sucha igła, papier; 14 x 12,5 cm (odcisk płyty);

LEWICKI Leopold (1906-1973)

Młyn, 1933

akwaforta, papier; 9,4 x 9,4 cm (w świetle oprawy)

LEWICKI Leopold (1906-1973)

W parku

linoryt, papier; 42 x 27 cm (w świetle
oprawy);
napisy u dołu wtórne? - p. d.: L. Lewicki,
napis l. d.: "W parku"

LEWICKI Leopold (1906-1973)

Gitarzysta

sygn. l.d.
olej, tektura
20x30.5 cm

LEWICKI Leopold (1906-1973)

W polu

sucha igła/papier, 12 x 11 cm
sygnowany i opisany ołówkiem l.d.: `W polu` oraz p.d.:` L.Lewicki`

LEWICKI Leopold (1906-1973)

Miasteczko

linoryt/papier, 15,5 x 18,5 cm (w świetle passe-partout)
sygnowany p.d.: `L. Lewicki`, l.d.: `Miasteczko`

LEWICKI Leopold (1906-1973)

Ziemia

linoryt/papier, 42 x 26 cm (w świetle passe-partout)

LEWICKI Leopold (1906-1973)

Kobieta

litografia barwna/papier, 59,5 x 41 cm
sygnowany p.d.: `L.Lewicki`, l.d. tytuł autorski

Estymacja: 900 - 1 500 zł

LEWICKI Leopold (1906-1973)

Drezyna

akwaforta/papier, 30 x 20,5 cm
sygnowany ołówkiem p.d.: `L. Lewicki`, l.d.: `"Drezyna"`

Estymacja: 1 800 - 2 500 zł

LEWICKI Leopold (1906-1973)

Kobieta

technika własna/papier, 43 x 23 cm (w świetle passe-partout)
sygnowany p.d.: `L. LEWICKI`

Estymacja: 5 000 - 6 000 zł

LEWICKI Leopold (1906-1973)

Przed oknem

linoryt, papier;
21,5 x 9,8 cm;
napisy autorskie cyrylicą, ołówkiem: l. d. - Przed oknem, p. d. - L. Lewicki

LEWICKI Leopold (1906-1973)

W polu

akwaforta, papier;
10 x 10 cm;
napis autorski l. d.:
"W polu", sygn. p. d. ołówkiem: L. Lewicki

LEWICKI Leopold (1906-1973)

Przed oknem

sygn. p.d.
linoryt
21.5x9.8 cm

LEWICKI Leopold (1906-1973)

W polu

sygn. p.d.
akwaforta
10x10 cm

LEWICKI Leopold (1906-1973)

W foyer

linoryt, 11,5 x 8,7 cm
sygn. oł. p.d.: L. Lewicki

LEWICKI Leopold (1906-1973)

Szwaczki

akwaforta, papier; 12,7 x 9,6 cm (wymiar odbitki),
19,1 x 15,5 cm (wymiar arkusza);
Na odwrocie dwa stemple: WŁASNOŚĆ/ MARIA I ZDZISŁAW/ MAZUREK;
ZBIÓR/ GRAFICZNY/ FMB KĘDZIORKÓW; oraz napis odręczny zielonym atramentem: Wystawa Grupy Krakowskiej 1932-1937/ Kraków Pałac Sztuki V/VI 1979/ poz. kat. 145 (32); oraz 1) egz był na wystawach prac L. Lewickiego a) galeria (Grupy Krakowskiej) Krzysztofory IV-V 1992 b) Galeria Uniwesytetu Śląskiego-Cieszyn VI 1992

LEWICKI Leopold (1906-1973)

Kompozycja, lata 60.

Linoryt; wym.: 325 x 175 mm; sygn. oł. p.d.: L. Lewicki.

LEWICKI Leopold (1906-1973)

Walka klasowa, 1932

Akwatinta; wym.: 106 x 172 mm, sygn. oł. p.d.: L. Lewicki, l.d. tytuł. Na odwrocie znaki proweniencyjne (kolekcja Felicji i Bogdana Kędziorków); bardzo dobra odbitka. Grafika upamiętnia wystąpienia robotnicze w Krakowie; była prezentowana na wystawie w krakowskiej ASP w 1932, skąd, ze względów politycznych, została usunięta przez policję na wniosek Starosty Krakowskiego. Lit.: "Leopold Lewicki i Grupa Krakowska", Kraków 1991, il. 35; "Leopold Lewicki. Wystawa malarstwa i grafiki", Kraków 2001, poz. 80, il. 53.

LEWICKI Leopold (1906-1973)

Maszyna, lata 60.

Linoryt; wym. komp.: 185 x 205 (plansza: 290 x 310 mmm); sygn. oł. p.d.: L. Lewicki, l.d. tytuł. Praca ze zbioru F. i B. Kędziorków (na oprawie opis kolekcjonerski).

LEWICKI Leopold (1906-1973)

Na dworcu, lata 30.

Akwaforta, ołówek, karton; wym.: 158 x 184 mm; sygn. oł. p.d.: L. Lewicki, l.d. tytuł. Autorski projekt grafiki, która ostatecznie została odbita w mniejszym formacie. Unikat.

LEWICKI Leopold (1906-1973)

Śpiący [W poczekalni], lata 30.

Akwaforta, akwatinta; wym.: 120 x 110 mm; nie sygn. Praca wystawiana na wystawie "Grupa Krakowska 1932-1937", w Pałacu Sztuki w Krakowie 1972 (poz. 142/29). Praca ze zbioru F. i B. Kędziorków (na oprawie opis kolekcjonerski).

LEWICKI Leopold (1906-1973)

Zabawa i wypoczynek

litografia, papier;
27,2 x 57,8 cm (w świetle oprawy);
sygn. p. d.: L. Lewicki

LEWICKI Leopold (1906-1973)

Ludzie

sygn. p.d.
linoryt
24.8x17.4

LEWICKI Leopold (1906-1973)

Głowa, 1963-1964

Monotypia barwna, karton;
wym.: 42 x 28,7 cm (w świetle oprawy);
sygn. oł. p.d.: L. Lewicki. Praca z kolekcji B. i F. Kędziorków.

LEWICKI Leopold (1906-1973)

Śpiący, lata 30.

Akwaforta
wym.: 124 x 110 mm
sygn. oł. p.d.: L. Lewicki, tytuł oł. l.d.; na odwrocie zapiski proweniencyjne. Lit.: "Leopold Lewicki. Wystawa malarstwa i grafiki", Kraków 2001, poz. 71.

LEWICKI Leopold (1906-1973)

Siedzący - Batiar lwowski

akwaforta, sucha igła, papier,
16,5 x 13 cm (w świetle oprawy);
sygn. p. d.: L. Lewicki
na odwrocie napis odręczny: Leopold Lewicki/ "Siedzący"/ wystawa: Grupa krakowska/ 1932-1937, Kraków Pałac Sztuki V/VI 1979 r./ , poz kat. 163 (50), poniżej stemple kolekcjonerskie

LEWICKI Leopold (1906-1973)

Siedzący

sygn. p.d.,
akwaforta,
15.6x12.5

LEWICKI Leopold (1906-1973)

Budują pański dom, 1931/1932

Akwaforta;
wym.: 172 x 122 mm;
sygn. oł. p.d.: L. Lewicki, tytuł oł. l.d.; na odwrocie zapiski proweniencyjne. Lit.: "Lewicki. Wystawa malarstwa i grafiki", Kraków 2001, poz. 15.

LEWICKI Leopold (1906-1973)

Rzeźnik, lata 30.

Akwaforta;
wym.: 138 x 98 mm;
sygn. oł. p.d.: L. Lewicki (cyrylica), l.d. tytuł (cyrylica); na odwrocie zapiski proweniencyjne.

LEWICKI Leopold (1906-1973)

Przy maszynie, 1932

Akwaforta;
wym.: 127 x 96 mm;
sygn. oł. p.d.: L. Lewicki; na odwrocie zapiski proweniencyjne; praca wystawiana. Lit.: Katalog wystawy Grupy Krakowskiej 1932-1937", Kraków 1979, poz. 144.

LEWICKI Leopold (1906-1973)

Rozmodlona, 1932

Akwaforta;
wym.: 124 x 98 mm;
sygn. oł. p.d. L. Lewicki; na odwrocie zapiski proweniencyjne; praca wystawiana. Lit.: Katalog wystawy Grupy Krakowskiej 1932-1937", Kraków 1979, poz. 148.

LEWICKI Leopold (1906-1973)

Na dworcu, 1931/32

Sucha igła;
wym.: 108 x 128 mm;
sygn. oł. p.d.: L. Lewicki, tyt. oł. l.d.; na odwrocie zapiski proweniencyjne. Lit.: "Lewicki. Wystawa malarstwa i grafiki", Kraków 2001, poz. 46.

LEWICKI Leopold (1906-1973)

Ze wspólnej miski, lata 30.

Akwaforta;
wym.: 110 x 152 mm;
sygn. oł. p.d.: L. Lewicki, l.d. tytuł; zapiski proweniencyjne.

LEWICKI Leopold (1906-1973)

Muzykanci, lata 30.

Akwaforta;
wym.: 84 x 137 mm;
sygn. oł. p.d. L. Lewicki, tyt. oł. l.d.; na odwrocie zapiski proweniencyjne. Lit.: "Lewicki. Wystawa malarstwa i grafiki", Kraków 2001, poz. 44.

LEWICKI Leopold (1906-1973)

Rzemieślnik, 1931/1932

Akwaforta;
wym.: 135 x 98 mm;
sygn. oł. p.d.: L. Lewicki, tytuł oł. l.d.; na odwrocie zapiski proweniencyjne. Lit.: "Lewicki. Wystawa malarstwa i grafiki", Kraków 2001, poz. 63.

LEWICKI Leopold (1906-1973)

Fabryka, lata 30

Akwaforta;
wym.: 167 x 100 mm;
sygn. oł. p.d.: L. Lewicki, l.d.: Fabryka. Na odwrocie zapiski proweniencyjne. Lit.: "Lewicki. Wystawa malarstwa i grafiki", Kraków 2001, poz. 25.

LEWICKI Leopold (1906-1973)

Staruszek

akwaforta, papier,
11,9 x 8,9 cm (wymiar odbitki),
26,9 x 18,3 cm (format arkusza);
Grafika wystawiana na Wystawie Grupy Krakowskiej 1932-1937, w Pałacu Sztuki w Krakowie w V-VI 1979, kat. 149 (36)

LEWICKI Leopold (1906-1973)

Pożar, ok. 1935

sucha igła, papier,
10,5 x 10,7 cm (wymiar odbitki), 22,4 x 16,4 cm (format arkusza);
sygn. p. d.: L. Lewicki (ołówkiem);
Grafika wystawiana na Wystawie Grupy Krakowskiej 1932-1937, w Pałacu Sztuki w Krakowie w V-VI 1979, kat. 154 (41)

LEWICKI Leopold (1906-1973)

Niewolnicy

sucha igła, papier,
9,5 x 7,3 cm (wymiar odbitki), 22,8 x 16,1 cm (format arkusza);
sygn. p. d.: L. Lewicki (ołówkiem); tytuł. l. d.: "Niewolnicy" (ołówkie);
Grafika wystawiana na Wystawie Grupy Krakowskiej 1932-1937, w Pałacu Sztuki w Krakowie w V-VI 1979, kat. 156 (43)

LEWICKI Leopold (1906-1973)

Macierzyństwo

linoryt, papier,
34,5 x 19 cm (w świetle oprawy);
sygn. p. d.: L. Lewicki (ołówkiem),
p. d.: Macierzyństwo (ołówkiem)

LEWICKI Leopold (1906-1973)

Kowal, 1933

Akwaforta; wym.: 151 x 103 mm; nie sygn.; na odwrocie opis (cyrylicą): L. Lewicki, tyt. i dat.

LEWICKI Leopold (1906-1973)

Zapracowani (W malarskiej pracowni), 1932

Akwaforta; wym.: 124 x 124 mm; sygn. oł. p.d.: L. Lewicki, l.d. tyt.; na odwrocie zapiski proweniencyjne. Lit.: "Lewicki. Wystawa malarstwa i grafiki", Kraków 2001, poz. 178.

LEWICKI Leopold (1906-1973)

Biuro pośrednictwa pracy, 1932

Akwaforta; wym.: 117 x 92 mm; sygn. oł. p.d.: L. Lewicki, tyt. oł. l.d.; na odwrocie zapiski proweniencyjne. Lit.: "Lewicki. Wystawa malarstwa", Kraków 2001, poz. 14.

LEWICKI Leopold (1906-1973)

Głowa babci, 1933

Akwaforta; wym.: 93 x 93 mm; nie sygn.; na odwrocie opis. oł. autor, tyt. i dat. Lit.: "Leopold Lewicki. Wystawa malarstwa i grafiki", Nautilus Kraków 2001-2002, kat. 28, s. 10; "Wystawa Grupy Krakowskiej 1932-1937, katalog część 1", Kraków 1979, kat. 202 (89).

LEWICKI Leopold (1906-1973)

Dziewczyna z kozą, 1932

Akwaforta; wym.: 79 x 122 mm; nie sygn.; na odwrocie opis (cyrylicą): L. Lewicki, tyt. i dat.

LEWICKI Leopold (1906-1973)

W stajni, 1932

Akwaforta; wym.: 108 x 157 mm; nie sygn.; na odwrocie opis (cyrylicą): L. Lewicki, tyt. i dat.

LEWICKI Leopold (1906-1973)

Strajk (Masówka pod fabryką), 1932

Akwaforta; wym.: 168 x 117 mm; sygn. oł. p.d.: L. Lewicki, tyt. oł. l.d.; na odwrocie zapiski proweniencyjne. Lit.: "Lewicki. Wystawa malarstwa i grafiki", Kraków 2001, poz. 68.

LEWICKI Leopold (1906-1973)

Odpoczynek, 1932

Akwaforta; wym.: 106 x 100 mm; sygn. oł. p.d. (cyrylicą): L. Lewicki 32 r., tyt. l.d.

LEWICKI Leopold (1906-1973)

Pożar, 1932

Akwaforta; wym.: 105 x 110 mm; nie sygn.; na odwrocie opis (cyrylicą): L. Lewicki, tyt. i dat. Lit.: "Leopold Lewicki. Wystawa malarstwa i grafiki", Nautilus Kraków 2001-2002, kat. 57, s. 11; "Wystawa Grupy Krakowskiej 1932-1937, katalog część 1", Kraków 1979, kat. 154 (41).

LEWICKI Leopold (1906-1973)

Akt, 1932

Akwaforta; wym.: 117 x 80 mm; nie sygn.; na odwrocie opis (cyrylicą): L. Lewicki tyt. i dat. Lit.: "Leopold Lewicki. Wystawa malarstwa i grafiki", Nautilus Kraków 2001-2002, kat. 11, s. 9, il. 24; "Sztuka Polska XX wieku, katalog zbiorów MN Wrocław", Wrocław 2000, poz. 3153.

LEWICKI Leopold (1906-1973)

Ulica, 1931/1932

Akwaforta; wym.: 150 x 120 mm; nie sygn. Lit.: "Lewicki. Wystawa malarstwa i grafiki", Kraków 2001, poz. 75.

LEWICKI Leopold (1906-1973)

Rzemieślnik, 1931/1932

Akwaforta; wym.: 135 x 98 mm; sygn. oł. p.d.: L. Lewicki, tytuł oł. l.d.; na odwrocie zapiski proweniencyjne. Lit.: "Lewicki. Wystawa malarstwa i grafiki", Kraków 2001, poz. 63.

LEWICKI Leopold (1906-1973)

Na dworcu, 1931/1932

Sucha igła; wym.: 108 x 128 mm; sygn. oł. p.d.: L. Lewicki, tyt. oł. l.d.; na odwrocie zapiski proweniencyjne. Lit.: "Lewicki. Wystawa malarstwa i grafiki", Kraków 2001, poz. 46.

LEWICKI Leopold (1906-1973)

Budują pański dom, 1931/1932

Akwaforta; wym.: 172 x 122 mm; sygn. oł. p.d.: L. Lewicki, tyt. oł. l.d.; na odwrocie zapiski proweniencyjne. Lit.: "Lewicki. Wystawa malarstwa i grafiki", Kraków 2001, poz. 15.

LEWICKI Leopold (1906-1973)

Najmitka [Kobieta z wiadrami], 1931

Akwaforta; wym.: 120 x 76 mm; nie sygn.; na odwrocie opis (cyrylicą): L. Lewicki, tyt. i dat. Lit.: "Leopold Lewicki. Wystawa malarstwa i grafiki", Nautilus Kraków 2001-2002, kat. 48, s. 11.

LEWICKI Leopold (1906-1973)

Drwale, 1931

Akwaforta; wym.: 102 x 120 mm; nie sygn.; na odwrocie opis (cyrylicą): L. Lewicki, tyt. i dat.; Stan zachowania: po prawej stronie rozdarcie marginesu do kompozycji. Lit.: "Leopold Lewicki. Wystawa malarstwa i grafiki", Nautilus Kraków 2001-2002, kat. 22, s. 10; "Wystawa Grupy Krakowskiej 1932-1937, katalog część 1", Kraków 1979, kat. 155 (42).

LEWICKI Leopold (1906-1973)

Akt, 1930

Akwaforta; wym.: 117 x 80 mm; nie sygn.; na odwrocie zapiski proweniencyjne. Lit.: "Lewicki. Wystawa malarstwa i grafiki", Kraków 2001, poz. 11.

LEWICKI Leopold (1906-1973)

Ze wspólnej miski, lata 30.

Akwaforta; wym.: 110 x 152 mm; sygn. oł. p.d.: L. Lewicki, l.d. tytuł; zapiski proweniencyjne.

LEWICKI Leopold (1906-1973)

Muzykanci, lata 30.

Akwaforta; wym.: 84 x 137 mm; sygn. oł. p.d. L. Lewicki, tyt. oł. l.d.; na odwrocie zapiski proweniencyjne. Lit.: "Lewicki. Wystawa malarstwa i grafiki", Kraków 2001, poz. 44.

LEWICKI Leopold (1906-1973)

Śpiący, lata 30.

Akwaforta; wym.: 124 x 110 mm; sygn. oł. p.d.: L. Lewicki, tyt. oł. l.d.; na odwrocie zapiski proweniencyjne. Lit.: "Lewicki. Wystawa malarstwa i grafiki", Kraków 2001, poz. 71.

LEWICKI Leopold (1906-1973)

W polu, lata 30.

Akwaforta; wym.: 103 x 100 mm; nie sygn. Lit.: "Lewicki. Wystawa malarstwa i grafiki", Kraków 2001, poz. 79.

LEWICKI Leopold (1906-1973)

Dziewczyna, lata 30.

Akwaforta; wym.: 117 x 96 mm; sygn. oł. p.d.: L. Lewicki, tyt. oł. l.d.; na odwrocie zapiski proweniencyjne. Lit.: "Lewicki. Wystawa malarstwa i grafiki", Kraków 2001, poz. 23.

LEWICKI Leopold (1906-1973)

Adam i Ewa (Kopia z Rembrandta), ok. 1930

Akwaforta; wym.: 185 x 125 mm; nie sygn.; na odwrocie zapiski proweniencyjne. Lit.: "Lewicki. Wystawa malarstwa i grafiki", Kraków 2001, poz. 19.

LEWICKI Leopold (1906-1973)

Smakosz

Akwaforta; wym.: 96 x 123 mm; nie sygn. Lit.: "Leopold Lewicki. Wystawa malarstwa i grafiki", Nautilus Kraków 2001-2002, kat. 66, s. 11; "Leopold Lewicki i Grupa Krakowska", Kraków 1991, il. 14; "Wystawa Grupy Krakowskiej 1932-1937, katalog część 1", Kraków 1979, kat. 158 (45).

LEWICKI Leopold (1906-1973)

Macierzyństwo

sygn. p.d.
linoryt
33.5x19

LEWICKI Leopold (1906-1973)

Niewolnicy

sucha igła, papier,

LEWICKI Leopold (1906-1973)

Żydowska łaźnia pospolita

akwaforta, papier,
10,5 x 15,5 cm (w świetle oprawy);
sygn. p. d.: L. Lewicki;
tytuł l. d.: "Żydowska łaźnia pospolita" (ołówkiem)

LEWICKI Leopold (1906-1973)

Pożar, ok. 1935

sucha igła, papier,

LEWICKI Leopold (1906-1973)

Staruszek

akwaforta, papier,

LEWICKI Leopold (1906-1973)

Rzemieślnik

akwaforta, papier, 13,4 x 9,5 cm (wymiar odbitki),
22 x 16 cm (format arkusza).
Grafika wystawiana na Wystawie Grupy Krakowskiej 1932-1937, w Pałacu Sztuki w Krakowie w V-VI 1979, kat. 151 (38)

LEWICKI Leopold (1906-1973)

Jazz

akwaforta, akwatinta, papier,
13 x 26,4 cm (wymiary odbicia),
21 x 31,7 cm (wymiary arkusza);
sygn. p. d.: L. Lewicki (ołówkiem) oraz tytuł l. d.: "Jazz" (ołówkiem).
Na odwrocie pieczęci własnościowe.

LEWICKI Leopold (1906-1973)

Getto lwowskie, lata 40.

Linoryt;
wym. komp.: 280 x 180 mm;
sygn. oł. p.d.: L. Lewicki. Na odwrocie dawne znaki własnościowe.

LEWICKI Leopold (1906-1973)

Fabryka, lata 30.

Akwaforta;
wym.: 167 x 100 mm;
sygn. oł. p.d.: L. Lewicki, l.d.: Fabryka. Na odwrocie zapiski proweniencyjne. Lit.: Lewicki. Wystawa malarstwa i grafiki, Kraków 2001, poz. 25.

LEWICKI Leopold (1906-1973)

Orkiestra, lata 50./60. XX w.

Monotypia barwna;
wym. komp.: 40 x 27 cm;
sygn. i tyt. oł.
Lit.: "Leopold Lewicki - wystawa malarstwa i grafiki", Kraków 2001, poz. 93, il. 10.

LEWICKI Leopold (1906-1973)

Walka klasowa, 1932

Akwatinta;
wym.: 106 x 172 mm,
sygn. oł. p.d., tyt. oł. l.d. Na odwrocie dawne znaki proweniencyjne. Lit.: "Leopold Lewicki i Grupa Krakowska", Kraków 1991, il. 35; "Leopold Lewicki - wystawa malarstwa i grafiki", Kraków 2001, poz. 80, il. 53.

LEWICKI Leopold (1906-1973)

Zabawa i wypoczynek

litografia, papier,
sygn. p. d.: L. Lewicki

LEWICKI Leopold (1906-1973)

Rzeźnik, lata 30.

Akwaforta;
wym.: 138 x 98 mm;

LEWICKI Leopold (1906-1973)

Na targ, lata 30.

Akwaforta;
wym.: 103 x 88 mm;
sygn. oł. p.d.: Lewicki, l.d.: tytuł; na odwrocie zapiski proweniencyjne; praca wystawiana.
Lit.: "Katalog wystawy Grupy Krakowskiej 1932-1937," Kraków 1979, poz. 161.

LEWICKI Leopold (1906-1973)

Przy maszynie, 1932

Akwaforta;
wym.: 127 x 96 mm;
sygn. oł. p.d.: L. Lewicki; na odwrocie zapiski proweniencyjne; praca wystawiana.
Lit.: "Katalog wystawy Grupy Krakowskiej 1932-1937", Kraków 1979, poz. 144.

LEWICKI Leopold (1906-1973)

Kompozycja, lata 30.

Akwaforta;
wym.: 98 x 60 mm; nie
sygn.; na odwrocie zapiski proweniencyjne; praca wystawiana.
Lit.: "Katalog wystawy Grupy Krakowskiej 1932-1937", Kraków 1979, poz. 204.

LEWICKI Leopold (1906-1973)

Rozmodlona, 1931/1932

Akwaforta;
wym.: 124 x 98 mm;
sygn. oł. p.d. L. Lewicki; na odwrocie zapiski proweniencyjne; praca wystawiana.
Lit.: "Katalog wystawy Grupy Krakowskiej 1932-1937", Kraków 1979, poz. 148.

LEWICKI Leopold (1906-1973)

Akwaforta
wym.: 124 x 124 mm
sygn. oł. p.d.: L. Lewicki, l.d.: Zapracowani
na odwrocie zapiski proweniencyjne.
Lit.: Lewicki. Wystawa malarstwa i grafiki, Kraków 2001, poz. 178.

LEWICKI Leopold (1906-1973)

Siedzący, 1931/1932

Akwaforta
wym.: 157 x 123 mm
sygn. oł. p.d.: L. Lewicki, tytuł oł. l.d.
na odwrocie zapiski proweniencyjne
Lit.: Lewicki. Wystawa malarstwa i grafiki, Kraków 2001, poz. 65.

LEWICKI Leopold (1906-1973)

Rzemieślnik, 1931/1932

Akwaforta
wym.: 135 x 98 mm
Lit.: Lewicki. Wystawa malarstwa i grafiki, Kraków 2001, poz. 63.

LEWICKI Leopold (1906-1973)

Ze wspólnej miski, lata 30.

Akwaforta
wym.: 110 x 152 mm
sygn. oł. p.d.: L. Lewicki, l.d. tytuł
zapiski proweniencyjne.

LEWICKI Leopold (1906-1973)

Na dworcu, 1931/1932

Sucha igła
wym.: 108 x 128 mm
Lit.: Lewicki. Wystawa malarstwa i grafiki, Kraków 2001, poz. 46.

LEWICKI Leopold (1906-1973)

Muzykanci, lata 30.

Akwatinta
wym.: 84 x 137 mm
sygn. oł. p.d. L. Lewicki, tytuł oł. l.d.
Lit.: Lewicki. Wystawa malarstwa i grafiki, Kraków 2001, poz. 44.

LEWICKI Leopold (1906-1973)

Drezyna, 1932

Akwaforta
wym.: 191 x 122 mm
Lit.: Lewicki. Wystawa malarstwa i grafiki, Kraków 2001, poz. 21.

LEWICKI Leopold (1906-1973)

Budują pański dom, 1931/1932

Akwaforta
wym.: 172 x 122 mm
Lit.: Lewicki. Wystawa malarstwa i grafiki, Kraków 2001, poz. 15.

LEWICKI Leopold (1906-1973)

Akwaforta
wym.: 117 x 92 mm
sygn. oł. p.d.: L. Lewicki, l.d.: tytuł
Lit.: Lewicki. Wystawa malarstwa i grafiki, Kraków 2001, poz. 14.

LEWICKI Leopold (1906-1973)

Bezrobotni,1931/1932

Akwaforta
wym.: 118 x 96 mm
Lit.: Lewicki. Wystawa malarstwa i grafiki, Kraków 2001, poz. 13.

LEWICKI Leopold (1906-1973)

Kompozycja, 1933

sucha igła
wym.: 151 x 77 mm
sygn. oł. p.d.: L. Lewicki; zapiski proweniencyjne.
Lit.: Lewicki. Wystawa malarstwa i grafiki, Kraków 2001, poz. 34.

LEWICKI Leopold (1906-1973)

Legitymacje, 1932

akwaforta
wym.: 119 x 104 mm
sygn. oł. p.d.: L. Lewicki, l.d. tytuł; na odwrocie zapiski proweniencyjne.
Lit.: Lewicki. Wystawa malarstwa i grafiki, Kraków 2001, poz. 37.

LEWICKI Leopold (1906-1973)

Robociarz, lata 30.

sucha igła
wym.: 120 x 96 mm
sygn. oł. p.d. Lewicki, tytuł oł. l.d.; na odwrocie zapiski proweniencyjne.
Lit.: Lewicki. Wystawa malarstwa i grafiki, Kraków 2001, poz. 61.

LEWICKI Leopold (1906-1973)

Wojsko, 1931/1932

akwaforta
wym 160 x 76 mm
sygn. oł. p.d.: L. Lewicki, tytuł oł. l.d.; na odwrocie zapiski proweniencyjne.
Lit.: Lewicki. Wystawa malarstwa i grafiki, Kraków 2001, poz. 81.

LEWICKI Leopold (1906-1973)

Konferencja, 1932

akwaforta
wym.: 125 x 110 mm
Lit.: Lewicki. Wystawa malarstwa i grafiki, Kraków 2001, poz. 35.

LEWICKI Leopold (1906-1973)

akwaforta
wym.: 168 x 117 mm
Lit.: Lewicki. Wystawa malarstwa i grafiki, Kraków 2001, poz. 68.

LEWICKI Leopold (1906-1973)

Za kratami (W więzieniu), 1932

akwaforta
wym.: 147 x 91 mm
sygn. oł. p.d.: L. Lewicki, tytuł W więzieniu oł. l.d.; na odwrocie zapiski proweniencyjne.
Lit.: Lewicki. Wystawa malarstwa i grafiki, Kraków 2001, poz. 83.

LEWICKI Leopold (1906-1973)

akwaforta
wym.: 185 x 125 mm
niesygn.; na odwrocie zapiski proweniencyjne.
Lit.: Lewicki. Wystawa malarstwa i grafiki, Kraków 2001, poz. 19.

LEWICKI Leopold (1906-1973)

Nosiwoda, lata 30.

akwaforta, sucha igła
wym.: 152 x 122 mm
sygn. oł. p.d.: L. Lewicki, l.d. Wodę nosi, Pana Boga o łaskę prosi; na odwrocie zapiski proweniencyjne.
Lit.: Lewicki. Wystawa malarstwa i grafiki, Kraków 2001, poz. 50.

LEWICKI Leopold (1906-1973)

Fabryka (Agitator, Masówka), 1932

akwaforta
wym: 118 x 77 mm
sygn. oł. p.d.: Lewicki, tytuł oł. l.d.; na odwrocie zapiski proweniencyjne.
Lit.: Lewicki. Wystawa malarstwa i grafiki, Kraków 2001, poz. 25.

LEWICKI Leopold (1906-1973)

Przedmieście (Ruch uliczny, Ulica na przedmieściu), 1932

akwaforta, sucha igła
wym.: 139 x 136 mm

LEWICKI Leopold (1906-1973)

Śpiący, lata 30.

akwaforta
wym: 124 x 110 mm
Lit.: Lewicki. Wystawa malarstwa i grafiki, Kraków 2001, poz. 71.

LEWICKI Leopold (1906-1973)

Twarz, 1932/1933

akwaforta
wym.: 100 x 100 mm
Lit.: Lewicki. Wystawa malarstwa i grafiki, Kraków 2001, poz. 73.

LEWICKI Leopold (1906-1973)

Kompozycja, ok. 1964

monotypia barwna
wym.: 250 x 370 mm
sygn. oł.: Kompozycja; L. Lewicki.

LEWICKI Leopold (1906-1973)

Kąpielisko, 1937

olej, tektura;
36,5 x 36,5 cm;
sygn. p.d.: L. Lewicki. Na odwrocie sygnowany atramentem: Leopold Lewicki 1935 oraz dwa szkice atramentem przedstawiające siedzącego mężczyzną; zapiski proweniencyjne.

LEWICKI Leopold (1906-1973)

Kompozycja IV, lata 60. XX wieku

linoryt, monotypia barwna;
wym. 228 x 320 mm;
sygn. oł. p.d.: L. Lewicki, l.d. tytuł.

LEWICKI Leopold (1906-1973)

1 maja w moim miasteczku, lata 50. XX wieku

linoryt;
wym.: 109 x 120 mm;
sygn. oł.: 1 maja w moim miasteczku, p.d.: L. Lewicki.

LEWICKI Leopold (1906-1973)

Macierzyństwo

linoryt
sygn. p.d.: L. Lewicki i l.d.: Macierzyństwo, wym.: 33 x 18 cm

LEWICKI Leopold (1906-1973)

Plaża

litografia, papier, 36,5 x 48,7 cm (arkusz); sygn. p.d.: L. Lewicki (ołówkiem); tytuł l.d.: "Plaża" (ołówkiem)

LEWICKI Leopold (1906-1973)

Plaża

litografia, papier, 36,5 x 48,7 cm (arkusz);
sygn. p.d.: L. Lewicki (ołówkiem);
tytuł l.d.: "Plaża" (ołówkiem)

LEWICKI Leopold (1906-1973)

Plaża

litografia, papier, 36,5 x 48,8 cm;
sygn. p.d.: L. Lewicki, tytuł l.d.: "Plaża"

LEWICKI Leopold (1906-1973)

Portret kobiety

linoryt, papier,
26,5 x 16 cm (odbitka), 40 x 27 cm (arkusz);
sygn. p.d.: L. Lewicki (ołówkiem)

LEWICKI Leopold (1906-1973)

W polu

akwaforta; wym.: 103 x 100 mm; sygn. oł. p.d.: L. Lewicki, tytuł oł. l.d. Lit.: "Lewicki. Wystawa malarstwa i grafiki", Kraków 2001, poz. 79.

LEWICKI Leopold (1906-1973)

W malarskiej pracowni

akwaforta; wym.: 124 x 125 mm; sygn. oł. p.d.: L. Lewicki, tytuł oł. l.d. "Lewicki. Wystawa malarstwa i grafiki", Kraków 2001, poz. 78.

LEWICKI Leopold (1906-1973)

W łaźni żydowskiej, 1932

akwaforta; wym.: 96 x 156 mm; sygn. oł. p.d.: L. Lewicki, tytuł oł. l.d. Lit.: "Lewicki. Wystawa malarstwa i grafiki", Kraków 2001, poz. 77, il. 52.

LEWICKI Leopold (1906-1973)

Spowiedź

akwaforta; wym.: 95 x 127 mm; sygn. oł. p.d.: L. Lewicki, tytuł oł. l.d. Lit.: "Lewicki. Wystawa malarstwa i grafiki", Kraków 2001, poz. 67.

LEWICKI Leopold (1906-1973)

Smakosz, 1932

akwaforta; wym.: 96 x 123 mm; sygn. oł. p.d.: L. Lewicki, tytuł oł. l.d. Lit.: "Lewicki. Wystawa malarstwa i grafiki", Kraków 2001, poz. 66.

LEWICKI Leopold (1906-1973)

Rozmodlona, 1931/1932

akwaforta; wym.: 124 x 98 mm; sygn. oł. p.d.: L. Lewicki, tytuł oł. l.d. Lit.: "Lewicki. Wystawa malarstwa i grafiki", Kraków 2001, poz. 62.

LEWICKI Leopold (1906-1973)

Przy maszynie, 1932

akwaforta; wym.: 127 x 96 mm; sygn. oł. p.d.: L. Lewicki, tytuł oł. l.d. Lit.: "Lewicki. Wystawa malarstwa i grafiki", Kraków 2001, poz. 59.

LEWICKI Leopold (1906-1973)

Pożar

akwaforta; wym.: 106 x 108 mm; sygn. oł. p.d.: L. Lewicki, tytuł oł. l.d. Lit.: "Lewicki. Wystawa malarstwa i grafiki", Kraków 2001, poz. 57.

LEWICKI Leopold (1906-1973)

Na dworcu, 1931/1932

akwaforta; wym.: 108 x 128 mm; sygn. oł. p.d.: L. Lewicki, tytuł oł. l.d. Lit.: "Lewicki. Wystawa malarstwa i grafiki", Kraków 2001, poz. 46.

LEWICKI Leopold (1906-1973)

Na drodze

akwaforta; wym.: 108 x 88 mm; sygn. oł. p.d.: L. Lewicki, tytuł oł. l.d. Lit.: "Lewicki. Wystawa malarstwa i grafiki", Kraków 2001, poz. 45.

LEWICKI Leopold (1906-1973)

Na bazar, lata 30.

akwaforta; wym.: 105 x 90 mm; sygn. oł. p.d.: L. Lewicki. Lit.: "Lewicki. Wystawa malarstwa i grafiki", Kraków 2001, poz. 47.

LEWICKI Leopold (1906-1973)

Modły, lata 30.

akwaforta; wym.: 95 x 73 mm; sygn. oł. p.d.: L. Lewicki, tytuł oł. l.d. Lit.: "Lewicki. Wystawa malarstwa i grafiki", Kraków 2001, poz. 49.

LEWICKI Leopold (1906-1973)

Melamed

akwaforta; wym.: 78 x 122 mm; sygn. oł. p.d.: L. Lewicki, tytuł oł. l.d. Lit.: "Lewicki. Wystawa malarstwa i grafiki", Kraków 2001, poz. 41.

LEWICKI Leopold (1906-1973)

Kompozycja IV, lata 60.

linotyp, monotypia barwna; wym.: 228 x 320 mm; sygn. oł. p.d.: L. Lewicki, tytuł oł. l.d. Lit.: "Lewicki. Wystawa malarstwa i grafiki", Kraków 2001, poz. 174, il. 12.

LEWICKI Leopold (1906-1973)

Demonstracja, 1932

akwaforta; wym.: 92 x 113 mm; sygn. oł. p.d.: L. Lewicki, tytuł oł. l.d. Lit.: "Lewicki. Wystawa malarstwa i grafiki", Kraków 2001, poz. 18.

LEWICKI Leopold (1906-1973)

Chłopi, 1932

akwaforta; wym.: 174 x 211 mm; sygn. oł. p.d.: L. Lewicki, tytuł oł. l.d. Lit.: "Lewicki. Wystawa malarstwa i grafiki", Kraków 2001, poz. 17.

LEWICKI Leopold (1906-1973)

Budowali pański dom, 1931/1932

akwaforta; wym.: 172 x 122 mm; sygn. oł. p.d.: L. Lewicki, tytuł oł. l.d. Lit.: "Lewicki. Wystawa malarstwa i grafiki", Kraków 2001, poz. 15.

LEWICKI Leopold (1906-1973)

Starik

linoryt, papier,
17,5 x 12,5 cm (w świetle passe-partout);
sygn. p.d. ołówkiem: l.u.lewicki (sygnatura cyrylicą)

LEWICKI Leopold (1906-1973)

Wieś

linoryt, papier,
24,5 x 18 cm (w świetle passe-partout);

LEWICKI Leopold (1906-1973)

Miasteczko

linoryt, papier,
14 x 16,8 cm (wym. odbitki),
21,7 x 32 cm (wym. arkusza);

LEWICKI Leopold (1906-1973)

W telefonicznej budce, 1969

linoryt, papier,
50 x 17 cm (odbitka), 59,5 x 30 cm (arkusz);
sygn. i dat. p.d.: L. Lewicki 1969 r;
tytuł l.d.: "W telefonicznej budce"; na odwrocie stempel: WŁASNOŚĆ / MARIA I ZDZISŁAW / MAZUREK oraz REDAKCJA TYGODNIKA.

LEWICKI Leopold (1906-1973)

Plaża, 1966

linoryt, papier,
16,3 x 15,1 cm (odbitka), 26,5 x 19,5 cm (arkusz);
sygn. p.d.: L. Lewicki;
na odwrocie stempel: WŁASNOŚĆ / MARIA I ZDZISŁAW / MAZUREK

LEWICKI Leopold (1906-1973)

Na dworcu

linoryt, papier,
19,5 x 50 cm (odbitka), 25,5 x 57 cm (arkusz);
sygn. p.d.: L. Lewicki; tytuł l.d.: "Na dworcu";

LEWICKI Leopold (1906-1973)

Bezdomni

linoryt, papier,
14,5 x 12 cm (odbitka), 16,5 x 13,5 cm (arkusz);
tytuł l.d.: "Bezdomni" (ołówkiem)

LEWICKI Leopold (1906-1973)

Wioska

linoryt, papier,
33,4 x 47,4 cm (odbitka), 41 x 57 (arkusz);
sygn. p.d.: L.J. Lewicki (ołówkiem, cyrylicą);
tytuł. l.d.: "Wioska" (ołówkiem, cyrylicą);

LEWICKI Leopold (1906-1973)

Sprzedawczyni kwiatów

linoryt, papier,
40 x 26,9 cm (odbitka), 60,5 x 46,2 cm (arkusz);
sygn. p.d.: L. J. Lewicki (cyrylicą, ołówkiem);
tytuł l.d.: Sprzedawczyni kwiatów (cyrylicą i ołówkiem); na odwrocie stempel: WŁASNOŚĆ / MARIA I ZDZISŁAW / MAZUREK

LEWICKI Leopold (1906-1973)

Kino-Park, po 1945

linoryt, papier, 10,5 x 23 cm; sygn. p. d.: L.Lewicki, w l.d. napis: "Kino-Park"

LEWICKI Leopold (1906-1973)

W foyer, po 1945

linoryt, papier, 18,5 x 14 cm; sygn. p. d.: L.Lewicki, w l.d. napis: "W foyer"

LEWICKI Leopold (1906-1973)

Przedmieście, po 1945

linoryt, papier, 10 x 23,5 cm; sygn. p. d.: L.Lewicki, w l.d. napis: "Przedmieście"

LEWICKI Leopold (1906-1973)

W więzieniu ( Za kratami ), 1933

sucha igła, wym.: 139 x 136 mm, sygn. oł. p.d.: L. Lewicki. Na odwrocie dawne zapiski proweniencyjne. Lit. Katalog wystawy Leopold Lewicki, Kraków 2001, poz. 58.

LEWICKI Leopold (1906-1973)

Przedmieście, 1932

akwaforta, sucha igła, wym.: 147 x 91 mm, sygn. oł. p.d.: L. Lewicki, l.d. tytuł W więzieniu. Na odwrocie dawne zapiski proweniencyjne. Lit. Katalog wystawy Leopold Lewicki, Kraków 2001, poz. 83.

LEWICKI Leopold (1906-1973)

akwaforta, wym.: 124 x 124 mm, sygn. oł. p.d.: L. Lewicki; l.d. tytuł Zapracowani. Na odwrocie dawne zapiski proweniencyjne. Lit. Katalog wystawy Leopold Lewicki, Kraków 2001, poz. 78.

LEWICKI Leopold (1906-1973)

Drezyna, 1932

akwaforta, wym.: 191 x 122 mm, sygn. oł. p.d.: L. Lewicki. Na odwrocie dawne zapiski proweniencyjne. Lit. Katalog wystawy Leopold Lewicki, Kraków 2001, poz. 21.

LEWICKI Leopold (1906-1973)

Budują pański dom, 1931/1932

akwaforta, wym.: 172 x 122 mm, sygn. oł. p.d.: L. Lewicki, l.d. tytuł. Na odwrocie dawne zapiski proweniencyjne. Lit. Katalog wystawy Leopold Lewicki, Kraków 2001, poz. 15.

LEWICKI Leopold (1906-1973)

Twarz, 1932/1933

sucha igła, wym.: 100 x 100 mm, sygn. oł. p.d.: L. Lewicki. Na odwrocie dawne zapiski proweniencyjne. Lit. Katalog wystawy Leopold Lewicki, Kraków 2001, poz. 73.

LEWICKI Leopold (1906-1973)

Kompozycja, 1933

sucha igła, wym.: 151 x 77 mm, sygn. oł. p.d.: L. Lewicki. Na odwrocie dawne zapiski proweniencyjne. Lit. Katalog wystawy Leopold Lewicki, Kraków 2001, poz. 34.

LEWICKI Leopold (1906-1973)

ZAKOCHANI

Olej, płótno; 110 x 80 cm
Sygnowany l. d.: L. Lewicki

LEWICKI Leopold (1906-1973)

WYCHOWAWCZYNI

linoryt, 39 x 18,5 cm,
sygnowany ołówkiem u dołu "ŤWychowawczynią L. Lewicki",
na przodzie i plecach pieczątki własnościowe (częściowo zamazane)

LEWICKI Leopold (1906-1973)

WALKA

linoryt, 25 x 38,5 cm,
sygnowany ołówkiem p.d. "Z. Lewicki", l.d. "Walka",

LEWICKI Leopold (1906-1973)

OGNIWO

akwaforta, akwatinta, 21,8 x 31,8 cm,
sygnowana ołówkiem pod płytą "Zwieno L. Lewicki" [cyrylicą], na plecach odręczny napis: "Leopold Lewicki (Lwów - Grupa Krakowska) - "Zwieno" (ogniwo) / dar Artysty z 12.11.1971 r. - własność [dalej zamazane] / w Krakowie.", na przodzie i plecach pieczątki własnościowe (częściowo zamazane)

LEWICKI Leopold (1906-1973)

LIUDI I PAWIERCHI

linoryt, 40,3 x 25 cm,
sygnowany ołówkiem u dołu "Liudi i pawierchi L. Lewicki" [cyrylicą], na przodzie i plecach pieczątki własnościowe (częściowo zamazane)

LEWICKI Leopold (1906-1973)

Drukarz

akwaforta, papier, 35,4 x 28,3 cm (odcisk płyty)
sygn. i opisany u dołu (cyrylicą): Drukar S.M. Żiwko; L.I. Lewickij

LEWICKI Leopold (1906-1973)

Para

olej, płótno, 110 x 80 cm;
sygn. l. d.: L. Lewicki

LEWICKI Leopold (1906-1973)

Plaża

litografia, papier, 36,5 x 48,5 cm;
napis l.d.: Plaża (ołówkiem)
Na odwrocie stempel: WŁASNOŚĆ / MARIA I ZDZISŁAW / MAZUREK

LEWICKI Leopold (1906-1973)

Autobus

akwaforta, papier,
16,5 x 32,5 cm (odcisk płyty),
26 x 43 cm (wymiar kartonu)
Na odwrocie dwa stemple:
ZBIÓR / GRAFICZNY / FMB
KĘDZIORKÓW; oraz WŁASNOŚĆ / MARIA I ZDZISŁAW /
MAZUREK

LEWICKI Leopold (1906-1973)

Spacer więźniów, 1938

olej na tekturze,
wymiary: 35,8 x 35,5 cm;
sygn. p.d.: Lewicki, na odwrocie napis ołówkiem: Leopold Lewicki przed 1938.

Wystawy:
- Grupa Krakowska 1932 - 37, Pałac Sztuki w Krakowie, maj/ czerwiec 1979, nr kat. 131;
- Ekspresjonizm w sztuce polskiej, M.N. Wrocław, oraz warszawska Zachęta (12. 80 - 03.81), poz. kat. nr 288;
- Wystawa malarstwa i grafiki Leopolda Lewickiego, Kraków 2001, Salon Antykwaryczny NAUTILUS, kat. poz. nr 3.
Lit.: A. Turowski, Budowniczowie Świata, Kraków 2000, il. 447, s. 317

LEWICKI Leopold (1906-1973)

Dziewczęta

linoryt, papier, 39,2 x 18,6 cm (odcisk),
47,8 x 29,2 cm (wymiar kartonu);
napis l.d.: "Dziewczęta" (ołówkiem);
Na odwrocie graficzna kompozycja figuralna zatytułowana z lewej u dołu: "Macierzyństwo" (ołówkiem);
sygn. p.d.: L. Lewicki (ołówkiem).

LEWICKI Leopold (1906-1973)

Strajk

linoryt/papier
16 x 12 cm (w świetle oprawy)
sygnowany ołówkiem

LEWICKI Leopold (1906-1973)

U kowala

linoryt/papier
23,5 x 18 cm (w świetle oprawy)
sygnowany ołówkiem

LEWICKI Leopold (1906-1973)

W gościnie

linoryt/papier
9,5 x 23 cm w świetle p.p.
sygnowany ołówkiem

LEWICKI Leopold (1906-1973)

Protest

linoryt/papier
16,3 x 19,5 cm

LEWICKI Leopold (1906-1973)

ZIEMIA (z serii KARPATY), 1968-1972

linoryt, 40 x 25 cm,
l.d. ołówkiem "Ziemia", u dołu pieczątka "ZBIÓR / GRAFICZNY / FMB Kedziorków", na plecach pieczątka j.w. oraz pieczątka "WŁASNOŚĆ / MARIA I ZDZISŁAW / MAZUREK" i odręcznie ołówkiem "Try.[. ?] - z serii Karpaty wyk 1968-1972" i nr "212" Wymieniany w: Leopold Lewicki. Wystawa malarstwa i grafiki. Ze zbiorów Felicji i Bogdana Kedziorków, Salon Antykwaryczny "Nautilus", Salon Antyków "Connaisseur", Kraków 2001, nr kat. 212 Praca z okresu powojennego.

LEWICKI Leopold (1906-1973)

ZA WSPÓLNĄ MISKĄ, 1938

akwaforta,
10,8 x 15,4 cm,
sygnowana pod płytą " Za wspólną miską L. Lewicki", na plecach odręczne napisy: " Wykonano w Krakowie 1938" i inne.

LEWICKI Leopold (1906-1973)

Zabawa i wypoczynek

miękki werniks, papier,
27,3 x 57,8 cm (w świetle oprawy);

LEWICKI Leopold (1906-1973)

Akrobaci

akwaforta, papier,
44,5 x 28,5 cm (w świetle oprawy);
33,5 x 16,3 cm (odcisk płyty);
napis l.d.: "Akrobaci" (ołówkiem)

LEWICKI Leopold (1906-1973)

Osiedle

sygnowany p.d.
linoryt
43.4x47.3

LEWICKI Leopold (1906-1973)

Plaża

niesygnowany
linoryt
15.6x15.6

LEWICKI Leopold (1906-1973)

Ludzie, lata 60.

linoryt,
248 x 172 mm, sygn. oł. p.d.: L. Lewicki, l.d. tytuł.
Lit.: Katalog wystawy, Leopold Lewicki, malarstwo i grafika, Nautilus, Kraków 2001, poz. 181

LEWICKI Leopold (1906-1973)

Kompozycja I, lata 60.

monotypia, tempera,
255 x 380 mm, sygn. oł. p.d.: L. Lewicki
Lit.: Katalog wystawy, Leopold Lewicki, malarstwo i grafika, Nautilus, Kraków 2001 poz. 88, il. 91

LEWICKI Leopold (1906-1973)

Urząd,1971

linoryt,
265 x 342 mm,
sygn. oł. p.d.: L. Lewicki 71, l.d. tytuł.Lit.: Katalog wystawy, Leopold Lewicki, malarstwo i grafika, Nautilus, Kraków 2001, poz. 220, il. 76

LEWICKI Leopold (1906-1973)

Dama w okularach, po 1962

linoryt,
226 x 135 mm,
sygn. oł. p.d.: L. Lewicki, l.d. tytuł.Lit.: Katalog wystawy, Leopold Lewicki, malarstwo i grafika, Nautilus, Kraków 2001, poz. 162 il. 66

LEWICKI Leopold (1906-1973)

Układ konstrukcyjny (Kompozycja), 1933

akwaforta,
104 x 113 mm,
sygn. oł. p.d.: L. Lewicki Lit.: Katalog wystawy, Leopold Lewicki - malarstwo i grafi ka, Kraków 2001, ed.
Nautilus Salon Antykwaryczny, poz. 74, il. 50

LEWICKI Leopold (1906-1973)

Pogrzeb III klasy, 1932

sucha igła, akwatinta,
137 x 97 mm,
sygn. oł. p.d.: L. Lewicki, l.d. tytuł Lit.: Katalog wystawy, Leopold Lewicki - malarstwo i grafi ka, Kraków 2001, ed.
Nautilus Salon Antykwaryczny, poz. 55, il. 42

LEWICKI Leopold (1906-1973)

Przy warsztacie, 1932

akwaforta,
102 x 83 mm, sygn. oł. p.d.: L. Lewicki
Lit.: Katalog wystawy, Leopold Lewicki - malarstwo i grafi ka, Kraków 2001, ed.
Nautilus Salon Antykwaryczny, poz. 60, il. 44

LEWICKI Leopold (1906-1973)

Kompozycja duża, 1933

akwaforta,
109 x 143 mm,
Nautilus Salon Antykwaryczny, poz. 32

LEWICKI Leopold (1906-1973)

Mała kompozycja, 1933

akwaforta,
86 x 90 mm,
sygn. oł. p.d.: L. Lewicki
Nautilus Salon Antykwaryczny, poz. 40

LEWICKI Leopold (1906-1973)

LEWICKI Leopold (1906-1973)

Macierzyństwo

sygnowany p.d.
linoryt
33.5x19.5

LEWICKI Leopold (1906-1973)

Geolodzy, 1973

autolitografia, 25,8 x 39,5 cm
sygn na odwrocie ołówkiem (cyrylicą): "Geologi" oraz "L. J. Lewickij 1973 r / awtolitografia"

LEWICKI Leopold (1906-1973)

Macierzyństwo ok. 1932

akwaforta, papier,
10,5 x 15,5 cm
(odcisk płyty);sygn. p. d. : L. Lewicki; napis l. d .: "Macierzyństwo"

LEWICKI Leopold (1906-1973)

Kobieta

technika własna, papier
45.8x26
sygnowany p.d.

LEWICKI Leopold (1906-1973)

W parku

linoryt, papier, 42 x 27 cm (w świetle oprawy);
sygn. p.d.: L. Lewicki

LEWICKI Leopold (1906-1973)

W ogrodzie, 1931 - 1935 r.

akwaforta, 13 x 12,5 cm w świetle p-p.

LEWICKI Leopold (1906-1973)

Odpoczynek, 1932 r.

akwaforta, 13 x 12,5 cm w świetle p-p,
sygn. ołówkiem, cyrylicą p.d.: "L.Lewicki 32 r."

LEWICKI Leopold (1906-1973)

Na ulicy, 1931/1932 r.

akwaforta, 15 x 12 cm w świetle p-p, sygn.
Wystawiany i reprodukowany: Wystawa Grupy Krakowskiej, Kraków VVI 1979, w katalogu po. 178; Leopold Lewicki. Wystawa malarstwa i grafiki, Kraków-Będzin-Warszawa-Poznań 2001/2002 w katalogu nr 75, il. 51

LEWICKI Leopold (1906-1973)

Geolodzy, 1973,

autolitografia, 27,5 x 40 (w świetle passe-partout)
nie sygn.; na rewersie napis ołówkiem w języku rosyjskim: "Geologi" L J Lewickij 1973 / awtolitografia.

LEWICKI Leopold (1906-1973)

Kompozycja I, lata 60-te

monotypia, tempera, wym.: 25,5 x 38 cm, sygn. oł.
Lit.: Katalog- Leopold Lewicki. Wystawa malarstwa i grafiki, Kraków 2001, poz. 88, il. 91

LEWICKI Leopold (1906-1973)

Walki klasowe 1932

akwatinta, wym.: 106 x 172 mm, sygn. oł. p.d., tyt. oł. l.d.
Na odwrocie dawne znaki proweniencyjne.
Lit.: Leopold Lewicki i Grupa Krakowska, Kraków 1991, il. 35; katalog wystawy, Leopold Lewicki - wystawa malarstwa i grafiki, Nautilus, Kraków 2001, poz. 80, il. 53

LEWICKI Leopold (1906-1973)

W parku

sygn. p.d.
linoryt
40.5x26.5

LEWICKI Leopold (1906-1973)

GEOLODZY, 1973

autolitografia, 25,8 x 39,5 cm,
na odwrocie arkusza ołówkiem(cyrylicą): "Geologi" oraz sygnowany"L. J. Lewickij 1973 r / awtolitografia"

LEWICKI Leopold (1906-1973)

DZIEWCZYNA NAD PASJANSEM, 1973

autolitografia, 33 x 19 cm,
na odwrocie arkusza ołówkiem (cyrylicą)
słabo czytelny tytuł oraz sygnowany"L. J. Lewickij / 1973 r / awtolitografia"

LEWICKI Leopold (1906-1973)

NA ULICY, 1931/1932

miedzioryt, 15 x 12 cm
Wystawiany i reprodukowany: Wystawa Grupy Krakowskiej, Kraków V/VI 1979, w katalogu poz. 178; Leopold Lewicki. Wystawa malarstwa i grafiki, Kraków-Będzin-Warszawa-Poznań 2001/2002 w katalogu nr 75, il. 51.

LEWICKI Leopold (1906-1973)

Dziewczyna (1970)

sygn. dat. p.d.
litografia barwna
52x41

LEWICKI Leopold (1906-1973)

Mama (1970)

sygn. dat. p.d.
litografia
40.5x28.5

LEWICKI Leopold (1906-1973)

Zegarmistrz

sygn. p.d.
litografia
32x19

LEWICKI Leopold (1906-1973)

drzeworyt, papier, 26,5 x 17 cm,
sygn. ołówkiem p.d.: L. Lewicki

LEWICKI Leopold (1906-1973)

Głowa

drzeworyt, papier, 23 x 16 cm,
sygn. 1250 PLNołówkiem p.d.: L. Lewicki

LEWICKI Leopold (1906-1973)

Portret, 1931/32

akwaforta,
wymiary: 121 x 174 mm,
sygn. oł. p.d.: L. Lewicki

LEWICKI Leopold (1906-1973)

Macierzyństwo, 1932/33

akwaforta,
wymiary: 95 x 81 mm,
sygn. oł. p.d.: L. Lewicki

LEWICKI Leopold (1906-1973)

Kompozycja, ok. 1964

monotypia barwna, 250 x 370 mm,
sygn. oł. Kompozycja; L. Lewicki

LEWICKI Leopold (1906-1973)

Arsenał, 1932/33

akwaforta, 106 x 116 mm,
sygn. oł. L. Lewicki, tytuł l. d. Na odwrocie dawne znaki proweniencyjne.

LEWICKI Leopold (1906-1973)

Fabryka, (Agitator, Masówka), 1932

akwaforta, 118 x 77 mm,
sygn. oł.: Lewicki, tytuł l. d. Na odwrocie dawne znaki proweniencyjne.

LEWICKI Leopold (1906-1973)

Studium, 1933

akwaforta, odb. pł. 84 x 99 mm,
sygn. oł. p. d.: L. Lewicki, l. d.: Studjum . Na odwrocie dawne znaki proweniencyjne.

LEWICKI Leopold (1906-1973)

KOBIETA z PAPIEROSEM

linoryt, 25 x 17,5 cm,
sygnowany ołówkiem p. d. "L. Lewicki"
Wystawiany: Leopold Lewicki.
Wystawa malarstwa i grafiki, Kraków-Będzin-Warszawa-Poznań, 2001-2002, poz. kat. 145

LEWICKI Leopold (1906-1973)

Kompozycja reliefowa lata 60-te.

Collage, technika mieszana, tempera,
wymiary: 51,8 x 19,3 cm.
Na odwrocie: naklejka opisowa oraz znaki proweniencyjne. Praca wystawiana: Leopold Lewicki, Wystawa malarstwa i grafiki, Nautilus, 2001/2002 r., poz. 8, il.8.

LEWICKI Leopold (1906-1973)

ŁAWRA PECZERSKA W KIJOWIE

olej na tekturze, 23,2 x 29,8 cm, sygnowany p.d. "L. Lewicki 192." (ostatnia cyfra nieczytelna)
Młodzieńcza praca wybitnego malarza, sprzed studiów akademickich.

LEWICKI Leopold (1906-1973)

Ulica

sucha igła, 15 x 12 cm

LEWICKI Leopold (1906-1973)

Odpoczywający

sucha igła, 10,5 x 10 cm, sygnowana ołówkiem cyrylicą p.d. "L.Lewicki, 32 r.", l.d. tytuł

LEWICKI Leopold (1906-1973)

Na grządce, 1931-35

sucha igła, 10 x 10 cm, na odwrocie ryciny napis cyrylicą ołówkiem "Na gradni"
na odwrocie passe partout cyrylicą "Lewickij L.J, Na gradni, (..) 1931-5"

liczba obiektów: 232